Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Koji fotoaparat uzeti? :D
STRANA 2 OD 2
djokosrb Ljudi sta kacite te slike 07.01.2013. 15:51 #466687

status: user
broj poruka: 6875
Slikano dinosaurusima :)Nemoj sad ja da izvadim moju C2-01 (nazalost stanje je takvo sad)pa da slikam.






Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ... 07.01.2013. 16:01 #466692

status: user
broj poruka: 3277
inace, Canon PowerShot A520 ima 4MP...
ako zelite videti info o fotografiji(model fotoaparata i datum ), skinute fotografiju i iz totalcommandera klik na fotografiju pa na f4, skroluj text i gledaj na prvu liniju text-a videcete model aparata i datum ,)

+1 za
PowerShot SX130IS


fotke sam postavio cisto da se vidi razlika, inace a520 meni licno bolji od toliko hvaljene nokie n8, ako treba da radim porodicnu fotografiju,rodjendane,druzenje - koju kasnije planiram da razvijem opredeljujem se za a520 i to bez razmisljanja...

Pozdrav


Prebacujem danasnje fotografije sa rucka:
pazi sad bato, kod svih na stolu: tanjir, pribor za jelo +mobilni :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jebivetar Re: Vaistinu se rodi :D 07.01.2013. 16:42 #466705

status: user
broj poruka: 2386
Greshish, sx130is nije komplikovaniji od A495 koji koristim sada. Ortak ga ima tako da znam. Blic nije jak shto je i normalno.
Ako si se odluchio za a3300is, mozda i A810 moze da zavrshi posao. Ne vidim neku primetnu razliku u specifikacijama, malo veci ekran kod 3300, i Lion baterija u odnosu na A810. Lichno volim aparate sa standardnim baterijama.
Odluchio si, ali eto da napishem, mozda ce koristiti nekom.



:: @Spacewla, u pravu si ti da je sx130is najbolji aparat u tom cenovnom rangu, ali mislim da bi takav aparat bio previse za mene, ipak je dosta ozbiljniji i komplikovaniji od kompaktnih. Za sada cu verovatno uzeti a3300is i videti kako ce se pokazati, pa ga mozda, nakon nekog vremena, zamenim canonon sx130is. Hvala vam na svemu :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Leeon @Solaja 07.01.2013. 16:44 #466707

status: user
broj poruka: 38
ne bi bilo lose da poredimo u istim uslovima...
evo recimo poredjenje sa canonom S95 koji je jedan od najboljih u svojoj klasi: http://goo.gl/C8cY0
...ne kazem da je Nokia bolja, ali moze itekako da se poredi...
evo malo poredjenja sa prethodnim A modelom za video: http://goo.gl/LxW0n

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 evo nesto nabrzaka 07.01.2013. 17:50 #466728

status: user
broj poruka: 3277
video zapis ne bih postavljao jer a520 gubi trku u startu ,(
a520 4mp / auto /blic
n8 12mp 4:3 / auto / flesh

http://www.flickr.com/photos/91946029@N05/

Ono gde razocarava n8 su fotografije gde se koristi njegov flash a crvenilo ociju gotovo neizbezno.... ima primer u ranijem postu...






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Leeon @Solaja: To majstore! :) 07.01.2013. 18:17 #466736

status: user
broj poruka: 38
Svaka cast za poredjenje. :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 07.01.2013. 20:35 #466781

status: user
broj poruka: 1637
Eto igrom slucaja danas sam imao SE cybershot u rukama i isprobao ga. Blize je aparatu nego drugi telefoni, ali najvise zbog samih mogucnosti ne preterano zbog fotografije ali sve je to na nekom `kao` nivou. Ima normalan blic ali mnogo manji i slabiji od najjeftinijeg aparata, ima nekoliko dedicated dugmica i to je uglavnom to. Slikao sa blicem predmet na malo manje od pola metra udaljenosti i nije umeo da napravi pravilnu ekspoziciju, odnosno predmet je bio potpuno beo, to mi se u zivotu nije desilo sa ixus70 ni u macrou.

Po mom oku, moj konika analogni idiot pravi neuporedivo bolje fotke od arc-s i ima upotrebljiviju fokalnu duzinu.
E sad prakticnost, to sto je telefon uvek iz tebe i ne predstavlja dodatni teret jeste prednost, kome je znacajnija od onih koje pruza aparat.



i5 750 : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb :
samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : samsung 931bw


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646157.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs