Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
sajt za snagu koju trosi komp
STRANA 1 OD 1
ludi sajt za snagu koju trosi komp 25.11.2006. 00:55 T2691

status: user
broj poruka: 568
kako bese ide onaj sajt na kom se unesu komponente od konfe i proveri koliko ti konfa trosi snage
znam da je bio u par postova u proslosti na temema u vezi snage napajanja ali nikako nisam uspeo da nadjem gde

Licence to kill
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gvlada www.extreme.outervision.com 25.11.2006. 01:21 #10088

status: user
broj poruka: 61
pozz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Kada smo vec tu 25.11.2006. 09:31 #10093

status: user
broj poruka: 282
i ja koristim taj sajt vec neko vreme, pa me interesuje pouzdanost proracuna datih na tom sajtu.
Jasno mi je da ne problema ako sracunam 320W a stavim napajanje od 400W, ali kakva je situacija ako sracunam 395W a imam napajanje od 400W.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ovo je ozbiljna tema... 25.11.2006. 10:58 #10094

status: user
broj poruka: 7760
Prosto je neverovatno kako niko ne obraca paznju na potrosnju racunara, do pre neku godinu su konfiguracije sa Intel procesorima trosile nekih 20-25% struje vise u odnosu na konfiguracije sa AMD procesorima.

Konkretno to je na godisnjem nivou bilo nekih 80-100€ vise, ali to izgleda nikome nije bitno a za cetiri godine dobijes nov racunar samo na razlici u potrosnji struje, neverovatno ali istinito.

Sad je doduse situacija bitno drugacija potrosnja vise ne zavisi toliko od procesora koliko do video karte, pa je sad potrebno obratiti vise paznje na graficki procesor koji trosi struje ko Beogradjanka.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gvlada Ovako... 25.11.2006. 20:01 #10106

status: user
broj poruka: 61
...na datom sajtu imas ne samo "digitron" za potrosnju struje pc komponenti vec i deo gde izaberes koliko dugo ces koristiti to napajanje za svoj komp i imas objasnjenje pogledaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs