Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Za ljubitelje gitare
STRANA 1 OD 1
misa Za ljubitelje gitare 03.11.2013. 19:36 T55342

status: admin
broj poruka: 876

Veoma zanimljivo:

http://www.youtube.com/watch?v=CB3Uau-6T6s#t=228

Da li je fake ili nije ne znam ali činjenica je da sat na snimku u pozadini ide normalno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.11.2013. 19:43 #524199

status: user
broj poruka: 4761

Sto bi bio fake, i ja mogu tako da sviram. Ali ne meri se muzika brzinom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: 03.11.2013. 19:51 #524201

status: admin
broj poruka: 876


::
:: Sto bi bio fake, i ja mogu tako da sviram.

Svaka čast

:: Ali ne meri se muzika brzinom

?!?

:: I ne znam kakve veze ima ovo sa IT tematikom
::

Ko je rekao da ima veze sa IT? Naslov lepo kaže za ljubitelje muzike kojih ima dosta na PC Berzi a, ako pogledaš teme na forumu videćeš da nisu sve vezane za IT tematiku. Ima tema i za opuštanje, smeh i razbibrigu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 03.11.2013. 20:57 #524211

status: user
broj poruka: 4761

Nije to problem, svako moze da navezba po osam sati dnevno.
Pod `ne meri se brzinom` podrazumevam da gola brzina pokretanja prstiju nije interesantna ako u komponovanju i sviranju nije uklopljena sa emocijom.

A ono sam rekao (pa obrisao) jer mi je zasmetalo sto ste obrisali temu oko povlacenja para roditelja sa racuna s obrazlozenjem da nije IT. I nije, ali mislim da je tako nesto ipak znacajnije za sve nas od gitarskih brzoprstasa.
Onda sam obrisao da ne ispadnem pregrub.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla re 03.11.2013. 21:08 #524213

status: user
broj poruka: 612
Momci, rekorder za koga znam da nije FAKE je Tiago Della Vega:

http://www.youtube.com/watch?v=XG4GDIqSf14
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: 03.11.2013. 21:13 #524215

status: user
broj poruka: 9396
U potpunosti se slazem!
Treba vrsiti pritisak na porodicu male Tijane na svakom mogucem mestu, pa cak i ovde, tema nije smela biti obrisana.
Oni i dalje cute a svi veliki donatori pocinju da se bune... Sergej Cetkovic, Ceca, Kusta...
Ako je istina, treba ih u zatvor, ako nije lagano se moze sve dokazati a onda tuzba `Kuriru`.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

::
:
:: A ono sam rekao (pa obrisao) jer mi je zasmetalo sto ste obrisali temu oko povlacenja para roditelja sa racuna s obrazlozenjem da nije IT. I nije, ali mislim da je tako nesto ipak znacajnije za sve nas od gitarskih brzoprstasa.
:: Onda sam obrisao da ne ispadnem pregrub
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Re: 03.11.2013. 21:23 #524217

status: user
broj poruka: 612
Šta si se napalio? Dao si pare pa ti krivo jer si izradjen? Trebao si malo bolje da razmisliš, ZAŠTO JE SAMO TO DETE POTENCIRANO U MEDIJIMA PORED STOTINE DRUGE DECE!!!

Sada ovaj radnik ministarstva spoljnih poslova i njegova veštica od žene su bar lepo unovčili svoje mrtvo dete i još malo prošetali po americi. 2 miliona evra - mašala. Cigani jedva zarade od 250 - 1000 evra po detetu ....
Kada sam ja pisao da je to VID MODERNOG PROSJAČENJA vi ste svi osuli paljbu a sada se nešto žalite?
KO VAM JE BIO KRIV KADA STE NASELI NA EPP NAŠIH MEDIJA. Sada plačite od muke, ovi imaju 2 miliona evra, POJEBAĆE se ponovo izroditi tri deteta i živeti na Havajima.
A vi skupljajte milostinju zato što mediji to zahtevaju od vas. Rekoh ja da novčano pomažete one koje lično poznajete a ne totalne strance koji su vam uvalili kitu!
TAKO TREBA!!! Da im je ostalo i pola miliona isto bi bili prebogati a vremena imaju da se nakote ...
Vi samo nasedajte na reklame u novinama!!!

:: U potpunosti se slazem
:: Treba vrsiti pritisak na porodicu male Tijane na svakom mogucem mestu, pa cak i ovde, tema nije smela biti obrisana
:: Oni i dalje cute a svi veliki donatori pocinju da se bune... Sergej Cetkovic, Ceca, Kusta..
:: Ako je istina, treba ih u zatvor, ako nije lagano se moze sve dokazati a onda tuzba `Kuriru`
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
:: ::
:: :
:: :: A ono sam rekao (pa obrisao) jer mi je zasmetalo sto ste obrisali temu oko povlacenja para roditelja sa racuna s obrazlozenjem da nije IT. I nije, ali mislim da je tako nesto ipak znacajnije za sve nas od gitarskih brzoprstasa.
:: :: Onda sam obrisao da ne ispadnem pregrub
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC U pravu si wlado, dobro se secam sta si tada pisao 03.11.2013. 21:43 #524218

status: user
broj poruka: 9396
A ako se meni obracas, gresis, ja pare nisam dao, i to upravo zato jer delim stav sa tobom. Zeleo bih da se ovo rascisti, upravo zbog toga da bude manje takvih ili slicnih prevara (ponavljam, ako se prevara zaista i desila).
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla wlado nihc. 03.11.2013. 21:51 #524220

status: user
broj poruka: 612
BTW. Sergej Cetkovic je tu ispao veverica želeći da putem te `humanitarne` akcije proradi malo i na sopstvenoj promociji u regionu. Ne mogu da shvatim da glumac nije pročitao izmedju redova celu priču? Jedno je sigurno, roditelji male Tijane su imali debelu vezu u medijima koje su ih progurali. Narod naseo jer je glup i tu se vidi inteligencija pojedinaca, tj. intelektualaca - glumaca, sportista, muzičara, akademika i td. niko ne razmišlja sopstvenim mozgom, mediji mogu da ih vozaju kao čoban ovčice!!! ZAŠTO SE SAMO TO DETE POTENCIRA U MEDIJIMA PORED STOTINE DRUGIH kojima je potrebna identična pomoć?!?
Da li je ono predodredjeno bilo da spasi svet pa su svi morali da skupe MILION za njeno lečenje? NEeeeee, samo je sticaj okolnosti bio taj da su njeni roditelji imali političku vezu koja je kulminirala totalnom medijskom pažnjom!
Hvala i dovidjenja do naredne prevare!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Wlado ljakseu 03.11.2013. 21:57 #524221

status: user
broj poruka: 9396
Sergej Cetkovic i Sergej Trifunovic nisu iste face .-)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Wlado ljakseu 03.11.2013. 22:11 #524222

status: user
broj poruka: 612
Lapsus.
Mislio sam na glumca, upisao ovog drugog pod uticajem gornjec citata medju kojima je i Ceca, Kusta ... ma hebe mi se.
P.S. mani taj potpis:
`MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display`
ispadaš ti ljaksa tebra

:: Sergej Cetkovic i Sergej Trifunovic nisu iste face .-
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ByteBite Za ljubitelje gitare 03.11.2013. 22:21 #524223

status: user
broj poruka: 33

Ahahaha... ovaj forum je vrhunski!

Na temu `GoldMemory 7.85 pro` ni sa cim izazvan, onaj indijanac h4v0kk `objasnjava` Prime95 i LinX, a na temi `Za ljubitelje gitare` - rasprava o nestalom novcu humanitarne akcije.

Blago onom ko odgovor na neki problem bude pretrazivao po naslovu teme.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Zasto brate? 03.11.2013. 22:21 #524225

status: user
broj poruka: 9396
Ja se ne hvalim a ako ti mislis da se hvalim, to onda vise govori o tebi nego o meni.
To je zvanican i pun naziv tog modela, idi na sajt pa pogledaj.
PS. Lapsus maj es... To pricaj nekom drugom .-)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Za ljubitelje gitare 03.11.2013. 22:23 #524226

status: user
broj poruka: 9396
Vidi se da si nov :-))))

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

::
:: Ahahaha... ovaj forum je vrhunski!
::
:: Na temu `GoldMemory 7.85 pro` ni sa cim izazvan, onaj indijanac h4v0kk `objasnjava` Prime95 i LinX, a na temi `Za ljubitelje gitare` - rasprava o nestalom novcu humanitarne akcije
::
:: Blago onom ko odgovor na neki problem bude pretrazivao po naslovu teme
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``Al` da pocnemo od pocetka..`` (jedna pesma grupe Buldozer) 03.11.2013. 22:24 #524227

status: user
broj poruka: 10992
-to sto sat ``radi u pozadini`` ne predstavlja nikakav dokaz da snimak nije ubrzan (sat je mogao da bude USPOREN, a kompletno ponasanje, pokreti itd. izvodjaca, mogli su da budu sinhronizovani sa tako usporenim satom i usporenim metronomom)
-brzina kojom je moguce odsvirati tonove ne govori (sama po sebi) ama bas nista o sviranju gitare, kao ``muzickoj disciplini``, odnosno, nema nikakve veze (ili: ne mora da ima) sa ``gitarskom muzikom``
-sa ovom prethodnim u vezi: pojedine harmonske celine (``skale``) su slozenije od drugih pa ih je teze svirati brzo, i vice versa - onaj ko moze da odsvira jedan ``sistem`` brze nego drugi izvodjac, mozda ne moze da odsvira neku drugu kompoziciju (sistem, skalu...) brze od onog drugog izvodjaca...
- - - - - -
povodom off-topic-a: ja sam, u temi ``pomoc devojcici Uni``, dobronamerno upozorio na moguce ``fake`` donatorske akcije, i nadam se da time nikoga nisam uvredio...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ,,, 03.11.2013. 22:35 #524231

status: user
broj poruka: 1376
Sve ovo ubrzanje vodi samo ka gubitku smisla melodije. Gomila izoblicneih tonova koja nemaju smisla. a da ne pricam o notama koje se i ne cuju da su tu viska ili manjaka istih jellll..... nije to tehnika na koju mi se dize. Iskreno svirao sam i sviram i dalje tako da mi se dize na Tockovu tehniku ili Stiv Veiovu ....Ali Farka Ture npr. Cisto i jebitacno
http://www.youtube.com/watch?v=ThanInD0LBs
Da se dodam ....Tocak ima npr ozuzetah
Objasnjenja sa jednog foruma
Sta je Sweep Picking?

Sweep Picking (Svip piking) se koristi za sviranje Arpeggio-a (Arpedjo u bukvalnom prevodu sa italijanskom znaci `Kao Harfa` sto vam jednim delom i govori o nacinu upotrebe ove tehnike).Znaci zice okidamo tako sto prelazimo preko njih kao da sviramo akorde (od gore na dole)dok levom rukom `ubadamo` tonove (u ovoj tehnici je veoma vazna koordinacija leve i desne ruke) takodje pokret ruke moze biti i obrnut ,znaci od dole na gore.
Blah blah
UI ovo mije kao tehnika mnogo bolje nego famozni XXXX BPM
http://www.youtube.com/watch?v=GF2-TKfQOsk

http://valid.canardpc.com/2795327
http://valid.canardpc.com/40ztu6
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: 04.11.2013. 00:52 #524282

status: admin
broj poruka: 876
::
:: Nije to problem, svako moze da navezba po osam sati dnevno

Nekada davno sam i svirao gitaru ne baš po 8 sati ali ovo je zavidna brzina zato sam i rekao da je zanimljivo.

:: Pod `ne meri se brzinom` podrazumevam da gola brzina pokretanja prstiju nije interesantna ako u komponovanju i sviranju nije uklopljena sa emocijom

Ne mislim da je ovo gitarista koji bi trebao da skrene pažnju ni da se meri sa stotinu drugih gitarista koji bi ga oduvali, akcenat i jeste samo na brzini koja je zanimljiva pogotovo za klasičnu gitaru. Nisu svi admini `jedno` ima nas `razni`

::
:: A ono sam rekao (pa obrisao) jer mi je zasmetalo sto ste obrisali temu oko povlacenja para roditelja sa racuna s obrazlozenjem da nije IT. I nije, ali mislim da je tako nesto ipak znacajnije za sve nas od gitarskih brzoprstasa.
:: Onda sam obrisao da ne ispadnem pregrub
::

Znam o kojoj se priči radi van PC Berze ali ne znam da li je takva teme obrisana na PC Berzi. Kao što ja Vas (posetioce i članove) mogu da posmatram samo kao pojedince (svako odgovora i stoji za svoje postupke) tako isto treba da se posmatra i za administratore.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Re: ,,, 04.11.2013. 00:56 #524283

status: admin
broj poruka: 876

Ovde melodija nije presudna niti je ovo gitarista zbog kojeg bi trebalo da padamo u trans. Brzina i jeste zanimljiva pogotovo za akustičnu gitaru i to ne možemo da sporimo. Barem ja nisam naišao na nešto slično.

A ako govorimo o melodiji i našim ljudima, pa prvo ulazak u harem pa redom

:: Sve ovo ubrzanje vodi samo ka gubitku smisla melodije. Gomila izoblicneih tonova koja nemaju smisla. a da ne pricam o notama koje se i ne cuju da su tu viska ili manjaka istih jellll..... nije to tehnika na koju mi se dize. Iskreno svirao sam i sviram i dalje tako da mi se dize na Tockovu tehniku ili Stiv Veiovu ....Ali Farka Ture npr. Cisto i jebitacn
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ... 04.11.2013. 08:28 #524310

status: user
broj poruka: 1376
Ok je je to ali po mei barem brzina nije tehnika ,vise je uvezbanost i jebem li ga ....fizicka predispozicija. Kao onaj sto odsvira 27 nota za 1sec na gitari. No ok je,ne padamo u trans (bar ne ja) ali komentarisem da me ne fascinira brzina sviranja vec skup tonova koji se naredja i tehnika kojom se odsviraju....ima onaj Australijanac klinac 999 bpm isto svira Bumbarov let.
http://valid.canardpc.com/2795327
http://valid.canardpc.com/40ztu6

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646230.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs