Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
hifi edukacija pre kupovine
STRANA 2 OD 2
zokiwk2 wharfedale pi-40 07.01.2015. 23:38 #577543

status: user
broj poruka: 11

zoran

hvala na odgovoru,kad stigne receiver javljam se...

ps.ONKYO TX-8050-mislim da je ovo pametniji izbor(probija budzet ali vredi)
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 wharfedale pi-40 21.01.2015. 15:47 #579348

status: user
broj poruka: 11

zoran



ovu sam spravicu uzeo...pioneer vsx-lx70

voleo bih da cujem neki komentar,da li sam pogresio ili ne....unapred hvala
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: wharfedale pi-40 21.01.2015. 15:51 #579349

status: user
broj poruka: 18940
Čestitam na kupovini.
Pusti sad komentare kad si već kupio, već slušaj svoj sluh, reci ti nama kako si zadovoljan?
Jel si pre kupovine slušao sa još nekim pojačalima, receiver-ima, ili si kupio na slepo?

::
:: zora
::
::
::
:: ovu sam spravicu uzeo...pioneer vsx-lx7
::
:: voleo bih da cujem neki komentar,da li sam pogresio ili ne....unapred hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 wharfedale pi-40 21.01.2015. 16:00 #579353

status: user
broj poruka: 11

zoran

iskreno,kupio sam ga po preporuci.danas sam ga dobio,tako da ce potrajati ispitivanje.
mnogo ima funkcija koje mi verovatno nece trebati,ali zato ima i mnogo snage.to me je privuklo,network,itd...treba mi vremena da ga skapiram pa se cujemo...

ps.300eu placen(u odlicnom stanju)
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 wharfedale pi-40 24.03.2016. 15:53 #616098

status: user
broj poruka: 11

evo me posle duzeg vremena.tj.slusanja...
napravio sam 5.1sistem(wharfedale pi40,pi 10,pi centar i Wharfedale PowerCube PC-12sub)receiver pioneer vsx lx70.muziku slusam sa lap topa tako da sam nabavio dac m2tech 384khz/32bit.nasao sam sajt gde ima neverovatan izvor flac muzike,i to radi ok.
medjutim....
svo vreme me kopka da li sam trebao da pravim stereo sistem.90%slusam muziku a 10%gledam filmove.za novac koji sam potrosio mogao sam da kupim dosta bolji stereo...
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re 24.03.2016. 21:38 #616128

status: user
broj poruka: 304

Zar nije kasno sad za to pitanje? :) Ne mislis valjda sad sve da prodajes I ides na stereo?
To si presekao kad umesto Onkyo izabrao Pioneer jer se ta dva uredjaja bas razlikuju(vidis da vsx-lx70 izgleda kao svemirski brod u odnosu na tx-8050).

A sad iskreno.
Ako je tako kao sto kazes(da vise slusas muziku) onda ti je bolje bilo stereo. Ja ne bih nikad toliko para ulagao u 5.1 sistem(zvucnici,dac) jer nijedan film nema takvu produkciju da ti treba takav kvalitet za svaki kanal...
Pozdrav i samo pametno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: wharfedale pi-40 26.03.2016. 10:00 #616172

status: user
broj poruka: 18940
Ako 90% slusas muziku, trebao si definitivno da uzmes stereo, ali sad sta je tu je, opet uzeo si fenomenalan surround sistem. To je odlican DAC, njega mozes recimo da iskoristis za poseban stereo sistem koji mozda budes formirao, pa da imas i stereo i surround, ja bih tako uradio, za filmove surround, za muziku stereo i maksimalno zadovoljstvo

::
:: evo me posle duzeg vremena.tj.slusanja..
:: napravio sam 5.1sistem(wharfedale pi40,pi 10,pi centar i Wharfedale PowerCube PC-12sub)receiver pioneer vsx lx70.muziku slusam sa lap topa tako da sam nabavio dac m2tech 384khz/32bit.nasao sam sajt gde ima neverovatan izvor flac muzike,i to radi ok
:: medjutim...
:: svo vreme me kopka da li sam trebao da pravim stereo sistem.90%slusam muziku a 10%gledam filmove.za novac koji sam potrosio mogao sam da kupim dosta bolji stereo..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 Wharfedale pi-40 18.10.2016. 00:22 #625191

status: user
broj poruka: 11

zoran

Pozdrav...
I dalje slušam muziku na istom sistemu uz male promene.
Zamenio sam pioneer za onkyo tx nr 3008.u nadi da ću osetiti neku promenu.i dalje postoji žal za stereo zvukom i ono čuveno pitanje:
Da li sam pogrešio...
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 18.10.2016. 08:52 #625196

status: user
broj poruka: 3346
Nisi pogresio. Ljudi previse misle da je sada neki uredjaj koji ima 5.1 pa na dalje, mnogo losija stvar od stereo. A zapravo pokazuju koliko blage veze nemaju sa zivotom. To sto imas npr 7.1 na nekom sistemu, to je samo 6 mono cipova (pojacala) ili 3 stereo cipa (od toga jedan kanal ide za SUB) koji samo izbacuju zvuk, pojacavaju i sve ostalo i naravno sve oko njega sto radi svoje. Da bas ne detaljisem u sitna crevca. Bukvalno, ali bukvalno isto kao kada bi stavio 3 nezavisna stereo pojacala ili 6 mono (osim sto bi morao da na jednom da pustis SUB preko skretnice, a i ne moras). A audio kanal (zapis) je to sto jeste, da li ga ti pustao levo desno, iza, ispred ili iznad sebe.

Ljudi mnogo grese kada sebi postave pitanje, da li sam se zeznuo ili kada postave da je 5.1 i vise, losije nego stereo. A isti cipovi to razvoze. Da li se oni nasli u stereo pojacalu ili 9.2.

Kad ti neko nesto utuvi u glavu, a pogresno je, problem je odvici se od toga i sagledati realnije. Psiha je cudo.

Nedostaju ti dani, kada su se pravila pojacala :) Ali, sto su tada kostali torusni transformatori, pa da jebes sve po spisku :(

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Wharfedale pi-40 18.10.2016. 10:31 #625197

status: user
broj poruka: 18940
Vidi, znam kako je to kada razmisljas o necemu, a kupis nesto drugo, ali sigurno nisi pogresio, barem nemoj imati takvo razmisljanje ako si zadovoljan zvukom, jer imas sjajan 5.1 sistem, u sta si se verovatno uverio i sam. Jel si zadovoljan, ili te samo kopka?

Ja imam hi-fi stereo i kucni 5.1, a oduvek sam voleo da cujem zvuk sa pravog 5.1 sistema, verujem da je pravi osecaj. Pravi 5.1 ces osetiti kada pustis neku muziku u DTS formatu npr.(SACD), pa probaj, muzika je ogranicena, ne znam sta slusas, ali uglavnom ja sam sve nalazio na rutracker.ogr, ili rutracker.com koji je globalni pretrazivac. Jedan klasican album u tom formatu zna da bude i 10GB.

@nexus, ono sto si napisao tehnicki stoji, ali izuzeo si sustinu price.
Muzika se pravi, kreira, reprodukuje u stereo, tako je oduvek u originalu, pa se obradom (hardverski ili softverski) konvertuje u 5.1, 7.1 itd. Kada odes na neki koncert, ti slusas stereo, a imas prirodni osecaj kao da je muzika svuda oko tebe. Naravno, nikad nece pojacalo i 2 zvucnika to zameniti, ali dobar sistem moze veoma dobro da priblizi sliku, u zavisnosti od sobe i rasporeda, zajedno sa izborom sistema.

5.1 sistem u takvom rangu kosta mnogo, daleko vise nego stereo amp, ako ce se stvarno porediti, zapravo, moze da kosta samo pojacalo toliko, a gde je dodatna oprema (DAC, kablovi, i ostalo). Baci pogled na cene u 4audio. Ono sto tamo ima u ponudi su jeftina 5.1 pojacala, odnosno receiver-i, zato sto ljudi to ne kupuju za muziku, vec `home theatre`, a cene za stereo pojacala su daleko vece. Dakle, neces naci dobar receiver koji kosta 300-400eu. E, ako si pogledao, zamisli sad pojacalo koje u sebi ima 5 torusnih trafoa, ili vise, ukljucujuci one ozbiljne kondenzatore, elektroniku, potove.. Znas li koliko kosta kondenzator od 10k mikrofarada? Kvalitetan torusni trafo? To sve kad se spakuje u pojacalo malo manje od komode, koja bi bila cifra? Ako ces to uzeti i koristiti za muziku, realno...

Stereo isto kosta, ali manje(uslovno receno), obzirom da ima manje zvucnika i ne toliko zahtevno pojacalo, manjih gabarita itd., koje inace i manje struje trosi, plus imas mesta za jos nesto na polici. Naravno, vecina se zadovoljava klasicnim 5.1 sistemima koji u wuferu imaju pojacalo i mirna Backa.


::
:: zora
::
:: Pozdrav..
:: I dalje slušam muziku na istom sistemu uz male promene
:: Zamenio sam pioneer za onkyo tx nr 3008.u nadi da ću osetiti neku promenu.i dalje postoji žal za stereo zvukom i ono čuveno pitanje
:: Da li sam pogrešio..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 @imarkovic 18.10.2016. 12:52 #625206

status: user
broj poruka: 3346
Muziku mozes da pravis u koliko god kanala hoces. Vecina produkcijskih programa moze razvrstati kanale i tako izbaciti jedan 5to kanalni WAV fajl ili bilo koji sirovi. Ili koliko hoces kanala, samo da postoji `citac` koji cita te kanale i razvrstava tamo gde treba. Cak i nekadasnje DAT kasete su ti bile multichannel (ne znam da li sada jos neko to koristi). Sad ne mogu da se setim koliko kanala su imale tacno. Pa se sve to producira, efektuje, budzi...bla..bla i trpa u stereo. jer je stereo veoma pristupacna stvar u bilo kom obliku. Od nekadasnjih kasetasa, do digitalnih budzevina u vidu Mp3 plejera, telefona...itd.

Naravno, to je poredjenje kao izmedju onboard Realtek ili neke EMU ili bolje kartice :)
Pa cak i one high-midrange SB kartice i slicnih.

Kosta pa kosta, ali nemamo svi istu usnu skoljku niti bas istovetan sluh, koliko god `audiofili` bili. Nijanse su razlicite. Neko ce reci, eh cujem sad najtanju cinelu i tako ce isto drugi reci. Ali da li je cuje istom snagom? Ili sa svim harmonicima? Sve je to pitanje. Cak se i ovi audiofili kunu u ovaj setup, drugi u onaj setup....i tako dalje.

Zato pisati u sitna crevca sta je zvuk, kako, zasto, cemu... i svi ostali `ne` Bogoljub Karic padezi, to bi potrajalo.




_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 Wharfedale pi-40 18.10.2016. 13:28 #625209

status: user
broj poruka: 11

zoran

upravo sa tog sajta skidam.slusam jazz...fusion,rock itd.muzicar sam i volim da cujem detalje.u dts u imam gomilu stvari i to je pravo zadovoljstvo slusati.sa zvukom sam prezadovoljan,bez lazne skromnosti,ali verovatno imam problem sa trazenjem idealnog zvuka.

ps.problem u glavi
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 18.10.2016. 13:30 #625210

status: user
broj poruka: 18940
Naravno, ne cuju svi isto i nije uvek isto raspolozenje, u zavisnosti od telesnog stanja i ostalih faktora, u pravu si, ne treba ici u sitna crevca, zbog hiljade razlicitih misljenja, mada je lepo i kreativno pricati o tome.

Samo sam hteo da ukazem na to, koliko mnogo imas prostora da gradis sebi sistem kada je u pitanju stereo, koliko ogroman izbor imas sto se tice komponenti, bukvalno mozes da izgradis definiciju zvuka koji odgovara tvojim usima, a toliko malo mozes kada je u pitanju 5.1 sa AV receiver-om, koji je veoma ogranicen i moras prema njemu da kupujes zvucnike, a uvek treba da bude obrnuto.

Razdvojio bih definiciju zvuka, odnosno `sta je zvuk` od muzike, jer to je vec nauka o kojoj, ajde da tako nazovem, `audiofili` nisu kompetentni da razglabaju, jer ipak samo slusaju muziku, a ne zvuk, mada ima i onih koji slusaju zvuk i stalno cackaju nesto oko sistema, od bakarne do srebrne zice i rodijumskog konektora, osiguraca itd.

:: Muziku mozes da pravis u koliko god kanala hoces. Vecina produkcijskih programa moze razvrstati kanale i tako izbaciti jedan 5to kanalni WAV fajl ili bilo koji sirovi. Ili koliko hoces kanala, samo da postoji `citac` koji cita te kanale i razvrstava tamo gde treba. Cak i nekadasnje DAT kasete su ti bile multichannel (ne znam da li sada jos neko to koristi). Sad ne mogu da se setim koliko kanala su imale tacno. Pa se sve to producira, efektuje, budzi...bla..bla i trpa u stereo. jer je stereo veoma pristupacna stvar u bilo kom obliku. Od nekadasnjih kasetasa, do digitalnih budzevina u vidu Mp3 plejera, telefona...itd
::
:: Naravno, to je poredjenje kao izmedju onboard Realtek ili neke EMU ili bolje kartice :
:: Pa cak i one high-midrange SB kartice i slicnih
::
:: Kosta pa kosta, ali nemamo svi istu usnu skoljku niti bas istovetan sluh, koliko god `audiofili` bili. Nijanse su razlicite. Neko ce reci, eh cujem sad najtanju cinelu i tako ce isto drugi reci. Ali da li je cuje istom snagom? Ili sa svim harmonicima? Sve je to pitanje. Cak se i ovi audiofili kunu u ovaj setup, drugi u onaj setup....i tako dalje
::
:: Zato pisati u sitna crevca sta je zvuk, kako, zasto, cemu... i svi ostali `ne` Bogoljub Karic padezi, to bi potrajalo
::
::
::
::
:: ____________________________
:: P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 Wharfedale pi-40 18.10.2016. 13:46 #625213

status: user
broj poruka: 11

zoran

hm,mozda jednog dana i pocnem da pravim stereo sistem.ali poznavajuci sebe to ce biti igra bez granica.u svakom slucaju hvala na puno dobrih saveta,za sada ostajem na 5.1
kad mi prorade zivci,svakako se cujemo...

pozdrav
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Wharfedale pi-40 18.10.2016. 13:50 #625214

status: user
broj poruka: 18940
Znam sta te muci, i to je uglavnom neizleciva bolest, dok ne dobijes ono sto si naumio, kad-tad.
Necu da ti stajem na muku, ali ako hoces da se igras, imas na bench-u Monitor audio bx2, odlicni bookshelf povoljno, mada po meni cena bi mogla da se spusti na 150, uz njega ide fino NAD, mislim da je i on bio u oglasu, to je ok prica za pocetak, jedini problem moze da bude da ne zelis polovno i jos veci problem ako je soba preko 40kvm, zahteva dobar floorstander, onda to nije to.


::
:: zora
::
:: upravo sa tog sajta skidam.slusam jazz...fusion,rock itd.muzicar sam i volim da cujem detalje.u dts u imam gomilu stvari i to je pravo zadovoljstvo slusati.sa zvukom sam prezadovoljan,bez lazne skromnosti,ali verovatno imam problem sa trazenjem idealnog zvuka
::
:: ps.problem u glav
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 Wharfedale pi-40 18.10.2016. 13:59 #625215

status: user
broj poruka: 11

zoran

soba je 25kvm, polovno a ocuvano mi ne smeta.upravo sam video te zvucnike na kp.180eu
jedino se plasim da se ne razocaram posle sistema koji imam...
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Wharfedale pi-40 18.10.2016. 14:14 #625216

status: user
broj poruka: 18940
E pa, onda su idealni bookshelf umesto floorstander-a koje imas, izvini sto se mesam, ali cudi me da si za 25kvm uzeo taj ceo sklop, pogotovo ako volis detalje, ali sta je tu je.

Ako razmatras, nemoj ni da razmatras dok ne cujes te zvucnike, mozes da zamolis coveka da ti pusti sa njegovim pojacalom i ako je izvodljivo da poneses i svoje pojacalo da probas, to je obavezno. Prodavci izlaze u susret i sasvim je normalno pre kupovine da se cuje. Ne znam kako ide Onkyo sa njima, ali ti zvucnici ce dati dosta vise detalja nego pi-40, u to sam siguran. Imas i woofer, tako da basa nece da manjka.


::
:: zora
::
:: soba je 25kvm, polovno a ocuvano mi ne smeta.upravo sam video te zvucnike na kp.180e
:: jedino se plasim da se ne razocaram posle sistema koji imam...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zokiwk2 Wharfedale pi-40 18.10.2016. 14:59 #625218

status: user
broj poruka: 11

zoran

Znam da mi je previše za moju sobu,ali svideo mi se sistem i to je to.slusam relativno tiho i na maloj snazi izvlacim max iz pojačala.
Potrudicu se da čujem te kutije pa ako mi se svide,što da ne...
(malo je nedostajalo da kupim i pi 20,što bi bilo stvarno previše,ali na svu srecu su prodate.)
:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem A mozda Sa Xr 55? 19.10.2016. 10:18 #625268

status: user
broj poruka: 209
Pogledaj na netu malo oko Panasonic SA XR 55. To ti je 7.1 receiver ali jako dobro radi u 2.0 ili 2.1 modu. Ima i DA konvertor vec u sebi.. ali da ne duzim i ne pisem mnogo.. potrazi po nasim a i stranim forumima pa razmisli....


Dušan Nastić
Beograd,


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: A mozda Sa Xr 55? 19.10.2016. 16:31 #625279

status: user
broj poruka: 304
I ja bi to. crni...
Trenutno ima neki u Nemačkoj, lično preuzimanje :)


:: Pogledaj na netu malo oko Panasonic SA XR 55. To ti je 7.1 receiver ali jako dobro radi u 2.0 ili 2.1 modu. Ima i DA konvertor vec u sebi.. ali da ne duzim i ne pisem mnogo.. potrazi po nasim a i stranim forumima pa razmisli...
::
::
:: Dušan Nastić
:: Beograd
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NDSystem Re: Re: A mozda Sa Xr 55? 19.10.2016. 16:48 #625281

status: user
broj poruka: 209
Imam ja crni.. a i sivi :)


Dušan Nastić
Beograd,


:: I ja bi to. crni..
:: Trenutno ima neki u Nemačkoj, lično preuzimanje :
::
::
:: :: Pogledaj na netu malo oko Panasonic SA XR 55. To ti je 7.1 receiver ali jako dobro radi u 2.0 ili 2.1 modu. Ima i DA konvertor vec u sebi.. ali da ne duzim i ne pisem mnogo.. potrazi po nasim a i stranim forumima pa razmisli...
:: ::
:: ::
:: :: Dušan Nastić
:: :: Beograd
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tosas Re: Re: Re: A mozda Sa Xr 55? 19.10.2016. 18:34 #625290

status: user
broj poruka: 304

Pa ako bi otuđio crni, javi se na PP :)

:: Imam ja crni.. a i sivi :
::
::
:: Dušan Nastić
:: Beograd
::
::
:: :: I ja bi to. crni..
:: :: Trenutno ima neki u Nemačkoj, lično preuzimanje :
:: ::
:: ::
:: :: :: Pogledaj na netu malo oko Panasonic SA XR 55. To ti je 7.1 receiver ali jako dobro radi u 2.0 ili 2.1 modu. Ima i DA konvertor vec u sebi.. ali da ne duzim i ne pisem mnogo.. potrazi po nasim a i stranim forumima pa razmisli...
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Dušan Nastić
:: :: :: Beograd
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs