Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
HITNO - pomoc oko SISZYD32.exe
STRANA 1 OD 1
vfilipov HITNO - pomoc oko SISZYD32.exe 13.12.2009. 13:08 T22789

status: user
broj poruka: 61
Imam problem sa gore navedenim *ovnom. Ovo pisem sa W7, posto imam dual boot, ali Win XP mi puca pri ulazu i to kada se automatski pokrece Avast. Resetuje se momentalno. Kada skeniram iz W7 disk sa XP-om, ne moze da nadje ni jedan virus.

Inace, dok nisam instalirao Avast virus je nabijao 100% CPU i dovodio ga do pregrevanja, pa se posle nekog vremena masina opet sama od sebe resetovala.

Bilo kakva pomoc dobrodosla.

hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
despot83 Trojan 13.12.2009. 13:15 #169911

status: user
broj poruka: 711
Probaj trojan remover ili Malware anti&^*(*&

Tko lijeti vrijedi,tko ne lijeti ne vredi.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Trojan 13.12.2009. 13:17 #169912

status: user
broj poruka: 61
Probao sam Mailware, ali nista. Ali kazem ti, resetuje mi se cim udjem u XP, ne mogu da otvorim ni pasijans.


:: Probaj trojan remover ili Malware anti&^*(*
::
:: Tko lijeti vrijedi,tko ne lijeti ne vredi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
despot83 Re: HITNO - pomoc oko SISZYD32.exe 13.12.2009. 13:18 #169914

status: user
broj poruka: 711
Reinstallll
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 13.12.2009. 13:25 #169920

status: user
broj poruka: 12057

Moj savet, ako čišćenje ne uspeva iz safe moda, bekapuj šta možeš odatle i format, pa iz početka windows.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Re: 13.12.2009. 13:28 #169923

status: user
broj poruka: 61
Jedno pitanje.

Posto su mi podaci na D: disku, ima li sanse da odatle `povuce` virus ako se sakrio? Antivirusi ne nalaze nista na D. Dzaba krecim ako mi se posle reinstalla ponovo zapati. Inace, na G particiji, gde je W7 nema nista i W7 odlicno radi.

Ili pre formatiranja da pokusam sa Trojan remove-rom?

Hvala


::
:: Moj savet, ako čišćenje ne uspeva iz safe moda, bekapuj šta možeš odatle i format, pa iz početka windows
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: Re: Re: 13.12.2009. 13:31 #169925

status: user
broj poruka: 12057

Ako sumnjaš na tako nešto, onda ti je najbolje rešenje Hiren`s boot CD da proveriš sve još jednom jer on ima AV alate, a uz to na njega virus ne može da utiče, bolje to nego da nekome zakačiš virus noseći hard disk na proveru.

http://www.hiren.info/pages/bootcd

http://www.hirensbootcd.net/

:: Jedno pitanje
::
:: Posto su mi podaci na D: disku, ima li sanse da odatle `povuce` virus ako se sakrio? Antivirusi ne nalaze nista na D. Dzaba krecim ako mi se posle reinstalla ponovo zapati. Inace, na G particiji, gde je W7 nema nista i W7 odlicno radi
::
:: Hval
::
::
:: ::
:: :: Moj savet, ako čišćenje ne uspeva iz safe moda, bekapuj šta možeš odatle i format, pa iz početka windows
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Re: Re: Re: 13.12.2009. 13:39 #169929

status: user
broj poruka: 61
Hvala puno!


::
:: Ako sumnjaš na tako nešto, onda ti je najbolje rešenje Hiren`s boot CD da proveriš sve još jednom jer on ima AV alate, a uz to na njega virus ne može da utiče, bolje to nego da nekome zakačiš virus noseći hard disk na proveru
::
:: http://www.hiren.info/pages/bootc
::
:: http://www.hirensbootcd.net
::
:: :: Jedno pitanje
:: ::
:: :: Posto su mi podaci na D: disku, ima li sanse da odatle `povuce` virus ako se sakrio? Antivirusi ne nalaze nista na D. Dzaba krecim ako mi se posle reinstalla ponovo zapati. Inace, na G particiji, gde je W7 nema nista i W7 odlicno radi
:: ::
:: :: Hval
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Moj savet, ako čišćenje ne uspeva iz safe moda, bekapuj šta možeš odatle i format, pa iz početka windows
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Re: 13.12.2009. 13:46 #169933

status: user
broj poruka: 61
Samo jos jedan detalj. Mozda ce nekome znaciti. Kada krenem u safe mod, dobijem BSOD.


::
:: Moj savet, ako čišćenje ne uspeva iz safe moda, bekapuj šta možeš odatle i format, pa iz početka windows
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Drugi put 13.12.2009. 14:03 #169942

status: user
broj poruka: 6643
Ako se iz win7 ne nalaze virusi, onda ih možda i nema, tako da virus nije razlog zašto ti puca winxp (sada, a možda je pre nešto skenjao).
Ne idi direktno u safe mod kad već puca (ali nam zapiši ili slikaj BSOD stranicu sa porukom), već posle F8 izaberi restore point i probaj tako da vratiš win u ispravno stanje. Isključi i reboot pri problemu - isto imaš na F8 meniju... po meni, taj win je oštećen ili je Balast oštećen jer očigledno nije uspeo da spreči zarazu i skenjan je. Balast onda izaziva pucanje sistema jer je ionako integrisan - a skenjan. U tem slučaju, ili fix ili reinstal, to su već i ostali predložili (kao krajnje rešenje).
Ali, ako si i win7 zaštitio istim tim Balastom.... onda kako znaš da nema ništa? Garant ima...
Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Drugi put 13.12.2009. 14:16 #169947

status: user
broj poruka: 61
Ima virusa jer ga vidis kada startujes msconfig u startapu, a i kada pokrenes task manager, nista ne radis a opterecenje djipa od 60-90%.

U W7 opterecenje CPU konstantno na 1-2% kada je idle.

poz

:: Ako se iz win7 ne nalaze virusi, onda ih možda i nema, tako da virus nije razlog zašto ti puca winxp (sada, a možda je pre nešto skenjao)
:: Ne idi direktno u safe mod kad već puca (ali nam zapiši ili slikaj BSOD stranicu sa porukom), već posle F8 izaberi restore point i probaj tako da vratiš win u ispravno stanje. Isključi i reboot pri problemu - isto imaš na F8 meniju... po meni, taj win je oštećen ili je Balast oštećen jer očigledno nije uspeo da spreči zarazu i skenjan je. Balast onda izaziva pucanje sistema jer je ionako integrisan - a skenjan. U tem slučaju, ili fix ili reinstal, to su već i ostali predložili (kao krajnje rešenje)
:: Ali, ako si i win7 zaštitio istim tim Balastom.... onda kako znaš da nema ništa? Garant ima..
:: Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Rootkit 13.12.2009. 14:31 #169951

status: user
broj poruka: 3053
jedini razlog sto ti antivirusi ne otkrivaju ni jedan virus,je zato sto nemas virus na kompu,nego neki zajebani rootkit(antivirusi ga ne vide zato sto rootkit-i koriste enkripciju i jos neke metode sakrivanja,pa vesto izbegnu antiviruse)...Tebi treba program UnHackMe,on ga nalazi i unistava garant. Komplikovan je program,odradi sva skeniranja iz advanced opcija,pazi sta brises kod boot-ovanja...Ako ti zatreba tutorijal o koriscenju programa,javi pa ti saljem na mail

http://www.greatis.com/unhackme/download.htm


KLIN(KA) SE KLIN(K)OM IZBIJA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 13.12.2009. 14:34 #169952

status: user
broj poruka: 2236
Avast posle instalacije i restarta skenira onaj VRDB(Virus Recovery Database), ono i koje se okreće, pa to traje nekih pola sata-sat i ume veoma da smara procesor, a posle tog skeniranja se ne oseti, 0-1-2%, ima i opcija da to radi kada na PC-u ništa ne radiš ili kada je uključen screen-saver, pa proveri, desnim klikom...
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Rootkit 13.12.2009. 14:34 #169953

status: user
broj poruka: 61
Hvala!


:: jedini razlog sto ti antivirusi ne otkrivaju ni jedan virus,je zato sto nemas virus na kompu,nego neki zajebani rootkit(antivirusi ga ne vide zato sto rootkit-i koriste enkripciju i jos neke metode sakrivanja,pa vesto izbegnu antiviruse)...Tebi treba program UnHackMe,on ga nalazi i unistava garant. Komplikovan je program,odradi sva skeniranja iz advanced opcija,pazi sta brises kod boot-ovanja...Ako ti zatreba tutorijal o koriscenju programa,javi pa ti saljem na mai
::
:: http://www.greatis.com/unhackme/download.htm
::
::
:: KLIN(KA) SE KLIN(K)OM IZBIJA
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
doca80 Re: Re: Rootkit 13.12.2009. 14:38 #169956

status: user
broj poruka: 3053
prvo ti odradi ciscenje sistema iz sedmice,pa ako resis problem onda se zahvali(ovo kazem jer ako zeznes nesto oko brisanja fajlova sa unhackme,neces se zahvaljivati nego ces me psovati) zato sto je program komplikovan i mnogi se ne snadju pa obrisu nesto sto ne treba...


KLIN(KA) SE KLIN(K)OM IZBIJA

:: Hvala
::
::
:: :: jedini razlog sto ti antivirusi ne otkrivaju ni jedan virus,je zato sto nemas virus na kompu,nego neki zajebani rootkit(antivirusi ga ne vide zato sto rootkit-i koriste enkripciju i jos neke metode sakrivanja,pa vesto izbegnu antiviruse)...Tebi treba program UnHackMe,on ga nalazi i unistava garant. Komplikovan je program,odradi sva skeniranja iz advanced opcija,pazi sta brises kod boot-ovanja...Ako ti zatreba tutorijal o koriscenju programa,javi pa ti saljem na mai
:: ::
:: :: http://www.greatis.com/unhackme/download.htm
:: ::
:: ::
:: :: KLIN(KA) SE KLIN(K)OM IZBIJA
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vfilipov Re: Re: Re: Rootkit 13.12.2009. 16:10 #169978

status: user
broj poruka: 61
Mislim da je sve gotovo i to pozitivno.
Red TR, red UnHacme i izgleda da je reseno.
Hvala svima.


:: prvo ti odradi ciscenje sistema iz sedmice,pa ako resis problem onda se zahvali(ovo kazem jer ako zeznes nesto oko brisanja fajlova sa unhackme,neces se zahvaljivati nego ces me psovati) zato sto je program komplikovan i mnogi se ne snadju pa obrisu nesto sto ne treba..
::
::
:: KLIN(KA) SE KLIN(K)OM IZBIJA
::
:: :: Hvala
:: ::
:: ::
:: :: :: jedini razlog sto ti antivirusi ne otkrivaju ni jedan virus,je zato sto nemas virus na kompu,nego neki zajebani rootkit(antivirusi ga ne vide zato sto rootkit-i koriste enkripciju i jos neke metode sakrivanja,pa vesto izbegnu antiviruse)...Tebi treba program UnHackMe,on ga nalazi i unistava garant. Komplikovan je program,odradi sva skeniranja iz advanced opcija,pazi sta brises kod boot-ovanja...Ako ti zatreba tutorijal o koriscenju programa,javi pa ti saljem na mai
:: :: ::
:: :: :: http://www.greatis.com/unhackme/download.htm
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: KLIN(KA) SE KLIN(K)OM IZBIJA
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 13.12.2009. 16:39 #169986

status: user
broj poruka: 12785
Ma bre Spybot odradi i cao...
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646281.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs