Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Acronis - uputstvo za backup i restore particija
STRANA 2 OD 2
Equinoxe Re: Odradjen Backup, ali... 20.09.2009. 19:04 #141424

status: user
broj poruka: 12057

Ne brni, automatski split ih deli na DVD sized fajlove, i svaki koji ima #1 u imenu, u restore proceduri očekuje i #2 ili koliko ih ima.....znači daš mu prvi i a ostale će sam da povata. Čak i ako nisu u istom folderu, dobičeš browse. ALi nemoj sebi komplikovati, nema potrebe. NEka budu u istom folderu i uživaj.

:: Dobio sam: My backup 1 i My backup 2 dva odvojena fajla. Prvi je 4.33Gb, drugi 3.97G
:: Da li se nesto menja kod Restore Backup-a. Idem prvi , pa drugi ili nesto drugacije
::
:: RESISTANCE IS FUTILE
::
:: ::
:: :: Acronis True Image Home 2009 radi perfektno (RAID / SATA / IDE)
:: ::
:: :: :: Ovo je za svaku pohvalu. Kad bi bilo vise ovakvih.....
:: :: :: Video sam kod kineza da prodaju verzije Acronis True Image - BOOT CD. kako se pokazao
:: :: :: Da li da kupim taj ili obican???
:: :: ::
:: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Doktore !!!! 20.09.2009. 19:09 #141426

status: user
broj poruka: 4641
Svaka cast, hvala i sve najbolje !!!
Pozdrav.

RESISTANCE IS FUTILE

::
:: Ne brni, automatski split ih deli na DVD sized fajlove, i svaki koji ima #1 u imenu, u restore proceduri očekuje i #2 ili koliko ih ima.....znači daš mu prvi i a ostale će sam da povata. Čak i ako nisu u istom folderu, dobičeš browse. ALi nemoj sebi komplikovati, nema potrebe. NEka budu u istom folderu i uživaj
::
:: :: Dobio sam: My backup 1 i My backup 2 dva odvojena fajla. Prvi je 4.33Gb, drugi 3.97G
:: :: Da li se nesto menja kod Restore Backup-a. Idem prvi , pa drugi ili nesto drugacije
:: ::
:: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Acronis True Image Home 2009 radi perfektno (RAID / SATA / IDE)
:: :: ::
:: :: :: :: Ovo je za svaku pohvalu. Kad bi bilo vise ovakvih.....
:: :: :: :: Video sam kod kineza da prodaju verzije Acronis True Image - BOOT CD. kako se pokazao
:: :: :: :: Da li da kupim taj ili obican???
:: :: :: ::
:: :: :: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco re 20.09.2009. 20:37 #141437

status: user
broj poruka: 2788
ja stvarno nemam reci za ovo sto si uradio ja bi se smorio dok bi upload ovoliko slika...mada sta je tu je skratio si mnogim ljudima veliku muku...ja sam ovo uradio jos odavno kad sam skrsio win pa si mi sve lepo objasnio i deluje do sad sam jedno 3-4puta vracao i sve radi u full...HVALA IMA DA SLAJFUJE PO LOBANJI :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco re 20.09.2009. 20:37 #141438

status: user
broj poruka: 2788
ja stvarno nemam reci za ovo sto si uradio ja bi se smorio dok bi upload ovoliko slika...mada sta je tu je skratio si mnogim ljudima veliku muku...ja sam ovo uradio jos odavno kad sam skrsio win pa si mi sve lepo objasnio i deluje do sad sam jedno 3-4puta vracao i sve radi u full...HVALA IMA DA SLAJFUJE PO LOBANJI :P


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
knele88 Svaka čast 20.09.2009. 20:50 #141439

status: user
broj poruka: 450
Napokon neko kompletno upustvo bax svaka čast(mast) ili svaka ti dala ali dalje od astala (jbg tu jedeš) XD

Pozdraw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe @aco, knele88 20.09.2009. 21:04 #141442

status: user
broj poruka: 12057

Hvala ljudi!

Nažalost, ISO file je obrisan sa rapidshare servera. Uploadovaću ga sutra na još par servera.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Acronis True Image Home 2010 23.09.2009. 01:45 #142171

status: user
broj poruka: 12057

http://www.2baksa.net/news/40669/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: Acronis True Image Home 2010 23.09.2009. 02:36 #142182

status: user
broj poruka: 1492
Ja sam pre skoro tri dana hvalio tvoj tutorial i postavio ovaj isti link.
http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=20256&forid=23&katid=6

Ovde su verzije 32/64bit i posebno Boot CD.
http://avaxhome.ws/software/software_type/utilities/Backup/ATI_Home_2010_13_Build_5055.html

Pozz.

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


::
:: http://www.2baksa.net/news/40669
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije hvala bax 25.09.2009. 01:42 #142786

status: user
broj poruka: 684

vise cenim jedno posteno uputstvo nego 1000 bla-bla `ajmo da overklokujemo`, `kolk`o bodova iz bencha` i `kakva je ova konfa` tema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Overklokovanje 25.09.2009. 02:35 #142793

status: user
broj poruka: 4641
Slazem se sa Antilohijem, cemu Overklokovanje? Nedostatak novca , a manjak samopouzdanja i vere u sebe (kompleks). ako gresim nek, me demantuju.

RESISTANCE IS FUTILE

::
:: vise cenim jedno posteno uputstvo nego 1000 bla-bla `ajmo da overklokujemo`, `kolk`o bodova iz bencha` i `kakva je ova konfa` tema
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko tnx ovo je ono sto vredi! 25.09.2009. 07:30 #142801

status: user
broj poruka: 1228
ko ima zivot przi piletinu... da li sa ortacima u prirodi ili sam u krevetu... ko nema przi cpu i druzi se sa desankom.
ma bitno je da su svi zadovoljni .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
co72 bax 25.09.2009. 11:49 #142832

status: user
broj poruka: 153



Hvala na trudu.Sjajo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
co72 ups greska 25.09.2009. 11:50 #142833

status: user
broj poruka: 153



Htedoh napisati sjajno,odlicno i to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drax Re: Overklokovanje 25.09.2009. 13:28 #142852

status: user
broj poruka: 246
Negde sam skoro pročitao (parafraziram): `Ako imaš dobru mašinu i ne klokuješ je, isto je kao da imaš Ferari i šunjaš se po uličicama u prvoj brzini`.

Mudar čovek ne kaže sve sto misli, ali misli sve što kaže.

:: Slazem se sa Antilohijem, cemu Overklokovanje? Nedostatak novca , a manjak samopouzdanja i vere u sebe (kompleks). ako gresim nek, me demantuju
::
:: RESISTANCE IS FUTILE
::
:: ::
:: :: vise cenim jedno posteno uputstvo nego 1000 bla-bla `ajmo da overklokujemo`, `kolk`o bodova iz bencha` i `kakva je ova konfa` tema
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antilohije Re: Re: Overklokovanje 26.09.2009. 00:16 #143090

status: user
broj poruka: 684
Ne moze to `negde sam procitao`, daj autora, naslov, broj stranice, godinu izdavanja i izdavaca... mozda je i tako, kad bi imali ferari znali bi... Doduse ficu (zastava 750) sam imao i vise mi lici na jurcanje sa budzenim ficom :)



:: Negde sam skoro pročitao (parafraziram): `Ako imaš dobru mašinu i ne klokuješ je, isto je kao da imaš Ferari i šunjaš se po uličicama u prvoj brzini`.
::
:: Mudar čovek ne kaže sve sto misli, ali misli sve što kaže.
::
:: :: Slazem se sa Antilohijem, cemu Overklokovanje? Nedostatak novca , a manjak samopouzdanja i vere u sebe (kompleks). ako gresim nek, me demantuju
:: ::
:: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: ::
:: :: ::
:: :: :: vise cenim jedno posteno uputstvo nego 1000 bla-bla `ajmo da overklokujemo`, `kolk`o bodova iz bencha` i `kakva je ova konfa` tema
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re:Drax 26.09.2009. 00:48 #143104

status: user
broj poruka: 4641
Zasto da budzis Ferari, i ko to radi? Dovoljan je sam po sebi da zari i pali. To je i sa nadrrndanim kompjuterom, i bez budzenja razbija.
RESISTANCE IS FUTILE

:: Negde sam skoro pročitao (parafraziram): `Ako imaš dobru mašinu i ne klokuješ je, isto je kao da imaš Ferari i šunjaš se po uličicama u prvoj brzini`.
::
:: Mudar čovek ne kaže sve sto misli, ali misli sve što kaže.
::
:: :: Slazem se sa Antilohijem, cemu Overklokovanje? Nedostatak novca , a manjak samopouzdanja i vere u sebe (kompleks). ako gresim nek, me demantuju
:: ::
:: :: RESISTANCE IS FUTILE
:: ::
:: :: ::
:: :: :: vise cenim jedno posteno uputstvo nego 1000 bla-bla `ajmo da overklokujemo`, `kolk`o bodova iz bencha` i `kakva je ova konfa` tema
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Bax, svaka ti dala... 10.03.2011. 10:03 #303960

status: user
broj poruka: 1588
... kao ona kod Arene :):):)

Za uputstvo Acronisa.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ribolovac @Equinoxe 10.03.2011. 10:41 #303973

status: user
broj poruka: 1305
Dobar tutorijal, svaka cast.
Posle odradjenog backupa koristim komp neko vreme. Kada podignem acronis on mi ponudi da osvezim/updejtujem postojeci image ili da napravim nov. Pitanje glasi dali to osvezavanje imagea radi kako treba ili je bolje napraviti nov? Hvala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxima Re. Equinoxe 10.03.2011. 10:59 #303978

status: user
broj poruka: 346
Najzad nesto konkretno posle gomile testova grafickih,best-buy grafickih,copy-paste review grafickih.......
Svaka cast na trudu!
Pozdrav


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 10.03.2011. 11:04 #303980

status: user
broj poruka: 1033
Pa sta drugo, tj. ne znam sta bi drugo mogao da kazem.
Hvala puno za ovo, svaka cast.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Very nice Equinoxe-vljev:) 10.03.2011. 11:42 #303990

status: user
broj poruka: 9460

Trebalo bi ovo da se prikaci!

(c) 1982 Sinclair research Ltd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 !!! Tema je iz 2009 !!! 10.03.2011. 11:50 #303995

status: user
broj poruka: 1588
Tako da nije to najzad, nego je odavno tako bilo. Meni sada treba pa sam iskopao. A usput posto tada nisam zahvalio, evo sada to cinim.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Usher Matori, 10.03.2011. 12:16 #304002

status: user
broj poruka: 85
već duže vreme posmatram tvoje postove, i mogu reći da, za razliku od mase (bez uvrede masi), znaš znanje. Tvoj kung fu je dobar.

Svakome bih preporučio ovo što je Ravnodnevičar napisao, ja to koristim već godinama. Postupke sam usavršio do te mere da na kompu nisam menjao sistem od 2005. godine, a radi brzo kao i prvog dana. Svaki put kada treba da se napravi neka izmena na sistemu, da se instalira novi uređaj ili program, prvo vratim backup na `čisto` nerazdrndano stanje, instaliram šta treba, očistim, defragmentiram, napravim novi backup. Nedavnim analizama svog ponašanja sam došao do zaključka da je, na osnovu ovoga, realna `starost` (proteklo vreme od instalacije sistema do sada) mog sistema negde oko 3-4 meseca (pošto izmene u kontekstu instalacije novih stvari i redovnog odzavanja radim 3-4 puta godišnje)! Nije ni čudo što radi `kao prvog dana` i što nemam potrebu da instaliram novi sistem.

Svakome preporučujem ovaj program, a takođe preproučujem da ozbiljno razmisliste o konfiguraciji sa 3 particije- sistemska (go sistem), aplikaciona (ovde je sve iz Program files) i korisnička (my documents)., jer na ovaj način povećavate stabilnost sistema, otežavate hakerima i virusima posao i veoma olakšavate sebi održavanje Acronis-om.

Svaka preporuka za ovaj tutorijalčić, ja prosto ne znam šta bih radio da nema Acronisa!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs