Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
da li biste vi kupili?
STRANA 1 OD 1
repsi da li biste vi kupili? 27.04.2011. 18:53 T35583

status: user
broj poruka: 1276
bas planiram da uzmem opremu za sviranje i slusanje muzike i uleti mi sada neki oglas pod oko, kaze: sennheiser hd 650 za 210eura i ja nazovem odma i kaze da su bez garancije (4 god stare) ali da su jako slabo koristene i da su kao nove...
nove u prodavnici tu kod mene su skoro 500 eura,a u Srbiji cini mi se da sam naisao i na nesto vecu cenu..
Definitivno sam odlucio da cu te sluske uzeti bez obzira na sve samo je sad pitanje da li da uzmem od ovog lika ili ne? kakve su sanse da nesto rikne? ne razumem se bas u tu elektroniku... da li se to vremenom haba? i ako bi nesto moglo crtji postoji zvanicni sennheiser servis, nadam se da ne deru za opravke.. sta vi kazete? bas sam ono u hebenoj dilemi jer bi jos mozda i uspeo da bacim cenu malo nize a stvarno je povoljna... on naravno kaze da to sto je 4 god staro nije nikakav problem za slusalice kao takve..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Zabadtka mate 27.04.2011. 19:18 #319099

status: user
broj poruka: 7285
Tvoj su pare i radi sa njima sta hoces, medjutim imao sam prilike da probam nad*kane sluske(cenovno) i mogu ti reci da ima veoma slabe razlike izmedju tih izvikanih i nekog dobrog izbora za 50 evrica.



Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

http://imgur.com/QFXgQ.jpg

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 27.04.2011. 19:21 #319100

status: user
broj poruka: 4016
ovo nije to sto trazi tj odgovor ali je i te kako resenje

http://www.musiccentar.com/l-161/b/AKG/zicne-slusalice

nVidia http://i53.tinypic.com/9lfs5f.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi `SZabadtka mate`` 27.04.2011. 19:32 #319103

status: user
broj poruka: 1276
@ish
jako jako ali jako puno ti zavisi od ostatka opreme... znaci ne mozes da procenjujes tako.. u tom slucaju kapiram da ni ne bi video razliku izmedju recimo sennheisera 800tke i ovih genius od 200 dinara za mikrofonom ono sto se kaci za uvce.. video bi naravno ali neku mizernu i odma bi rekao da ove sluske ne vrede 1400 eura ni u kom slucaju.. ali nije bas tako.. Slusao sam ozbiljnije slusalice sa kvalitetnim pojacalima i ono je nesto sto niko ne moze da zamisli ko to nije probao...
@saxijo
fala za link, nisam ni znao da ima akg-a kod nas da se pazari.. jedini modeli koji su donekle interesantani su 701 i 702 no ja bi ih svrstao pola klasice ispod hd 650tke.. naravno tu dolazi do izrazaja subjektivnost i muzika koja bi se slusala na odredjenim slusalicama..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 27.04.2011. 19:50 #319107

status: user
broj poruka: 1797
Ish brate koji je ovo put da lupas oko zvuka nesto?

Kako nema razlike, na cemu si slusao nadrkane sluske? Koji izvor zvuka...
poredis sluske od 50e i HD650 si lud....
Ima razlike izmedju sluski od 100 i 200e a kamo li 50 i 600e...

Brate idi na hi-fi forum i informisi se malo...
Jos bolje idi poslusaj dobre sluske na dobrom headphone amp-u i onda utakni sluske od 50e na integrusu...

Ovo sto ti pises je kao da je neko rekao da ati ne moze na intel...eto u toj kategoriji je...

Velika je razlika i kod otvorenih i zatvorenih sluski, bez obzira na cenu...
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: re 27.04.2011. 19:54 #319108

status: user
broj poruka: 4187
Mozda je covek malo prigluv?No offense...
Repsi,sviras mozda gitaru? Ili si DJ?


AthlonII x4 640
MSI 770-C45
2x2GB Kingston HyperX blu 1600 cl9
Gainward HD4850 GS
LC6650GP3 V2.3


:: Ish brate koji je ovo put da lupas oko zvuka nesto
::
:: Kako nema razlike, na cemu si slusao nadrkane sluske? Koji izvor zvuka..
:: poredis sluske od 50e i HD650 si lud...
:: Ima razlike izmedju sluski od 100 i 200e a kamo li 50 i 600e..
::
:: Brate idi na hi-fi forum i informisi se malo..
:: Jos bolje idi poslusaj dobre sluske na dobrom headphone amp-u i onda utakni sluske od 50e na integrusu..
::
:: Ovo sto ti pises je kao da je neko rekao da ati ne moze na intel...eto u toj kategoriji je..
::
:: Velika je razlika i kod otvorenih i zatvorenih sluski, bez obzira na cenu..
:: _________________________________________________________
:: Velg Bort Livet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Lira 27.04.2011. 20:01 #319109

status: user
broj poruka: 1234
I ovi su jaki: http://www.lyrastyle.rs/site/
Možda imaju ili mogu da poruče.
Ako ti je lik rekao 4 godine računaj najmanje 6 godina da su stare.
To malo korišćene znači samo da su u jednom komadu.
U kakvom su stanju videćeš i sam.
Negde 2007.godine su koštale 4 glave evrića nove.
2011-te da ih platiš akane skoro osmoljetku 210e je mnogo.
Daj mu najviše 150e ili kupi nove.
Ja bih tako uradio.


https://www.bambimobil.blogspot.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: re 27.04.2011. 20:08 #319112

status: user
broj poruka: 7285
Sto se lozis? Opet napominjem moje misljenje.Na danasnje vreme rokati 600 evra za sluske je ravno samoubistvu osim ako ne pravis pare sa njima.



Druze nisam ih slusao na wallkmen-u to je sigurno, ako ti je vec toliko zapelo poslacu ti ove moje pa ih testiraj


Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

http://imgur.com/QFXgQ.jpg

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: Ish brate koji je ovo put da lupas oko zvuka nesto
::
:: Kako nema razlike, na cemu si slusao nadrkane sluske? Koji izvor zvuka..
:: poredis sluske od 50e i HD650 si lud...
:: Ima razlike izmedju sluski od 100 i 200e a kamo li 50 i 600e..
::
:: Brate idi na hi-fi forum i informisi se malo..
:: Jos bolje idi poslusaj dobre sluske na dobrom headphone amp-u i onda utakni sluske od 50e na integrusu..
::
:: Ovo sto ti pises je kao da je neko rekao da ati ne moze na intel...eto u toj kategoriji je..
::
:: Velika je razlika i kod otvorenih i zatvorenih sluski, bez obzira na cenu..
:: _________________________________________________________
:: Velg Bort Livet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mixx ... 27.04.2011. 20:11 #319113

status: user
broj poruka: 2931
ako imas nekog preko, iscimaj ga da ti uzme nove. za 4 godine,koliko su koriscene te sluske, dovoljno je da se pusilo u prostoriji gde su koriscene pa da izandjaju. novo je novo. sto se tice ozbiljnog servisa, zaboravi. kabl i dzek mozda, ali membrane BIG NO-NO

___________________________________________________
http://img810.imageshack.us/f/useyourcpu.jpg/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos RE... 27.04.2011. 21:19 #319151

status: user
broj poruka: 2743
Ne moze da im bude nista, ako drajveri nisu drndani (da je neko brkao prste unutra, cackao ih, ili pojacavao zvuk previse), ako su sluske koriscene normalno mogu da ti se dese samo 2 stvari: da kabal gubi kontakt od neprekidnog savijanja itd... i da ti se iscepa/raspadne onaj mekani deo sto naleze na usi.
Moje Sennheiser sluske rade vec 6 godina, jedino se sundjer iscepao.

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 27.04.2011. 21:39 #319166

status: user
broj poruka: 1797
Sluske je najbolje da cujes kako rade...
Ako je u pitanju kabl, sve bolje verzije Senn-a imaju izmenjivi kabl, otkacis, zakacis drugi i to je to...

Ish tebra, ako volis i postujes muziku, a imas kinte onda mozes da uzmes sta god hoces.
Neko ko ne razume hardware on ce ti reci, pa bolje da si automobil kupio nego sto bacas na komp. To je isto za sluske...
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: re 27.04.2011. 21:43 #319168

status: user
broj poruka: 7285
Dobro tu se slazem, samo ja sam takav tip da bi pre ulozio u zvucnike ili pojacalo negoli u sluske.


Al opet to sam ja...


Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

http://imgur.com/QFXgQ.jpg

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`


:: Ish tebra, ako volis i postujes muziku, a imas kinte onda mozes da uzmes sta god hoces
:: Neko ko ne razume hardware on ce ti reci, pa bolje da si automobil kupio nego sto bacas na komp. To je isto za sluske..
:: _________________________________________________________
:: Velg Bort Livet
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Erestun re 27.04.2011. 21:48 #319170

status: user
broj poruka: 1797
A sto ne uloziti u oba?

Za zvucnike ti je potrebna prostorija sa dobrom akustikom i bez 1000e ne mozes da imas zaista dobar zvuk...
Sa zvucnom (ili headphone ampom) i sluskama od 200e mozes da imas savrsen zvuk...

Naravno, pricam o novoj robi...
Ne mozes da zamislis koje je balavljenje uz koncert Loreene McKennitt i HD558...
__________________________________________________________
Velg Bort Livet

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija re 27.04.2011. 23:17 #319205

status: user
broj poruka: 4016
nema na cemu, ja da sam na tvom mestu isao bih negde da probam ove AKG jer su cini mi se sve sem poslidnji dva para slusalica studijski modeli, a sto se tice DJinga obzirom da se bavim time mogu reci da mi je bolji AKG od SNH, mada za taj posao ne treba bas bolesno precizan zvuk( kao sto daju studijski modeli) vec extremno dobra izolacija i bass koji ne gusi ostale frekvencije, a pri tom ima dubinu i snagu, drago mi je ako sam od pomoci :)
a sto se tice trosenja novca ja bih nekada prokomentarisao grafike i CPU i svasta nesto jer me to toliko i ne zanima, ovo ne bih, music for life!

nVidia http://i53.tinypic.com/9lfs5f.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 27.04.2011. 23:23 #319207

status: user
broj poruka: 18472
Ja imam neke HD280 slusalice sto mi je uvalio imarkovic.
Sta znam nisu lose .)
Sta znaci oprema za sviranje i slusanje muzike?Definisi ..

Štangliranje



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 28.04.2011. 00:05 #319223

status: user
broj poruka: 1276
@mixer
sviram gitaru, dj nisam, al mi je prvi instrument klavir :)
@erestun
ne slazem se sa tobom da se moze dobiti savrsen za te pare ali ajde.. :)
@saxo
probao sam AKG i ne svidja mi se toliko koliko senn za ono za sta meni treba.. u nekom segmenticu mozda i prednjaci akg ali u vecini dominita senn.. to je opet subjektivno, ono sto ja cujem..
@skajo
pod tim mislim na stage piano+zvucna+sluske+pojacalo-pred (down the road)
btw.. sad kad sam bio za uskrs kuci smorio sam se kad sam otvorio pianino, poceo svirat i primetim da mi se glave pojedine dirke... imas mozda ideju sta bi se to moglo desiti? probao sam nekako usisati ispod/izmedju dirki ali nikako tj nista nije pomoglo...a i deluje mi ozbiljnije nesto da glavi..nije to prasina..
imam osecaj kao kad bi gledao od gore klavijaturu, kao da su se bele dirke pomerile dole, znaci u ono postolje/drvo mi se kace dirke... wtf?! -_-

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic Re: da li biste vi kupili? 28.04.2011. 01:37 #319267

status: user
broj poruka: 221
Poz, evo da skratim koliko je moguce: imao sam prilike da cujem senn modele serije 5, 6 i 8 od jednom, u jednoj radnji. Tako je i najbolje jer stices pravi uporedni utisak, ali je ogranicen izbor muzike... Evo kako sam ja to doziveo: Ove serije su zaista bolje od nizih, prvenstveno zato sto su bile povezane na pojacalo koje je davalo punocu i izrazajnost svake note. Serija 8 je preskupa ali je vrlo kvalitetna. 650 je za razliku od 600a nesto glasniji, a primecuje se veca dubina zbog 300Ohm i njih jedino vredi drzati na pojacalu. 600a je nesto tisa od 650, ali su na mene generalno ostavile pozitivan utisak. Ipak, veoma prijatno iznenadjenje bio je model 598 koji se istakao u odnosu na druge modele serije 5. Iako je na 50Ohm, nisam primetio da je previse zaostajao za modelima serije 6, jedina razlika je bila u toj nekoj dubini na nizim frekvencijama, dok nisam primetio preteranu razliku u visim. Preporucujem ti da pogledas taj model, pre nego sto se konacno odlucis za seriju 6, jer je moje misljenje da je bolje uzeti nov proizvod sa garancijom, nego neki vise godina koriscen model, za koji nisi siguran u pravo stanje. Mozda decko jednostavno zeli da ih proda, ali znaj da su koriscene duze vreme i da ne mozes verovati na rec kada kaze da nisu drndane... Ako ti se 598 dopadne, njih imas nove za 235 evra, sto se uklapa u budzet, ali ne kazem, serija 6 je klasa iznad po performansama na papiru... Jednostavno, ako ti ove odgovaraju, nemoj davati novac dzabe, stoga savetujem da ih prvo sve testiras.

Sto se muzike tice, moje je misljenje da ne treba rizikovati kad vec zelis visu klasu uredjaja. ako nemas novca, bolje razmisli i tri puta, nego se zaletati i uzimati macku u dzaku... sve je sad na tebi.

:: bas planiram da uzmem opremu za sviranje i slusanje muzike i uleti mi sada neki oglas pod oko, kaze: sennheiser hd 650 za 210eura i ja nazovem odma i kaze da su bez garancije (4 god stare) ali da su jako slabo koristene i da su kao nove..
:: nove u prodavnici tu kod mene su skoro 500 eura,a u Srbiji cini mi se da sam naisao i na nesto vecu cenu.
:: Definitivno sam odlucio da cu te sluske uzeti bez obzira na sve samo je sad pitanje da li da uzmem od ovog lika ili ne? kakve su sanse da nesto rikne? ne razumem se bas u tu elektroniku... da li se to vremenom haba? i ako bi nesto moglo crtji postoji zvanicni sennheiser servis, nadam se da ne deru za opravke.. sta vi kazete? bas sam ono u hebenoj dilemi jer bi jos mozda i uspeo da bacim cenu malo nize a stvarno je povoljna... on naravno kaze da to sto je 4 god staro nije nikakav problem za slusalice kao takve..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: re 28.04.2011. 02:19 #319274

status: user
broj poruka: 18472
Cekaj bre..Ti hoces da kazes da smo mi kolege? :)
Na cemu da sviras koncertni klavir?Mislio si da ozvucis pianino ili imas neku klavijaturu?
Otvori onu glavnu plocu napred sa pianina.Pogledaj sta se desava sa cekicima kada pritisnise dirku.Gde kace i kada cekic udara u zicu!Problem oko kocenje moze da dodje do toga..Ja sam nazalost slomio jedan cekic tako :(

Štangliranje


:: @skaj
:: pod tim mislim na stage piano+zvucna+sluske+pojacalo-pred (down the road
:: btw.. sad kad sam bio za uskrs kuci smorio sam se kad sam otvorio pianino, poceo svirat i primetim da mi se glave pojedine dirke... imas mozda ideju sta bi se to moglo desiti? probao sam nekako usisati ispod/izmedju dirki ali nikako tj nista nije pomoglo...a i deluje mi ozbiljnije nesto da glavi..nije to prasina.
:: imam osecaj kao kad bi gledao od gore klavijaturu, kao da su se bele dirke pomerile dole, znaci u ono postolje/drvo mi se kace dirke... wtf?! -_
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 28.04.2011. 13:48 #319409

status: user
broj poruka: 1276
@miletic
hvala na deljenju iskustva! Kako ti se cine te hd 650 malo detaljnije? citao sam milijardu i 4 review-a na netu i svi ih hvale nenormalno...
sad bas cackam malo vidim da je lik krenuo prodavati sa 300e pa je smanjivao.. tako da sumnjam da je za falicne sluske toliko trazio ali moze se protumaciti na razlicite nacine..

@skaj
hebo te led, pa ti se ne secas da smo vec pricali na temu klavira i secam se da si me neke akorde ispitivao ako se ne varam :D haha slabo ti tu nesto pamtis... stiglo te vreme.. :D
kolege kako ne, samo ja imam crvenu u kucistu :)
ma razmontirao sam ga skroz, sve sto se moglo skinuti sam skinuo.. al nisam primetio neka cudna ponasanja cekica ali istina nisam bas obracao paznju gde kaci i to... koliko sam ja skapirao.. zaglavljuje se bas tamo kad pritisnem recimo C u bassu, mehanicki vidim da se glavi za ono drveno ispred dirki.. pa sam mislio da je neka prljavstina/prasina ali bezuspesno... (jer se dugo ne svira dok ja ne dodjem kuci pa se zavuce sve i svasta iako je poklopljen). Moracu nekog maestra zvati da on vidi sta je to tamo.. nisam imao muda skidati neke srafove i to... skinuo sam jedan i kad sam video kolika je sarafcina samo sam je vratio nazad :)
kad pogledam iz profila malo od gore bas mi deluje kao da su te dirke (deo klavijature) koje glave malo ispred ostalih i zato mehanicki kache to drvo ispred...ali nisam vise kuci tako da ne mogu opet pogledati..
jos nemam klavijaturu ali uzimam je vrlo uskoro (samo da dam jos koji ispit).. razmisljao sam o rolandovoj RD 700 seriji (nx) ili nesto jeftinijoj ali vrlo kvalitetnoj Kawai mp6 kljavi..
neeego, sta onda da radim sa sluskama? :|

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: re 28.04.2011. 14:33 #319424

status: user
broj poruka: 18472
Brate izvini..Znam da sam sa nekim pricao ali sam zaboravio sa kim.
Ako mi verujes toliko me ljudi kontaktira za neku pomoc vise ne znam ni ko je ko ni sa kim pricam!A to za crveno jeste fora ali ja ljude cenim po njihovim delima i onom sto nose u sebi,ko je kako hardverski opredeljen i zasto je sasvim nebitna stvar..

Pazi te stvari mogu malo da se i rastimaju/rasklimaju od stajanja.
Najbolje bi bilo da pozoves nekog klavir stimera da ti to sve pregleda.

Te slusalice koje si zamislio su totalno nepotrebne.
Ja koji se muzikom bavim iz profesionalne namene i potreban mi je veran zvuk instrumenata imam ove HD280 koje su sasvim dovoljne za te stvari.
Cak sam sa njima radio i home studio recording!
Sta hocu da ti kazem.Sve je to ok,ali nema tu neke velike razlike u serijama u zvuku a svota novca u razlici i nije mala!
Gledaj da ustedis!

RD700 ima opasan ton generator.Ima Expansion Board ,znaci mozes da pakujes i samplove.
Ne znam za koliko mozes da nadjes tu klavijaturu ali ja bih obratio paznju na Fantom verzije jer su vece mogucnosti za neki ozbiljniji rad!
Ja cu recimo uzeti ovo ,tome tezim :

http://www.rolandus.com/products/productdetails.php?ProductId=918

http://www.youtube.com/watch?v=uVKpPO-zb3w

http://www.youtube.com/watch?v=YRtwe6uSDSk&feature=related

:: @ska
:: hebo te led, pa ti se ne secas da smo vec pricali na temu klavira i secam se da si me neke akorde ispitivao ako se ne varam :D haha slabo ti tu nesto pamtis... stiglo te vreme.. :
:: kolege kako ne, samo ja imam crvenu u kucistu :
:: ma razmontirao sam ga skroz, sve sto se moglo skinuti sam skinuo.. al nisam primetio neka cudna ponasanja cekica ali istina nisam bas obracao paznju gde kaci i to... koliko sam ja skapirao.. zaglavljuje se bas tamo kad pritisnem recimo C u bassu, mehanicki vidim da se glavi za ono drveno ispred dirki.. pa sam mislio da je neka prljavstina/prasina ali bezuspesno... (jer se dugo ne svira dok ja ne dodjem kuci pa se zavuce sve i svasta iako je poklopljen). Moracu nekog maestra zvati da on vidi sta je to tamo.. nisam imao muda skidati neke srafove i to... skinuo sam jedan i kad sam video kolika je sarafcina samo sam je vratio nazad :
:: kad pogledam iz profila malo od gore bas mi deluje kao da su te dirke (deo klavijature) koje glave malo ispred ostalih i zato mehanicki kache to drvo ispred...ali nisam vise kuci tako da ne mogu opet pogledati.
:: jos nemam klavijaturu ali uzimam je vrlo uskoro (samo da dam jos koji ispit).. razmisljao sam o rolandovoj RD 700 seriji (nx) ili nesto jeftinijoj ali vrlo kvalitetnoj Kawai mp6 kljavi..
:: neeego, sta onda da radim sa sluskama? :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi re 28.04.2011. 15:32 #319440

status: user
broj poruka: 1276
opusteno skroz.. sprdnja.. :)
kapiram ja tebe sta ti govoris ali ono, za ove pare realno stvarno se ne moze nista ni 2 klase ispod ovoga uzeti... tako da mi je ovo velicanstvena prilika ili da prodjem brutalno dobro ili da se zajebem kao nikad do sad :D
rd 700 i fantom g8 su tu negde.. znaci manje vise ista tehnologija, isti zvuk, isti ivory feel i sve ostalo samo sto je g8 workstation dok je RD stage piano.. znaci drugacija im je namena samim time.. meni bi vise odgovarao RD jer mi je prakticno potreban samo Grand piano zvuk ajde tu i tamo jos po koji cisto da se odsvira nesto (ima i vise nego sto mi je potrebno - samo treba da mi odmeni pravi klavir kolko je to moguce) + g8 je verovatno pretezak.. kapiram da bi ga viljuskarom nosio na svirke :)
sta ti sviras inace ? kakvu muziku i to .. ? imas neke nastupe ili samo za dusu svoju ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic Re: re 28.04.2011. 15:56 #319448

status: user
broj poruka: 221
hd650 (nove) su odlicna stvar, nema sumnje, sa njima nema greske, ali su one preko 450. Preporucio sam ti da pogledas seriju 5 jer smatram da i ona moze da ispuni sve tvoje zahteve. Recimo da serija 5 `verno prikazuje` 95% a serija 6 98%. Ukoliko ne zelis da se bavis nekom zahtevnom elektronskom produkcijom, tih 3% razlike je bolje dati na 2 godine garancije i potpuno nov proizvod (da se ja pitam). S druge strane, zavisi i od opreme koju trenutno imas... Ne treba ni da pominjem da ovi modeli nisu, recimo, za slusanje mp3 muzike (neki bi rekli - hardverski overkill).

Oba pomenuta modela imaju slican opseg, a razlika koju deklarisu za THD je 0.1 i 0.05 u za 598 i 650 respektivno, ali mislim da tu razliku mozes tesko primetiti. Sustinska razlika je da hd650 nesto bolje `gruvaju` bas. Ako ti slusalice trebaju za rad, idi na nov model sa garancijom, ako si teski audiofil i trazis dlaku u jajetu, raspitaj se da testiras 650 pa onda - kako ti je sudjeno. Cini mi se da 598 ima zamenljiv single-sided cable, dok 650 ima zicu na obe slusalice, sto takodje moze da bude prednost za neke korisnike...

Ipak, najbolje je da ih sam poslusas i ustanovis sta ti vise odgovara, jer nijedan review ne moze zameniti licni dozivljaj. Mislim da je ovo trenutak kada ipak moras sam odluciti sta ti je vaznije, kako ne bi kasnije zalio za nekom drugom opcijom.

:: @mileti
:: hvala na deljenju iskustva! Kako ti se cine te hd 650 malo detaljnije? citao sam milijardu i 4 review-a na netu i svi ih hvale nenormalno...
:: sad bas cackam malo vidim da je lik krenuo prodavati sa 300e pa je smanjivao.. tako da sumnjam da je za falicne sluske toliko trazio ali moze se protumaciti na razlicite nacine.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
repsi evo resenja... 28.04.2011. 17:16 #319470

status: user
broj poruka: 1276
juce ja jos zovem lika i kaze lik je u frci vamo tamo kao da ga nazovem danas pa cemo videti sta dalje... i ja ga malo pre nazovem i kaze lik kao sorry ja prodao jutros sluske, mislio je da ja nisam vise zainteresovan.... smoor..sad mi jedino ganjanje iz amera ostaje..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 28.04.2011. 18:19 #319487

status: user
broj poruka: 18945
haha siso jedna kenjatorska


:: Ja imam neke HD280 slusalice sto mi je uvalio imarkovic
:: Sta znam nisu lose .)
:: Sta znaci oprema za sviranje i slusanje muzike?Definisi .
::
:: Štangliranje
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646230.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs