Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
wi-fi ruter...kako da konfigurisem?
STRANA 1 OD 1
budrak wi-fi ruter...kako da konfigurisem? 08.11.2012. 15:23 T50103

status: user
broj poruka: 250

Pozdrav!
imam jedno prosto pitanjce...koristim kablovski internet kod IKOM-a...dali su mi neki Motorola modem sa jednim izlazom za LAN i samo jedan desktop racunar mi je prikljucen preko LAN-a...a ja bih da koristim internet i na Lap-top-u i na mobilnom telefonu...da li mogu sam,nezavisno od IKOM-a da kupim Wireless ruter i da desktop povezem preko LAN-a na taj ruter a Lap-top i mobilni da vuku internet preko WI-FI-a preko istog rutera i kako to sam da namestim...? puno hvala unapred...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 08.11.2012. 15:35 #452485

status: user
broj poruka: 462
Naravno da možeš.Kupi neki najjeftiniji wi fi ruter,ako ti brzina nije bitna u smislu prebacivanja fajlova,striminga,ako jeste onda neki n ruter.Lan kabl iz motorole u wan port rutera,i samo promeni u lan delu rutera na neku ip adresu različitu od ip adrese koju dobija od motorole i to je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Mozes 08.11.2012. 15:46 #452487

status: user
broj poruka: 7702
Uzmi neki TP link WI FI koji ima dobre security opcije,recimo kao Wireless MAC Address Filtering ,znaci odobris na net samo tvojim uredjajima preko mac adrese kao sto su mobilni ili laptop.
(stavis mac adrese od mobilmog i laptopa u konfikuraciju rutera).Ovo ce ti trebati, jer su kod nas ajkule sto se tice koriscennja tudjeg interneta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mirko78 Re: Mozes 08.11.2012. 16:17 #452497

status: user
broj poruka: 419
Najbolje cisca da uzme :) Danas svi ruteri podrzavaju WPA2 enkripciju sto je sasvim dovoljno za kucnu zastitu, nema potrebe za MAC blokiranjem i sl.


:: Uzmi neki TP link WI FI koji ima dobre security opcije,recimo kao Wireless MAC Address Filtering ,znaci odobris na net samo tvojim uredjajima preko mac adrese kao sto su mobilni ili laptop
:: (stavis mac adrese od mobilmog i laptopa u konfikuraciju rutera).Ovo ce ti trebati, jer su kod nas ajkule sto se tice koriscennja tudjeg interneta
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
offline71 re 08.11.2012. 17:34 #452511

status: user
broj poruka: 462
Ja zaboravio na zaključavanje wi fi-ja :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs