Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
EU nam ponovo uvodi vize 9. januara?
STRANA 1 OD 1
Shomiman EU nam ponovo uvodi vize 9. januara? 05.01.2014. 11:51 T56208

status: user
broj poruka: 1187
`Evropa se `štiti` od lažnih azilanata.

CEH ZA EMIGRANTE: EU nam ponovo uvodi vize 9. januara?

Već od 9. januara Evropa bi mogla po skraćenom postupku da uvede vize, a Srbija je prva na udaru.

BEOGRAD - Ponovo u redove!
Građani naše zemlje bi od 9. januara ponovo mogli da se nađu u redovima ambasada za dobijanje viza jer tada na snagu stupa odluka Evropske unije da se po hitnom postupku ukine bezvizni režim svim onim zemljama iz kojih stiže povećan broj lažnih azilanata! Premijer Srbije Ivica Dačić nedavno je istakao da postoji realna opasnost od suspenzije vizne liberalizacije za našu zemlju.

- Posle svega što je Srbija uradila bilo bi katastrofalno da ponovo budu uvedene vize. U Nemačkoj je u novembru bilo 1.700 azilanata Srbije i šta o tome više da pričamo. Što se nas tiče, mi smo sve uradili - rekao je Dačić i zaključio da je na međunarodnoj zajednici da promeni stav prema unutrašnjem zakonodavstvu koje to omogućava, dok neko to zloupotrebljava.

Majkl Davenport, šef delegacije EU u Beogradu, saglasan je sa ocenom da zabrinjava priliv lažnih azilanata iz zapadnog Balkana, zbog čega je srpske vlasti upozorio da porade na otklanjanju tog problema.

- Uveren sam da je Vlada Srbije u potpunosti svesna činjenice da postoje kriminalci koji ohrabruju ljude da idu nelegalno u zemlje EU, kao i toga šta bi po tom pitanju trebalo da uradi u saradnji sa EU - rekao je Davenport.

Podsetimo, ovu meru su u Briselu početkom decembra usvojili ministri policije i pravosuđa zemalja članica EU. Zaštitni mehanizam se aktivira ukoliko jedna ili više članica ukaže na zloupotrebu prava na slobodno kretanje, koje je garantovano Šengenskim sporazumom - rekli su u EU.`

(S. I.)

`...kriminalci koji ohrabruju ljude da idu nelegalno u zemlje EU...`



`There`s someone in my head, but it`s not me?`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Sasvim normalno.... 05.01.2014. 12:09 #535447

status: user
broj poruka: 864
Gledao sam ovih Nemacku TV i po onome sto je njima sada aktuelno jeste talas nezaposlenih iz Rumunije i Bugarske jer oni sada imaju pravo i da traze i dobiju posao u Nemackoj (od 1.-og Januara)....
A kako stoe stvari u Nemackoj je krajem Decembra prosle godine bilo reci da Nemacka odmah zatrazi suspenziju rezima bez viza za gradjane Srbije...

Sta ce stvarno biti, jos uvek se ne zna...

Jedino sto ovi Pavijani od nasih politicara daju idiotske izjave po pitanju socijalnih davanja za azilante u Nemackoj, pa time dolivaju ulje na vatru...
Izjava da Nemacka MORA DA SMANJI novcanu pomoc koju daje traziocima azila je totalni OUT. Umesto da da paze kome daju pasos, i da ih kazne kada se vrate u zemlju, oni sole pamet drugoj drzavi...
A scene na Nemackoj TV u kojoj ciga prica kako ih Srbi tuku, kako deca ne mogu u skolu, to je ljudi moji za nervni slom, ali....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 05.01.2014. 13:25 #535454

status: user
broj poruka: 4537
Ma to se moze prosto resiti ako neko hoce.
Laznim azilantima,lopovima,dilerima po povratku u zemlju dozivotno oduzimanje putne isprave.
Pa to moze da se sredi za 24h.
Nego nama prvo treba udarac po dupetu pa tek onda da nesto pametno uradimo.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sargonv Re: ... 05.01.2014. 15:04 #535460

status: user
broj poruka: 82
I onda bi oni `prosto` rekli kako Srbija `krsi ljudska prava` jer uskracuje svojim gradjanima putne isprave... Azil se moze traziti i bez isprava...
Ne mozemo mi ugoditi onome ko nas mrzi, a plus taj je Dacic njihov sluga i slusa njihovog ambasadora `ko boga`... Ovo je samo izgovor da bi nam uveli vize.
Bio sam tamo kad su u jednom gradu neke iseljenike iz Sri Lanke prihvatili kao svoje gradjane bez ikakvih uslovljavanja, a nas srbe iz Srbije jedva cekali da izbace... Nismo im po ukusu...
Ili npr. krenu ovi koji su kod nas sada azilanti u Nemacku, a Nemacka zbog toga Srbiji uvede vize... A da ih nismo primili u Srbiju, bilo bi opet: `krsite ljudska prava`...
Tako da, nije to jednostavno...

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/423754/Otkriveno-jos-sedam-osoba-bez-putnih-isprava


:: Ma to se moze prosto resiti ako neko hoce
:: Laznim azilantima,lopovima,dilerima po povratku u zemlju dozivotno oduzimanje putne isprave
:: Pa to moze da se sredi za 24h
:: Nego nama prvo treba udarac po dupetu pa tek onda da nesto pametno uradimo
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats @sargonv 05.01.2014. 15:43 #535464

status: user
broj poruka: 4537

Slazem se da EU i SAD imaju licemernu politiku ` Ljudskih prava `
Ali mi to na lokalnom nivou mozemo izvesti smekerski a da se ne kosi sa postulatima EU.

Ko nama brani da promenimo krivicni zakon i da jednostavno proglasimo sve koji idu da se bore kao placenici,koji kradu i narusavaju ugled zemlje,krijumcare narkotike ili zloupotrebljavaju putnu ispravu da mogu ostati bez nje ?

Mi ovde ne pricamo o ljudskim pravima nego o zloupotrebama manjina koje narusavaju nas ugled.
Svaka normalna drzava mora da se bori za svoj ugled.
Zar treba da ispasta 90% ljudi zbog nekog Siptara koji se fiktivno prijavio u Nisu ili Roma koji ionako nikad nista posteno nisu radili u zivotu.

Znaju samo da prose,kradu,uzimaju socijalnu pomoc i kote se .
Ne moze se EU boriti demokratijom protiv varvarstva.
Za varvare mora da postoji Lex-specijalis zakon.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
texasyo Azilanti 05.01.2014. 18:19 #535474

status: user
broj poruka: 41
Evropa se stiti od laznih azilanata tako sto ih Deportuje u Srbiju.
Sve cigane i siptare iz Evrope, koji cak ne znaju ni rec Srpskog jezika, deportuju u Srbiju pod izgovorom da su to azilanti sa Kosova i Metohije i da su drzavljani Srbije.
U tom slucaju, za Evropu su Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije, ali se azilanti ne isporucuju na Kosovo i Metohiju vec u druge delove Srbije, a od same Srbije se trazi da im obezbedi sve uslove za normalan zivot jer su to `njeni` gradjani.
Sledeca faza je uvodjenje viza, kako bi se smanjio povratak tih lica, ali se broj poslatih u Srbiju (koji su nepozeljni u Evropi) nece smanjiti.
Nazalost, mi se u celoj toj prici nista ne pitamo, jer nismo ekonomski nezavisni.
Zna se kako su se resavale sve ekonomske krize u svetu, a to nam je mozda i jedini izlaz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Re: Azilanti 05.01.2014. 22:06 #535510

status: user
broj poruka: 1187
Koji licemeri. Cak su i studentkinju Fakulteta političkih nauka u Beogradu, Helenu Ivanov, proglasili za najbolju govornicu na Svetskom univerzitetskom debatnom prvenstvu, u kategoriji engleski kao drugi jezik, na temu `Ovaj dom bi dozvolio zemljama da plate drugim zemljama da nasele azilante koji stignu do njihovih granica`.

Sve se radi smisljeno, i vredno je svake osude. Najgore od svega je sto koriste mlade za svoje `nedefinisano` poslusnistvo...




`There`s someone in my head, but it`s not me?`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646269.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs