Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Preporuka
STRANA 1 OD 1
mucacaca Preporuka 24.05.2007. 22:56 T4496

status: user
broj poruka: 85


Sad sam kupio altec lansing FX5051E.pustio sam pesmu i zacuo neke vibracije kao metalna ploca o metal.prvo sam pomislio da je to mrezica koja okruzuje subwoofer.dok nisam ukapirao da su to STAKLA OD VITRINE!!!Bass je neverovatan!
Posle sam pustio cypress hill-insane in the membrane i bass se osecao u podu a bio je tek na 3/5!prozori su se bukvalno tresli!znaci cujem prozorsko staklo kako se trese!a onda sam legao na trosed i osetio kako se federi tresu!a zvucnici su bili tihi!
Preporucujem ih svima! Cuo sam jos nekoliko proizvoda od ove firme i svi su bili neverovatni za svoje pare!Firma je zakon...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stevs986 Re... 24.05.2007. 22:59 #20108

status: user
broj poruka: 100



Koja je cena, cisto informativno...?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan ... 24.05.2007. 23:04 #20110

status: user
broj poruka: 800



ja umesto njega:16000 u PcCentru.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev Re Altec Lansing 24.05.2007. 23:18 #20113

status: user
broj poruka: 1673
Kako da nema dobar bas kad je sincic naucio sve sto treba od svog velikog tatice. Altec Lansing je sin James B Lansinga odnosno JBL koji kod audiofila oduvek vazi za kralja bass-a. Ja imam JBL Decadu vec godinama i nemam nameru da ih menjam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik JBL 24.05.2007. 23:32 #20116

status: user
broj poruka: 726

Vaske,ja ne bih poredio JBL sa Altec-om :) Svaka cast Altecu,ali JBL je nesto mnogo ozbiljnije.Osim toga,nije sve u bass - snazi.JBL zvuk ima i druge kvalitete,koji cesto nedostaju Altec-u.Da ne otvaramo bespotrebnu raspravu,toliko od mene.
Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff ja se izvinjavam... 25.05.2007. 00:26 #20132

status: user
broj poruka: 829
ali posto vidim da se razumete u zvucnike(a i posto jaaaako cenim kvalitetne basove), imate li neki solidan(odnos kvalitet/cena) model da mi preporucite za komp? Recimo do 50 evra...
Jako mi je vazno posto mi je komp najcesce (multi)medijalni plejer...
Zahvalan!

Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: JBL 25.05.2007. 00:55 #20139

status: user
broj poruka: 9396


::
:: Vaske,ja ne bih poredio JBL sa Altec-om :) Svaka cast Altecu,ali JBL je nesto mnogo ozbiljnije.Osim toga,nije sve u bass - snazi.JBL zvuk ima i druge kvalitete,koji cesto nedostaju Altec-u.Da ne otvaramo bespotrebnu raspravu,toliko od mene
:: Pozdrav
::
::

Upravo tako. Ali poredimo babe i zabe... HI-FI i zvucnike za racunare... Ne ide to tako...
Altec Lansing je kao sto se zna vrh u oblasti zvucnika za racunare. 3 prazna mesta pa Logitech. 10 praznih mesta pa... whaterve who...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Preporuka 25.05.2007. 01:08 #20146

status: user
broj poruka: 726

@Ruff

Ako ti PC sluzi kao multimedijalni centar,a ljubitelj si zvuka (ko nije?)ja bih ti preporucio da sakupis pare,kupis (moze i polovno) pojacalo/risiver i dva kvalitetna zvucnika (Bose,Yamaha,Pioneer,Harman Kardon,B&O...).To je pravi ugodjaj :)
Sto se tice zvucnika za PC,kombinacija jacina/kvalitet zvuka je tesko ostvarljiva na nasem trzistu,tako da HI-FI audio mozes uvrstiti u svoju konfiguraciju.
Naravno,ovo je znatno vise od pomenutih 50 eura,ali,ako si ljubitelj,mislim da vrijedi cekati i sakupljati...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 25.05.2007. 03:02 #20153

status: user
broj poruka: 584
:: :
Najbolji je zvuk kada se koristi integrisana zvucna sa ploce...
:: :

Sala mala, ali spomenite da u odredjenom trenutku komponente
pocinju opasno da vuku jedna drugu, u smislu da je nerealno
da kupis jake zvucnike ili audio komponente i prikacis ih na ESS ili AC`97.

Oglasnik je u nekom od postova ranije rekao jednu bitnu stvar.
AUDIO opremu odes da CUJES i onda je KUPIS ako TEBI odgovara.
Slusni aparat je kod svakog od nas drugaciji, kao prva stvar,
a onda je tu i pitanje ukusa i muzike koja se slusa.

Slicna je stvar i po pitanju monitora. Naravno da postoje oni koji dokazano kvare vid,
ali postoje i oni koji su `odlicni`. Odlicni da, po specifikacijama, ali zavisi sta trazis i
u koje svrhe ga koristis.

Brisem oci, suze mi krvave ali sigurno je dobar jer sam ga platio 500e...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re Altec 25.05.2007. 08:09 #20164

status: user
broj poruka: 1673
Nije bilo nikakvo poredjenje JBL-a i Alteca vec samo objasnjenje da Altec nije tamo neka budjava firma. Klasa i namena zvucnika to nikako ne dozvoljava. Pa sama razlika u ceni dovoljno govori, naravno i ovo nije merilo jer je ogromna vremenska razlika u pitanju. Ipak, za stub sam nekada dao mnogo para, za kompjuterske zvucnike sada ne bih dao neku vecu cifru i bas zato bih se odlucio za Altec-a jer ima dobar odnos kvalitet/cena.
Eto da budem precizan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik JBL 25.05.2007. 13:56 #20178

status: user
broj poruka: 726


Ma,ok.Nijesam mislio da te kritikujem nego sam iznio svoje zapazanje o zvucnicima.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs