Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
SPIDER-MAN 3 Problem hitno!!!!!!!!!!!!!
STRANA 2 OD 2
vukdusan Re: Re: .... 04.05.2007. 19:38 #18059

status: user
broj poruka: 800



:: Koliko je ovo detinjast komentar. Vau!!! Nisi jedini ko zna Delphi i C++... predaju ga u srednjim skolama! hehe. Drugo, ne moras da lazes klinac kako znas C++, jer neko da zna C++ ne bi izgovarao glupost kao `koji .dll da promenim` ?!!! Neko ko programira .dll fajlove ne govori ovakve gluposti.Samo ne prosipaj `mudrosti` dalje. Klokujes mrtve procesore? Ko da niko ziv ne zna da klokuje procesor! Ma svaka cast! E, nebitno, necu se prepucavam sa decom koja misli da je pokupila svu pamet ovog sveta, i jos sad deca sastavljaju konfiguracije iz snova! :D Samo iskuliraj, klokeru..
::
:: :: Taj klinac radi u Delphi i C++ i klokuje bez problema 3800+ X2 na 3gh
:: ::
:: ::

to sto je neko klinac ne znaci da zna manje od tebe...sto tako ponizavas!sta si ti sad kao mnooogoo pameta,ti si to radio u kolevci,ovo je za tebe decja igra,a?a jel si ti ikad usao u bios?jel znas sta znaci overklokovati procesor?pa znas koliko ljudi na ovom forumu ne zna da programira u C++?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Definisi `nece da se upali` 04.05.2007. 22:34 #18072

status: user
broj poruka: 711
Da li to znaci da ne mozes da pokrenes igru i da te izbaci u winblows ili samo dobijes crni ekran?
Ako je prvo, onda to najverovatnije nije do monitora i rezolucije... Ako je ovo drugo, onda ti je neki od parametara postavljen na nesto sto tvoj monitor ne podrzava (najverovatnije refresh rate) Ako pretpostavimo da igra ima u sebi Config preko kog mozes da podesis rezoluciju i sl. onda je najlakse da je pokrenes sa CRT monitorom nakacenim, stavis neku rezoluciju koju podrzava (ne mora wide, moze i npr 1024x768, posto ce se sa njom snaci) i podesis refresh na 60Hz... Onda ugasis igru, nakacis TFT, ponovo pokrenes igru i to je sve... Jos samo da podesis wide rezoluciju u samoj igri...

Buduci da spominjes DLL, CFG i sl. pretpostavljam da igra ne podrzava wide po defaultu? AKo je to slucaj, nadji tutorijal na netu koji ce ti sve objasniti...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: ... 04.05.2007. 22:42 #18074

status: user
broj poruka: 5696
Ma, petar89 je OK, nemoj njega, `ajde prozovi mene za npr. Pascal, ASM, C/C++, Java, C#, SQL, picoC, UML, Fortran, Basic, Cobol, ADA-83, Algol...biraj...nothing personaly

A i ti, brate, vukdusane, nisi daleko od mene pobegao u prozivanju (za Dauma), ali upamti jedno: za tako nesto moras imati `veliku` glavu i `debela` ledja, da te onaj drugi ne pokopa...znanje je imperativ ovog doba, sto vise znas, vise vredis, vise mozes da pomognes prijateljima a tezi udarac da zadas neprijateljima...filozofska retorika!


M i G

:: Elem, da se vratimo na problem, verovatno je neki hiljaditi problem u pitanju, ne bi trebalo da je problem u rezoluciji jer nisam video da se neko jos zalio na ovakav problem sa W monitorom. Ako te ne mrzi, reinstaliraj windows na neku particiju pa probaj tako. Ili uvek mozes da isprogramiras .dll u C++...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: ... 05.05.2007. 01:19 #18087

status: user
broj poruka: 711
:: Ma, petar89 je OK, nemoj njega, `ajde prozovi mene za npr. Pascal, ASM, C/C++, Java, C#, SQL,

Ovo su korisni programski jezici :)

::pico

Ovo se ne racuna... Ovo je izmisljeno na ETF-u, nigde se ne koristi (bar nisam video) i za njega postoje samo dva interpretera/kompajlera od kojih sam ja napisao jedan :) (nije mi se svidjao onaj sa ETF-a)

::, UML, Fortran, Basic, Cobol, ADA-83, Algol...biraj...nothing personal

Odakle si samo ove izvukao... Pitam se da li to jos neko koristi... Evo da dodam i ja nesto: dbase, foxpro (tesko da ce ti pored sql-a ikad zatrebati), prolog (ovo samo ako hoces da napises AI. U suprotnom sumnjam da ce nekome biti korisno da rekurzijom pise zbir n brojeva) Sva tri sam koristio vrlo kratko (prva dva zbog jednog posla, a treci samo u skoli)

Na spisak korisnih mozes da dodas jos i PHP

Glavna fora je da shvatis problem i da umes da ga prebacis u nesto razumljivo kompjuteru... Jezik sam po sebi nije toliko bitan...

BTW ne vidim koji je smisao prepucavanja... Ne znam koliko ce to pomoci coveku da pokrene igru...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: ... 05.05.2007. 02:01 #18094

status: user
broj poruka: 5696
Ma to nije bilo upuceno njemu nego prepucavanju za C++ (verovanto ni void() {} ne znaju sta tacno znaci)...nevezano za temu, vec bespotrebno nadmudrivanje. Mada mi i dalje nije jasno ko moze da drzi u glavi sve te programske jezike???? Malo bizarno (2-3, sve ostalo preko je ili da ga ne zna ili se samo razmece, neopravdano). Logistika je svuda ista, problem je sirovo ga obraditi i samo pretociti u prihvatljiv kod, ali to nema veze sa pukim poznavanjem komandi i obicaja programiranja u odredjenom razvojnom okruzenju...


M i G

:: :: Ma, petar89 je OK, nemoj njega, `ajde prozovi mene za npr. Pascal, ASM, C/C++, Java, C#, SQL,
::
:: Ovo su korisni programski jezici :
::
:: ::pico
::
:: Ovo se ne racuna... Ovo je izmisljeno na ETF-u, nigde se ne koristi (bar nisam video) i za njega postoje samo dva interpretera/kompajlera od kojih sam ja napisao jedan :) (nije mi se svidjao onaj sa ETF-a
::
:: ::, UML, Fortran, Basic, Cobol, ADA-83, Algol...biraj...nothing personal
::
:: Odakle si samo ove izvukao... Pitam se da li to jos neko koristi... Evo da dodam i ja nesto: dbase, foxpro (tesko da ce ti pored sql-a ikad zatrebati), prolog (ovo samo ako hoces da napises AI. U suprotnom sumnjam da ce nekome biti korisno da rekurzijom pise zbir n brojeva) Sva tri sam koristio vrlo kratko (prva dva zbog jednog posla, a treci samo u skoli
::
:: Na spisak korisnih mozes da dodas jos i PH
::
:: Glavna fora je da shvatis problem i da umes da ga prebacis u nesto razumljivo kompjuteru... Jezik sam po sebi nije toliko bitan..
::
:: BTW ne vidim koji je smisao prepucavanja... Ne znam koliko ce to pomoci coveku da pokrene igru..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: Re: Re: ... 05.05.2007. 03:28 #18097

status: user
broj poruka: 711
:: Logistika je svuda ista, problem je sirovo ga obraditi i samo pretociti u prihvatljiv kod, ali to nema veze sa pukim poznavanjem komandi i obicaja programiranja u odredjenom razvojnom okruzenju..

To vazi samo dok koristis proceduralne jezike... Cim probas nesto neproceduralno (kao vec navedeni Prolog) moras da promenis razmisljanje iz korena :) Ali, kao sto vec rekoh, on se i koristi samo za specijalne slucajeve...

BTW ovo je sve skroz skrenulo sa teme... Od problema sa satrtovanjem igre dodjosmo do toga kako se podesavaju opcije u biosu, overklokuje (pretpostavljam da je na to mislio kad kaze `klokovanje`, posto postoji i suprotno), sklapaju racunari, ko u cemu programira i sl.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diorama OS 05.05.2007. 13:39 #18132

status: user
broj poruka: 140
Tebra ni mom drugu ne radi na tom os-u koji ti imam media centar `05 mozes da picis na SP2 p.s. ja cu da budem onaj mali debeli iz simpsonovih sto pokazuje prstom i smeje se ko majkl dzekson HE HEE
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dyca Re: OS 05.05.2007. 13:44 #18133

status: user
broj poruka: 1574
:: Tebra ni mom drugu ne radi na tom os-u koji ti imam media centar `05 mozes da picis na SP2 p.s. ja cu da budem onaj mali debeli iz simpsonovih sto pokazuje prstom i smeje se ko majkl dzekson HE HE

Vec smo ustanovili da hoce da radi na tom os-u samo nece da radi sa tft monitorom,a oce sa crt-om,tako da nisi u pravu sto se tice os-a..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re: ... 06.05.2007. 12:17 #18245

status: user
broj poruka: 800



:: Ma, petar89 je OK, nemoj njega, `ajde prozovi mene za npr. Pascal, ASM, C/C++, Java, C#, SQL, picoC, UML, Fortran, Basic, Cobol, ADA-83, Algol...biraj...nothing personal
::
:: A i ti, brate, vukdusane, nisi daleko od mene pobegao u prozivanju (za Dauma), ali upamti jedno: za tako nesto moras imati `veliku` glavu i `debela` ledja, da te onaj drugi ne pokopa...znanje je imperativ ovog doba, sto vise znas, vise vredis, vise mozes da pomognes prijateljima a tezi udarac da zadas neprijateljima...filozofska retorika
::
::
:: M i G
::
:: :: Elem, da se vratimo na problem, verovatno je neki hiljaditi problem u pitanju, ne bi trebalo da je problem u rezoluciji jer nisam video da se neko jos zalio na ovakav problem sa W monitorom. Ako te ne mrzi, reinstaliraj windows na neku particiju pa probaj tako. Ili uvek mozes da isprogramiras .dll u C++..

samo me nervira sto dira (nas) `klince`...vecina korisnika foruma ima predrasude prema nama...kakve veze ima to koliko mi imamo godina???!!!pa nama je mozak sveziji,brze razmisljamo,bolje pamtimo...i jos smo rodjeni sa ovim...ja sam sa 4 godine znao latinicu i radio na 386...a sta je on radio sa 4 godine?cuvao ovce i jurio krpenjacu po polju...tako je ponizavajuce i nadmeno ono rekao,da mi je stvarno puklo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: ... 06.05.2007. 15:53 #18259

status: user
broj poruka: 5696
OK, ali postoji jos jedna stvar: ona se zove iskustvo, i to ne bilo koje, vec kvalitetno. Ima dosta ljudi sa golemim iskustvom ali neko sa manje ali kvalitetnijeg iskustva moze biti u prednosti...imas, jednu omasku: vecina OSova kao core ili portabilan bridge ne koriste C++ (on je objetkno orjentisanr i nepotreban za ovo) vec cist C (ucices zasto je on efikasniji iako je C++ prakticno samo ndgradnja istog)...ali taj C ima ASM blok, tako da ti je osnova svega pa i u Cu za pristup fizickim mem, lokacijama, fizickim registrima i bankama procesora...zaduzen upravo masinski jezik niskog nivoa, tzc ASSEMBLER, on je blizi masini od bilo kog drugog, C je tu da ga implementira, prisiri na nesto visem nivou i projektuje na jezicki rzaumljiviji nivo...zato je za razliku od Jave-e na kojoj radi vecina realnih sistemskih simulatora/emulatora on daleko brzi i zahvalniji, ali samim tim i bezbedonosno slabiji. Direktan pristup hardware-u van OSa je itekako nepredvidiv...


M i G

::
::
::
:: :: Ma, petar89 je OK, nemoj njega, `ajde prozovi mene za npr. Pascal, ASM, C/C++, Java, C#, SQL, picoC, UML, Fortran, Basic, Cobol, ADA-83, Algol...biraj...nothing personal
:: ::
:: :: A i ti, brate, vukdusane, nisi daleko od mene pobegao u prozivanju (za Dauma), ali upamti jedno: za tako nesto moras imati `veliku` glavu i `debela` ledja, da te onaj drugi ne pokopa...znanje je imperativ ovog doba, sto vise znas, vise vredis, vise mozes da pomognes prijateljima a tezi udarac da zadas neprijateljima...filozofska retorika
:: ::
:: ::
:: :: M i G
:: ::
:: :: :: Elem, da se vratimo na problem, verovatno je neki hiljaditi problem u pitanju, ne bi trebalo da je problem u rezoluciji jer nisam video da se neko jos zalio na ovakav problem sa W monitorom. Ako te ne mrzi, reinstaliraj windows na neku particiju pa probaj tako. Ili uvek mozes da isprogramiras .dll u C++..
::
:: samo me nervira sto dira (nas) `klince`...vecina korisnika foruma ima predrasude prema nama...kakve veze ima to koliko mi imamo godina???!!!pa nama je mozak sveziji,brze razmisljamo,bolje pamtimo...i jos smo rodjeni sa ovim...ja sam sa 4 godine znao latinicu i radio na 386...a sta je on radio sa 4 godine?cuvao ovce i jurio krpenjacu po polju...tako je ponizavajuce i nadmeno ono rekao,da mi je stvarno puklo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan mislim da si se malo zbunio 06.05.2007. 16:50 #18260

status: user
broj poruka: 800

Hmmm,jel ovo meni kazes???ja ovo nisam ni pomenuo...

imas, jednu omasku: vecina OSova kao core ili portabilan bridge ne koriste C++ (on je objetkno orjentisanr i nepotreban za ovo) vec cist C (ucices zasto je on efikasniji iako je C++ prakticno samo ndgradnja istog)...ali taj C ima ASM blok, tako da ti je osnova svega pa i u Cu za pristup fizickim mem, lokacijama, fizickim registrima i bankama procesora...zaduzen upravo masinski jezik niskog nivoa, tzc ASSEMBLER, on je blizi masini od bilo kog drugog, C je tu da ga implementira, prisiri na nesto visem nivou i projektuje na jezicki rzaumljiviji nivo...zato je za razliku od Jave-e na kojoj radi vecina realnih sistemskih simulatora/emulatora on daleko brzi i zahvalniji, ali samim tim i bezbedonosno slabiji. Direktan pristup hardware-u van OSa je itekako nepredvidiv...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: mislim da si se malo zbunio 06.05.2007. 17:35 #18266

status: user
broj poruka: 5696
`programiranje` win biblioteke ,extenzije *.dll, na c++???


M i G

::
:: Hmmm,jel ovo meni kazes???ja ovo nisam ni pomenuo..
::
:: imas, jednu omasku: vecina OSova kao core ili portabilan bridge ne koriste C++ (on je objetkno orjentisanr i nepotreban za ovo) vec cist C (ucices zasto je on efikasniji iako je C++ prakticno samo ndgradnja istog)...ali taj C ima ASM blok, tako da ti je osnova svega pa i u Cu za pristup fizickim mem, lokacijama, fizickim registrima i bankama procesora...zaduzen upravo masinski jezik niskog nivoa, tzc ASSEMBLER, on je blizi masini od bilo kog drugog, C je tu da ga implementira, prisiri na nesto visem nivou i projektuje na jezicki rzaumljiviji nivo...zato je za razliku od Jave-e na kojoj radi vecina realnih sistemskih simulatora/emulatora on daleko brzi i zahvalniji, ali samim tim i bezbedonosno slabiji. Direktan pristup hardware-u van OSa je itekako nepredvidiv...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukdusan Re: Re: mislim da si se malo zbunio 06.05.2007. 19:33 #18276

status: user
broj poruka: 800



:: `programiranje` win biblioteke ,extenzije *.dll, na c++??
::
::
:: M i G
::
:: ::
:: :: Hmmm,jel ovo meni kazes???ja ovo nisam ni pomenuo..
:: ::
:: :: imas, jednu omasku: vecina OSova kao core ili portabilan bridge ne koriste C++ (on je objetkno orjentisanr i nepotreban za ovo) vec cist C (ucices zasto je on efikasniji iako je C++ prakticno samo ndgradnja istog)...ali taj C ima ASM blok, tako da ti je osnova svega pa i u Cu za pristup fizickim mem, lokacijama, fizickim registrima i bankama procesora...zaduzen upravo masinski jezik niskog nivoa, tzc ASSEMBLER, on je blizi masini od bilo kog drugog, C je tu da ga implementira, prisiri na nesto visem nivou i projektuje na jezicki rzaumljiviji nivo...zato je za razliku od Jave-e na kojoj radi vecina realnih sistemskih simulatora/emulatora on daleko brzi i zahvalniji, ali samim tim i bezbedonosno slabiji. Direktan pristup hardware-u van OSa je itekako nepredvidiv..

ne to nisam ja...ja nisam pominjao C++,programiranje,ili bilo sta slicno u ovoj temi...
po meni on ili nije lepo krekovao,ili ima slabu graficku(sto nije slucaj)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646155.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs