Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Elektronicari...konekcija...
STRANA 1 OD 1
ivusatelie Elektronicari...konekcija... 12.08.2007. 11:27 T5247

status: user
broj poruka: 12

- Tower TT Matrix VX...front audio treba spojiti.Ja sam pogledao,laicki,onako kako pise..
`al to sto pise nista mi nije razumljivo.Ne vredi ni da probam...TT je ovaj deo konektovanja ocigledno rezervisao samo za strucna lica...Extra mi je potrebno front audio za slusalice i mic.
POMAGAJTE...UNAPRED PUNO HVALA

PS Na ovom forumu nema ,`ili ja neznam` ,attach,na Benchmarkovom forumu sam postovo
ovaj problem sa shemom `photo` ovog mog velikog problema.Nadam se da moderator nece
brisati ovaj moj post zbog pominjanja ` B.....`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Nisam imao to kuciste 12.08.2007. 12:24 #25288

status: user
broj poruka: 5699
ali za podrsku je potrebno i da ploca (AC`97) ili SB ima konektore koji idu sa njih...Posalji mi shemu na mig@verat.net i napisi koju plocu i zvucnu imas


- R a v e n L o r d -

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Elektronicari...konekcija... 12.08.2007. 12:40 #25289

status: user
broj poruka: 711
Tvoje pitanje prosto puca od informacija :) Za pocetak, koja ti je ploca? Takodje, uz tu istu plocu si dobio knjizicu u kojoj je napisano da li na njoj imas konektor za front audio ili ne i koji je raspored pinova na koje treba da povezes kablic sa kucista...

:: - Tower TT Matrix VX...front audio treba spojiti.Ja sam pogledao,laicki,onako kako pise.
:: `al to sto pise nista mi nije razumljivo.Ne vredi ni da probam...TT je ovaj deo konektovanja
:: ocigledno rezervisao samo za strucna lica...Extra mi je potrebno front audio za slusalice i mic
:: POMAGAJTE...UNAPRED PUNO HVAL
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NastyB Predlog 12.08.2007. 13:13 #25292

status: user
broj poruka: 729
Ako nista ne uspes, mozda moze da ti pomogne ona A4 slim tastatura koja ima sa jedne strane USB ulaz, a sa druge ulaz za slusalice i mikrofon, povezes je pozadi na zvucne ulaze (povezani su sa PS2 ulazom za tastaturu), a onda mikrofon i sluske ubacujes u nju. Mislim da je oko 800-900 dinara. Ako ti je vec petljanje sa konektorima strano...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivusatelie Re: vampirbg 12.08.2007. 14:19 #25294

status: user
broj poruka: 12
Vec sam napisao u prvom postu...na ovom forumu nema attach-a` ili ja neznam` da bi se sagledao ceo prbl... potrebno ga je i pogledati ..`al ko zna mozda ti je dovoljno i tih par informacija mb..MSI P965 NEO...Integrisan..Rialtek High Definition...case TT Matrix VX.
Na kraju tog `kablica` je 7 zicica a svaka ima svoju konekciju `obashka`..tu je ceo probl..
ako ti nije problem,vidi photo na benchmarku pa da vidish kako tad prosto puca od info-a,ili
mi posalji svoj meil da ti posaljem sto ti treba ... photo sa shemom.


:: Tvoje pitanje prosto puca od informacija :) Za pocetak, koja ti je ploca? Takodje, uz tu istu plocu si dobio knjizicu u kojoj je napisano da li na njoj imas konektor za front audio ili ne i koji je raspored pinova na koje treba da povezes kablic sa kucista...
::

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 12.08.2007. 14:28 #25295

status: user
broj poruka: 1673
Ukoliko imas uputstvo od ploce i natpise na pojedinacnim konektorima to bi trebalo da ti bude dovoljno da povezes pomenute konektore sa plocom, kos Asusovih ploca je to veoma lepo dokumentovano (bar meni tako izgleda), mozda te muci nedostatak iskustva (bez uvrede) u tom slucaju posalji slike konektora na ploci i prikljucaka pa cemo nesto uraditi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivusatelie Re: NastyB -u 12.08.2007. 14:31 #25296

status: user
broj poruka: 12

Pre dve-nedlj...uzeo sam novu Logitech-EX110 cord,komplet s mouse......suvishe sam tanak za
bilo kakvu kupovinu.Ipak, ..jako interesantan predlog...svidela bi mi se ta key..da sam pre znao
...ili da (ker nije srao..uvatio bi zeca)..ovako,voleo bih da resim postojeci problem...Hvala ti..

:: Ako nista ne uspes, mozda moze da ti pomogne ona A4 slim tastatura koja ima sa jedne strane USB ulaz, a sa druge ulaz za slusalice i mikrofon, povezes je pozadi na zvucne ulaze (povezani su sa PS2 ulazom za tastaturu), a onda mikrofon i sluske ubacujes u nju. Mislim da je oko 800-900 dinara. Ako ti je vec petljanje sa konektorima strano...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivusatelie Re:Vaskev -u 12.08.2007. 14:42 #25297

status: user
broj poruka: 12
Nema `vredjanja`..taman posla..Nisam total bez iskustva..`al ovo je cirkus..MSI je preskocio nas
(mene) amatere i resio da to uradi neko ko zna.Ono sto pise u knjizici,od `MSI-a` i ono na kablicu od `TT-a Matrix` je total kontra..iz-jamper-iso sam sto treba i to je bio naj-laksi deo problema..
Poslacuti ..samo reci na koji email......ovde na PC Berza ..attach...neznam kako bih to uradio.


:: Ukoliko imas uputstvo od ploce i natpise na pojedinacnim konektorima to bi trebalo da ti bude dovoljno da povezes pomenute konektore sa plocom, kos Asusovih ploca je to veoma lepo dokumentovano (bar meni tako izgleda), mozda te muci nedostatak iskustva (bez uvrede) u tom slucaju posalji slike konektora na ploci i prikljucaka pa cemo nesto uraditi
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivusatelie Re: Machine -u 12.08.2007. 14:53 #25298

status: user
broj poruka: 12
Machine...javi dali si dobio email ...
svima puno hvala na zelji da se pomogne...(za kontakt) ivusivus@gmail.com ivusatelier@yahoo.com
user-i na PCBERZI - NAJBOLJI STE NA SVETU... kako comp moze dupe da pomeri.... uf


:: ali za podrsku je potrebno i da ploca (AC`97) ili SB ima konektore koji idu sa njih...Posalji mi shemu na mig@verat.net i napisi koju plocu i zvucnu ima
::
:: - R a v e n L o r d -
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman verovatno 12.08.2007. 15:04 #25300

status: user
broj poruka: 1111
je i na ploci sve obelezeno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ivusatelie Re: gman -u 12.08.2007. 15:12 #25301

status: user
broj poruka: 12

Ne, ..ono sto pise u knjizici za MSI i ono sto pise u knj... za TT je totalno razlicito... osim GND minus verovatno...sve je razlicito......

:: je i na ploci sve obelezen
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg ... 12.08.2007. 16:51 #25303

status: user
broj poruka: 711
Ajde posalji mi na mail stranicu iz tvog uputstva koja objasnjava sta znace skracenice na kraju kablova: EARL i EARR... Na TT sajtu im ne radi link za DL uputstva...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs