Može li neko da da link ili e-book gde se mogu informisati o postupku overklokovanja. Bilo kakav savet je dobrodošao. Ili ime nekog servisa koji to radi?
probaj google: 7900gs+overclocking+instructions ili 7900gs+how+to+overclock, tebalo bi da nadjes nesto. npr http://www.tomshardware.com/forum/201265-29-beginner-overclock-7900gs -tu imas adresu nvidijinog nTune programa za overclock. Nadam se da ce ti pomoci, ako ne, potrazi malo po sajtovima... Nikolas
:: Može li neko da da link ili e-book gde se mogu informisati o postupku overklokovanja. Bilo kakav savet je dobrodošao. Ili ime nekog servisa koji to radi?
Oveklokovanje se ne radi u servisu vec u sopstvenoj radinosti ako znas a ako ne znas nemoj ... Mislim, mozes ti da platis nekome da ti to uradi ali ces baciti pare bez veze jer i ti to mozes ako hoces , a pare daj nekoj humanitarnoj organizaciji kojoj je potrebniji , ako ti je do davanja para ...Klokovana 7900gs obicno za gpu tera do brzine 7900gt , dok joj je memorija malo slabija ... ukoliko si uz karticu dobio neki program za overklok iskoristi ga ili downloadujj najnoviji riva tuner i klokuj sa njime...Naj bolje je da odes i do nekog drugog foruma tipa anandtech i pogledas kako su to drugi radili ,jer se koliko secam ovde nije pricalo o klokovanju ove kartice konkretno (ako jeste neka me neko ispravi) ...Toliko za sada i `ajd u zdravlje! P.S.Eto covek me pretece...
Ma sam to uradi-prosto,bezopasno do odredjene granice...
18.07.2007. 15:56
#23841
status: user broj poruka: 18472
Instaliraj Riva Tuner i iscackaj sam kako se dize Clock,sve je prosto.Ili pak ubaci neki tweeker pa preko samog drivera digni clock i testiraj i koji najvise dobijes a driver ga dozvoli to ti je to.
Brate, ako ne znaš engleski, onda ipak ili odustani, ili plati nekome.... da ti to uradi kući, servisu, kafiću, svi ovi sajtovi ti onda ništa neće pomoći. A da je u osnovi prosto - jeste.
... si je poterao? trebalo bi da moze do 570/1600 bez problema neki su je terali i do 620/1600 skoro kao 7900gtx samo sa 4 pajpa manje...`Ajd u zdravlje!
Broj postavljenih tema: 60422. Broj poslatih odgovora: 647683. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.