Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Antivirusni programi-robija?
STRANA 1 OD 1
djboki Antivirusni programi-robija? 22.12.2005. 16:43 T1205

status: user
broj poruka: 96
Koliko stvarno imate koristi od antivirusnih programa obzirom
na njihov štetan efekat (koče mašinu,blokiraju programe itd)
ili se ustvari radi o komercijalnoj prevari?
Neskusan korisnik se zaprepasti koliko virusa pronađe
prosečan antivirusni program(u proseku preko 100) prilikom
prve pretrage nakon instalacije,a u stvari nema nijednog
pravog virusa,već se za virus proglasi sve i svašta počevši
od spama pa preko manjih ili nepoznatih pomoćnih programa
koji su daleko od virusa.Ovako preplašen neiskusan korisnik
odmah kupuje najnoviju verziju programa,i trči svaki dan i
skida nove definicije virusa,plaća za updejtove i tsl. Jednom
rečju robija i harač.
Interesuje me vaše mišljenje i iskustvo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama AVG 7.1 free edition 22.12.2005. 17:22 #3477

status: user
broj poruka: 140

Diorama

Poseti https://www.grisoft.com i download-uj avg 7.1 free edition.Update-uj ga,bices iznenadjen sta ce ti sve pronaci u racunaru.Kada ga instaliras vise nemoj brinuti za crve i trojance.Ja sam na wireless net-u non stop i stalno me napadaju ali AVG me odlicno brani.Sto se firewalla tice koristim Lawasoft Personal Firewall!Odlican je pogotovo kada se udruzi sa AVG-om.
Veruj mi neces se pokajati!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Virus antivirus 22.12.2005. 22:00 #3479

status: user
broj poruka: 6643

Ličiš na razočaranog korisnika symantec moronton-a ili "laboratorije" za ptičji grip zvane kaspersky AVP... tačno je da neki od avp-a prave u proseku više štete nego koristi i shodno tome, predstavljaju viruse sami po sebi... i još ih sam instaliraš - platiš.
Postoje i avp programi koji nisu tolike štetočine, i ja se slažem da je AVG blizak tome (njegov sam korisnik od verzije 6), ali je i on od nezametnog po resurse sistema u verziji 6 došao do povremeno primetnog u verziji 7... kod mene je uparen sa ZoneAlarm-om. Ipak, mnogi hvale i NOD32, pa nije zgore povremeno (npr. mesečno) isključiti avg i ceo sistem proveriti nod-32 avp-om... NIKAKO da su oba uključena istovremeno...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Garson RE 22.12.2005. 22:15 #3480

status: user
broj poruka: 736
Obavezno probaj NOD32.Imam ga vishe od godinu dana i hiper sam zadovoljan.
Ne opterecuje mashinu i odlican je u detekciji.U pocetku sam redovno radio sken
shto se ispostavilo kao nepotrebno ako ga redovno apdejtujesh.Za ovih godinu dana nishta nije uspelo da prodje NOD32 (mozda i jeste ali onda taj virus ne radi nishta) a redovno posecujem krekerske sajtove koji su puni raznog shita, a brat povremeno posecuje xxx sajtove.Shto se firewall-a tice Zone Alarm je bez premca.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokitrb Re: Virus antivirus 24.12.2005. 12:40 #3495

status: user
broj poruka: 21



::
:: Ličiš na razočaranog korisnika symantec moronton-a ili "laboratorije" za ptičji grip zvane kaspersky AVP...

Kad budes umeo da koristis KAV onda mozes da delis takve savete.Od verzije 4.5 pa do 5.0.20 nema sanse da ti bilo sta promakne jedino ono sto ti prodje pored "levog" misa a za to ti nije kriv AVP nego si sam kriv.KAV jedini daje update na svakih sat vremena i jedini koji 24h prati pojavu virusa.Skoro svaki AVP je dobar a dobar je toliko za koliko moze da ti od pojave virusa posalje "lek" da bi mogao da se lecis od napada.Sta ce ti update kad ti racunar vec pokupi stetocine a to ti je slucaj sa skoro svim AVP izuzev KAV-a.http://www.pcberza.co.yu/images/forum/topic/9.gif
http://www.pcberza.co.yu/images/forum/topic/9.gif
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko RE PLY CCA 25.12.2005. 23:56 #3504

status: user
broj poruka: 6643
Zanimljiv je taj update na 1 sat... liči mi na AGP8X naspram AGP4X... dakle, uvek se trudim (i naravno, ne uspevam uvek) da kod mene 1+1 bude 2 iako to mnogima koji nešto prodaju u svetu računara ne odgovara. Neću sad da se pozivam na razne izvore koji govore o ludačkim rupama i propustima u morontonu i KAV-u u proteklih par meseci, a bilo ih je a i sada je jedna aktuelna na the iquirer-u. Ko radi taj i greši a i priznajem da su kao najrašireniji i najpodložniji napadima virusa... (recimo, ako neki virus skrka AVG Free edition to i nije neki uspeh, a ako to isto uradi sa morontonom ili KAV-om, jeste). Ali, da se vratimo matematici, šta to dobijaš svakih sat vremena kad očigledno na listama virusa NEMA prateće pojave novih - modifikovanih virusa svaki sat? To ti je po meni, samo talisman, bela vradžbina, dakle, bez naučnog pokrića u boljitku, ali u psihološkom aspektu, vrlo značajno. Da se razumemo, nisam apriori protiv av programa, pogotovo ne protiv update-ovanja, pa koliko god bila česta, ali, negativno mišljenje o opštem uticaju koji neki kav ima na ceo sistem ostaje: ako pravi više štete nego koristi u 100% vremena rada, tj. ruinira investiciju u hardware za 30-40%... onda je on za mene virus. Razmišljaj u parama, ako pazariš konfu za 600 evrića, instaliraš av program koji od njega napravi kornjaču ekvivalentnu onoj vrednoj 300-350 evrića, šta da misliš o tom avp-u?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djboki Da li ima rešenja osim AVP? 27.12.2005. 11:23 #3531

status: user
broj poruka: 96
Znači lepo kupim Kasperski AVP i idem svaki sat na njihov sajt po nove
definicije....Ljudi da li ste vi normalni? !!!.Na kraju ispada da sam u pravu
da je u pitanju robija koju još plaćaš.
Po meni 90% posla treba da završi provajder svojim sistemom zaštite korisnika a 10% sami i to neotvaranjem sumnjivih sajtova i poruka,kao i redovnim bekapom svih važnih podataka.
Eventualno ako postoji AVP koji može da se bezbolno instalira i deinstalira,jednom mesečni skenirati mašinu. U tom smislu prihvatam preporuku za određeni AVP koji ispunjava određene uslove.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bachi Re: Da li ima rešenja osim AVP? 06.01.2006. 09:11 #3653

status: user
broj poruka: 25
:: Po meni 90% posla treba da završi provajder svojim sistemom zaštite korisnika a 10% sami i to neotvaranjem sumnjivih sajtova i poruka,kao i redovnim bekapom svih važnih podataka

A kako će da te provajder zaštiti od posećivanja warez i xxx sajtova?
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PAPADEE SVAKAKO NOD32.... 25.01.2006. 01:37 #4060

status: user
broj poruka: 2

Procitaj GARSON-ov post, sve je tacno, ja koristim NOD vise od godinu dana, probao sam sve navedene, NOD se izvrsno pokazao.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SinQe Bez dileme... 08.03.2006. 18:02 #4863

status: user
broj poruka: 8



NOD 32 ! Probaj jednom i ... to je to :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646276.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs