Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Koji Windows 10?
STRANA 2 OD 2
MegaTon Windows u-p-d-a-t-e Blocker v1.5 17.04.2020. 09:58 #662447

status: user
broj poruka: 200
Uđeš izađeš i gotovo! (bez petljanja po registry-u):

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5/
...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Windows u-p-d-a-t-e Blocker v1.5 17.04.2020. 10:35 #662448

status: user
broj poruka: 18945
Ma znam ja da je moguce, ima jos bolji program za to: https://greatis.com/stopupdates10/

Ali s razlogom sam napisao da je komplikovano za sistem. Ne petljas ti po registry-u nego program. Po registry-u, polisama, po dozvolama, po servisima i ko zna sta jos. Svako petljanje po registry-u je petljanje direktno sistema, ne bih to savetovako da se radi, ali vas sistem vasa stvar.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Uđeš izađeš i gotovo! (bez petljanja po registry-u)
::
:: https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-5
:: ..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 @imarkovic 17.04.2020. 14:39 #662450

status: user
broj poruka: 456
Vrati onaj black & white avatar, navikao sam :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 17.04.2020. 15:47 #662452

status: user
broj poruka: 18945
Smorila je boga oca, a navike moraju nekad da se menjaju :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Vrati onaj black & white avatar, navikao sam :
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @rasha44 17.04.2020. 16:01 #662453

status: user
broj poruka: 17086
Pozdrav covek i postovanje, odavno te nije bilo!

https://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices/

Za win 10 su rekli da je poslednja verzija, sve ostalo ce samo biti nadogradnja i update,
dakle kupi ovo za 500 din i miran si doveka, ako i lazu opet si miran i legalan barem 5 godina, i nema te boli glava, a ako ti i smetaju neki servisi update-i, opet mozes i na legalnom sistemu se da ugasis sta god zelis...

Ja sam uzeo sebi i reinstalirao par puta sistem, sve ok.

Cpu:Ryzen1600x 4ghz+CM v8GTS
GPU:RTX 2070 Gigabyte
Ram:16 Gb
SSD:Crucial 500gb+HDD500gb
MBO:Asus b350F
Case:MASTERCASE H500
PSU:Corsair 850w
Keyboard: NatecRX22
Mouse:Logitech Hyperion
Screen:ViewSonic 32


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2020. 16:44 #662456

status: user
broj poruka: 18945
A sto mora da kupi da bi bio miran? Miran je i sa aktivatorom doveka, milina :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 17.04.2020. 18:11 #662461

status: user
broj poruka: 9459
Tako je. Sto bi kupovao kad moze da aktivira i na drugi nacin i da ima potpuno funkcionalan Win za kucno koriscenje.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.04.2020. 18:35 #662463

status: user
broj poruka: 4767

Možda zato što nije zadrta picajzla ko vas dvojica :P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2020. 19:16 #662465

status: user
broj poruka: 18945
Dragi alrade, to se zove snalazljivost, a ne zadrtost :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.04.2020. 20:05 #662467

status: user
broj poruka: 4767

A kako se snađe ako pukne aktivacija, zatreba tehnička podrška, za ovo, za ono... ta snalažljivost ne vredi 50 evra a kamoli 5... A da budeš svoj na svome... u životu jednome...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2020. 20:18 #662469

status: user
broj poruka: 18945
Podrska od M$-a kucnom korisniku za OS, ciju licencu je platio 5$, da li si stvarno to pitas? Budi malo realan...

Ne znam za tebe, ali kod mene imam iza sebe instalirano i aktivirano mnogo 10-ki, desilo se, nije da nije vrlo retko da se deaktivira, ponovo aktiviram preko teamviewer-a za par sekundi i kraj.
Ljudi ko zna sta rade, a meni se desava i na poslu sa legalnom licencom za Enterprise da se deaktivira, pa sta? Nije to nista nemoguce. Opet nemam podrsku od M$-a, nego to moram sam da resavam. Uostalom, cak i da se obracam podrsci, to su firme koje su nam prodale licence, a ne MS.

Ne znam sta zelis da postignes, ali deluje kao da teras inat, kao i obicno, a nisi u pravu, a vidim nisi u tome.
Ko zeli neka kupuje, sta me se tice, nemam ja nista protiv toga, samo sam uputio da NIJE OBAVEZA.
I opet smo zatrovali temu.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 17.04.2020. 20:31 #662470

status: user
broj poruka: 4767

Nema veze koliko je plaćeno, ako je legalno ima se pravo na podršku i kućno i nekućno, ako nije ne treba da se prodaje i kupuje. Zato nismo zatrovali temu koja se zove `Koji Windows 10?`, jer direktno pričamo o tome koji Windows 10. Pogotovo ne trujemo opet jer ne znam kad smo pre. Smiri se malo, sve je u redu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 17.04.2020. 22:13 #662474

status: user
broj poruka: 234
Ti programi poput `Windows update Blocker` ne vrse posao, update sistema prolazi pored njih kao kroz sir, mozda ne odmah ali za mesec dana gde god nam je bio taj blocker instaliran prosao je update i `razbio` podesavanja win-a.

Napisacu korake za registri block update win10 u Utorak ovde javno, posto mi je to zapisano na drugom mestu jel`te a sada je policijski cas :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 18.04.2020. 13:37 #662483

status: user
broj poruka: 3349
Ajd` ja da se nadovezem na pocetak price.

Postoje W10 koji su preactivated sa digitalnom licencom. Verovatno si skinuo takav, te ti ne treba nikakv KMS aktivator, niti ista slicno. Imam jedan takav ISO, iako koristim original W10 (update sa originalnog W7) i svima radi do danasnjeg dana bez problema sa svim update-ovima.

I sto rekosi mnogi, petljanje sa registry, group policy, gasenje i skidanje nekih servisa i slicnim moze da dovede do zeza sistema.

Odlucio sam juce da dignem W10, posto ga nisam dizao od trenutka kada se pojavio (bio neki latency bug sa korelacijom LAN i zvucna karta i dosta je tada zezao, samo sam aktivirao, video da zeza i vrnuo se na W7), pa sada sa najnovijom verzijom radi kako treba.

U svakom slucaju, posto sam se zezao na W7 sa registry, sa polisama zarad nekih stvari, W7 nije mogao da se upgrade-uje na W10, jer korelacija registry i samih fajlova bila ostecena. W7 je radio bez problema, ali eto. A zaboravih sta sam sve cackao odavno. Cak ni system update readiness tool nije pomogao, niti sfc /scannow, niti dism komande.

Zato sam morao da radim clean install i jedno ceo dan instalacije skoro svih programa koji su mi potrebni, uz stelovanje. Ostalo mi jos par sitnih stvari.

Zato ne cackati stvari, posebno ako se zaboravi na to. Nesto moze, ali ne bas sve.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 18.04.2020. 23:38 #662498

status: user
broj poruka: 234
Aman pojedini sta ste se uhvatili cackanja-ne cackanja po registriju, nemoj ovo nemoj ono, pa to nije prepravljanje nikakvih komandi ili bilo sta ozbiljno, to je jednostavno disejblovanje update-a, jednostavno komande koje su ili on ili off i zdravo, kao i za windows defender koji jedino tu moze da se ugasi.
Posle toga nikad problema vise sa update-om za 2 godine, sistem 24h u funkciji i ne stuca.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: pozdrav drustvo! 19.04.2020. 09:07 #662500

status: user
broj poruka: 1336
Ako si skinuo 10ku sa MCT na kompjuteru sa instaliranim W7 i instaliraš na istu matičnu, MS to smatra upgrejdom sa 7mice i onda se automatski aktivira čim kontaktira MS server.
PS.
Veći broj proverenih registry hakova ovde: https://www.majorgeeks.com/files/details/majorgeeks_registry_tweaks.html
Za slabije mašine: https://www.majorgeeks.com/files/details/debloat_windows_10.html


:: Ja bi da nesto pitam i da ne ipsadnem glup ako je moguce :)
:: Ja sam skinuo skoro win 10 preko MediaCreationTool1909 sa MS sajta i receno je da je od skoro windows 10 BESPLATAN,a citam da svi preporucuju neke od 5-6e? Kada sam instalirao win je bio aktiviran i jos sam imao opciju home,pro,sa N i bez N ?U cemu je fora
:: Inace popravili su situaciju sa samim win i updatovima tako da je sada malo bolja situacija
::
:: DA dodam..Kazu nova politika firme,da win bude besplatan a da zaradjuju brdo para preko stor-a i ostalih reklamnih stvari
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Hajde da završimo raspravu 19.04.2020. 22:57 #662518

status: user
broj poruka: 1492
Zdravo još jednom i još jednom hvala na sugestijama.

Instalirao sam Windows 10 Pro 1909 x64 activated i još se igram sa podešavanjima.
Da se razumemo, svako ima svoj sistem rada. Ja sam odavno navikao (dok sam učio i kupio savete majstora sa neta) da podešavam Windows kako ja hoću a ne kako hoće Microsoft.
Jedan od majstora koji mi je najviše ponogao je i Fred Langa, sad vidim da radi i za sajt Ask Woody. Wudi Lenard je u stara vremena važio za najboljeg majstora za MS Office.
Ja sam u vreme 98-ice čak napravio dva batch fajla za backup i restore registry iz DOS-a,
a Fred Langa mi ih je objavio u WinMag-u 2000-te godine. To ne znači da sam ja neki super stručnjak, već samo da sam puno naučio o korišćenju kompjutera kod kuće i da posle svake nove instalacije sistema provedem izvesno vreme podešavajući ga kako meni odgovara.

A sad o Win10. Što se mene tiče, ako posle gotovo pet godina nisu ispravili većinu krivih Drina,
onda nikad neće. Shvatam da je za poslovnu upotrebu sa gomilom umreženih kompjutera
neophodno držati automatske apdejte. Ja sam kod sebe to hladno ubio, kao i Windows Defender, pošto imam Eset Internet Secutity legalnu verziju i svake dve godine plaćam produžetak licence.
Ona gomila šita od Windows Apps je deinstalirana a instarirao sam software koji koristim i na Win7 (koji sam, naravno, zadržao). Što se tiče petljanja sa registrijem, ne preporučujem nikome ko nije 100% siguran u ono što radi. Instalira se Ultimate Windows Tweaker i ukine se Telemetri i podesi se još dosta toga. Ovaj tweaker je naslednik nekadašnjeg TweakUi, koji je radio na Win 97, 98 i na XP.

Za one koji žele da ukinu automatski apdejt bez nekog programa, ovde je kompletno uputstvo.
https://www.windowscentral.com/how-stop-updates-installing-automatically-windows-10
Dobar tutorial je i ovde:
https://www.minitool.com/backup-tips/how-to-stop-win10-update.html

Toliko od mene za sada. Još nisam siguran da je desetka brža od sedmice, jer nisam radio mišta zahvevno tipa video konverzije ili audio obrade ali je, opet za sda, veoma stabilna.

Pozdrav od penzosa:))

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 19.04.2020. 23:12 #662519

status: user
broj poruka: 3349
Najveci problem oko 10-ke i update je, sto vise nemaju QA tim, jer je nekome palo na pamet da je to dobro, da se prepusti QA korisnicima kroz feedback hub i advanced telemetriju i za to je dobio dobru lovu u dzep.
Ajde i da kazemo da je QA dat korisnicima, ali i treba da imaju QA i u MS-u kao nivo pre pustanja update-a u promet. Jeste da svaki Win dobija probleme kroz update, ali to je zato sto su dev timovi rastrkani po svetu, pa kada se sve sastavi na jedno mesto, nastaju problemi. Mozda to kroz testing alate prolazi, ali drugacije je kada se to postavi na razlicite moguce konfiguracije. Pride, ne racunaju na to da korisnik ima programe/drajvere koji nisu azurirani, jer starija verzija radi bolje nego novija. Onda, implementacija neceg novog u Winu, stvori problem programima/igrama i/ili drajverima, samo zato sto su pozurili sa izbacivanjem pre implementacije linije kodova iki novog azuriranja programa/igara/drajvera.
To nije samo problem MSa, to je problem svakog moguceg programa i igara. Retko koji isti su, da kazem, savrseni, ali to je gore opisan problem.

Da krenemo putem Star Trek-a, da npr. MS napravi letelice i softver za njih, bez QA tima, kao u slucaju Win10 i ostavi korisnicima na testiranje, mnogo poginulih bi bilo u startu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MegaTon ... 20.04.2020. 08:56 #662524

status: user
broj poruka: 200
Može da bude korisno za neka kasnija podešavanja:

https://www.oo-software.com/en/shutup10
https://wpd.app/
https://www.majorgeeks.com/files/details/w10privacy.html

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: ... 20.04.2020. 09:02 #662525

status: user
broj poruka: 1336
Ima neki Bill Gates u tebi, vidim ja. Updejti su najmanji problem i onda samo kada neko brlja po systemu na svoju ruku. Nestandarni HW i nestvarni broj kombinacija HW-a i SW-a pravi `in house QC` noćnu moru, dok ne stigne do više stotina hiljada korisnika neki problemi se ne mogu ni predvideti. Daleko jednostavniji SW ima grešaka koje se stalno ispravljaju. Kada vidiš neki SW koji nije imao update ili ispravke 6 meseci to praktično znači da je napušten.
Operativni systemi su daleko najkomplikovaniji mogući SW.


:: Najveci problem oko 10-ke i update je, sto vise nemaju QA tim, jer je nekome palo na pamet da je to dobro, da se prepusti QA korisnicima kroz feedback hub i advanced telemetriju i za to je dobio dobru lovu u dzep
:: Ajde i da kazemo da je QA dat korisnicima, ali i treba da imaju QA i u MS-u kao nivo pre pustanja update-a u promet. Jeste da svaki Win dobija probleme kroz update, ali to je zato sto su dev timovi rastrkani po svetu, pa kada se sve sastavi na jedno mesto, nastaju problemi. Mozda to kroz testing alate prolazi, ali drugacije je kada se to postavi na razlicite moguce konfiguracije. Pride, ne racunaju na to da korisnik ima programe/drajvere koji nisu azurirani, jer starija verzija radi bolje nego novija. Onda, implementacija neceg novog u Winu, stvori problem programima/igrama i/ili drajverima, samo zato sto su pozurili sa izbacivanjem pre implementacije linije kodova iki novog azuriranja programa/igara/drajvera.
:: To nije samo problem MSa, to je problem svakog moguceg programa i igara. Retko koji isti su, da kazem, savrseni, ali to je gore opisan problem
::
:: Da krenemo putem Star Trek-a, da npr. MS napravi letelice i softver za njih, bez QA tima, kao u slucaju Win10 i ostavi korisnicima na testiranje, mnogo poginulih bi bilo u startu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 20.04.2020. 13:25 #662532

status: user
broj poruka: 4767

Zapravo, ne znam zašto se MS ne upušta u isti posao kao Apple, samo sa normalnim cenama. Mislim da bih bio spreman da doplatim razumnu razliku u odnosu na paganske konfiguracije. Bilo bi možda manje raznovrsno ali bi bilo brže i stabilnije i što je veoma zanimljivo verovatno bi sve radilo. Jedan Bog, jedna vera. Uzmu xbox, dodaju opštu funkcionalnost, Microsoft PC.

Što apdejtovanja wina (ovog u temi) tiče, to zavisi od namene. Ja recimo ne bih ništa dirao jer kad mi nešto ne bi radilo uvek bih mogao da isključim da je zbog čeprkanja i neažuriranja (ili ponekad ažuriranja) sistema i da se skoncentrišem na nešto drugo. Ko oseća da mu taj rizik ne preti - dobro za njega. Ako ga osećaj ne vara.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes za one koji su presli na 10 20.04.2020. 19:27 #662564

status: user
broj poruka: 492
a ne vole start menu, evo male stare win 7 ljubavi

https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases


AMD Ryzen 3900x
Asrock Taichi X570
Noctua NH D-14
HyperX Predator 16GB
CM H500P Mesh
Seasonic Prime Ultra Gold 750W
MSI GF RTX 2070 Super Gaming Z Trio
Adata XPG SX8200 256GB

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 20.04.2020. 22:37 #662580

status: user
broj poruka: 234
Upravo na tom linku koji je postavio `rasha44` se nalaze promene na slikama to jest nekoliko koraka koji se disejbluju uregistriju za zabranu update nwin10-ke o kojima sam pricao i time se sve uspesno resava, s tim da smo mi koristili kracu opciju bez izmene key-eva i sve je uredno funkcionisalo kao i disable windows defendera koji ume bas da brljavi u nezgodno vreme.
Uz ovo da dodam i vec receno da je veoma bitno ako se ovo radi da je prvi korak iskljuciti bilo kakav pristup net-u dok traje instalacija, tj. izvuci kabal iz mrezne ako je to opcija koriscenja net-a.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: za one koji su presli na 10 20.04.2020. 22:48 #662581

status: user
broj poruka: 18945
Ovo je izgleda nekadasnji Classic Shell, postao je open shell :)
Dobar je sto moze da se instalira i na Win7 i customizuje start.

Ima jos bolje resenje za Win10, Start10, ali nije dzabe.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: a ne vole start menu, evo male stare win 7 ljubavi
::
:: https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/release
::
::
:: AMD Ryzen 3900x
:: Asrock Taichi X570
:: Noctua NH D-14
:: HyperX Predator 16GB
:: CM H500P Mesh
:: Seasonic Prime Ultra Gold 750W
:: MSI GF RTX 2070 Super Gaming Z Trio
:: Adata XPG SX8200 256GB
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646279.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs