Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Svaštara
Svaštara
Legalno ili ne, sam svoj gazda iliti Freelancer
STRANA 1 OD 2  
Zmajko Legalno ili ne, sam svoj gazda iliti Freelancer 16.02.2008. 17:01 T8212

status: user
broj poruka: 1228

Samo mali savet od mene svim mladjim generacijama - okanite se corava posla oko otvaranja firmi, sednite i naucite da radite u nekom programu i budite dobri u tome, malo se raspitajte kako funkcionise poslovanje preko intreneta i necete morati da izlazite iz sobe kada budete hteli da nesto zaradite. Konkurencija je velika ali je potraznja mnogo veca tako da cete uz malo truda moci da zaradite vrlo lepe pare, a necete imati nikoga nad glavom.
Najlepse od svega je to sto cete moci da te pare koje ste `uzeli` od klijenata iz USA i EU moci da trosite ovde kao sto tamo nikada ne biste mogli. Narocito uvece koji god to dan bio. Meni je cak radje da izadjem ponedeljkom ili bilo kojim drugim danom osim petkom i subotom... Ma samo kada pogledas devojke koje setaju ovim gradom bude ti jasno.

Za sve one koji su se mozda malo zainteresovali, a ne znaju kako to uopste moze da se izvede evo jedne teme koja za sam start lepo objasnjava kako da pronadjete svoje mesto u ovom virtuelnom svetu:
http://www.elitesecurity.org/t288391-Freelance-Tutorial

Zasto da idete `preko` medju one robote od ljudi kada mozete da njih `dovedete` ovde i da te pare donesete/potrosite u SVOJOJ zemlji. Srbija nisu politicari koji je vode niti kapitalisti sa zapada kojima su uzori `dirljive` price likova kao sto su Steve Jobs (http://video.google.com/videoplay?docid=-204609026222503944) ili Bill Gates (svaka cast obojici u svakom slucaju).
Srbija su nasa porodica, prijatelji, jezik kojim mozes da opises kako se osecas u svakom trenutku... Srbija je bre najbolja i najlepsa zemlja na svetu!
Nadam se da nisam udavio, a ako jesam onda je trebalo da prestanete da citate malo ranije.

Malo cu sada da se povucem dok se neki ne izdivljaju ovde ali bice mi drago da odgovorim na sva pitanja koja mozda budete imali na ovu temu.

Pozdrav svima, a narocito onima koji vole svoju zemlju koja god ona bila!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg :) 16.02.2008. 18:07 #44274

status: user
broj poruka: 163
A pa i nisi ti tako losh decko, jes da umesh da vredjash ali...
Pozdravljam ovu temu u svakom slucaju, svako se bori za svoje mesto ispod sunca...

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ............... 16.02.2008. 18:13 #44275

status: user
broj poruka: 4515
Jesi ti zaradio neki novac.. ??? Ako jesi sta si tacno radio.... sta znas da radis.... itd?

Pozz Zmaj
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: ............... 16.02.2008. 19:00 #44284

status: user
broj poruka: 1228
Zivim od ovog posla vec 3 godine, a u poslednjih godinu dana je sve krenulo bas naglo u pozitivnom smeru (kuc, kuc u drvo). Jeste da sam poceo ozbiljnije da se `zanimam` sa programima pre 6 godina posto mi igrice nisu bile interesantne (poslednja koju sam igrao je bila Clive Barker`s Undying) pa sam vise `slucajno` usao u stos ali sam kasnije poceo da ucim `ono sto se trazi` vise nego ono sto mi je bilo zanimvljivije.

Da skratim:
Flash (najbolje placen kada se uporedi vreme koje se utrosi za izradu projekta, zamena recimo SWiSHmax ili SWF Quicker)
Photoshop (pod moranje)
Illustrator (bas pozeljno za znati jer radi sa vektorskom grafikom i najvise se trazi za kreiranje logoa, vizitki tzv. Corporate Identity)
InDesign (za knjige, brosure, casopise, plakate... od verzije CS2 ovaj program po meni postaje bolji od Corela i Quarka)
CSS (jbga osnovno i pod moranje)
HTML(isto kao i CSS)
Za pocetnike u CSS i HTMLu je Dreamweaver CS3 odlicno all-in-one resenje)
3D Studio Max (odlican za 3D animacije, zamena recimo - Swift 3D)

Za sve ove navedene Adobe proizvode je najbolje odmah poceti sa CS3 verzijom jer je maximalno medjusobno kompatibilna... Iz Photoshopa u Flash itd.

Pocinje recimo sa besplatnim uslugama za poznanike, pa takmicenjima, a nakon toga sve ide mnogo brze. Toliko se brzo sve odvija da jednostavno ne mozes da postignes da sve uradis. Onda naravno skace i cena...


Kad smo vec kod cene - pocelo je besplatno, vrlo brzo preslo na cifre od 200e za nedelju-nedelju i po dana posla, par takmicenja na sajtovima kao sto je https://www.99designs.com (bivsi Sitepoint.com) koji su se iz zanimacije pretvorili u nesto sasvim ozbiljno jer sam tamo upoznao dizajnere iz celog sveta... Kad portfolio naraste onda je sve mnogo lakse. Ja cak i nemam portfolio sajt jer imam posla preko glave i ovako pa iskreno i nemam volje niti vremena da se bakcem sa tim sad. Bice, sad se vec stvara tim ali o tom potom.
Moze da se zaradi u zavisnosti od angazovanja pa cena varira ali sada moze da se zaradi od 600 (min.) pa do 3-4000e mesecno verovali ili ne.

Ja sam izvezao iz salona nov auto pre mesec i po dana, pocinjem da gradim kucu...
Ne zalim se i tek sad pocinjem da shvatam koliko je zivot u Srbiji lep.
Jbga manje se spava ali imam pauzu kad hocu, koliko hocu, radim isto tako kad i koliko hocu, mogu da napushim bez pardona nekog ko hoce da me zajebava... A o tome koliko ta cifra vredi ovde u odnosu na taj jbni, truli zapad necu ni da pisem.

Zao mi je samo sto ranije nisam poceo sve ovo da radim ali ajd sad. Generalno gledano - prezadovoljan sam!

A `drzava` tj. politicari i njihovi tripovi me uopste ne doticu. Ja sasvim dovoljno doprinosim time sto nista ne trazim, a svaki mesec pare potrosim ovde. I uzivam u tome!

Ameri su najvece stipse iako su najveca klijentela. Skandinavija se ne odbija jer stvarno super placaju... Bar je to moje iskustvo. Za nase `klijente` ne radim nista osim ako je u pitanju drug/drugarica.
Verovali ili ne, Srbi ce bolje da se isprse od Amera... Sad, da li je iz neznanja, iz potrebe da ispadnu dzekovi koji su pukli 1500e za sajt (sto je normalna cifra za osrednji sajt ali naravno dobro uradjen) ili nesto drugo.


Pozdrav!



:: Jesi ti zaradio neki novac.. ??? Ako jesi sta si tacno radio.... sta znas da radis.... itd
::
:: Pozz Zma
:: ..............................................................
::
:: Oslepecemo od kompjutera ! ! !
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Ako želite da budete srećni i bogati NE idite u školu! 16.02.2008. 19:04 #44285

status: user
broj poruka: 989

Kao prvo da pohvalim Zmajka za temu, iako link necu ni pogledati - BRAVO!

Inofmatička era počela još pre 20 god., Bogu hvala, a obrazovni sistem ostao industrijski - kakav pRRc!?!
Koju god školu ili fax da ste završili svi su vas učili istu stvar, da radite za platu/novac i šta ste dobili

Pa, ceo poreski system na kičmi i ostatak života provodite u dugovima - WAKE UP

`U vremenima promena...
.........oni koji uče nasleđuju planetu,
dok oni učeni
.........otkrivaju kako su odlično opremljeni
za život u svetu
.........koji više ne postoji...`


- studiarao sam menadžment, bio radnik udarnik kod drugoga, pa otvario svoju radnju, zatim firmu, jednu, drugu ali primetim da sam konstantno u istom problemu kao i na početku - nikad nema dovoljno novca, stalno fali

`Za biti bogat ili biti siromašan potrebna je ista energija...` - `de grešim(o)!?!


SAVET: Ako želite 2-3 poslaničke plate mesečno i 16h slobodnog vremena dnevno, čitajte Roberta Kiosakia, pomaže...


Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pitanje: 16.02.2008. 19:35 #44288

status: user
broj poruka: 9396
A sta ima na onom linku?

PS. Undying RULEZ!
Zbog nje sam kupiJo GeForce 256
Inace to je jedna od 10 igrica koje sam igrao u zivotu i jedna od 5 koju sam presao :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict @ Zmajko 16.02.2008. 19:45 #44290

status: user
broj poruka: 4515
Imam 21 god....

Na studijama sam trenutno, polozio sledece kurseve(Basic Level knowledge...) :

Flash, Photoshop+Image Ready, 3d Animator,S.Forege, Adobe Premier, Corel, Ilustrator...trenutno ucim Auto Cad...
Web programiranje je na Basic nivou...: HTML,Java script,CSS,Php...

Engleski takodje korektno znam.... ima li po tebi smisla probati nesto????.... posto koliko kapiram da u toj igri moras da budes BRZ i KVALITETAN !...

Svaka cast ako si sve to uspeo .... Pozz
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg ... 16.02.2008. 19:59 #44293

status: user
broj poruka: 163
U celom tom spisku ti fali i talenat, kreativnost, vizuelizacija prostora...
Ako to imash, ceo svet je tvoj .)

Ako to nemash, bicesh jos jedan u moru plagijatora koji drze neki donji nivo dizajna...
Probaj, ne koshta nista... Prokrstari nekoliko desetina cv-a i odluchi sam. Roditelje nikada ne slushaj sta prichaju :)

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 16.02.2008. 20:30 #44296

status: user
broj poruka: 1228
@VMARC

Sa tom igricom sam se `skinuo` sa igranja igrica verovao ili ne. Bez cheatsa, sve na tenane, nocu (paranoja samo takva)... Odlicna grafika u to vreme, prica... Ludilo!

@markopvict

Zavisi sta ti najvise lezi. Neko je vise za kod, a neko za dizajn. Ja na primer ne mogu da izbunarim nikakvu ideju kada su u pitanju logo i tako neke zezancije.

Logo/vizitke/letterhead itd se radi iskljucivo u Illustratoru, a ponekad prodje i Photoshop. Sve to zbog formata i klijenta koji imaju ova dva u najvecem broju slucajeva i nisu bas voljni da prime neke druge formate i da placaju za `leve` programe. Corel je totalno out sad. Quark se jos i drzi u stamparijama ali tamo ne zelis da radis svakako. Prelom teksta je uzasno dosadan posao mada je InDesign CS2/CS3 pravo osvezenje za ove stvari.

Sajtovi u cemu god hoces. Ovo je velika oblast i da bi bio uspesan moras da se drzis jednog za pocetak (CSS i HTML), a kasnije naucis neke osnovne svari u PHPu i MySQLu recimo ili obrnuto. I jedno i drugo je odlicno placeno ali je pitanje sta ti vise lezi. NI JEDNO NI DRUGO NIJE LAKO KAO STO TO MOZDA IZGLEDA! Ne mozes sve da znas i da budes dobar u svemu i to je sigurno! dakle, odlucis se recimo za CSS, HTML i Flash. Tu se podrazumeva i rad u Photoshopu. Druga opcija je recimo PHP i MySQL. Kada se malo upustis u te vode lako ces da pronadjes nekoga ko je u ovoj drugoj prici, na istoj lestvici gde si i ti sa prvom pricom, pa onda zajedno radite vece projekte.

Ja sam poceo da zalazim u C++ i C# i onda sam shvatio da mi to nije interesantno posto nisam bas strpljiva osoba pa da radim projekat vise od mesec dana koliko je potrebno da se nesto iole ozbiljnije odradi u njemu, ne volim mnogo da zavisim od drugih ljudi, a u tom poslu je tesko opstati kao jedinka - dakle moras imati neki tim.
Presao sam na Web i tada je pocelo sve... Sajtovi se brze menjaju, firme se otvaraju, menjaju identitet s` vremena na vreme (osvezavaju) tako da posla uvek ima. Vise nego sto moze da uradis!

E sad se verovatno pitaju ljudi odakle da se krene konkretno.

Ja bih krenuo od Photoshopa i Illustratora!
Nakon toga Dreamweaver - HTML i CSS!
Nakon toga Flash!
Nakon toga 3D program tipa 3D Stuido MAX, Maya, Lightwave 3D... Za pocetak obavezno probati osnovne stvari u programu koji se zove Swift 3D!
Ako ne zelite da se bakcete mnogo sa 3D modelima imate sajt https://www.turbosquid.com i tamo mozete da pronadjete brdo besplatnih modela koje mozete da importujete u Swift 3D. Nakon toga exportujete slike (frejm po frejm) i imate 3d animaciju koju mozete da ubacite u flash... Da ne idem dalje sad o ovome.

Sajt na kojem se mogu pronaci vrhunski tutorijali https://www.lynda.com
Obavezno proveriti i ovaj sajt nakon toga http://www.blogcatalog.com/post-tag/lynda.com/

Nauciti prva 3 je za pocetak sasvim dovoljno da krenete u `akciju` i za to vam u zavisnosti od sposobnosti treba od 5 meseci do godinu dana da biste postali pravi dizajneri (graficki i web).

Kad se zavrsi sa prve tri oblsato obavezno nauciti osnove SEO (Search Engine Optimizing) od kojih zavisi kako ce taj sajt biti rangiran na guglu.

Da skratim:
Za logo mozete uzeti prosecno oko 100$ (treba vam 1h da napravite isti +- jos 6-7 da izvrsite revizije koje ce biti trazene)
Za Web stranicu koja nije `iskodovana` (dakle samo layout koji se radi u Photoshopu) oko 250$ po strani (trebace vam oko 2-3h kada udjete u stos +- 3-4 sata revizija...)
Za iskodovanu stranicu (Layout + iseckano pa sklepano u CSSu i HTMLu) oko 350-400$

Sve zavisi i od klijenata naravno ali su ovo neke minimalne cene koje sam naveo pa izracunaj koliko je isplatljivo. Na ucenje novih stvari potrebno trositi prosecno 30-50% radnog vremena (ne treba biti previse zaludjen pa uciti sv i svasta ali ne treba ni zaostajati...) pa racunajte =)

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SrAtlas Re: ... 16.02.2008. 20:32 #44298

status: user
broj poruka: 144



:: U celom tom spisku ti fali i talenat, kreativnost
:: Ako to imash, ceo svet je tvoj .)

Istina, prijatelju, jedina istina! I ja
sam pokusavao, imao sjajne ideje,
ali sta vredi kad nisam talentovan da
ih realizujem.

Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 16.02.2008. 22:02 #44305

status: user
broj poruka: 1228
E pa sad jbga... Niko se nije naucen rodio + onaj koji se trudi vise postize vise. Prosto.
Nema tu mesta za dvoumljenje i sarkazam prema samom sebi kao ni u bilo kom drugom poslu.
Malo je klishe ali - prati svoje srce, ono uvek zna sta ti u stvari zelis da budes/postanes (Steve Jobs). Nekad je bolje da mozak upotrebis za ucenje, a da `razmisljanje` kako da sve to uradis prepustis srcu. Prati svoj osecaj jbga.

Ovaj posao donosi ogroman rizik sa kojim treba da se nosis svaki dan. Nema tu mesta ni vremena za predomisljanje. Ili hoces - ili neces!

Nije sve bas tako tesko kao sto izgleda na prvi pogled. Meni graficki dizajn nije isao bas od ruke u pocetku ali sa iskustvom je sve bolje i bolje.
Onima koji se osecaju isto preporucujem da se drzite projekata koje mozete da uradite kao sto je primer recimo ovo takmicenje:
http://99designs.com/contests/4483
Fizikalija od 2-3 sata za 150$. Nije neka cifra ali jbga. Sve je vec bilo udradjeno (ona planeta sa elementima na njoj - logo) i samo je trebalo sve to animirati u Flashu.
Mrzelo me da kucam skriptu pa sam samo izguglao neke vec postojece (free), malo promenio i ubacio tamo. Posao za nekoga ko i nije bas vest u Flashu cinilo bi se ali kao sto rekoh, iskustvo je prsudan faktor, a ne talenat!

Na ovom sajtu sam od aprila 2007. i prvo takmicenje na koje sam `upao` sam i dobio (500$).
Ucestvovao sam na 14 i pobedio na 9 sto je sasvim pristojan prosek obzirom da neki `dizajneri` imaju ucesce od preko 100 takmicenja, a ni na jednom nisu pobedili.

To je samo po sebi dovoljan pokazatelj da je moja teorija da ne treba srljati tek tako ispravna. Nisam ja pobedio zato sto sam `talentovan` ili sam `prepametan` pa sam naucio to sve sto sada primenjujem za godinu dana.

Jbga sabio sam 28 godina u (_x_) i sada se sav onaj trud isplacuje. Ako bacis na papir i izracunas sta bi od ovoga bilo da sam vreme trosio na drugaciji vid zanimacije tipa igrice i slicno onda je jasno da bih sada radio kao mas. inz. posto mi je to struka. Svako jutro od 8-9 do 15-16... Sef, direktor... S` druge strane plata na vreme, socijalno, penzija... Neka hvala!

Da mi je samo neko ovo rekao sto sam ja sada napisao kada sam imao 21... Tada sam mislio da je biti serviser i PC Diskontu ili Jugodati sasvim pristojan posao (naravno da sam znao sta i kako rade takve firme ali i koliko zaradjuju).

Sada se uveliko spremam za Google Affiliate program. Sta da sam krenuo da vam ispiram mozak sa ovim `poslom` koji moze da donese 1000-30000$ mesecno ako se malo potrudite i imate potrebno znanje? Mora neki red da postoji =)

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict 99Designs 16.02.2008. 22:47 #44313

status: user
broj poruka: 4515
Zmajko, a reci mi jednu stvar u vezi ovog sajta..... jednostavno uradim recimo logo...i moj rad ucestvuje na takmicenju i ako pobedi dobijem 200$
Samo se registrujem... i radim ???
Ako recimo pobedim... i treba da dobijem kintu... kako taj lik recimo meni da plati ako nemam karticu ..tj racun.
Sad sam gledao neko takmicenje za logo.... mislim da mogu da napravim dobar logo i cak pobedim posto nisu bas nesto talentovani .... to je samo 1. utisak...
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko Re: 99Designs 16.02.2008. 23:00 #44314

status: user
broj poruka: 1228
Da, samo se registrujes i radis. Za DZ je i nema provizije.
Odlican sajt za start!
Kasnije vec mozes da razmisljas o getafreelance ili getacoder koji su malo ozbiljniji...


Ja sam taj sajt pratio nekih par meseci/godinu dana cisto da vidim/naucim sta se radi/trazi pre nego sto sam se upustio u `akciju` ali kako hoces.
U principu, za placanje je jednostavno - radis i cutis. Ako pobedis onda mu kazes da u nsoj zemlji nema PayPal i ponudis mu opciju da ti plati preko Moneybookersa koji uvezes sa tvojim deviznim racunom.

Kako da ovo sve otvoris ovde:
http://www.elitesecurity.org/t288391-Freelance-Tutorial

Ako klijentu to ne radi posao (a uvek skoro radi) onda jednostavno trazis da ti plati preko Western Uniona. Derikoze samo da znas.

Na kraju, kada udjes u stos onda se povezes sa nekim dizajnerom i uplacuju ti lovu na njegov PayPal pa ti onda on prebaci pare na Moneybookers.
Sama registracija na Monaybookers traje nekih 2-3 nedelje dok sve ne verifikujes, a u medjuvremenu odradjujes otvaranje deviznog i donraskog naloga. Dobijes kreditne kartice za cije odrzavanje placas 200din mesecno, provizija je smesna, sa tom electron karticom mozes da kupujes online... Eto to je to ukratko.

Za pocetak pocni sa western unionom. Ali tek kad pobedis onda to nudis kao opciju jer u medjuvremenu moze da stekne odbojnost prema tvom radu.

Naravno, objasnis mu da provizija moze da bude odbijena od nagrade i jbga. Pa koliko te oderu. Dugo nisam koristio WU.

Pozdrav!

P.S. Izbegavas da prosledis rad pre nego sto ti on plati samo da znas. Znaju da varaju iako se meni to jos nije desilo. Sa WU se oni zentaju da ti njih ne zeznes pa ces nekad morati da popustis ali to je vec rizik na koji moras da se naviknes. Ja nisam imao problema o sad, a sa gomilom njih sam i dan danas u dobrim odnosima.



:: Zmajko, a reci mi jednu stvar u vezi ovog sajta..... jednostavno uradim recimo logo...i moj rad ucestvuje na takmicenju i ako pobedi dobijem 200$
:: Samo se registrujem... i radim ??
:: Ako recimo pobedim... i treba da dobijem kintu... kako taj lik recimo meni da plati ako nemam karticu ..tj racun
:: Sad sam gledao neko takmicenje za logo.... mislim da mogu da napravim dobar logo i cak pobedim posto nisu bas nesto talentovani .... to je samo 1. utisak..
:: ..............................................................
::
:: Oslepecemo od kompjutera ! ! !
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud a da ja tebe Zmajko pitam 16.02.2008. 23:28 #44315

status: user
broj poruka: 3738
ja sam se recimo zaglavio na jednom delu Dreamweavera. Zapravo trazi mi za pravljenje dinamickih stranica da podesim server. Ja sam pokusao da napravim server Coldfusion, ali mi izbacuje neke greske. Jel znas mozda o cemu se radi?
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict thx 16.02.2008. 23:37 #44316

status: user
broj poruka: 4515
@ Zmajko thx ... bas si se potrudio....


@ Pajs .... to u Dreamu ne sljaka barem u mom slucaju.... Instaliraj Apache i tu onda ima malo zezanja oko podesavanja i dinamicke strane preko njega proveravas....
Sta tacno hoces da uradis ... mozda moje skromno iskustvo moze da pomogne... Pozz

...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg ... 17.02.2008. 00:18 #44322

status: user
broj poruka: 163
Preporucujem xampp, jako je lak za upotrebu i sva dodatna podesavanja...
Pozz
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK Ne_radite za novac, neka on radi za vas! 17.02.2008. 00:47 #44330

status: user
broj poruka: 989

Dragi logaritmaši, Zmaj.co e uspeo i to e ql, čestitam, ali od vas 1.000 npr. 99% ce da duva gedoRRu, a taj 1 koi uspe ce raditi za novac i to e pRRoblem!

Koliko god da zaradite potroši se i šta onda? Opet radite, vremenom sve više za iste ili čak manje pare - DOKLE TAKO

@Zmajko (ovo je najprijateljskiji savet): Te repa što zarađuješ nemoj da `krkaš` u kola i kuće, to radi samo sirotinja i srednja klasa, već ih uloži u nešto što će ti donositi novac a da ti pritom ne moraš ni mišem da mrdneš - skoro dve god. sam bez kola, i biću još 365 dana, al` sledeće pravac Porsche Ada i keširam nov A4 - BRRRM_BRRRM!!!

- a, da, do leta mi se završava stan, 101m2, 4 sobe, 2 qpatila, podzemna garage, blah, blah, blah... - KAKO LAKO

https://www.chameleon.magic-gold.com - ovde sam uložio ogromnih 332e

- za malo manje od 10 meseci sam inkasirao 5.500e koje sam uložio

https://www.in-forex.com/yu - ovde i ostalo je istorija

- zadnjih pola god. informišem se po malo o investicionim fondovima, nisu loše varijante za neko dugoročno investiranje, 20-25% god.= vajdica - ko vam ponudi da radite osiguranje dajte mu nogu u dOOpe, 40% na 20-30god. ulaganja može da prihvati samo NE_informisan ili NE_intelignetan čovek!


P.S.:`Naravno da ce se naći neki finansijski genije koji će reći da sve ovo što radim ne valja, da je prevara, sekta ili nešto 10-o, ali to mi svakodnevnica i navikao sam - to su ljudi koji znaju sve, npr. oni bi bolje vodili državu od Tadića, sve znaju sem jedne male stvari a to je kako sami sebi da pomognu... i ja ih u opšte ne žalim!`

LOL



Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict za neupucene... 17.02.2008. 01:03 #44337

status: user
broj poruka: 4515
Kupite akcije investicionog fonda.....ako ne zelite da se smarate sa brokerima....investicioni fond....radi na berzi umesto Vas. Po meni dosta sigurno...
...............................................................

Oslepecemo od kompjutera ! ! !

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg :D 17.02.2008. 01:04 #44338

status: user
broj poruka: 163
Hahaha, potpuna kontradiktornost u jednom postu :D
Klasichna navlakusha piramidalne shtednje za sirotinju :P
Leba nema bez motike, ma koj posao bio u pitanju .)
Ili ima? kad se igra loto i dobije sedmica? :)))))
Necu ni da te pitam dal ima naivchina :D
A tek shta sam se sajber kriminala nagledo... Platim ti trostruko zato shto si lep al da mi vratish 20% za moje troshkove... Pa operemo malo preko mog rachuna :D

@Marko
I onda ce da zaljuljaju investicioni fond, prodaju nekome za mizerne pare a ovaj ce da objavi stechaj... A ti da brishes da ne kazem sta sa akcijama :D

Ovo je mafijashka drzava i treba ziveti shodno tom okruzenju...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud samo u snu 17.02.2008. 11:15 #44368

status: user
broj poruka: 3738
@markovicpt pa hocu samo da podesim Coldfusion da bih mogao da pravim i naravno proveravam dinamicke stranice. Krenuo sam da radim tutoriale, i sve sam to dosta brzo prelazio. Sve je jedan veliki sablon na koji primenjujes svoju kreativnost. Jel imas neki link gde mogu skinuti apache. Cuo sam za njega ali posto sam vec imao Coldfusion nisam obracao paznju, a i kontao sam da ja nesto ne umem da podesim dobro.

@shark69 Hm pa vidi ortak je tako ulozio istu tu cifru(330eur) i koliko ja znam dobio je nazad oko 80eur. Mene je ubedjivao da se prikljucim ali meni se nisu bacale pare jer sam zatupljeno gradsko dete i lik kod kog me je odveo nekako nije uspeo da me ubedi sa svojom lap top prezentacijom da se tu lako zaradjuju pare. Nije mi bilo jasno(zapravo jeste) da se pare zaradjuju tako sto dovlacis ljude koji ce biti ispod tebe i zaradjivati za tebe, a najvise dobija onaj koji je osmislio sistem tj koji je na vrhu. Mislim lik uzima pare da bih vam ih vratio. Zapravo zaradjujes tako sto dovlacis sto je vise ljudi moguce u sistem. Nebuloza. Cime se sistem bavi? Paaa...eto tako uvodi ljude i sve kul ma daaaj!!!
a sta ti ja znam...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK YEEHAAAAAAAAA!!! 8)))))))))))))))) 17.02.2008. 11:36 #44370

status: user
broj poruka: 989

`Leba bez Motike` - od kad ovo nisam čuo!?!

@Mario: `Naivčina` ima par `iljada svaki dan, na sveCkom nivou, a ti mi reci čime se baviš i kol`ka ti plata

A, šta je to piramida? MLM?!

LjUDI, spašavajte se, pada nebo i sve će nas pobiti...

LOL

@pajsgud: krivo mi je što i tebi i tvom ortaku nisam ja radio prezentaciju...
- gospođu `47-o godište sam obučio i ona za dve god zaradila Fabiju

- ako nemaš balans, nema para pa makar bio i na samom vrhu, binarni sistem, a ortak ti ne radi po pravilu, ljudi ne smeš ubeđivati, vući zarukav, obećavati im kule i gradove samo da se registruju, zbog toga i nastaje loša reklama...

- sys se bavi rentiranjem internet stranica... ma koliko to glupo zvučalo al` radi i radiće dokle god neki meteor ne opizdi u zemlju...




Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 17.02.2008. 12:56 #44378

status: user
broj poruka: 1228
Mene je san o brzim parama napustio kad sam imao 20 god. Tada sam prvi i poslednji put kupio Bingo.
MLM nisam nikada probao mada kapiram ceo sistem. Da radi - radi ALI i nije bas za duge staze... Sta posle?

Od ovoga cime se ja sada bavim se ne mozes `napuniti` love na brzaka, bar ne onoliko brzo koliko bi vecina zelela.

Od ovog posla se zivi prosecno - bio sam u Dominikani sa devojkom 15 dana (5000e), kupio nov Peugeot 307 sa full opremom (naravno bez koze i alu felni posto ne volim da bilo sta oko mene `zrachi`) i boli me uvo sto je to `stari` auto posto je meni sasvim udoban (za cenu pozvati ovlascenog uvoznika), sada imam i plac od 9ari (ovo postaje smesno...), a na kraju godine ili pocetkom sledece da zavrsim i neku malu kucicu od 100m2, da odem na Kubu sa 2 najbolja ortakaove godine i ja sam srecan. I sta posle? Rostiljanje sa drustvom 6km od centra grada, neki mali camac pa na Dunav, Tajland... Sve ovo je ono sto se racuna kao prosecan zivot. Jedino sto tu u celoj prici ne shtima bas najbolje - zivim u Srbiji.

Ovo svakako nije bajka, lova nije brza jer radim kao konj i cesto moji ortaci koji rade 8-9 sati dnevno prolaze bolje od mene jer oni dodju kuci i radni dan je zavrsen, a ja 8-9 sati rada i jos 4-5 ucenja neceg novog (surf surf)... Nekad blejim po ceo dan, nekad prespavam 2 dana kao beba, a nekad radim 35 sati bez prestanka.

Moja poenta je da covek koji ima 20 godina moze da prodje mnogo bolje od mene ako shvati potencijal ovog posla/zivota dok je jos mlad. Ja sam krenuo da se bavim svim ovim malo ozbiljnije sa 24 jer sam morao da bunarim sve `zanimajuci` se. Da sam znao sta treba da trazim mnogo bih vremena ustedeo ali dobro sad. U principu - oket je meni i ovako.

Ajd` red bi bio da idem da radim sad, nedelja je, a ja sam posebno kreativan nedeljom ...


Pozdrav svima!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK MLM & re100 shit 17.02.2008. 22:43 #44464

status: user
broj poruka: 989

Ql je to Zmaj.co, respect, al` sh`a ako te, ne Daj Bože, nešto potkači i više ne možeš da se baviš poslom kojim se baviš

(ovo važi za sve)

Rad za novac je rizičan do y@y@ + kad odRRtavimo država će brinuti o nama... al` juče

Now Playing: Rage Against The Machine - WAKE UP

- MLM je `Majka Mara`, ljude ne možeš potRRošiti, rađa.yu se novi, a kinta sva.com tRRebna... 2-3 meseca pokRReni system i penzija, bRRate!

PUNO SREĆE U DALjEM RADU




Not 4 Every1...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg ... 18.02.2008. 04:34 #44507

status: user
broj poruka: 163
A recimo tebe potkache lisice? :)
Evo i za tebe par korisnih linkova :D

http://djuki.padrino.co.yu/blog/razno/internet-prevare-ne-upadajte-u-zamke/
http://www.yuyellowpages.net/news.php?action=show&vest=121

Pozdrav .)
dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kn0b @Zmajko 21.02.2008. 07:15 #44853

status: user
broj poruka: 108
Posto je u pitanju posao sa inostranstvom, da li ima onih koji traze potvrdu o legalnom softveru? Da se razumemo, smatram da je OK platiti softver kad zaradis pare.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mario80bg :D 05.03.2008. 00:01 #46504

status: user
broj poruka: 163
Nemoj da nas zezash bre :D
Pa jel mislish da onaj ubogi indijac polupismeni sa platom od 3 dolara i kompjuterom ne znam odakle mu...

dokolenko

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60288. Broj poslatih odgovora: 646266.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs