Znam da mi Zoom nije na 100 posto jer mi je gusta rezolucija, pa su mi sitna slova na 100 posto, pa moram da uvelicam. Sa predjasnjim fontom nije bilo problema.
Re: Re: Re: Najnovija verzija Mozille mi je i instalirana
27.01.2013. 22:51
#471410
status: admin broj poruka: 714
:: Znam da mi Zoom nije na 100 posto jer mi je gusta rezolucija, pa su mi sitna slova na 100 posto, pa moram da uvelicam. Sa predjasnjim fontom nije bilo problema.
Znate kako ... kada nešto radim na sajtu, obično radim da se to ispravno vidi kod većine korisnika ( znači, zoom na 100% ) koji standardno koriste browser ( a verovatno i ne znaju kako da promene zoom ) ... tako da ... to je - što je ... zoom mora da ide na 100%.
Kažete da sa prethodnom verzijom nije bilo problema !? Prethodna verzija je imala tabele, a ova ima CSS i nije tačno da nije bilo problema. U Firefoxu je bilo rastureno čak i na 100%. Zato sam to i izmenio.
:: Jedino ako moze gazda da malko nagaravis(i podebljas) slova, jerbo su mi small Und too bright :: :: :: Lala 4ever! :: http://youtu.be/n7hk7-XMXG :: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost, doduse za prvu nisam siguran` :: ::
Re: Re: Re: Re: Najnovija verzija Mozille mi je i instalirana
27.01.2013. 23:02
#471418
status: user broj poruka: 38
:: :: Znam da mi Zoom nije na 100 posto jer mi je gusta rezolucija, pa su mi sitna slova na 100 posto, pa moram da uvelicam. Sa predjasnjim fontom nije bilo problema. :: :: Znate kako ... kada nešto radim na sajtu, obično radim da se to ispravno vidi kod većine korisnika ( znači, zoom na 100% ) koji standardno koriste browser ( a verovatno i ne znaju kako da promene zoom ) ... tako da ... to je - što je ... zoom mora da ide na 100% :: :: Kažete da sa prethodnom verzijom nije bilo problema !? Prethodna verzija je imala tabele, a ova ima CSS i nije tačno da nije bilo problema. U Firefoxu je bilo rastureno čak i na 100%. Zato sam to i izmenio :: :: - - - - - - - - - - - - - - - - - :: Željko Arnautović :: Network IT do :: https://www.lisica.rs - https://www.pcberza.rs - https://www.networkit.r :: https://www.bginfo.rs - https://www.kginfo.rs - https://www.nsinfo.rs - https://www.nisinfo.rs :: ::
Tekst je bio savrsen pre u firefoxu, okolina se mozda rasturala, sada je obrnuto. Hvala za trud.
Ma, mogu ja da promenim font .. ali to neće rešiti problem ovih koji i inače zoom-iraju browser-e jer im je monitor mali a rezolucija prevelika.
CSS se svakako rasturi kod zoom-a jer je napravljen precizno u piksel, a kod zoom-iranja dolazi do zaokruživanja indeksa uvećanja / smanjenja i sve se rasturi. Toje skoro pa normalno.
Sto ne zbudzis ovaj sajt kako bi svako imao profil i mogucnost slanja PM, dase nepise kakav PC user ima... Ovo je cista kozmetika... Koja jos pravi bespotrebne probleme...
... promenio sam font. Sada je Arial umesto Calibri-ja. Sada je malo krupnije.
Zoom isto može da se reši ( ako Vam pravi problem kada uradite 1x zoom, uradite 2x zoom i sve dođe na svoje ). Probao u svim browserima i svaki drugi zoom je ok, znači 1x i 3x zoom ne valja, a 2x i 4x zoom valja.
Već sam napisao da je ovo samo početak velikih promena kojeće tokom godine uslediti na PC Berzi, ali džaba sam pisao kada to niko i ne čita.
A sto se promena u ovoj godini tice, ajde da vidimo sta spremate posto je ovo mnogo , mnogo staro. Makar da ubacite da mogu da se salju privatne poruke, mnogo biste nas spasili. Ovako se cimamo preko mailova a polovina korisnika i ne gleda mail..
A sto se promena u ovoj godini tice, ajde da vidimo sta spremate posto je ovo mnogo , mnogo staro. Makar da ubacite da mogu da se salju privatne poruke, mnogo biste nas spasili. Ovako se cimamo preko mailova a polovina korisnika i ne gleda mail..
Broj postavljenih tema: 60422. Broj poslatih odgovora: 647688. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.