Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Pecanje
STRANA 2 OD 13  
Adzem re 01.05.2011. 21:18 #320365

status: user
broj poruka: 3797
ja ne volim musicu iz razloga sto mora da se vezuje debelim najlonom(0.40) zbog mrsenja i zbog velikog broja promasaja..posto smo kraljevsku ribu(staklenooki) opustosili na sve moguce i ne moguce nacine sada mozemo da se zabavljamo sa buckom :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: toothless 01.05.2011. 21:20 #320366

status: user
broj poruka: 3241
Znam,nego reko` da dopunim posto nas ima iz cele Srbije pa su svuda drugi sistemi pecanja.Ja kad sam prvi put otisao na Drinu kaze mi lik:`jesi probao na Tirolsko drvce ili na Tuara?`
- Ja njemu:WTF?! :D
Isto kao sto je kaugler negde haubler a negde keder.Javice se valjda jos kolega pa da napravimo `ribolovacki recnik`! :D
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: Post je bio upucen zemi Bunjevcu
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://fwd4.me/zC
::
:: http://imgur.com/QFXgQ.jp
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: Re: Re: re 01.05.2011. 21:25 #320367

status: user
broj poruka: 9008
Bog ti je svedok pretpostavljam?


Ko se u kolu posere, pre ili kasnije ugazi u sopstveno govno.

::
:: Lici na najgoru ribolovacku laz,ali jbg istina je,imam i svedoka! :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 .... 01.05.2011. 21:27 #320369

status: user
broj poruka: 1083
http://www.pecaros.com/str/o_nama.html






===============================================
KOJI JE PRVI BIĆE POSLEDNJI A KOJI JE POSLEDNJI BIĆE PRVI A ŠTO JE TAJNO BIĆE JAVNO

A ĐAVO SVE PREVARIO I SVE ISPREVRĆO DA NIKO NIŠTA NERAZUME OSIM KOME JE DATO DA RAZUME.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 21:27 #320370

status: user
broj poruka: 3797
keder je svaka mala riba za ljude koji ne poznaju dovoljno nazive riblje vrste :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: Re: Re: Re: re 01.05.2011. 21:29 #320371

status: user
broj poruka: 3241
Ne,Bog je bio sudija pa je otkacio na vreme jer bi mi sigurno to cudo odgrizlo u najmanju ruku sve prste sa desne ruke da sam pokusao da je uhvatim.Svedok mi je ortak kojeg sam poslao da otrci da probudi prijatelja koji zivi blizu(bilo je oko 00:00h). :D
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: Bog ti je svedok pretpostavljam
::
::
:: Ko se u kolu posere, pre ili kasnije ugazi u sopstveno govno.
::
:: ::
:: :: Lici na najgoru ribolovacku laz,ali jbg istina je,imam i svedoka! :
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Blinkerisanje.. 01.05.2011. 21:30 #320372

status: user
broj poruka: 18472
Najvise sam voleo da pecam na ruzne pacice..
Od Grafopromet-ovih Ugly Duckling Wobbler-a svih vrsta,od najmanjih do najvecih za razlicite namene preko Rapala,Storm Woblera (Storm Bic Mac,Storm Wiggle Wart) .
Nekad sam znao da dam i 30 dm-eur za ruzno pace tipa Abu Hi- lo -
Abu Garcia.Ostali brendovi nisu me mimoisli tipa Balzer,Heddon,Rebel,Bomber itd..
Jedino mi je zao sto nisam nikad uspao da nabavim Luhr Jensen za stuku (original riba,nema razlike,mala stuka) ..

Štangliranje



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 21:32 #320373

status: user
broj poruka: 3797
sa kojim priborom pecas soma sky ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 21:32 #320374

status: user
broj poruka: 3797
sa kojim priborom pecas soma sky ?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Zao mi je sto sve manje ribe ima u Dunavu... 01.05.2011. 21:35 #320375

status: user
broj poruka: 3241
Secam se prica moje babe kada je plovila Dunavom sa dedom(na shlepu,posto je deda bio ladjar) i kada su mogli da piju vodu iz Dunava!U prolazu samo bace sacmu(okruglu mrezu) i uhvate sarance za rucak.Jos uvek cuvam jednu dedinu sacmu.
A moj pradeda je bio alas i hvatao je Jesetre i morune koje su tada(pre nastanka Djerdapa) bile brojne u Dunavu.To je bilo pecanje,kada sam na ruke izvuces jesetru od 100-200 kila!Samo strukovi sa udicama,bez stapa,varalice i ostalog.Danas i keciga,poslednji predstavnik te vrste polako izumire zahvaljujuci coveku.
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: Blinkerisanje.. 01.05.2011. 21:37 #320376

status: user
broj poruka: 3241
Meni je plivajuce pace bilo zakon!A sto se pribora tice,komsija mi svakog leta donosio iz svedske po mesto od stapova,masine i ostale opreme Abu Garcia,extra stapovi i masine!
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: Najvise sam voleo da pecam na ruzne pacice.
:: Od Grafopromet-ovih Ugly Duckling Wobbler-a svih vrsta,od najmanjih do najvecih za razlicite namene preko Rapala,Storm Woblera (Storm Bic Mac,Storm Wiggle Wart)
:: Nekad sam znao da dam i 30 dm-eur za ruzno pace tipa Abu Hi- lo
:: Abu Garcia.Ostali brendovi nisu me mimoisli tipa Balzer,Heddon,Rebel,Bomber itd.
:: Jedino mi je zao sto nisam nikad uspao da nabavim Luhr Jensen za stuku (original riba,nema razlike,mala stuka) .
::
:: Štangliranje
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 21:37 #320377

status: user
broj poruka: 3797
koji sam profesionalac za ove forume,pa sto izlaze duple poruke koj`moj..nije ovo za mene,odo pecam XD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Pre neki dan sam nasao na tavanu takmicarske knjizice... 01.05.2011. 21:45 #320378

status: user
broj poruka: 3241
iz starog kluba sportskih ribolovaca. :)
Odlasci na takmicenja po celoj Srbiji su mi bili bolji od bilo kog odmora.Ceo dan u prirodi ,sedis i pecas,pa rostilj,...Good old days...
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 21:47 #320379

status: user
broj poruka: 3797
ma ko te to laze da nema ribe :) ima bato samo te je stolica malo `uzela pod svoje` :) salu na stranu! http://i51.tinypic.com/2mzkuwh.jpg brankov most..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: re 01.05.2011. 21:51 #320381

status: user
broj poruka: 3241
Very nice! Bas lep chika brka. :D
Znam da jos ima ribe ali kada sam ja isao u osnovnu i blejao ceo dan na Dunavu sa stapom i cuvarkom,nisi mogao da zabacis a da ne uhvatis nesto.Nije bilo toliko djubreta,kanalizacija,otrova,lovokradica,...
Secam se kada je lik na keju kod `Marinera` uhvatio sarana na tvister!Bucov je padao na zvaku svaki dan...kedera i bele ribe bilo k`o drva...
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: ma ko te to laze da nema ribe :) ima bato samo te je stolica malo `uzela pod svoje` :) salu na stranu! http://i51.tinypic.com/2mzkuwh.jpg brankov most.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sram vas bilo 01.05.2011. 21:51 #320382

status: user
broj poruka: 6643
Zbog kukavne prognoze, ne odoh na selo, i ništa od zabacivanja, prvog ove godine... bez uvrede, osim ovih koji pominju Drinu, vi ste za mene barski blatnjaroši.... pošto pecam na Zlatarskom jezeru... a ono je, kao i Sjeničko i Radoinjsko, i ostala planinska jezera, izuzetno čisto za naše uslove. Ribe ne vonjaju po baruštini i brzo crknu čim ih izvadiš iz vode ili čak, držiš blizu površine.
Ali, kao i svugde, mreža je čudo. Pre dve tri sezone, napokon se bilo popravilo stanje, dugogodišnji krivolov zlatovke u vreme mresta (nesrećnice se mreste samo u uskom pojasu na jezeru, koje je bolna tačka) je bio nakratko sprečen, ali, bar prošle sezone, stanje je katastrofalno. Ionako ne skupim više od 5-7 dana godišnje na vodi, a onda... prošle godine samo JEDAN smuđ... pre je ipak bilo bolje.
Varalicu, prvenstveno meps, ali i varijante ružnog pačeta, zabacim kad ne radi bela, inače, plovkarim i lečim živce samo tako.
Zlatarsko jezero ima taj kvalitet, da, osim u dane vikenda, kad se zavučeš čamcem malo dalje od puta, bude tako mirno i tiho... tišina u pravom smislu reči. Čuju se dvojica jasno šta pričaju u čamcu, a, kada gledaš, ne možeš da razaznaš da li je jedan ili dvojica u čamcu... glas bolje putuje od svetla. Tek tada shvatiš da non-stop živiš u okruženju zagašenom bukom... ah... riba, riba, riba... !




Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: re 01.05.2011. 21:53 #320384

status: user
broj poruka: 9008
Sunce li mu kalajisano, ima veće brkove od Skaja.

->toothless: Ako je stvarno bila ko čamac dobro da si jaja čitava izvukao, jebeš prste.

Ko se u kolu posere, pre ili kasnije ugazi u sopstveno govno.

:: ma ko te to laze da nema ribe :) ima bato samo te je stolica malo `uzela pod svoje` :) salu na stranu! http://i51.tinypic.com/2mzkuwh.jpg brankov most.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: re 01.05.2011. 21:54 #320385

status: user
broj poruka: 18472
Do nedavno sam imao Sportex HM Turbo 8 (mada i 6 prolazi lagano),masinica Daiwa Tournament TS5000T ..

Pacice uglavnom koristim mada vrlo cesto mozda cak i najbolje radi na kasiku (Dam)

Dodacu da su pacici nase proizvodnje iz domace radinosti jako kvalitetni i efikasni kao sto su
Seki i Elez ruzni pacici sa zveckom,iz Valjevskog kraja Roka i Kurzin itd..
Poznati Mrsa ..

Inace ovde sam se raspisao kao da sam strastveni ribolovac zagrizen do koske.
Istina je da sam kao dete bio stvarno vrhunski varalicar i poznavalac ravnopravno za mnogim profi varalicarima u krajevima gde sam ja pa na dalje..
Sad sam sve to pozaboravljao,jako malo mi je toga ostalo tako da se i ne upustam u neke dublje razgovore jer sam definitivno neobavesten ali s vremena na vreme ponekad cujem po koju informaciju gde se sta peca.Valjda ostalo malo traga u krvi :)
Sad ne pamtim kad sam otisao na pecanje.Radije ulozim nesto u hw.Nasla se nova zaraza :)

Štangliranje



:: sa kojim priborom pecas soma sky
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: Re: re 01.05.2011. 21:58 #320387

status: user
broj poruka: 3241
Stvarno je bila malo duza od sirine metalnog camca,toliko sam stigao da vidim.A mislim da ni sada ne bih smeo toliko cudo ni da pokusam da uhvatim rukom.Stuku dobro poznajem i znam da i mala `porcijasica` moze prst da odfikari samo tako.Uostalom,ko ne veruje,evo mu primer:
http://www.youtube.com/watch?v=GuGRr2XqEJ8
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: Sunce li mu kalajisano, ima veće brkove od Skaja.
::
:: ->toothless: Ako je stvarno bila ko čamac dobro da si jaja čitava izvukao, jebeš prste
::
:: Ko se u kolu posere, pre ili kasnije ugazi u sopstveno govno.
::
:: :: ma ko te to laze da nema ribe :) ima bato samo te je stolica malo `uzela pod svoje` :) salu na stranu! http://i51.tinypic.com/2mzkuwh.jpg brankov most.
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 21:59 #320388

status: user
broj poruka: 3797
da stvar bude jos gora delovi oko kanalizacija na savi (beogradska strana) su bogatiji ribom nego drugi delovi..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
raic Re: re 01.05.2011. 22:07 #320391

status: user
broj poruka: 9008
U vreme republike najcenjeniji mogući specijalitet kojim je bogati debeli rimljanin mogao da impresionira svoje jednako bogate i debele komšije bio je veliki tibarski grgeč. Mogao je da se uhvati samo oko uliva kanalizacije u Tibar...

To je i jako lep primer za kruženje materije u prirodi, ili `ono što si israo može da ti se vrati i pre nego što misliš`.

Ko se u kolu posere, pre ili kasnije ugazi u sopstveno govno.

:: da stvar bude jos gora delovi oko kanalizacija na savi (beogradska strana) su bogatiji ribom nego drugi delovi.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Zaraza 01.05.2011. 22:09 #320393

status: user
broj poruka: 18472
Kao sto se svaka skola uci i fakultet studira tako sam ja analizirao i ucio iz raznih literatura,knjiga,imao sam sve ribolovacke novine koje su kod nas postojale od prvog do poslednjeg broja.Cak sam i Zov kupovao zbog odeljka za ribolov.
Sad mi to sve stoji u podrumu a znanje isparilo.Kakav sam bio i kakvog su me znali mislio sam da me to nikad nece napustiti,taj zar.

Recimo znao sam da 3h bacam ruzno pace na istom mestu i da buckam dok ne uhvatim soma.
Znao sam recimo da stanem na isto mesto gde je prethodni kolega pecao i da posle njega posle nekih 15 min uhvatim soma od 12.5kg-a recimo ,neka sreca sta li je .)
Ima mnogo primera ..

Skoro sam obilazio terene ali sam ostao kratak sa alatom tako da mi se ne mili ni da idem a riba definitivno radi..
Sad je aktulan Klen,ide ko lud.Inffo uvek dodje do mene.Kao sto rekoh,ostalo je nesto.. :)

Štangliranje



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem re 01.05.2011. 22:10 #320394

status: user
broj poruka: 3797
tako je,samo sto materije organskog porekla nisu ni blizu stetne kao hemijske,u nekim slucajevima i veoma korisne..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
toothless Re: Re: re 01.05.2011. 22:11 #320395

status: user
broj poruka: 3241
Odatle mozemo slobodno da tvrdimo da su u stvari Rimljani davno pre crnaca izumeli onaj izraz:`Damn,this is some good shit!`
@Adzem - oko kanalizacija ima samo kedera i bucova koje ne zelis da hvatas,a kamoli pojedes. :D
AMD Athlon II x3 455 - MSI 770 C45 - Hynix 2GB DDR3 - Hitachi DeskStar 500GB - Asus 8600GT - LC Power 600H-12 - Xigmatek Asgard - Philips 222EL LED
3 macke,dve iste i jedna razlicita :D


http://www.youtube.com/watch?v=PeQgaNzwIeg

:: U vreme republike najcenjeniji mogući specijalitet kojim je bogati debeli rimljanin mogao da impresionira svoje jednako bogate i debele komšije bio je veliki tibarski grgeč. Mogao je da se uhvati samo oko uliva kanalizacije u Tibar..
::
:: To je i jako lep primer za kruženje materije u prirodi, ili `ono što si israo može da ti se vrati i pre nego što misliš`.
::
:: Ko se u kolu posere, pre ili kasnije ugazi u sopstveno govno.
::
:: :: da stvar bude jos gora delovi oko kanalizacija na savi (beogradska strana) su bogatiji ribom nego drugi delovi.
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Off 01.05.2011. 22:12 #320396

status: user
broj poruka: 18472
@Turtles
Nisam ti jos sastavio onaj spisak ali hocu.Cisto da znas da nisam zaboravio :)

Štangliranje



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 13  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs