Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Gde gresim - video i mocni `direktor` 9
STRANA 1 OD 1
strela75 Gde gresim - video i mocni `direktor` 9 01.09.2011. 20:18 T38179

status: user
broj poruka: 1588
Ubacio sam filmic sa fotoaparata, dodao muziku, dodao titl. Na preview sve ok.

Kad ga pustim da napravi izlazni fajl - haos. Sta god da izaberem (AVI, MPEG1, 2 ili 4 , WMV, MOV) softver za pustanje mi prijavljuje da nemam kodek.

Izabrao sam za recimo AVI: PAL sistem, a ako ukljucim opciju `Enable preview during production` prijavljuje mi `Error making film`

Mocni disa 9 je u pitanju.

Unapred hvala.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ne samo Mocni Direktor nego i SonyBoy-ev Las Vegas i Adobe-ov 01.09.2011. 23:06 #356913

status: user
broj poruka: 10992
g. Premijer itd., jednom recju SVI editori pate od problema cije ime je - codec(s). Dakle, ni jedan od tih programa nije kompatibilan sa SVIM kodecima, kako u smislu `input-a` tako i `output-a`. Isto vazi i za plejere - mal-malo, pa naletis na neki filmic koji jedan plejer ne cita kako treba (secka video, secka zvuk), drugi plejer cita video kako treba ali zvuk (toga filma) se ne cuje itd. itd. . Resenje: dva-tri programa za editovanje stalno imati instalisana na kompu. Dva-tri plejera, takodje.

OBAVEZNO instalisi VLC plejer! Za sada, izgleda da taj cita jedno 99,99% svega sto moze da se nadje okolo-naokolo...
- - - - - - - -
edit: za tako jednostavne zahvate (dodavanje muzike i titla) najbolje je da koristis i najjednostavniji alat - Movie Maker ( sastavni deo XP instalacije odnosno besplatno ga mozes download-ovati ako imas Sedmicu). Output fajl ti je u VMW kontejneru, savrseno preglediv na svim Win platformama. Ako hoces nesto univerzalnije, jednostavno prebacis fajl (transkodujes) pomocu programa kao sto su @Super2011, Freemake video converter itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Pu je... 02.09.2011. 07:46 #357016

status: user
broj poruka: 1588
... upravo sam izabrao AVI format, da ne bude netolerancije izmedju kompa i drugih komponenti gde bi mogao da se ocita video (DVD player, TV,...). Pa ako AVI ne moze da napravi kako treba, onda ga treba zameniti drugim :):):)

Hvala na infu. Probao i sa VLCom i sa GOM playerom, KM playerom, Win Media player,... i ne vredi - kad ga zezne - zezne ga dobro. Ja sam bio ubedjen da izbor podesavanja - tip AVI fajla i slicno, prave problem.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Samo nemoj da brkaš `kontejnere` sa `kodecima`. Problem ti pravi... 02.09.2011. 07:59 #357017

status: user
broj poruka: 10992
program koji nije bio u stanju da valjano upotrebi kodek kojim je obradjivao materijal i smestio ga u `avi` kontejner. Probaj sa nekim drugim kodekom (divX, Xvid, H.263 ili 264...). Ne zaboravi da postoji veliki broj VERZIJA (pa je to perverzija!) kodeka istoga naziva (divx ovaj, divx onaj itd.)

edit: već nekoliko puta sam napisao, pa hajde još jednom - u širokom luku zaobilazim Power D-a i PowerDVD-a. Od Cyberlink-a koristim samo MediaEspresso...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 `Ajd par pitanja... 02.09.2011. 11:38 #357041

status: user
broj poruka: 1588
... sta bi bila generalna preporuka za prepravku filmica sa fotoaparata (dodavanje muzike, teksta, plus dodavanje slika na video), snimanje iz AVI u AVI (bez kompresije)?

Torto-terminatore, pomocu kog programa mogu da dodajem tekst kao u filmovima (slovo po slovo se ubacuje na ekran, a cuje se zvuk kucace masine? To bi bas bila fora :):):)

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Instalisi najnoviji Vegas Pro ili Movie Studio Platinum i Adobe... 02.09.2011. 13:45 #357062

status: user
broj poruka: 10992
Premier. Uz onaj koji vec imas u XP-u (WinMovieMaker - ako vozis XP-a, ako ne, i u Sedmici MOZES da ga imas).
Zasto i jedan i drugi i treci? Kako sam ti vec odgovorio u prvom javljanju: ako jedno od njih `ne voli` kodek kojim se koristi tvoj fotoaparat (a fotoaparati i JESU najproblematicniji u smislu tvoje teme) drugi ili treci ce valjda uspeti da uradi stvar kako valja.

Instalisi FFDshow (onaj prvi odozgo): http://goo.gl/EbepS

Od plejera: VLC, KM i Classic Cinema (32bit ili 64bit, u skladu sa OS-om koji koristis)

Vozi Mishko!
- - - - - - -

Ono drugo - ne znam. To je neki od spec. efekata kojih su puni i ovo programi koje sam ti nabrojao (ona tri editora).
- - - - - - - - - -
Drug Lenjin je rekao: učiti, učiti i još...učiti (Учиться, учиться и... еще раз учиться)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
protatehni Preporuka Adobe premiere elements 9 02.09.2011. 14:22 #357069

status: user
broj poruka: 31
Ovo je jedan od najboljih programa za obradu video materijala. Ja ga godinama koristim za obradu snimaka sa video kamere.
Za ono dodavanje slova ima opciju ali se ona, kao i svi ostali efekti, intalira sa dodatnog DVD-a.

Pozdrav


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
protatehni Preporuka Adobe premiere elements 9 02.09.2011. 14:23 #357070

status: user
broj poruka: 31
Ovo je jedan od najboljih programa za obradu video materijala. Ja ga godinama koristim za obradu snimaka sa video kamere.
Za ono dodavanje slova ima opciju ali se ona, kao i svi ostali efekti, intalira sa dodatnog DVD-a.

Pozdrav


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60289. Broj poslatih odgovora: 646280.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs