Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Banalna stvar ali ne znam sta da radim ?!?
STRANA 1 OD 1
MaliAbner Banalna stvar ali ne znam sta da radim ?!? 10.04.2007. 18:13 T3912

status: user
broj poruka: 7760
E ovakav problem `bu sta je sad ovo` odavno nisam imao.
Naime od drugara sam uzeo neku muziku i kad pokusam da praslusam svi moguci plejeri mi izbace poruku `can`t play media until licence is acquired` !?!
Sta da Vam kazem ostao sam zatecen, sa facom hmmmm.
Nikad nisam video nesto slicno, obicni (ili manje obicni) *.wma fajlovi.
Ima li neko predlog kako da ovo prevazidjem a da ne licenciram ili eventualno iznerviran obrisem fajlove.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nisam pametan!!! 10.04.2007. 19:22 #15686

status: user
broj poruka: 5699
Isto i kod devojke, uradio sam OS i ostatak kao kod mene, ubaci neki novi MP3, M4A i WMA (MP4) sadrzaj kado ono ista ta poruka, nece da pusti muziku pa onda prekoci na ono sto moze...moj OS i sve ostale verije su iste (WinAMP, WMP) iste pesme sve radi OK!!! U kom grmu ovde lezi zec???

MiG

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: wma 10.04.2007. 19:25 #15687

status: user
broj poruka: 9396

:: 1) acquire licence.. znachi na net i klinuti file po file da bi vratio licencu (ali problem opstaje... sta kada se sledeci put reinstalira windows??? sve iz pocetka???

Zar nebi trebalo ceo problem da se resi vec u ovom koraku. Meni kada se to pojavi, pokupim licencu i sve mi najnormalnije proradi. A to mi se desava jednom - dva puta godisnje...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Probacu Audacity 1.2.5 10.04.2007. 20:22 #15691

status: user
broj poruka: 7760
Hvala na odgovorima.
Nadam se da cu uspeti da odradim rekompresiju u MP3 format uz pomoc programa Audacity 1.2.6 i javiti ishod.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Probacu Audacity 1.2.5 10.04.2007. 20:39 #15692

status: user
broj poruka: 7760
Mrka kapa !!!

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: Re: wma 10.04.2007. 20:54 #15695

status: user
broj poruka: 9396

:: ostaju neki problemi (svaki sledeci put opet isto, zar ne?)..
:: ne mozesh ih `bezbolno preneti na sledeci komp ili kod nekog na zurku :)))) ...narezati file-ove na CD - DVD znachi svaki put traziti licencu... sta sa mp3 playerima??? (da li pustaju oni protected files ili ne??? ovo ne znam posto nemam mp3 player(oni koji pustaju wma napavno)

Naravno, slazem se, ali generalno potrebno je uglavnom samo jednom `potraziti` licencu... po prvom koriscenju na sistemu.
::
:: da bi se izbeglo .. u WM player-u u rip ocijama ukloniti stiklu za `copy protected files` i nikad vishe problema sa file-ovima nakon tog

Naravno opet se slazem.
::
:: ja sam malo muzichki manijak i skupljam sve sto mi padne pod ruku (svako ima svoju maniju), bilo bi neugodno svako malo ispochetka licencirati file-ove posto ih je u najmanju ruku previshe... zato sve grebujem preko audiograbbera u visokom kvalitetu... mp3 nema protekciju pa ni ne razmishljam o tome... prvi put kad mi se to desilo sam 2 dana popravljao file-ove .. ne bih da ponavljam iskustvo..

:))
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Microsoft i zaštita... 10.04.2007. 21:59 #15698

status: user
broj poruka: 6643
Ta firma nije baš srećna sa sistemima zaštite, uglavnom, ono što žele da zaštite, ne zaštite, a sve ostalo iskomplikuju.
Rešenje (trajno) zaobilaženja zaštićenog fajla je jedino u njegovom rekodiranju uz skidanje zaštite... treba naravno neki od black programa koji to rade... a neka ih nađe sam pitalac...
Ono što sam u stvari hteo da dobacim, mislim da se Machine zaklao oko toga: zašto se naoko iste konfe i programski paketi i OS-evi različito ponašaju baš prema wma i wmv fajlovima.... rešenje je (nedokumentovano, samo na osnovu posmatranja i iskustva) u kbxxxxxx fajlovima, tj. update-ovima Microsofta... ako ste se kada pitali šta to koji q popravljaju kad je sve isto posle njihove ugradnje, eto, nije uvek isto....
Pa onda imate sasvim govnavu situaciju, da video fajl koji ste sami napravili u Movie Makeru (dakle, ne kopirali) nakon nekog vremena ladno ne radi, ne može da se otvori u rođenom OS-u i WMP-u... pa onda nakon nekog vremena (i update-ovanja) proradi pola, a pola neće, pa onda oni što nisu hteli hoće, ali ovi prvi neće, pa, onda opet sve hoće i tako. Nije da ne može da se provali razlog zaglupljivanja, samo je smorno i bezrazložno. Sve to zajedno je preporuka za duuuuboko izbegavanje duplog ve u ekstenzijama medija fajlova.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ackon postiji jos nesto ali... 10.04.2007. 22:26 #15701

status: user
broj poruka: 7


..ima na netu player koji pusta i zaticene fajlove,neki odbor za prava ili slicno,ili protv mozda,nisam uspeo da ga skinem jer ne dadose,a i kosta nekih para,ali znam da ga iima,pa sad ko uspe da ga ugrabi bas ce imati nesto sto malo ko ima,tj,upisao sam na serch naziv tog protected fajla i yahoo mi dao i takve neke mogucnosti...itd,zaboravio sam detalje,ali takva stvar ima,pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic .. 11.04.2007. 11:55 #15728

status: user
broj poruka: 18945
E, batice, probaj iz programa Sound forge, 7, ili 8, nebitno, pokusaj da ubacis pesmu, kada to uradis, ides na select all, ctrl-c, pa ides na file_new, pa crtl-v da paste-jes, i na kraju sacuvaj kao mp3, ako i to ne uspes, nista ti drugo ne preostaje nego da ponovo izgrebujes, desavalo se to i meni, kod nekih pesama sam uspeo preko sound-a, neke nisam mogao da sacuvam, pa sam ih izbrisao i ponovo izgrebovao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff hmmmm... 11.04.2007. 12:38 #15731

status: user
broj poruka: 829
Jedan moj ortak ima neki sistem za skidanje protekcije: otvori wma fajl u notepad-u i nadje negde natpis `protected: yes`. Ono sto nisam siguran jeste da li brise ceo tekst ili samo `yes` prepravi u `no`...
To je nesto sto bi mogli da radite ako vam je bas stalo do neke pesme, a ne trazi vam se licenca...
U ratu protiv Bilijevih originala, sve je dozvoljeno:-)
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nekad dok je jedini OS bio DOS... 11.04.2007. 13:21 #15734

status: user
broj poruka: 7760
Kad je glavni OS bio DOS 5.0 lako se u hex editoru PCTools-a mogao zameniti neki podatak, note pad otvori fajl ali kad ga sacuvam onda se sve pokarabasi, velicina fajla vise nije ista.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs