Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Opasan trip..
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Opasan trip.. 09.05.2007. 21:39 T4303

status: user
broj poruka: 4506
Aloha...imam jedan jako cudan problem, nisam siguran da li je do mene(kompa) ili do filma..naime nasiroko koristim sve blagodeti adsl-a :)...i prilikom gledanja skinutih filmova imam jedan problem.Desava mi se (ponekad ( trenutno na 2 filma od zilion ) ), da nemam tona, imam samo specijalne efekte..da docaram..npr. gledajuci Taxi 4 cujem skripu guma, motora itd i sve ostale `zvucne specijalne efekte` ali ne cuju se na primer dijalozi i ostali zvukovi ???Imam instalirane sve najnovije codec-e i nemam problema u ostalim stvarima ali sad ne znam da li je to zbog nekog codeca kojeg slucajno nemam ili taj film koji sam skinuo nema zvuk ??? malo mi je cudno da u 1.5 gb dvd rip nema zvuka kako treba

ajde uzdravlje .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
smhardyu blagodeti hm 09.05.2007. 21:58 #18660

status: user
broj poruka: 104
Pa preostaje ti samo da trazis da ti vrate pare za skinute filmove. :)

Naravno,salim se.Totalno nema veze kako si dosao do filma.Ako si skinuo kompletan fajl a imas problema sa zvukom to znaci da je taj fajl izvorno takav kakav ti vidis.E sad,ako je zvuk u filmu kompresovan ac3 kodekom onda bi moglo da se desi da ti nije nesto podeseno bas najbolje na relaciji ac3 kodek zvucna karta zvucnici 5.1 ukoliko imas sve ovo navedeno.Resenje:skini najnoviji ac3 kodek ,uninstal starog,instaliraj novi i vozi.
Btw,moja preporuka za pustanje filmova je media player classic u kombinaciji sa ffdshow paketom kodeka(u kome je sadrzan i ac3) i nema problema (cak i dvd naslove pustam u njemu),a mogao bi i da probas novu verziju BS player-a.

BR




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg AC3 09.05.2007. 23:54 #18687

status: user
broj poruka: 711
Problem je u AC3 kodeku... Verovatno prilikom miksovanja lose izmiksuje Vocal... Probaj sa najnovijom verzijom...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 10.05.2007. 04:28 #18711

status: user
broj poruka: 205
Da nisi slucajno podesio da imas 5.1 zvuk, a imas 2.0 ili 2.1 zvucnike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 10.05.2007. 08:52 #18722

status: user
broj poruka: 3529
Ako nisi nista petljao ikada u AC3 filteru, nije do njega, on se po default-u instalira i u njemu stoji stereo, problem je verovatno taj kao sto kaze `Diabolique` imas sigurno stereo zvucnike(mozda 2.1) a na samoj kartici ti je ukljucen 5.1, 100%!
A zasto samo na tim filmovima, pa zato sto su to ripovi sa DVD-a na 2CD-a(1,5gb) i u njima je ostavljen 5.1 zvuk!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 22.05.2007. 14:04 #19922

status: user
broj poruka: 4506



ma kakvi...imam 5.1 zvucnike i 5.1 zvucnu i sve savrseno radi ...osim tog iritirajuceg problema....skinuo sam i novi ac3 ali ne pomaze :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs