Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Origin PC Now Dealing Exclusively with Nvidia Graphics, Claims AMD GPUs are Problematic
STRANA 2 OD 2
alrad Bilo bi tuzno da nije smesno 06.10.2013. 00:03 #518576

status: user
broj poruka: 4752

@PhatPhuck

Odlicno izvedena analiza.

Sve i da je tacno sve sto obradjeni subjekti tvrde, to rade na toliko odbojan nacin da mi samo iz tog razloga dodje da nikad ne kupim ono o cemu egzaltiraju, iako bih inace mozda to ucinio. Medvedja usluga.

Mada, bas zato, mozda smo usred neke dvostruke igre?
Mozda njih u stvari placa AMD, da ogade ljudima suprotni tabor?
Au! Time bi se dale objasniti neke naizgled tesko objasnjive stvari.

O, ko zna o cemu se radi ovde, na popristu vekova i nicim izazvanih sudbina, pred pragom zime i ledenih snova!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Na srpskom.. 06.10.2013. 22:45 #518763

status: user
broj poruka: 18472
http://hardware.benchmark.rs/hardware_vesti/origin_pc_odbacuje_amd_gpu_prelazi_na_nvidia_grafiku

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII on the way/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EEurope ... 06.10.2013. 23:53 #518776

status: user
broj poruka: 166
Kakva su to CORSAIR Obsidian kucista besna. Sto Srbija nema.
Kada pomislim koji smo srecnici mi sa CORSAIR kucistima ovde...
To je nezamisliv osecaj kada donese kuci nesto sto si gledao i zeleo na netu, i znas da ovde nema nigde da se nadje i otvaras ga. To je neopisiv osecaj i one detalje sto si gledao na slikama sada vidis tu ispred sebe. To ne moze da se poredi nisacime, to je svrha kupovine i zadovoljstva. Ovako samo uzivas donekle u tim performansama, a i to u najvecem broju slucajeva nije kao ono sto izaberes sa zapada jel se ovde ne donosi ekskluziva.
Vidite oni pricaju price da ne mogu da naruce GTX780. Nego se skupljaju 2 dobavljaca.
Pa kome pricas bre te price, kada cekaju da se pojavi nesto `malo` jeftinije kod Evropskih muljasa i trecih partnera nekih.
Evo ja pitao vlasnika frozencpua za kartu koju nema, on kaze nabavicu ti jednu ili pet. Emmi bi njima uplatio na racun 530e po karti GTX780 Classified ili 500e po GTX780 SC. Mozda bi dobio popust na vise, oslobodjeni su carine i automatski stavljaju cenu 700e ovde. To je vise od 150e zarade po karti. Ljudi rade 15 dana za to. On popuni listic a imali bi 10 odmah porucenih vec i jos 10 da stoje prodale bi se, ali to njima ne odgovara, oni hoce da nadju da zarade 250e po modelu. I onda price kao nema da se nadje itd.
E sada mozete ocekivati karte, kada padne cena, padne cena nabavke, sada ce doneti nesto malo sta hoce, sto velica njihove saradnike i monopoliste, to probrati i predstaviti vam po ceni kao tek kada su izasle karte, bez ikakvog pojeftinijenja icega i oni retki koji budu hteli da uzmu GTX780 moci ce da uzmu to ili nista ako nisu spremni kao ja na svaku opciju samo da udovoljim prvo sebi pa onda prodavcima. A ne njima pa sebi.



Ovaj Origin PC sigurno ima 70% narudzbina NVIDIA hardwara i Intela, Intel based maticnih za najskuplje masine odatle i najveca zarada, zato se i za to opredelio.
Inace odavno nije krenulo ovako prljavo izmedju AMD i NVIDIA.
NVIDIA se razbesnela jel ce AMD da im pokosi najacu kartu sa duplo jacom i sto je kalkulisala sa GK110 i umesto da sa njime dominira godinu dana dominirala je 5 meseci a odrala musterije za Titan. Ja da sam kupio Titan ja ne bi nikada vise u zivotu kupio NVIDIA kartu.
Mislim nemojte da pitate Sta ostavio bi EVGA, jel da sam kupio Titan sa time bi vec pljunuo na EVGA i ovo bi sve bila propisna kazna za mene. Kao da sam iscepao 500e, fik, fik, fik, bukvalno. Najveci drop vrednosti hardwara koji sam video ikada je ovo. Znaci ne mogu vlasnici Titana da menjaju za koju hoce GTX780, mozda SC ili tako neku, inace Classified model niko ne daje za Titan.
E sada ovo sto je AMD predstavio situacija moze da bude 5% gora nego sto su prikazali.
Ne vise, ili 7%, da su recimo dali najbolji scenario koji ce se desiti kada ispeglaju drivere, itd... Inace to je to, da bude gora 20% ne moze.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646187.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs