Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
UPOZORENJE: KAKO AKS-OV KURIR POSTUPA SA VAŠIM NOVCEM
STRANA 2 OD 4  
aco DHL? 06.08.2011. 11:31 #350051

status: user
broj poruka: 2788
Jel slao neko nesto DHL-om? Kakvi su oni? Vidim to je neka strana firma.
_______________________

AAAAAAAAAAAlo Cadjenovic,odmori malo. Sta mi skices tu ko pekinezer neki!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dusanic AKS problematican 06.08.2011. 11:32 #350052

status: user
broj poruka: 19



I ja imam lose iskustvo sa AKS-om,pored poznatog zadrzavanja novca,kada sam se nasao sa kurirom trazio mi je 100 din da bi mi dao lovu,a prilikom slanja sam platio sve sto treba??
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish @Banez 06.08.2011. 12:15 #350059

status: user
broj poruka: 7286
Ko je spominjao podmicivanje??

Sto ne probas sa Putevima Uzice?, kaze mi Mrkonjic da sve zavrsavaju u roku....

@Aco: DHL nije los,svetski poznata kurirska sluzba,u Evropi nesto kao FED EX u Americi, ali vec duze vreme ne rade sa privatnim licima u Srbiji(bedak).


Ako vam vec Aks ne odgovara imate ovaj Daily(service pc predlog),momci su extra brzi i koliko vidim profesionalni.

Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re: @Banez 06.08.2011. 12:19 #350060

status: user
broj poruka: 4163
Znači stigo paket...

servispc bre

:: Ko je spominjao podmicivanje?
::
:: Sto ne probas sa Putevima Uzice?, kaze mi Mrkonjic da sve zavrsavaju u roku...
::
:: @Aco: DHL nije los,svetski poznata kurirska sluzba,u Evropi nesto kao FED EX u Americi, ali vec duze vreme ne rade sa privatnim licima u Srbiji(bedak)
::
::
:: Ako vam vec Aks ne odgovara imate ovaj Daily(service pc predlog),momci su extra brzi i koliko vidim profesionalni
::
:: Lala 4ever!
:: http://fwd4.me/zC
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish ^^^ 06.08.2011. 12:30 #350064

status: user
broj poruka: 7286
Stigao druze, sve je picikato .)

Javio bih ti ali nikako da se nakanem da odem i uplatim kredit.





Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
limbonic DHL 06.08.2011. 13:29 #350075

status: user
broj poruka: 139
Jos jedan minus za AKS, jeste da za post express moras da se cimas do poste, ali bar novac dobijes na kucnom pragu, mozda su malo skuplji, ali ti ostane koji zivac vise, nekad me cak i iznenade brzinom. Sto se tice DHL, kolega neki dan putem neta narucio racunar motora i bukvalno je iz POLJSKE i to neki manji grad kod Varsave dobio paket za 48 sati, lik mu je iz Poljske poslao sifru sa kojom je mogao da prati gde se paket nalazi, pa cak i po Srbiji. Platio isporuku, lik mu vec sutra ujutru javlja da je primio novac. Savrseno. Steta sto jos ne rade kod nas sa privatnim licima pokopali bi sve ove kurirske sluzbe.

AMD Phenom II X4 955 BE
Gigabyte GA-880GA UD3H
EXCELERAM 4GB 1600MHz DDR3 Rippler cl7
Gainward ATI HD 3870 512mb
WD Caviar 640GB blue
Cooler Master Hyper 212 Plus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Pa jebote jel treba cuclu u usta da vam metu 06.08.2011. 13:42 #350077

status: user
broj poruka: 4747
Ovo nije tacno.
Centrala je debilna.
Tri dana nije stizao paket koji sam poslao, posaljem mejl centrali, i sta?

Nisu se udostojili nikakvog odgovora. Ni rec.


:: Nije ovde problem u AKS-u,nego u vama
::
:: To sto je meni upala kasika u med sa mojim kurirom ne znaci nista, ako vam je kurir papan/debil telefon u ruke okrenete centralu u Shapcu i zalba.Kad tog wana bee radnika otpuste videces oce li se ostali zajebavati
::
:: Jebi ga moze im se jer ih niko ne prijavljuje, moj lik je car i covek na mestu,ali kad cujem koliko radi i u kakvim uslovim ne cudi me ponasanje nekih kao licnosti ne izgradjenih klinaca
::
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://fwd4.me/zC
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish ^^^ 06.08.2011. 13:44 #350078

status: user
broj poruka: 7286
I sta sad ja da ti odgovorim na ovo????

Prvo jes ti cuo nekad za land line ili ti fiksni telefon?

Drugo kako je moguce da ta ista centrala meni zavrsava posao godinama perfektno a tebi ne valja???


Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanzv Činjenice 06.08.2011. 14:28 #350085

status: user
broj poruka: 6
Ja razumem Ishmerish tvoju pristrasnost (verovatno zbog pomenutog pobratima-kurira),ali to ne znači da treba namerno da Zatvaraš oči pred toliko loših iskustava koje su drugi imali i naveli - čemu se mora stati na kraj!

Da bih uložio zvaničnu reklamaciju ili-ti prigovor na postupanje kurira, da ne kažem na pogrešnu politiku firme, zvao sam ih najmanje trideset puta na date fiksne telefone u Šabcu - i - ili su zauzeti ili se niko ne javlja.

Činjenica da zapošljavaju takav profil kurira i da ne reaguju na prijave korisnika samo govori o nivou ljudi koji su u upravi - ili najverovatnije, da su zaposlili svoje bliže i dalje rođake kojima torelišu bezobrazluk širom Srbije.

Kurir koji mi kaže da ću MOŽDA da dobijem svoj novac onda kada se to njemu PROHTE ne spada u profil kojim se Aks može da ponosi.
A kada mu kažem da ću nazvati POLICIJU (u kojoj slučajno imam pobratima), dotrči za 3 min. da taj novac isporuči.
Pritom uzjavljuje da ja VIŠE NE MOGU DA KORISTIM NJIHOVE USLUGE.
Debil ili Kreten. ?
Ne, njihov kontrolor, pri mojoj prijavi, kaže da su samo Nekulturni.

Telefon kontrolora i (nekog) šefa koga nisam uspeo da dobije za područje Bgd-a:

069/871 99 19
069/802 37 13
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Nemoj me pogresno shvatiti 06.08.2011. 14:53 #350089

status: user
broj poruka: 7286
Ni u kom slucaju ne opravdavam ovakve slucajeve, samo kazem da je nemoguce da firma koja je bila do nedavno broj 1 izbor vecine forumasa ovde moze tako da propadne.

ako je vec ta situacija u Sabcu postoje i nadlezne ispekcije za to, pa treba na ta vrata kucati.

Ne znam za 5-6 godina ja ni jedan problem sa njima nisam imao, pa kako onda da pljujem po njima, a bilo je situacija da su mi slali graficke samo u kutiji, sto bi znacilo da mogu da se hebem sa novom grafom kad oni zalepe onaj smrdjivi providni koverat preko nove kutije(grafe), medjutim i to su cak ispostovali i dolazile su mi ne dirnute....


Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla DHL smejurija 06.08.2011. 15:39 #350103

status: user
broj poruka: 756
imao sam Fujitsu Siemens laptop koji je bio pod Collect & Return warranty garancijom. crkne mu DVD. pozovem njihov servisni centar. kazu: dolazi DHL kurir po uredjaj. ja cekam, cekam,... pas me zove i kaze: e, brate, rekose mi da treba da ti uzmem laptop. ti si u Ustanickoj. to je kod mene, blizu. brate, kod kuma sam trenutno na ispracaju. e, znas li ovu kafanu kod semafora? e, donesi mi to da se ne penjem kod tebe, bas sam zaglavio na proslavi. i ja mu odnesem. tako je bilo i za return deo garancije. isao sam kod njega `tu blizu` da mi vrati laptop. to je bio moj prvi kontakt sa bilo kojom kurirskom sluzbom. nisam znao svoja prava. sad ne jebem pseta 5%
moze samo da dobije po picici kad ga vidim u gradu.
da ne spominjem to sto su mi ovi iz FS servisa ispreturali ceo hard. recently opened documents bio pun fotki.
amateri
inace, sa AKSom imam samo dobra iskustva
ni na sta nisam morao da cekam

Q8300 @ 3.3GHz
GA-EP35-DS3
4x1GB @ 880MHz Kingston
Sapphire 6850 @ 600/1000 @ 0.899V
22` ASUS VW221D
LCPower550W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Il` ga lupi, il` tamburu kupi! A najbolje: lupi ga po tamburi, pa neka... 12.08.2011. 22:59 #351720

status: user
broj poruka: 10988
traži od firme da menja `politiku`...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict AKS - Ebem ih u usta pilicarska! 12.08.2011. 23:09 #351724

status: user
broj poruka: 4515
15 dana sam cekao pare...

Teski pilicari. Odavno sam ih skartirao...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f2tality siljite pruce 13.08.2011. 01:02 #351751

status: user
broj poruka: 179



samo siljite pruce.
ako vam neodgovaraju njihovi uslovi nemojte ni slati preko njih.
za novac se ceka po nekoliko dana ali to sve pise u njihovom pravilniku.
da li ce paket uneti u kucu ili nece to sve zavisi od kurira. pa nije on placen da vam te pakete i raspakuje i ako su neke komp.komponente proveri ispravnost istih.
kada pita koja je vrednost posiljke vi kazete npr.50evra i posle se cudite zasto vam je kurir doneo u evrima a isto ste se dogovorili sa kupcem da cena bude ta od 50evra? jel treba da ode do menjacnice da zameni novac i to da nadje one koje daju bolji kurs?
nije da ih nesto kao ja branim ali sami birate preko koga cete da saljete paketice.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dejanzv Poenta 13.08.2011. 12:47 #351803

status: user
broj poruka: 6
Poenta i jeste da svi budu obavešteni o njihovom pravilniku i o ponašanju u praksi.

Zašto ?

Da više niko ne traži njihove usluge.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f2tality a a a 13.08.2011. 17:02 #351913

status: user
broj poruka: 179

ljudi ih zovu zato sto su najjeftiniji. svi hoce ekstra uslugu a da ne plate za nju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Vi ste jos na Aksu?? 13.08.2011. 17:08 #351918

status: user
broj poruka: 7286
Pa sto ne zovete City ili post da vam dodju na noge po paket????????

U slucaju poste morate da ga upakujete, a kad primate robu morate i extra da platite da vrate pare posiljaocu !@#$%&*!!!!!

City on the other hand donese fino(katkad u vise delova), naplati fafreno i ako hocete lovu otvorite racun posto ne donose na ruke,pa ce te onda videti sta je cekanje....

A ako vam od ovoga *uda rastu slobodno nastavite da spamujete ili otvorite svoju kurirsku sluzbu.



Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: Vi ste jos na Aksu?? 13.08.2011. 18:11 #351933

status: user
broj poruka: 2076
1.Post Express
2. BeX
3.
4.
5. svi ostali
6. Aks
otprilike tako stoje stvari


:: Pa sto ne zovete City ili post da vam dodju na noge po paket???????
::
:: U slucaju poste morate da ga upakujete, a kad primate robu morate i extra da platite da vrate pare posiljaocu !@#$%&*!!!!
::
:: City on the other hand donese fino(katkad u vise delova), naplati fafreno i ako hocete lovu otvorite racun posto ne donose na ruke,pa ce te onda videti sta je cekanje...
::
:: A ako vam od ovoga *uda rastu slobodno nastavite da spamujete ili otvorite svoju kurirsku sluzbu
::
::
::
:: Lala 4ever!
:: http://fwd4.me/zC
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Kod mene City pre Post-a... 13.08.2011. 18:24 #351936

status: user
broj poruka: 4187
Zato sto mi Post-om donosi postar kuci, jeste da je odmah sledeci dan, ali odere me zesce... a u krugu sam 100km od BG-a a oderu me, za te pare AKS-om mi donesu tri puta. A isto kao Ishmerish, nisam imao jos frke sa njima, pare su mi doneli za 4 dana od slanja paketa kad sam imao otkupninu.

AII x4 640-MSI 770-C45-2x2GB Kingston HyperX BLU-HD4870-LC6650GP3 V2.3-BenQ 2420HDB


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Snoopy- Re: Re: Vi ste jos na Aksu?? 13.08.2011. 18:35 #351939

status: user
broj poruka: 6083
Tako nekako. Aks najgori na svetu. Njih treba zatvoriti i strpati u zatvor. Post express za sada najodgovorniji. Paket stize do 12h najkasnije, pare odmah sutradan od isporuke paketa bez mogucnosti da ti ne stignu pare odmah, vrh. Kad zakasne sa isporukom. imas odstetu 5x vrednost usluge. Meni kasnili sat i 10min, napisao zalbu i posle dok se to provuklo ovo ono, stigle pare na vrata, uvazili. Aks raspadnuti em sto nece da udje u ulicu, em sto su neodgovorni i nepazljivi. Ladno mi nema paketa i kad zovem kazu ne postoji. Zovu u 8h uvece i kazu ` e zaglavio se u uglu kombija ispod kartona. dodji da uzmes ako hoces ili cekaj sutra` ma mater vam psecu bezobraznu, mrsh! Nikad ih nisam zvao. Katastrofa su.

I da, i oni naplacuju 40din kada ti donose pare, a ne samo express post.

LG 42LD420, Phenom II x6 1055t, Asus M4A87TD/USB3, G.Skill Sniper 8GB DDR3 1600 cl9,
Gigabyte 6870, G.Skill Sniper SSD 120GB, SpinPoint F3 1tb, WD5000AAKS, Chieftec GPS-550AB-A, NZXT Apollo

:: 1.Post Expres
:: 2. Be
:: 3
:: 4
:: 5. svi ostal
:: 6. Ak
:: otprilike tako stoje stvar
::
::
:: :: Pa sto ne zovete City ili post da vam dodju na noge po paket???????
:: ::
:: :: U slucaju poste morate da ga upakujete, a kad primate robu morate i extra da platite da vrate pare posiljaocu !@#$%&*!!!!
:: ::
:: :: City on the other hand donese fino(katkad u vise delova), naplati fafreno i ako hocete lovu otvorite racun posto ne donose na ruke,pa ce te onda videti sta je cekanje...
:: ::
:: :: A ako vam od ovoga *uda rastu slobodno nastavite da spamujete ili otvorite svoju kurirsku sluzbu
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Lala 4ever!
:: :: http://fwd4.me/zC
:: ::
:: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla `edno PITANJE: 28.04.2015. 14:22 #592632

status: user
broj poruka: 612
Ljudovi, kada smo već kod AKS kurirske službe, da postavim jedno pitanje: naime, prodajem neku stvar putem KP sajta i lik insistira na AKS službi. Pravda to kojekakvim razlozima, `žena da ne čuje` dobar je sa tom službom, .. i šta već, ... ali nikako mi nije jasno, kada već želi robu, zašto mu smeta da mu je donese kurir brze pošte Post Expressa? Nikako se sa tim ne slaže.
Da nema nekog internog dogovora njega i kurira AKSa u vezi plaćanja, pa samim tim, zato i kasni toliko ISPLATA? Možda se znaju, ovaj mu da robu a on njemu za par dana lovu kada sakupi, a ja dobijem za dve nedelje svoje pare??? Da nije to razlog? Drugi mi ne pada na pamet?!?

Hvala na odgovorima ako je neko imao ovakvog iskustva.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Spacewla 28.04.2015. 14:25 #592633

status: user
broj poruka: 17084
Ako tebi ne odgovara da cekas svoj novac 100 godina, ne salji mu i cao.
Svi ti dostave tvoj novac sutra/nakon uzimanja od kupca, samo se oni prave pametni...
Jednom sam se cimao sa njima i nikad vise.

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Pyro 120 gb + HDD 500 gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 28.04.2015. 15:56 #592637

status: user
broj poruka: 1670
za mene odavno AKS jednostavno ne postoji.

Ako izuzmemo krajnju nekulturu kurira u komunikaciji, zadržavanje para i ostalo, kap koja je za mene prelila čašu je kada je njihov kurir trebao da dođe po računar, kasnio je i nije se pojavio u dogovoreno vreme, ja otišao na posao pošto mi je žena tada bila trudna i stalno kući.

Posle par sati zove kurir i traži da neko iznese paket iz zgrade i do kombija. Ja mu kažem da nema šanse, žena mi je tada bila u 7 mesecu i da ne može na nosi računar i da je plaćen da dođe do vrata, a ne gde se njemu prohte, na šta je on odgovorio da on neće da izađe iz kombija. Njemu sam samo rekao da nastavi dalje i više nikada nisam sa njima sarađivao.

Uglavnom koristim PostExpress, ponekad BEX, a bilo kakvo insistiranje mora AKS-om i sl. kod mene ne prolazi, ne može se koristiti kurirska služba koja ne postoji :)
-
i3-4150@Raijintek Zelos, GA-B85N,Corsair 2*8GB DDR3-1600,
Gigabyte GTX750 Ti 2GB, Samsung 840 EVO 250GB, Toshiba 500GB
CM Elite 110, Enermax Revolution Xt 730W, LG IPS277L-BN
Marantz SR3001+MA BR5+Sony DS6500

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla odg. 28.04.2015. 16:26 #592642

status: user
broj poruka: 612
apsolutno ste u pravu, Post Express ili nema slanja i to je to. Zašto da se cimam sa kombi kuririma i td. ovako odem kao gospodin čovek u poštu, predam, popune mi formular i to je to. Već sutra stigao novac.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tartek Posto vecina 28.04.2015. 16:55 #592645

status: user
broj poruka: 227
mozda cak 95% foruma voli da glumi mini modove,i cesto da ispravljaju nekoga i govore kako je ne pismen
primetio sam da non stop ponavljate u Sabcu, a pravilno se kaze U Sapcu samo da znate,iako nema veze sa temom
Так как никто не виноват, то накажем по жребию. Anthony Pettis p4p king



┏━━━┓╋╋╋┏┓╋┏┓┏━━━┓
┃┏━━┛╋╋╋┃┃┏┛┗┫┏━━┛
┃┗━━┳┳━━┫┗┻┓┏┫┗━━┳━━┳━┓
┃┏━━╋┫┏┓┃┏┓┃┃┃┏━━┫┏┓┃┏┓┓
┃┃╋╋┃┃┗┛┃┃┃┃┗┫┃╋╋┃┏┓┃┃┃┣┓
┗┛╋╋┗┻━┓┣┛┗┻━┻┛╋╋┗┛┗┻┛┗┻┛
╋╋╋╋╋┏━┛┃

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs