Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
TEMA: ko se seca krsa jos???!!!
STRANA 2 OD 2
DaSickSyst Re: ... 15.05.2007. 15:57 #19254

status: user
broj poruka: 2909
:: Evo još jednog primera, kupim ASUSovu ploču A7V266 (kt266a chipset) i ASUSov GF3 Ti200 pre pet godina. I šta se sa njima desilo: IZGORELI SU!!!! A taj ASUS svi hvalite ko da je ne znam šta, dakle sve je pitanje sreće

Nikad hvalio Asusa.Imao sam samo losa iskustva sa `najboljim` brendom...I vise puta sam pitao zasto ga ljudi preporucuju kad se u zadnje vreme svi zale na njega.(konkretno na pregrevanje procesora na Asus plocama)


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Oglasnik Reee 15.05.2007. 16:06 #19255

status: user
broj poruka: 726


@Machine

Ne poznajem te i ne mogu da diskutujem o tvojem iskustvu ili stucnosti.Pretpostavljam da ne pricas tek tako,napamet.Ipak,slozices se da vrijeme o kojem si govorio,polako ali sigurno,iscezava.Nekada je najbitnija komponenta u sistemu bila ploca i bilo je vazno uzeti provjerenog proizvodjaca (Abit,Soyo,Asus,Chaintech...).Danas,medjutim,stvari su se jasno profilisale - prioritet su kvalitet i inovacija i,da bi opstao na trzistu (da bio konkurentan),moras ispuniti ove uslove.Ko to nije shvatio,postao je istorija (Chaintech,nazalost).

@ALL

Hajde da pokusamo da iznesemo svoje misljenje bez nepotrebnih uvreda...ili da okoncamo.

@dbqp

U pravu si.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: re 15.05.2007. 17:29 #19257

status: user
broj poruka: 5696
Ja se bavim servisom i programiranjem od 1995. kada u Srbiji nije postojala ni zglavna mreza, vec samo BBSovi i VAX terminali, no ti o tome nemas pojma. Nikoga nisam vredjao, mada jesam odgovarao na uvrede upucene meni ali i drugima, ako se neopravdane. Apelujem na to (Diorama...) da ne pricate gluposti, jer se lako, i to svi znaju, uvidi ko sta zna. Diorama je npr. govorio kako npr. Frontier isto sto i Corsair u napajanjima!!!! Dalje je nepotrebno da zalazim u raspravu. Uporedi kvalitet 2D/3D slike Prolink krsa sa npr. original ATi 8500!!! Performasne su tu negde ali je slika na velikim dijagonalama bar 3x jasnija...isto uporedi Belinaea CRT (najskuplji je 350e) sa Sony CRT (najskuplji je 2000e), mislim razlika je kolosalna...tvoja cudna objasnjenja i pljuvanja su van svih okvira! Pa ako si Asus plocu terao na junk napajanju onda je van teme isto vazi i ako si Asus grafiku terao u junk plocu...sve ima svoje zasto i zato!

M i G

:: Profesionalac a ZASTO BELINEA,zasto PQI i ZASTO PROLINK???sto ti ne otvoris fabriku za it opremu pa da te svi izbegavamo i da ti kazem nesto ja sam 2002-ge godine kupio prolink GFORCE nVIdia TI-4200 kad ti nisi ni znao sta je VGa karta.I dan danas radi i npr. NFS CArbon pici na full zato..
:: Mozda tebi ne odgovaraju ovi brendovi al` nemoj da smo mi glupi ako neko od nas kupuje bas ovo,ja licno ne ali ima neko ko ce ovo tvoje baljezganje da procita i posle da ga kopka sto je to kupio a nije znao zato mislim da ovo sto ti pises ovde je iz ciste dosade
:: Znas kako se kaze jbg: SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE!Zato oladi i idi vozi bicikl ili malo na trcanje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
laca12 o cemu se sve nece pisati majko moja .. 15.05.2007. 17:49 #19258

status: user
broj poruka: 65
A mislio sam da forumi ovde treba da sluze da pomognu korisnicima u resvanju problema, jer se ocito ovdje ne testira nikakva roa. I sad ja ili neko drugi treba da se uzbudjuje oko toga da li se nekom swidja Matsonic ili ne. A jedine podatke o njima mogu da daju oni koji su bili uvoznici ili ne daj boze za one `krseve` od Iwilla. Gledam u jednoj temi covek pita kako da resi poznati problem sa matsonic plocom, a to se izrodi u pljuvanje proizvodjaca ploca. Ajme ljudi cemu vode ovakve diskusije stvarno ne znam ... Osim mozda da se neki istaknu kao .. OLADITE MALO


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
astan Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 18:30 #19260

status: user
broj poruka: 271
Uopstavanje nikad nije dobro i tako doneseni zakljucci u velikom broju slucajeva su pogresni. S druge strane postoji izreka `koliko para toliko muzike` i `Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari`, zakljucke izvedite sami.


:: Navescu po najbitnijim komponentama PCa no/half-name `brandove` koji se mogu naci kod nas na trzistu a koje bi bilo pozeljno zaobici u sirokom luku! Navodim `proverene` firme, koje iz mog i tudjeg profesionalnog iskustva vaze, po raznim parametrima, za najgore u IT segmentu! Verovatno se neko nece sloziti ali sta je tu je..
::
::
:: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi
::
:: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pine,FastFame,Acor
::
:: SVGA: InnoVision,Eagle,Sparkle,Prolink,Macronix,Exair,Acor
::
:: MONITOR: Adi,MAG,Pictor,Belinea,Sampo,Relisys,DTK,Daewoo,Axiom,Ben
::
:: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun
::
:: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microlab,Frontier,Acor
::
:: PRINTER: Lexmark,Samsung,OK
::
::
:: M i G
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: ccc 15.05.2007. 19:57 #19265

status: user
broj poruka: 711
:: Samo mi objasni kako si uspeo da spališ napajanje sa tim prekidačem? 110-220V prekidač nema funkciju kod daleko kvalitetnijih napajanja, jer priključci vise. Da ne ulazim u detalje oko duplih namotaja, različite stabilizacije... koji nedostaju ili što bi 110V napajanje sigurno izdržalo 220V zbog tolerancije elektronskih komponenti i samog načina rada dc-dc konvertora

Ne znam kako, ali je uspelo :) (ne znam zasto, ali ako stavis veliko crveno dugme, verovatno cu ga pritisnuti) Bilo je dima (nisam video vatru srecom), smrdelo je i nije posle toga radilo... Da li je to dovoljna definicija za `spalio`? Stvar je u tome da je lose napajanje, ali je bar zastitilo ostatak kompa :) Vidjao sam napajanja koja su ostajala ziva a da je pritom spaljena ploca... To je mnogo losiji slucaj... :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: Re: Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 19:58 #19266

status: user
broj poruka: 711
:: To je bio odlican prozivodjac, mada je i on, kao i svi, imao lose serije, uglavnom je vazio za prvih 5!!

Ako se secam i Quantum je bio medju prvih pet (mozda cak i u prva tri) :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: re 15.05.2007. 21:12 #19273

status: user
broj poruka: 1368
::Pa ako si Asus plocu terao na junk napajanju onda je van teme isto vazi i ako si Asus grafiku terao u junk plocu...sve ima svoje zasto i zato!
:
Ma ne lupetaj gluposti bre, majke ti, Asusova grafika u Asusovoj ploči, prvo rikne grafika, pa stavim drugu, pak onda rikne i ploča pa stavim Gigabyte GA7VA, evo ga vozim ga i dan danas, jedini je problem očitavanje temperature procesora (onog Bartona o kome smo pričali). Aj mi ti sad kao stručnjak objasni kako to da i posrana asusova grafika i ploča IZGORE, a? Ajde, reći ćeš da je zbog FrontiJerovog napajanja, pa nek ti bude, ali nisi u pravu!
I nemoj slepo i napamet hvaliti taj usrani asus, i pričati pričicu o tome kako ima dobar PCB, odlične kondenzatore i MOSFETove, kad je ploča realno GOVNO i mnogo je SKUPA za SRANJE koje NUDI!
E da, dok su mi riknjavale Asusove smrdljive komponente sva sreća nije sagoreo procesor i ram, ili pak HDD/optika. Eto, čisto malo i da pohvalim usrani asus.
A svim ostalima savetujem ako imaju mozga da beže od famoznog Asusa jer je kao što rekoh (nadam se sasvim opravdano, pa pobogu iz mog kućišta je smrdelo, ne iz vašeg) govno kakvog nema.
Gigabyte je budućnost, asus je prošlost!
Inače, ortak se vozi sa ASRockom, i ništa mu ne fali! Nije brate uvek najskuplja i najbolja varijanta, i Honda Civic (ovo novo govno) košta ko bmw serije 3 (doduše jadniji) ali porediti BMW-a i bednu Hondu nema neki naročit smisao, osim ako si ćaknut.
Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gandy Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 21:25 #19274

status: user
broj poruka: 80

:: Navescu po najbitnijim komponentama PCa no/half-name `brandove` koji se mogu naci kod nas na trzistu a koje bi bilo pozeljno zaobici u sirokom luku! Navodim `proverene` firme, koje iz mog i tudjeg profesionalnog iskustva vaze, po raznim parametrima, za najgore u IT segmentu! Verovatno se neko nece sloziti ali sta je tu je..
::
::
:: RAM: Twin,NCP,TakeMS,KIC,pqi,A/V-Data,Smart,Veritech,Elixi
::
:: MOBO: ECS,Matsonic,Mercury,PC-chips,Iwill,ASRock,LuckyStar,Zida,Azza,Pine,FastFame,Acor
::

:: SVGA: InnoVision,Eagle,Sparkle,Prolink,Macronix,Exair,Acor
::
:: MONITOR: Adi,MAG,Pictor,Belinea,Sampo,Relisys,DTK,Daewoo,Axiom,Ben
::
:: HDD: Maxtor,Quantum,Conner,Samsun
::
:: PSU: Neo-BlueBerry,Deer,ANS,JNC,MSi,Kobian-Mercury,Meico,HipoMedia,microlab,Frontier,Acor
::
:: PRINTER: Lexmark,Samsung,OK
::
::
:: M i G

Uglavnom se slazemo osim par detalja...

HDD: Slazem se da je maxtor pre par godina imao ubedljivo najveci broj otkaza i reklamacija
ali zasto? Pa zato sto je kod nas drzao 85% ukupnog trzista.
Jednostavno gde god si hteo da kupis komp svi su imali maxtor
tek poneki IBM, WD itd. A da su se najvise grejali i da su posle nekog vremena bili najbucniji
to je tacno.

Sa samsung HDDovima nemam licno iskustvo. Znam da kad su se pojavili
da su bili zivi krs, ali ove poslednja serije su im izgleda je.. ke..
Citao sam razne testove i svi se slazu da su skoro najbolji.
Na silent pc review cak drze samsung za najbolji disk
sto se tice vibracija, buke i toplote koju generise.

E sad jedno pitanje vezano za TakeMS ram.
Sto mislis da je krs? Ne bih je verovatno ni pogledao
da nisam po raznim testovima video da se super overclokuje
a kosta kao low budget memorija... odnosno kod nas
brand memorija je skuplja od suvog zlata...

Taman se spremam da pazarim 2x1gb TakeMS ddr2 6400 800mHz
pa mi molite daj obrazlozenje zasto da je ne kupim
ako je bas tolki krs.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: re 15.05.2007. 22:05 #19277

status: user
broj poruka: 5696
@dbqp

Zar ti nisi onaj lik sa Bartonom koji nam nije rekao sa usranog Frontiera, pa kada si zamenio PSU onda je temp pala???? E, moj, druze...pitaj servispc, vaskeva, VMARCa...zasto ti je crko Asus!!! Ne mozemo ulaziti u diskusiju na koje sve nacine lose napajanje i smece koje daje u vidu DC napona moze ugroziti lemente na ploci , grafici...to je nesto se uci na elektro-tehnickim fakultetima. Jedno zaboravljas: ja sam profesionalac u ovom poslu, ti si korisnik. Moja tezina reci nikako ne sme biti ista kao tvoja. Ti si video i krostio desetak komponenti a ja hiljade... Sustina cele price je, da su ove teme pocele kao poboljsanje foruma, mogao si pogledati i ostale. Vredjanje nikuda ne vodi! Jednom za svagda: moj prvi izbor nije Asus vec Supermicro, drugi je Tyan a treci je Asus!!!! ASrock je nezvanicno pod Asusom, koliko znam to je i Gigabyte. I da se ne lazemo vise Deluxe serije Asusa su dalekoooooooooooo ispred svih na nasem trzistu zato i kostaju preko 250e!!!!!!!!!!!!!! Ne kazem da je GA los ali je slabiji i od Abita, DFIa, ali bolji do EPoX, MSI...

@Gandy

TekeMS je deo MSa (nemacki Memory Solution, daleko ispod cuvenog nemackog Infineona), znam da on asemblira i lemi chipove koji ne prodju za nemacki MS, neki jesu OK, ali zasto se igrati...pazari proverene, za slicne pare Apacer! Drugo, svi navedeni brandovi su imali ili imaju dosta problema sa opremom, dakle, ne mogu izgurati ni zero defect standard (0 neispravnih na 1000 primeraka). Zato je najbolje uzeti one koji rade dugo godina a nemaju vece oscilacije u kvalitetu. Kod diskova je to: Seagate, WD, Hitachi (iako je IBM DeskStar crkavao, ali ne zbog ne kvaliteta, to je vec neka druga prica), Fujitsu...



M i G

:: ::Pa ako si Asus plocu terao na junk napajanju onda je van teme isto vazi i ako si Asus grafiku terao u junk plocu...sve ima svoje zasto i zato!
:: :
:: Ma ne lupetaj gluposti bre, majke ti, Asusova grafika u Asusovoj ploči, prvo rikne grafika, pa stavim drugu, pak onda rikne i ploča pa stavim Gigabyte GA7VA, evo ga vozim ga i dan danas, jedini je problem očitavanje temperature procesora (onog Bartona o kome smo pričali). Aj mi ti sad kao stručnjak objasni kako to da i posrana asusova grafika i ploča IZGORE, a? Ajde, reći ćeš da je zbog FrontiJerovog napajanja, pa nek ti bude, ali nisi u pravu
:: I nemoj slepo i napamet hvaliti taj usrani asus, i pričati pričicu o tome kako ima dobar PCB, odlične kondenzatore i MOSFETove, kad je ploča realno GOVNO i mnogo je SKUPA za SRANJE koje NUDI
:: E da, dok su mi riknjavale Asusove smrdljive komponente sva sreća nije sagoreo procesor i ram, ili pak HDD/optika. Eto, čisto malo i da pohvalim usrani asus
:: A svim ostalima savetujem ako imaju mozga da beže od famoznog Asusa jer je kao što rekoh (nadam se sasvim opravdano, pa pobogu iz mog kućišta je smrdelo, ne iz vašeg) govno kakvog nema
:: Gigabyte je budućnost, asus je prošlost
:: Inače, ortak se vozi sa ASRockom, i ništa mu ne fali! Nije brate uvek najskuplja i najbolja varijanta, i Honda Civic (ovo novo govno) košta ko bmw serije 3 (doduše jadniji) ali porediti BMW-a i bednu Hondu nema neki naročit smisao, osim ako si ćaknut
:: Toliko.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos24 Re: Re: TEMA: ko se seca krsa jos???!!! 15.05.2007. 23:03 #19283

status: user
broj poruka: 282
Ja sam svojevremeno hteo da kupim tu memoriju, isto zbog testova, ali sam primetio da postoji hvalospev u Digitalu, par textova na nemackom (koji ne znam pa ne mogu da kazem sta su rekli) i u tom trenutku nije bio ni jedan na engleskom. kao da niko nije cuo za tu memoriju, pa ako stvarno stize sa 800 na 1066 uz 5-5-5-15, bila bi malo popularnija. Licno mislim da je to bio placeni test u Digitalu.

Pozdrav

Milos

Ko ne zna, i zna da ne zna, dete je, nauci ga,
Ko zna, a ne zna da zna, spava, probudi ga,
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, kloni ga se,
Ko zna, i zna da zna, mudar je, sledi ga.


:: E sad jedno pitanje vezano za TakeMS ram
:: Sto mislis da je krs? Ne bih je verovatno ni pogleda
:: da nisam po raznim testovima video da se super overclokuj
:: a kosta kao low budget memorija... odnosno kod nas
:: brand memorija je skuplja od suvog zlata..
::
:: Taman se spremam da pazarim 2x1gb TakeMS ddr2 6400 800mH
:: pa mi molite daj obrazlozenje zasto da je ne kupi
:: ako je bas tolki krs.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 15.05.2007. 23:08 #19284

status: user
broj poruka: 4506



:: Profesionalac a ZASTO BELINEA,zasto PQI i ZASTO PROLINK???sto ti ne otvoris fabriku za it opremu pa da te svi izbegavamo i da ti kazem nesto ja sam 2002-ge godine kupio prolink GFORCE nVIdia TI-4200 kad ti nisi ni znao sta je VGa karta.I dan danas radi i npr. NFS CArbon pici na full zato..
:: Mozda tebi ne odgovaraju ovi brendovi al` nemoj da smo mi glupi ako neko od nas kupuje bas ovo,ja licno ne ali ima neko ko ce ovo tvoje baljezganje da procita i posle da ga kopka sto je to kupio a nije znao zato mislim da ovo sto ti pises ovde je iz ciste dosade
:: Znas kako se kaze jbg: SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE!Zato oladi i idi vozi bicikl ili malo na trcanje


Sta se palis covece , znas li ti sta pricas uopste ?To sto ti rade i belinea i pqi, prolink ne znace da su kvalitetni ili da neko drugi koji je kupi ISTE MODELE kao i ti nece imati problema.Ovi momci ovde rade 10-15 godine ako ne i vise u servisima i za razliku od tebe testirali su i radili ne sa jednim ili dva primerka KAO TI nego sa HILJADAMA sto je mnogo veci uzorak i statisticki pokazatelj.
P.S. samo JEDAN primer ....pricas o prolinku gf4 ti ..moj drug da je vratio neispravnog posle 2 NEDELJE..to sto tebi radi kako treba toliko je cista sreca.Gorenavedene firme od strane machine-a su najveci krsevi IT industrije STO NE ZNACI da nijedan primerak nece raditi nego da su VECE SANSE da neki prozivod nece raditi kako treba u odnosu na proverene brendirane firme i da nisu ni pribliznog kvaliteta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 15.05.2007. 23:08 #19285

status: user
broj poruka: 4506



:: Profesionalac a ZASTO BELINEA,zasto PQI i ZASTO PROLINK???sto ti ne otvoris fabriku za it opremu pa da te svi izbegavamo i da ti kazem nesto ja sam 2002-ge godine kupio prolink GFORCE nVIdia TI-4200 kad ti nisi ni znao sta je VGa karta.I dan danas radi i npr. NFS CArbon pici na full zato..
:: Mozda tebi ne odgovaraju ovi brendovi al` nemoj da smo mi glupi ako neko od nas kupuje bas ovo,ja licno ne ali ima neko ko ce ovo tvoje baljezganje da procita i posle da ga kopka sto je to kupio a nije znao zato mislim da ovo sto ti pises ovde je iz ciste dosade
:: Znas kako se kaze jbg: SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE!Zato oladi i idi vozi bicikl ili malo na trcanje


Sta se palis covece , znas li ti sta pricas uopste ?To sto ti rade i belinea i pqi, prolink ne znace da su kvalitetni ili da neko drugi koji je kupi ISTE MODELE kao i ti nece imati problema.Ovi momci ovde rade 10-15 godine ako ne i vise u servisima i za razliku od tebe testirali su i radili ne sa jednim ili dva primerka KAO TI nego sa HILJADAMA sto je mnogo veci uzorak i statisticki pokazatelj.
P.S. samo JEDAN primer ....pricas o prolinku gf4 ti ..moj drug da je vratio neispravnog posle 2 NEDELJE..to sto tebi radi kako treba toliko je cista sreca.Gorenavedene firme od strane machine-a su najveci krsevi IT industrije STO NE ZNACI da nijedan primerak nece raditi nego da su VECE SANSE da neki prozivod nece raditi kako treba u odnosu na proverene brendirane firme i da nisu ni pribliznog kvaliteta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni Re: re 15.05.2007. 23:09 #19286

status: user
broj poruka: 4506



:: Profesionalac a ZASTO BELINEA,zasto PQI i ZASTO PROLINK???sto ti ne otvoris fabriku za it opremu pa da te svi izbegavamo i da ti kazem nesto ja sam 2002-ge godine kupio prolink GFORCE nVIdia TI-4200 kad ti nisi ni znao sta je VGa karta.I dan danas radi i npr. NFS CArbon pici na full zato..
:: Mozda tebi ne odgovaraju ovi brendovi al` nemoj da smo mi glupi ako neko od nas kupuje bas ovo,ja licno ne ali ima neko ko ce ovo tvoje baljezganje da procita i posle da ga kopka sto je to kupio a nije znao zato mislim da ovo sto ti pises ovde je iz ciste dosade
:: Znas kako se kaze jbg: SVAKA BUDALA IMA SVOJE VESELJE!Zato oladi i idi vozi bicikl ili malo na trcanje


Sta se palis covece , znas li ti sta pricas uopste ?To sto ti rade i belinea i pqi, prolink ne znace da su kvalitetni ili da neko drugi koji je kupi ISTE MODELE kao i ti nece imati problema.Ovi momci ovde rade 10-15 godine ako ne i vise u servisima i za razliku od tebe testirali su i radili ne sa jednim ili dva primerka KAO TI nego sa HILJADAMA sto je mnogo veci uzorak i statisticki pokazatelj.
P.S. samo JEDAN primer ....pricas o prolinku gf4 ti ..moj drug da je vratio neispravnog posle 2 NEDELJE..to sto tebi radi kako treba toliko je cista sreca.Gorenavedene firme od strane machine-a su najveci krsevi IT industrije STO NE ZNACI da nijedan primerak nece raditi nego da su VECE SANSE da neki prozivod nece raditi kako treba u odnosu na proverene brendirane firme i da nisu ni pribliznog kvaliteta
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Da zakljucimo 15.05.2007. 23:58 #19294

status: user
broj poruka: 5696
Tacno, milos24, da je za vecinu casopisa simptomaticno, da pisu hvalospeve za nesto sto dobiju dzaba, znao sam neke likove iz Zemunskog casopisa...jedino neki veliki inostrani magnati pisu objektivnije!

Ognjeni, lepo si to rekao i u potpunnosti se slazem sa tobom!


M i G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Re: Re: Re: re 16.05.2007. 00:02 #19295

status: user
broj poruka: 711
:: Ma ne lupetaj gluposti bre, majke ti, Asusova grafika u Asusovoj ploči, prvo rikne grafika,

Ja sam imao problem da Asus TV karta nije htela da radi na Asus ploci... Zamenio je, ista stvar... Uzeo MSI i coveku lepo radi vec 2 godine... Kakav je to kvalitet kad im se proizvodi medjusobno ne podrzavaju?! :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst CISTO ZA STATISTIKU: 16.05.2007. 01:08 #19303

status: user
broj poruka: 2909
http://www.tomshardware.com/2007/05/15/the_spring_hard_drive_guide/index.html

CITIRAM:
Most of our readers will likely look at the 500 GB segment, which we strongly recommend. 500 GB is a storage capacity that will last some time, and it has become fairly affordable to get one of these devices. Samsung and Western Digital have drives that retail at roughly 0, which offer an amazing cost per gigabyte ratio of almost $ 0.25 per GB. Samsung`s Spinpoint T166 currently is the fastest 7,200 RPM drive, while Western Digital`s WD5000KS offers quicker access time.

Znam da ce i ovo da se ignorise na buducim postovima i da ce opet da se vrti ista prica da je Samsung HDD `junk`,ali se ovo igrom slucaja danas pojavilo na Tomshardware odmah na home pageu...A sto se tice GA ploca,ako se ljudi potrude da proguglaju i trazeci uporedne testove GA i Asus ploca videcete da je GA pojeo Asusa...Ali je Asus `brend`.Ovakvih linkova imate na svakom koraku:
http://www.tweaktown.com/articles/991/1/page_1_introduction/index.html

CITIRAM:
Today we saw that the Gigabyte really knows how to kick come serious butt when it comes to making high-end boards - no longer a name to be avoided, Gigabyte really has put itself on the market, even against ASUS, one of the biggest names in the business. The DQ6 has more features, a higher overclocking rate and costs around the same as the P5B Deluxe, for your dollar the DQ6 is worth its weight in gold.

Toliko o tome da GA nema konkurentnu plocu Asusu....Sada je definitivno obrnuto....GA je daaaaleeeeeeeeeeeekoooooooo ispred Asusa i on mora njega da juri.
Ajde da se pravimo da i ovo nismo videli,pa kad neko opet pita koju plocu da uzme opet da mu se prica kako je ASUS ultrasegamega,a GA nema konkurenta i nesto je bolji od MSI...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: CISTO ZA STATISTIKU: 16.05.2007. 01:28 #19304

status: user
broj poruka: 5696
Alo, bre, Zoki!!! GA su odlicne ploce, ne sporim. Daleko od MSIa (on je junk). ULTRA modeli GA ploca (npr. koja im je najaca DQ6) su odmah iza najjaceg Asusa i ispred Abit,MSI,DFI...sto se tice Samsunga prve SpinPoint serije su imale veliki broj otkaza, zato je npouzdan, koliko i 2.5` Toshiba diskovi...ne znam zasto ovo shvatas licno, ja te direktno nisam dezavujisao niti sporio tvoj sud?!


M i G

:: http://www.tomshardware.com/2007/05/15/the_spring_hard_drive_guide/index.htm
::
:: CITIRAM
:: Most of our readers will likely look at the 500 GB segment, which we strongly recommend. 500 GB is a storage capacity that will last some time, and it has become fairly affordable to get one of these devices. Samsung and Western Digital have drives that retail at roughly 0, which offer an amazing cost per gigabyte ratio of almost $ 0.25 per GB. Samsung`s Spinpoint T166 currently is the fastest 7,200 RPM drive, while Western Digital`s WD5000KS offers quicker access time
::
:: Znam da ce i ovo da se ignorise na buducim postovima i da ce opet da se vrti ista prica da je Samsung HDD `junk`,ali se ovo igrom slucaja danas pojavilo na Tomshardware odmah na home pageu...A sto se tice GA ploca,ako se ljudi potrude da proguglaju i trazeci uporedne testove GA i Asus ploca videcete da je GA pojeo Asusa...Ali je Asus `brend`.Ovakvih linkova imate na svakom koraku
:: http://www.tweaktown.com/articles/991/1/page_1_introduction/index.htm
::
:: CITIRAM
:: Today we saw that the Gigabyte really knows how to kick come serious butt when it comes to making high-end boards - no longer a name to be avoided, Gigabyte really has put itself on the market, even against ASUS, one of the biggest names in the business. The DQ6 has more features, a higher overclocking rate and costs around the same as the P5B Deluxe, for your dollar the DQ6 is worth its weight in gold.
::
:: Toliko o tome da GA nema konkurentnu plocu Asusu....Sada je definitivno obrnuto....GA je daaaaleeeeeeeeeeeekoooooooo ispred Asusa i on mora njega da juri
:: Ajde da se pravimo da i ovo nismo videli,pa kad neko opet pita koju plocu da uzme opet da mu se prica kako je ASUS ultrasegamega,a GA nema konkurenta i nesto je bolji od MSI..
::
::
:: DaSickSyste
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: CISTO ZA STATISTIKU: 16.05.2007. 01:43 #19305

status: user
broj poruka: 2909
:: Alo, bre, Zoki!!! GA su odlicne ploce, ne sporim. Daleko od MSIa (on je junk). ULTRA modeli GA ploca (npr. koja im je najaca DQ6) su odmah iza najjaceg Asusa i ispred Abit,MSI,DFI...sto se tice Samsunga prve SpinPoint serije su imale veliki broj otkaza, zato je npouzdan, koliko i 2.5` Toshiba diskovi...ne znam zasto ovo shvatas licno, ja te direktno nisam dezavujisao niti sporio tvoj sud?

Trudim se da ne shvatam licno,ali se mnogo ljudi javljlo da ima problema sa Asusom i opet im se preporucuju iste te ploce.Ako smo ovde da pomognemo ljudima zasto im preporucivati ploce na koje se drugi uporno zale...Ne kazem da je Asus sranje,ali ga je u 965 klasi GA pojeo u bukvalnom smislu te reci i to se ne moze ignorisati.
Vise puta sam rekao da NE SUMNJAM U TVOJU STRUCNOST,ali ne razumem ni toliku pristrasnost Asusu...
Ja sam do sad uvek kupovao AMDa,ali je Intel sada bolji i nisam sekundu razmisljao sta da kupim,isto vazi i za sve komponente koje imam...
Milose molim te da ovo ne shvatas kao prepirku jer mi to definitivno nije namera.
Pozdrav.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Re: Re: Re: CISTO ZA STATISTIKU: 16.05.2007. 02:11 #19312

status: user
broj poruka: 5696
Pazi, ja stojim samo da je Asus odlican za ploce i grafike i vazi za najbolje (mada SVGA neki drugi prave nesto jace: Elsa, VisionTek, eVGA, Gainward, PowerColor i maju Laptop Lamborghini. Zato su im optika i monitori uzasni!!! Ja nisam pristrasan Asusu, nekada sam imao GA i bila je OK i dalje ga preporucujem. Ali kada biram za sebe ipak uzmem Asusa...


M i G

:: :: Alo, bre, Zoki!!! GA su odlicne ploce, ne sporim. Daleko od MSIa (on je junk). ULTRA modeli GA ploca (npr. koja im je najaca DQ6) su odmah iza najjaceg Asusa i ispred Abit,MSI,DFI...sto se tice Samsunga prve SpinPoint serije su imale veliki broj otkaza, zato je npouzdan, koliko i 2.5` Toshiba diskovi...ne znam zasto ovo shvatas licno, ja te direktno nisam dezavujisao niti sporio tvoj sud?
::
:: Trudim se da ne shvatam licno,ali se mnogo ljudi javljlo da ima problema sa Asusom i opet im se preporucuju iste te ploce.Ako smo ovde da pomognemo ljudima zasto im preporucivati ploce na koje se drugi uporno zale...Ne kazem da je Asus sranje,ali ga je u 965 klasi GA pojeo u bukvalnom smislu te reci i to se ne moze ignorisati
:: Vise puta sam rekao da NE SUMNJAM U TVOJU STRUCNOST,ali ne razumem ni toliku pristrasnost Asusu..
:: Ja sam do sad uvek kupovao AMDa,ali je Intel sada bolji i nisam sekundu razmisljao sta da kupim,isto vazi i za sve komponente koje imam..
:: Milose molim te da ovo ne shvatas kao prepirku jer mi to definitivno nije bila namera
:: Pozdrav
::
::
:: DaSickSyste
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dbqp Re: Re: Re: Re: re 16.05.2007. 20:00 #19387

status: user
broj poruka: 1368



:: @dbq
::
:: Zar ti nisi onaj lik sa Bartonom koji nam nije rekao sa usranog Frontiera, pa kada si zamenio PSU onda je temp pala???? E, moj, druze...pitaj servispc, vaskeva, VMARCa...zasto ti je crko Asus!!! Ne mozemo ulaziti u diskusiju na koje sve nacine lose napajanje i smece koje daje u vidu DC napona moze ugroziti lemente na ploci , grafici...to je nesto se uci na elektro-tehnickim fakultetima. Jedno zaboravljas: ja sam profesionalac u ovom poslu, ti si korisnik. Moja tezina reci nikako ne sme biti ista kao tvoja. Ti si video i krostio desetak komponenti a ja hiljade... Sustina cele price je, da su ove teme pocele kao poboljsanje foruma, mogao si pogledati i ostale. Vredjanje nikuda ne vodi! Jednom za svagda: moj prvi izbor nije Asus vec Supermicro, drugi je Tyan a treci je Asus!!!! ASrock je nezvanicno pod Asusom, koliko znam to je i Gigabyte. I da se ne lazemo vise Deluxe serije Asusa su dalekoooooooooooo ispred svih na nasem trzistu zato i kostaju preko 250e!!!!!!!!!!!!!! Ne kazem da je GA los ali je slabiji i od Abita, DFIa, ali bolji do EPoX, MSI..

Nisam imao nameru da vredjam, ali opet neke stvari ne mogu da precjutim. To Frontierovo napajenje je onomad kada je kupljen komp bilo solidno, shto se i dokazalo godinama upotrebe sve dok nisam stavio zahtevniji procesor. Btw, temperatura mu je pala uglavnom zbog chischjenja prashnjavnog hladnjaka i ventilatora, ali nije zgorega naravno imati kvalitetan PSU, shto u stvari treba da bude prioritet pri sklapanju konfiguracije. Moje pitanje je kako to da Asus(i) izgore a da Gainward grafika i Gigabyte ploča ne izgore na istom napajanju. Odgovor je verovatno to što u našu zemlju uglavnom dolaze komponente koje su pale sa viljuškara, ali svejedno, od tada mi se nešto ne mili kupovati Asusa.
Toliko.
P.S. Sve i da hoću ne mogu da osporim tvoje iskustvo ali smatram da ni ovo moje malo iskustvo nije beznačajno. I još jedan P.S. Na toj Asusovoj ploči se tadašnji XP 1700+ palomino grejao barem 10 stepeni više nego na GA ploči. Ovo me mnogo podseća na današnje pregrevanje C2D procesora na Asusovim pločama. P.P.S. Nije zlato sve što sija :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646147.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs