`WASHINGTON (AP) — U.S. officials tell The Associated Press that they believe that none of the Navy SEALs who died in a helicopter crash in Afghanistan had participated in the raid that killed Osama bin Laden, although they were from the same unit that carried out the bin Laden mission.`
22 mornaričke foke iz elitnog `Tima 6` poginuli u padu transport. helikoptera, uz još 7 afganistanaca, i ekipe helikoptera...
Navodno, ako je verovati izvorima iz amer. vojske (a kako da im ne verujemo, jer oni uvek dobro misle svima na svetu, pa i nama mišljaše tako, 1999.) `ni jedan od poginulih `Foka` nije bio deo tima koji je roknuo Bin Hladišu.
A možda semo ne bi voleli da javnost počne da govori nešto poput, `karma je k*čka` - u smislu `ubiste Bin Hladišu - a eto sad poginuste vi, i to ceo tim`...
`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
Pa, pazi... Ne verujem da bi im UOPŠTE palo na pamet da objave-priznaju takav gubitak - da se zaista nije desio...
A osim toga, u famoznoj bici na Takur Garu, na obronku planine u Afganistanu, kada su ih Talibani dobro istamburali (iako su i svi Talibani na kraju poginuli ili pobegli), DEFINITIVNO su učestvovale `Foke`, i tamo su DEFINITIVNO transportovani Chinook helikopterom.
`The Battle of Takur Ghar was a short but intense military engagement between United States special operations forces and Taliban insurgents fought in March 2002, atop Takur Ghar mountain, Afghanistan. For the U.S. side, the battle proved the deadliest entanglement of Operation Anaconda, an effort early in the war in Afghanistan to rout Taliban forces from the Shahi-Kot Valley and Arma Mountains. The battle saw three helicopter landings by the U.S. on the mountain top, each greeted by direct assault from Taliban forces. Although Takur Ghar was eventually taken, eight U.S. soldiers were killed and many wounded. In honour of the first casualty of the battle, Navy SEAL Neil C. Roberts, the battle is also known as the Battle of Roberts Ridge.`
`Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
:: Foke u vazduhu, kako to glupo zvuči. LM, znaš kada ćemo saznati? Nikad ::
PhatPhuck, moram da priznam da si me iznenadio svojom...
06.08.2011. 20:12
#350152
status: user broj poruka: 11012
...eh, da li naivnoscu ili (svojim) optimizmom (ili je to jedno te isto?). Ako su `Hladisine` ubice izginule u tom padu, to moze da bude sve samo ne `sudbina` ili `karma`. Poginuli su zato sto su previse toga znali... Mislis da je SLUCAJNO, zahvaljujuci `saobracajnoj nesreci` poginuo onaj shyptar/Arabljanin sto je trtio princezu Dajanu, da je Dz. Kenedi ubijen od strane `samostalnog` atentatora, da je H. Li Osvald poginuo od ruke `samoinicijativnog` ubice, da se to isto zbilo sa Robertom Kenedijem, sa papom Vojtilom, sa Zoranom Djindjicem, sa predsednikom Poljske prosle godine...?
:: http://news.yahoo.com/ap-sources-crash-kills-members-seal-team-6-155743903.htm :: :: `WASHINGTON (AP) — U.S. officials tell The Associated Press that they believe that none of the Navy SEALs who died in a helicopter crash in Afghanistan had participated in the raid that killed Osama bin Laden, although they were from the same unit that carried out the bin Laden mission. :: :: 22 mornaričke foke iz elitnog `Tima 6` poginuli u padu transport. helikoptera, uz još 7 afganistanaca, i ekipe helikoptera.. :: :: Navodno, ako je verovati izvorima iz amer. vojske (a kako da im ne verujemo, jer oni uvek dobro misle svima na svetu, pa i nama mišljaše tako, 1999.) `ni jedan od poginulih `Foka` nije bio deo tima koji je roknuo Bin Hladišu. :: :: A možda semo ne bi voleli da javnost počne da govori nešto poput, `karma je k*čka` - u smislu `ubiste Bin Hladišu - a eto sad poginuste vi, i to ceo tim`.. :: :: :: :: `Those who want respect - give respect.` - Anthony J. Soprano
Nisam ja tvrdio da je to `pad helikoptera kao i svaki drugi`, nego sam rekao da mi je malo teško da verujem da baš NIKO od tih 22 poginulih `Foka` nije bio u družini koja je roknula Bin Hladišu... A što se tiče toga da li je to namešteno da bi se uklonili svedoci `hit-team-a` koji su roknuli Bin Ladena - sve je moguće.
Što se tiče rata u Afganistanu... Ja iskreno navijam za OBE strane, i OBEMA stranama želim da budu što uspešniji jedni prema drugima, jer ni jedni ni drugi nisu naši prijatelji.
:: ...eh, da li naivnoscu ili (svojim) optimizmom (ili je to jedno te isto?). Ako su `Hladisine` ubice izginule u tom padu, to moze da bude sve samo ne `sudbina` ili `karma`. Poginuli su zato sto su previse toga znali... Mislis da je SLUCAJNO, zahvaljujuci `saobracajnoj nesreci` poginuo onaj shyptar/Arabljanin sto je trtio princezu Dajanu, da je Dz. Kenedi ubijen od strane `samostalnog` atentatora, da je H. Li Osvald poginuo od ruke `samoinicijativnog` ubice, da se to isto zbilo sa Robertom Kenedijem, sa papom Vojtilom, sa Zoranom Djindjicem, sa predsednikom Poljske prosle godine... :: :: ::
Znaš li ti koliko košta selekcija i obuka ELITNIH trupa - vojnika - timova? Na primer, jedan američki pilot je REALNO vredan koliko i avion kojim je leteo - jer obuka košta, i to dosta.
:: E bas seru kao foke.Jedan tim u helikopteru pao i sad (ako je pao) to je tragedija u ratnoj zoni
Fat kralju obuka pilota lovackog aviona kosta 2-3 miliona dolara,sve zavisi od zemlje a avioni kostaju mnogo vise.
DFI DK 790FX M2RS Amd Athlon II x2 265 3.5Ghz & CM Hyper 212 Transcend 2x1 gb DDR2 900 mhz WD 3200AAKS MSI 8600 GT oc LG W2243S-PF Chieftec gps 400w Logitech X-230 2.1 Audigy LS sb 0310
:: Znaš li ti koliko košta selekcija i obuka ELITNIH trupa - vojnika - timova :: Na primer, jedan američki pilot je REALNO vredan koliko i avion kojim je leteo - jer obuka košta, i to dosta :: :: :: :: E bas seru kao foke.Jedan tim u helikopteru pao i sad (ako je pao) to je tragedija u ratnoj zoni
1. Zavisi KOG aviona. Piloti koji lete B2 Spiritom, ili U2, sigurno koštaju mnogo više.
2. Nebitno je što obuka pilota običnih F-16 i sličnih lovaca košta mnogo manje, jer ako spašavaju pilote `nevidljivog` F-117 ili B2 - onda moraju da spašavaju i pilote helikoptera, F-16-tica, Herculesa, `Sceptre`-a i sve ostale... Tako da ispada da i oni koštaju isto koliko i piloti B2.
:: Fat kralju obuka pilota lovackog aviona kosta 2-3 miliona dolara,sve zavisi od zemlje a avioni kostaju mnogo vise
naravno da kostaju vise,onaj koji leti sa b2 ili u2 je iskusni pilot koji ima staza na drugim avionima tako da takvi piloti nisu za compare. Inace kad smo kod aviona Sirija narucuje 24 MiG-29M2 tako da ce biti zanimljivo ako ih napadnu.
DFI DK 790FX M2RS Amd Athlon II x2 265 3.5Ghz & CM Hyper 212 Transcend 2x1 gb DDR2 900 mhz WD 3200AAKS MSI 8600 GT oc LG W2243S-PF Chieftec gps 400w Logitech X-230 2.1 Audigy LS sb 0310
Heheh, niste gledali emisije o pilotima b2. Oni bukvalno spavaju u avionima. Prelaze ogromne destinacije da bi pritisli jedno dugme, zatim se vracaju nazad. Auto pilot sve radi sam.
:: naravno da kostaju vise,onaj koji leti sa b2 ili u2 je iskusni pilot koji ima staza na drugim avionima tako da takvi piloti nisu za compare. Inace kad smo kod aviona Sirija narucuje 24 MiG-29M2 tako da ce biti zanimljivo ako ih napadnu :: :: :: DFI DK 790FX M2R :: Amd Athlon II x2 265 3.5Ghz & CM Hyper 21 :: Transcend 2x1 gb DDR2 900 mh :: WD 3200AAK :: MSI 8600 GT o :: LG W2243S-P :: Chieftec gps 400 :: Logitech X-230 2. :: Audigy LS sb 0310 :: :: ::
Pa šta?!? Ubili su 20-tak svedoka o tome da li je stvarno postojao bin laden ili nije i šta to nas ovde zabole stojko? Imamo li neke koristi od toga?!`? ajmo na ulice da štrajhbrejkujemo ... možda i dokažemo usput da su sami minirali one bliznakinje ...
`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: ...eh, da li naivnoscu ili (svojim) optimizmom (ili je to jedno te isto?). Ako su `Hladisine` ubice izginule u tom padu, to moze da bude sve samo ne `sudbina` ili `karma`. Poginuli su zato sto su previse toga znali... Mislis da je SLUCAJNO, zahvaljujuci `saobracajnoj nesreci` poginuo onaj shyptar/Arabljanin sto je trtio princezu Dajanu, da je Dz. Kenedi ubijen od strane `samostalnog` atentatora, da je H. Li Osvald poginuo od ruke `samoinicijativnog` ubice, da se to isto zbilo sa Robertom Kenedijem, sa papom Vojtilom, sa Zoranom Djindjicem, sa predsednikom Poljske prosle godine... :: :: ::
Broj postavljenih tema: 60423. Broj poslatih odgovora: 647726. Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.