Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Problem sa kompom
STRANA 1 OD 1
Morghulis Problem sa kompom 13.12.2013. 20:03 T55920

status: user
broj poruka: 13
Ovako, cesto mi tokom surfovanja po netu freezuje komp, ovaj moj fx 6300 u tim momentima spusti load na jezgrima 0%-2%, i posle nekih 20/30 sekundi kao da se `upali` i krene da nabija load i sve pocne normalno raditi.
A od danas, kada ukljucim komp, cim se pojavi desktop automatski se restartuje i tek onda kada izaberem `start windows normaly` se ukljuci bez problema uz poruku da je naisao na unexpected error, blue screen.
Da li neko na osnovu ovog mog izlaganja moze makar okvirno da mi kaze u cemu moze biti problem?
I izvinjavam se ako sam promasio tab pod koji sam trebao ovo postovati :)
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne, niko ti sa sigurnoscu ne moze da kaze nista konkretno, samo 13.12.2013. 20:37 #531758

status: user
broj poruka: 10992
na osnovu datoga opisa. To je kao da si otisao kod lekara i rekao: sve me boli. Ustanem ujutro, imam vrtoglavicu, nemam apetit... Doktore, mozete li da pretpostavite uzrok mojih zdravstvenih problema?

Dakle, uzroci mogu biti : neispravan operativni sistem, nedostatak nekih komponenti u softveru (kodeci, plaginovi, drajveri...)...neispravno postavljen procesor (hladnjak nije ``legao`` kako treba), neispravan RAM, neispravan hard disk/SSD itd. itd.

Poruka koja se pojavljuje (``start win normally...``) je redovna pojava do koje dolazi kada se sistem iskljuci mimo predvidjene procedure (``na dugme``, ili kada nestane struje itd.)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morghulis Re: 13.12.2013. 22:51 #531777

status: user
broj poruka: 13
Ok, sry, znaci brdo stvari moze biti.. Komp je nov, 2 meseca star, al to opet nista ne pomaze.
Rekoh da pitam narod ovde, hvala svejedno druze. :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 13.12.2013. 22:55 #531779

status: user
broj poruka: 3104


Prvo nam napisi koji je to komp, tj ako znas koji su proizvodjaci i modeli delova u njemu?
Drugo da li si ti licno nesto cackao po njemu u smislu ulazio u bios ili pak instalirao neke programcice?
Trece da li imas antivirus, koji i da li si pregledao da li imas neki virus?
Cetvrto, proveri temperature procesora, imas raznih programa za to, mada uzmi prosti Cpu-z i reci nam koje su?

Ako ne znas koji su delovi, ovaj programcic ti moze pomoci da ocita, precizan je oko 90%

http://www.filehippo.com/download_speccy/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morghulis Re: 13.12.2013. 23:54 #531784

status: user
broj poruka: 13
Ploca - gigabyte 970A-DSP
CPU - amd fx 6300
GPU - gtx 650ti boost edition
RAM - 4gb
Hard - 500gb toshibin
PSU - 600W Raidmax RX-600AF
Kuciste - Aerocool GT black editon

Nista cackao nisam, likovi su mi instal windows u servisu i sve drajvere, nista nije klokovano, sve na stocku..
Imam antivirus, AVG, konstanto se update, sve je kao virus free..

Za temp proc sam vec pravio temu, deluje mi da se greje dosta tokom gejminga, ume da udari i do 58C max, al obicno drzi oko 50C kod igara tipa skyrim, battlefield3, dota2.. Msm znam da je stock kuler los (makar tako svi pisu), al ono, to mi nekako mnogo. Imam jedan ventilator u kompu pozadi.
Na idle, evo sada, od 40C do 43C..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646232.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs