Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Pojacalo pomoc hitno Popravka
STRANA 1 OD 1
Petar89 Pojacalo pomoc hitno Popravka 25.04.2007. 12:53 T4123

status: user
broj poruka: 423
Imam pojacalo RIZ P4060 problem je sto nece da mi radi desni kanal kako treba suska valjda j potenciometar da li neko zna gde mogu ovo cudo u beogradu da popravim ali po jeftinijoj ceni nemojte da me oderu ....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 25.04.2007. 13:05 #17106

status: user
broj poruka: 3529
To ti je sasvim uobicajeni kvar za starija pojacala, odes lepo u bilo koji audio-video servis i pitas ih koliko ce te kostati da ti stave nov potenciometar!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy ILI 25.04.2007. 13:31 #17110

status: user
broj poruka: 4163
kupi kontakt sprej, naprskaj malo u potenciometar, provrti par puta od 0 do 10 i stvar bi trebala da bude resena. Naravno pojacalo treba da bude iskljuceno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gamil Re: Pojacalo pomoc hitno Popravka 25.04.2007. 13:35 #17112

status: user
broj poruka: 242
Imam pojacalo RIZ P4060 problem je sto nece da mi radi desni kanal kako treba suska valjda j potenciometar da li neko zna gde mogu ovo cudo u beogradu da popravim ali po jeftinijoj ceni nemojte da me oderu ....
:
Ako je potenciometar lepo skines poklopac uredjaja i isprskas potenciometar sa kontakt sprejom ili WD-40. Videces on je zatvoren, ali ima mali prorez upravo zbog toga, naspricas malo spreja i okrenes ga nekoliko puta levo i desno da bi se masne naslage i prljavstina rastvorile.
Gora varijanta ti je da je ostecen izlaz i da je neka od komponenti u njemu crkla.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gamil Re: ILI 25.04.2007. 13:37 #17113

status: user
broj poruka: 242
Covek me preduhitri za sekundu
pozdrav



:: kupi kontakt sprej, naprskaj malo u potenciometar, provrti par puta od 0 do 10 i stvar bi trebala da bude resena. Naravno pojacalo treba da bude iskljucen
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Petar89 .... 25.04.2007. 14:30 #17118

status: user
broj poruka: 423
da li ce jace raditi ako popravim i desni izlaz i stavim svoja dva zucnika Technics SB- na levi i desni kanal (trenutno je samo na levom) pojacalo je 2X80W na 8 ohm a zvucnici su pise na njima input power 130W a music power 90W.Inace su dosta glomazni mislim da ce lepse raditi na dva kanala


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: .... 25.04.2007. 16:45 #17142

status: user
broj poruka: 5699
Potenciometar je kao sto su pretpostavio oksidisao (to su oni grafitni cini mi se), mada je zgodno da ga promenis, odlemi ga kupi drugi (to je dzabana) i zalemi ga nazad...to u slucaju da ne uspe WD-40!!! Nemoj se plastiti da dobro naspricas i da odstoji posle mrdanja/okretanje...ne pravi KS, mozda na molekularnom nivou i za velike napone ali kapljicno ne


M i G

:: da li ce jace raditi ako popravim i desni izlaz i stavim svoja dva zucnika Technics SB- na levi i desni kanal (trenutno je samo na levom) pojacalo je 2X80W na 8 ohm a zvucnici su pise na njima input power 130W a music power 90W.Inace su dosta glomazni mislim da ce lepse raditi na dva kanal
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs