Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Bez horizonta....
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Bez horizonta.... 05.04.2007. 16:58 T3871

status: user
broj poruka: 4506

:)..hehe bukvalno kao sto je u naslovu ,nemam blage veze koje zvucnike da izaberem, u totalnoj sam nedoumici.Nove logitechove x-540(ili x- 530, ne znam koja je razlika), polovone altec 5100 ili xwave maestro 2 sa 300w.Bar po specifikacijama xwave je najbolji i najaci ali je ipak godinu dana star a i nisam imao priliku da ga cujem i koliko je realna ta snaga i kvalitet sobzirom da xwave i nije neko ime (blago reci amateri ) sto se tice zvuka ?sta bi vi uradili ?ili mozda predlog nekih drugih zvucnika ovog ranga..(altec otpada osim modela 5100, nista ostalo mi se ne svidja , kao ni genious 5.1 3000(drveni), ne ulaze u kombinaciju.). eto bio sam kratak :)
tnx
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
priest Vise para,vise muzike. 05.04.2007. 18:35 #15350

status: user
broj poruka: 96



znas kako...samo cu ti reci...ovo sto mozes da procitas u naslovu poruke...lepo ti uzmi neko pojacalo pa opet skupi kesh pa kupi neke dobre zvucnike i to ne moras neke nove nego neke polovne....pa kupis tako deo po deo i namestis sebi dobro ozvucenje koje najvise prija tvojim usima.a to sto je to matoro godinu dana...nema to veze.imam Technics pojacalo iz 80ih godina i ima fantastican zvuk ... nije 5.1 ili tako nesto ali ako slusam muziku,lepse se cuje i ima bolji zvuk nego 99% novih kineskih proizvodjaca...tako da ti razmisli...ako uzmes pojacalo odvojeno i sve to tako odvojeno i ako prema sebi uklapas konfiguraciju...to ce ti trajati i trajati...i bice ti lepse za usi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni zvucnici 05.04.2007. 22:28 #15369

status: user
broj poruka: 4506


fala svestenice :)..mada ne razumem se toliko u zvucnike(logicno cim trazim pomoc:) da bih mogao da sam nesto budzim,sastavljam,spajam mada ako je neko voljan da objasni i pomogne ...:) od cega da pocnem priest,sta bi ti uradio sad prvo ?

p.s. i da li jos neko moze nesto da mi kaze o ona gore 3 modela i na moje pitanje ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Bez horizonta.... 06.04.2007. 00:24 #15376

status: user
broj poruka: 9396

(altec otpada osim modela 5100, nista ostalo mi se ne svidja ,

Ti si jedan od retkih ljudi koji je to izjavio. Reci mi samo sta ti se ne svidja dizajn ili kako zvuce (!!!???). Sa prvim bih se mozda u nekom ludilu i slozio sa tobom. Jel si cuo za izreku: `Ako ne znas sta je dobro, gledaj sta je skupo`. Kod zvucnika za kompjutere ovo mozes uzeti i te kako za ozbiljno.
Situacija sa zvucnicima stoji ovako:

1. Altec Lansing
2. Logitech
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10. Neko bi mozda i ovo mesto popunio ali ja ne.

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 06.04.2007. 09:33 #15393

status: user
broj poruka: 4506
svi pricaju o altecu i naravno najbolji su (u klasi pc zvucnika),mada osim modela 5100,ne bih nista drugo uzeo jer mi je bacanje para, jesu oni dobri ali preteruju sa cenama.mada zanima me i jos uvek cekam odgovor,znam koliko je altec kvalitetan ali cekam da mi neko kaze i uporedi sta je bolje..novo x 540 - -polovno altec 5100 i ono sto me najvise buni 1 god star xwave maestro 2 sa 300w( po ISTOJ CENI KAO OVA DVA ).xwave je visa klasa od ova dva ali ...ipak je to xwave...zelim da cujem necije misljenje iz iskustva
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Filozofija 06.04.2007. 09:49 #15395

status: user
broj poruka: 7760
Komsija je prikacio zvuk na AIWA liniju, zvuk jak ugija kvalitetom bilo koji plastikanac iz kine (iako je i njegova AIWA `made in china`) pa ti sad vidi sta ti je ciniti.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 06.04.2007. 14:02 #15423

status: user
broj poruka: 3529
Ortak je imao MAESTRO, i za njih ti mogu reci da ih preskocis, krs su, zvuk je ocajan, jedino sto imaju jacinu, ali kome treba jacina ako nije kvalitetan zvuk, i on sam ih je posle 2 meseca prodao!
Ne znam sta da ti kazem, ja iskreno ne bih nista od toga kupio, za maestro sam ti rekao zato sto sam ih cuo, ali ne bih nista kupio(osim Z5500-skupo) zato sto sam ranije imao 2 para 5.1(genius i ms industrial) zvucnika i jedino za sta su dobri to je gledanje filmova(`dobri`) i igre, za muziku su ocajni! Kasnije sam pazario polovni AIWA dolby prologic risiver 5.1, vezao ga na komp preko optike, i posto sam imao 4(kvalitetna) zvucnika koji su bili vezani na denon pojacalo, dokupio centralni i vufer i resio problem, a kvalitet je stvarno super-ne moze se porediti sa gorepomenutim!!! Eto jos jednog obrazlozenja zasto je mozda bolje kupiti nesto ozbiljno(kvalitetno), pa makar i postepeno!
A ako te bas zanima, moja preporuka bi ti bila kupovina Alteca 5100, ortak ima 2100(2.1) i stvarno su kvalitetni, pre svega zvuk, nema sta, samo im je mana sto su malo slabi, ali, za sobicu dovoljni!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 06.04.2007. 20:52 #15449

status: user
broj poruka: 4506



hehe rado bih i ja z 5500 ali .... odakle mi toliko vremena :)hvala svima koji su odgovorili unecu vasa misljenja u razmatranje:)...voleo bih kada bi sto vise ljudi odvojilo bar par minuta da cujem njhova misljenja, bio bih im zahvalan doveka,mogli bi i na pivo otici :D..tako da mogu da se odlucim za pravu stvar
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca re 07.04.2007. 10:03 #15488

status: user
broj poruka: 1574
Uzmi Alrec ili logitech zvucnike za koje imas pare,tu ne mozes da pogresis.Sa svim drugim kompanijama ti kockanje,jer ne znas kakav zvuk moze da bude..btw nemoj kupovati polovne zvucnike,ako kupujes zvucnike za duze vreme onda daj malo vise para ali da budu novi i kvalitetni.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs