Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Preporuka: Audigy 4 ili X-Fi Xtreme Audio???
STRANA 1 OD 1
pmarijan Preporuka: Audigy 4 ili X-Fi Xtreme Audio??? 13.06.2007. 12:21 T4705

status: user
broj poruka: 5

Zanima me ima li razlike u kvalitetu reprodukcije zvuka pri slisanju muzike ( mp3 )??? Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ..... 13.06.2007. 12:29 #21614

status: user
broj poruka: 4506
to bi ti bilo kao da pitas koji je bolje kupiti..novi glanc audi 6 ili prosli model star 5 godina ....jeste on kvalitetan ali glupo je i porediti ...ako imas pare nema razmisljanja...X-Fi bez dileme


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
todicn .... 13.06.2007. 16:58 #21631

status: user
broj poruka: 18
X-fi xtreme audio, bez daljnjeg.

Dodali su neke efekte koji navodno popravljaju kvalitet mp3ja. Probaj pa javi kakvi su!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty Nije sija nego vrat 13.06.2007. 18:57 #21642

status: user
broj poruka: 1670
Momci pre nego sto dajete savete pogledajte malo o cemu se radi.
X-Fi Xtreme Audio nije pravi clan X-Fi serije. Nema cip EMU20K1 koji koriste X-Fi kartice već stariji koji se koristio za Audigy 2 SE i SB Live!

To je jeftina kartica napravljena da navuče ljude na ime nove serije. Nema Crystalizer, ne koristi čak ni iste drajvere kao ostatak X-Fi serije.
Najjeftinija prava X-Fi kartica je X-Fi Xtreme Music koja je duplo skuplja od Xtreme Audio.

Ovo je bilo poređenje polovnog Audia i novog Juga

Više o ovome na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sound_Blaster_X-Fi#X-Fi_Xtreme_Audio


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik 13.06.2007. 19:58 #21647

status: user
broj poruka: 726


Mighty,u pravu si.
Htio sam,ranije,da postujem nesto o ovoj kartici koja je obicna prevara i bacanje para,ali je dovoljno i ovo sto si ti naveo.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.06.2007. 21:49 #21652

status: user
broj poruka: 3529
I moj ortak je nedavno kupovao X-Fi i bio u zabludi kada je video cenu(da ne pricam kako jadno izgleda karta), pa se odlucio ipak za neku skuplju varijantu iz X-Fi serije(100e), tako da mislim da je ne treba pazariti!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diamond73 17.06.2007. 17:35 #21900

status: user
broj poruka: 111



Bolje kupi emu zove se 0404 ili tako nešto model. Košta oko 100 evra i to je najjeftinija profi oprema.

Potrebni su ti i dobri zvučnici i pojačalo,kažu audiofili.

Generalno zadovoljava i (zastarela) SB audigy od 30 evra,jer ti je maximalno potrebno 16 bita 44100 stereo a to može ćak i ova kartica.

Kažu da su skuplje kvalitetnije,nisam čuo ne mogu ti reći razliku,ali vodi se idejom vodiljom koju svi znamo `koliko para toliko muzike`.

Btw,SB i njihove specifikacije,kažu audiofili nisu baš uvek tačne i pouzdane.

EMU je otkupio creative,ali ima i kod nas da se nabavi.

Sad ti vidi,ako ne želiš da se puno bakćeš,i SB audigy,veruj mi da će ti dobro služiti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs