Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Povećava se PDV na računare?
STRANA 2 OD 3  
solaja777 pdv 30.12.2013. 17:00 #534753

status: user
broj poruka: 3277

da li od 01.01.2014 PDV ide na 20% ili ostaje na sadanjem nivou ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever soRaja 30.12.2013. 17:03 #534755

status: user
broj poruka: 4866
Tako bi trebalo.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: soRaja 30.12.2013. 21:35 #534781

status: user
broj poruka: 12785
Tako bi trebalo šta, jedno ili drugo... o_O
__________________
Scourge of PCBerza

:: Tako bi trebalo
:: br>http://tinyurl.com/ch3mu7j
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm mislim 30.12.2013. 21:50 #534783

status: user
broj poruka: 360
da su nasi malo pozurili.
tako sad i5 4670 kosta 21+ hiljada umesto oko 19k. podigli su i neke monitore za oko dve hiljade. Mislim da nije bas sve podignuto, ali su poceli jos pre 31.decembra. Tako da se ocekuje da i ostali proizvodi budu na tom nivou.
Ne znam za sve prodavce, ovo kazem za emmi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: mislim 30.12.2013. 21:58 #534784

status: user
broj poruka: 3277
mislim da ovo ima veze sa potraznjom pa digli cenu za 4670k, inace 4770K je skuplji za 300 din u odnosu na prvu nedelju decembra.


:: da su nasi malo pozurili.
:: tako sad i5 4670 kosta 21+ hiljada umesto oko 19k. podigli su i neke monitore za oko dve hiljade. Mislim da nije bas sve podignuto, ali su poceli jos pre 31.decembra. Tako da se ocekuje da i ostali proizvodi budu na tom nivou
:: Ne znam za sve prodavce, ovo kazem za emmi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 koliko vidim 01.01.2014. 13:58 #534944

status: user
broj poruka: 3277

emmi je digao cene :(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty lol, cene memorije 01.01.2014. 14:44 #534949

status: user
broj poruka: 1670
U junu sam kupio u Emmi-ju dva kompleta 2*8GB Corsair Vengeance LP, platio ih sam nešto ispod 9K po kitu.

Sada gledam, 2*8GB kit je ~20K, mogu ladno jedan moj da prodam, drugi me izađe džabe :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 01.01.2014. 15:00 #534950

status: user
broj poruka: 563
Trenutno je 8%,tek treba da odrede u koju grupu idu racunari i komponente,a ako i podignu ide n 10% a ne na 20%...tako ovo sto su uradili i podigli cene za 12% je obicna pljacka!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ahahaha 01.01.2014. 15:03 #534951

status: user
broj poruka: 3797
U emiju fx8350 20 i kusur iljada ? :DD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MareSt pdv 01.01.2014. 17:24 #534960

status: user
broj poruka: 81
PDV na racunare i komponente je povecan sa 8% na 20%.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ne psujem inace ali sad ocu 01.01.2014. 19:25 #534968

status: user
broj poruka: 17084
Nisu samo racunari otisli ovako vec mnogo stvari videcete sami,
jedva su cekali 00:00 da nabiju cene sto pre.
Jebo vam ja svima u politici i u skupstini i ostalima majku mrtvu...

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla Eh, moj prijatelju 01.01.2014. 19:53 #534970

status: user
broj poruka: 756
Iz tebe se čuje nemoć.
A posle šest meseci ćemo se svi navići. Stegnućemo kaiš još malo a svi gadovi koji imaju moć da odlučuju će tražiti način da raja za sebe uzima što manje, a oni da uzimaju što više...
Sretna Nova feudalna 1389.

Q8300 GA-EP35-DS3 4x1GB Kingston Powercolor 6870 VW221D LCPower550W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla Eh, moj prijatelju 01.01.2014. 19:53 #534971

status: user
broj poruka: 756
Iz tebe se čuje nemoć.
A posle šest meseci ćemo se svi navići. Stegnućemo kaiš još malo a svi gadovi koji imaju moć da odlučuju će tražiti način da raja za sebe uzima što manje, a oni da uzimaju što više...
Sretna Nova feudalna 1389.

Q8300 GA-EP35-DS3 4x1GB Kingston Powercolor 6870 VW221D LCPower550W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Ne psujem inace ali sad ocu 01.01.2014. 21:49 #534978

status: user
broj poruka: 4663
Takodje, pizdim zbog ovih gluposti samo tako, umesto da omoguce da svako moze da priusti sebi neki racunar, internet, televiziju, oni sve suprotno, nabijaj cene, poreze......evo i gorivo je poskupelo!!!!!!!! :@@@@

Ja ne znam na koji nacin mi treba da se `naviknemo`!?!?!? Ja se ne secam kad sam nesto u skorije vreme mogao da kupim novo i da ne mislim kako to da isplatim!?!?

Sto kaze BG Sindikat krv ce pricati, nema drugog resenja!!

Srecna nam jebena usrana i jos gora 2014god, posto smo ionako otisli unazad u komunizam, ili ti robovlasnistvo!!!!





AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD10EARS 1TB
ST31000340AS 1TB
Gigabyte Windforce 6870OC 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: Nisu samo racunari otisli ovako vec mnogo stvari videcete sami
:: jedva su cekali 00:00 da nabiju cene sto pre
:: Jebo vam ja svima u politici i u skupstini i ostalima majku mrtvu..
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 O
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mouse:Mx 51
:: Screen: Dell
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem vristali smo mi navijaci 01.01.2014. 22:41 #534982

status: user
broj poruka: 3797
2006-te, pa sedme, pa osme, dok nas nisu sve pohapsili i zakljucali pod katanac. Sad ce zalizani u crvenim farmerkama da vam dizu revoluciju i ruse vlast, ahahahaha...

E moj BEOGRADE, u sta si se pretvorio to? Ceca, meca, jeca mi gruvaju ispred skupstine, brdo studenata i seljobera, previse ruznih ljudi na jednom mestu... gde su prave glavudze, gde ? pohapseni svi bato, svi do jednog. tako je betmene, sve im jebi, mrtve prvo, lako cemo sa zivima.

Pozdrav za sve ljude koji se secaju nove godine koja ce meni ostati u srcu, 99-ta bato na 2000-tu! Ratno stanje, mi smo izasli i proslavili kako dolikuje. ZELJA ZA ZIVOTOM JE POSTOJALA!! U 11 sati sam bio na ulicama, u 11 sati je nebo bilo crveno, sve u dimu, sve u veselju, sta je bilo u ponoc svi vec znamo... Sinoc mi specijalce i komunalce na ulicu izveli, pa kerove, pa intere, petarda nije pukla bato, pretresli ceo grad i izvrnuli ga na glavacke. DOBRODOSLI U ROBOVLASNICKI SISTEM! Bolje da sam u zatvoru sa ekipom, nego da setam sa devojkom kroz MOJ grad i da mi se dize kosa na glavi od katastrofe koju gledam. Smiruje me devojka svaki put sto mi grune krv i adrenalin uvek kad izadjemo, pa naravno, stidim se grada stidim se ove drzave u drzavi, ove selendre. A ovde su mi koreni drugari moji, ovde sam rodjen, ovaj beton gazim i voleo sam ga. Stidim se sada svega.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan polako narode 01.01.2014. 22:45 #534983

status: user
broj poruka: 3730

Vidim svima ce biti lose ... To jeste problem ali molim vas ko boga izadjite na izbore ... ako nista skinite ovu garnituru krvopija.... DS SNS SPS nikako nek dodje neko deseti jer ovo sto se desava nema nigde...
U Belgiji poskupelo gorivo kamioni u centar grada sok u vladi pa cene odmah dole...
kod nas dizi Radoje na 200 ima da placamo i 300 ako treba.... Cujem sad ce LPG da skoci...
Ova drzava zivi od poreza jer drugo nema..... Molim boga da se sve privatizuje i da drzava bukvalno nema nista... pa kad krene sverc ijaoooooo ....
npr PS4 400 eura madjarska Srbija 530 eura :D :D
TV 32 inca 170 eura kod nas 290 ...... vracaju se 90 i to ne zbog nas i nasih postupaka vec opet drzavnog vrha.....

Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem KO BRE DEJZANE 01.01.2014. 22:50 #534984

status: user
broj poruka: 3797
Ko bre??? Reci mi ko? Jel ti vidis da je ovaj narod ubijen u pojam bre. Mrtav, nema otpora nema bunta, nema nicega. Ovo ti je kraj batice moj, zivi bili pa videli. Mi bre ne postojimo kroz 20 godina. Pogledaj grke sta rade, pa i francuzi, pa i englezi. Svima njima mozemo samo da zavidimo, ko ce ovde da izadje i napravi bunt? Par navijaca rada, zvezde, partizana? Daj ne zajebavaj, mora ovo neko da isfinansira da se narod pokrene. Isto onako kako se 5-ti oktobar finansirao. Znaci mora da dodje udba od rusije i irana i da ucini nesto. Drugacije ne moze, posto ruse boli tuki, znaci nema nista od toga. Ionako bi bilo jos gore pod njihovom cizmom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Beograd ! 01.01.2014. 22:52 #534985

status: user
broj poruka: 18472
Sta je problem sa Beogradom sto vec nije davno poznato ?!
Seljacki grad proteklih 2 decenije..Najmanje gradske dece ima , sve pridoslice , kojekakvi mesanci i sl..Nemam nista protiv ljudi iz drugih gradova, ni sam nisam rodjen u BG ali imam protiv manira tj upravo zbog toga sto maniri ne postoje..Seljanija kolo vodi i dalje truje ono malo preostalo zdrave populacije..

I ja sam sinoc malo prosetao gradom, uzas , pijana rulja , seljacke face , tacno tako, neki cudan i ruzan narod. Osecao sam se kao da nisam u Srbiji , kao da sam pao sa Marsa i uleteo u neku cudnu masu zakrzljale civilizacije !

Sve i da se predje preko svega vidjenog i dozivljenog energije nije bilo ni najmanje, ljudi su mrtvi , sve je trulo da trulije nije moglo biti !

A sta da se radi , ocajavati nije resenje ..Glava gore i teziti ka svom cilju i ceniti prave vrednosti..Dok god se covek drzi svojih moralnih nacela postoji nada da se prezivi ovaj `pakao` ! Ne sme se izgubiti svoj identitet !

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem hvala ti sky, kao bratu 01.01.2014. 22:59 #534988

status: user
broj poruka: 3797
znaci nije da ja tripujem bre, gledam devojku sinoc, gledam drugove, nista oni ne primecuju, oni su sve zaboravili... Pa Filipe, koji ti je kurac? Sta ti to vidis sto mi ne vidimo...
Eee drugovi moji, pamtim sve i zahvaljujem se svakoga dana sto ne zaboravljam, pamtim...

Veoma depresivan i nervozan zivim u proslosti, zivim za neke prosla vremena. Zivim u vremenu gde sam od cigana uzimao petarde ispod ruke, gde sam rokao gradom nedelju dana pred novu godinu, gde sam imao svoje drugove, vojnike pored sebe sa kojima sam pravio mnoge pizdarije. Slatke su mi sve te pizdarije i problemi, setim se svega pa mi tesko...
IMAO SAM DETINJSTVO BRE!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 01.01.2014. 23:06 #534989

status: user
broj poruka: 18472
Ti si moj prijatelju mozda samo zagrebao povrsinu poslednjeg trzaja neceg sto se zvalo zivot.
Ja se i te kako secam lepih dana, zdravijeg zivota u svakom pogledu , generalno zdravijeg vremena a takodje pamtim i belezim svaku sledecu novu godinu i vidim sve goru situaciju - pakao u kom zivimo - koliko je sve to unisteno i koliko je pomeren sistem vrednosti da dalje nema !

Zalosno je sto mladji narastaji nemaju pojma i zive u nekakvom matrixu da je sve ovo danas ispravno i da tako treba . Zatrovani su toliko da im je to u krvi , drustvo je i kulturoloski i mentalno degradirano..

Opet covek mora biti mentalno jak i ne sme biti depresivan jer to utice direktno na njega kao pojedinca a kao takav akumulira negativnu energiju koju podsvesno i priziva tako da sve sto ne zeli da vidi videce, sve sto ne zeli da dozivi dozivece itd..

Ma nek smo zivi i zdravi , nekad ce valjda biti bolje :)
Samo pozitivno i bez nervoze i pored svih teskoca treba istrajati.

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 01.01.2014. 23:11 #534990

status: user
broj poruka: 3797
ej, a sto je najgore i to znam! Znam da sam video samo jedan trenutak, jedan dah...
Sta bi tek bilo da imam vise godina i da sam prosao vise, znaci verovatno bi se sada bacio sa brankovog. ako su meni drage scene iz 99-te, cela generacija se igrala rata, imali smo najbolje puske i pistolje na kuglice, kako bi se tek osecao kada bi se secao recimo vremena pre rata, 80-te? Jbg, tada nisam bio ni rodjen. Apsolutno se slazem oko svakog slova koje si napisao, sve isto tvrdim i razumem. Donekle...


:: Ti si moj prijatelju mozda samo zagrebao povrsinu poslednjeg trzaja neceg sto se zvalo zivot
:: Ja se i te kako secam lepih dana, zdravijeg zivota u svakom pogledu , generalno zdravijeg vremena a takodje pamtim i belezim svaku sledecu novu godinu i vidim sve goru situaciju - pakao u kom zivimo - koliko je sve to unisteno i koliko je pomeren sistem vrednosti da dalje nema
::
:: Zalosno je sto mladji narastaji nemaju pojma i zive u nekakvom matrixu da je sve ovo danas ispravno i da tako treba . Zatrovani su toliko da im je to u krvi , drustvo je i kulturoloski i mentalno degradirano.
::
:: Opet covek mora biti mentalno jak i ne sme biti depresivan jer to utice direktno na njega kao pojedinca a kao takav akumulira negativnu energiju koju podsvesno i priziva tako da sve sto ne zeli da vidi videce, sve sto ne zeli da dozivi dozivece itd.
::
:: Ma nek smo zivi i zdravi , nekad ce valjda biti bolje :
:: Samo pozitivno i bez nervoze i pored svih teskoca treba istrajati
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
adachi haos 01.01.2014. 23:14 #534991

status: user
broj poruka: 36
oni hoce preko komponenti i pc-a da napune budzet... ne znam da li su ti u skupstini stvarno toliki retardi posto tesko je poverovati da neko hoce da stvara i zadrzava strucnjake a povecava cene na IT opremu... pa ko ce da ostane i da radi za drzavu koja pisha obrazovanima u oci rezuci im plate i terajuci ih da se ustrucavaju da uzmu ono malo `luksuza` (samo je u ovoj kurac drzavi luksuz imati laptop/pc/tablet...) koji im preostaje. a sto smanjuju lekarima,sudijama plate to je tek tuzno i jadno. samo ce biti vise sitne korupcije a kako i ne bi kada ponizavate ljude od kojih vam zavisi red i zdravlje jedne drzave. sreca sto sam izbegao da ljustim one knjizurde od hiljadu strana 6 tj 5 godina. bolje da su otpustili one administrativce,pisare i tjate sto ih bleji po 10 u 1 kancelariji od 3 sa 3 i sto ispijaju kafe i dobijaju drzavnu platu sa srednjom skolom. al njih naravno neko ne dira posto su rodjaci kumovi kurci i palci nasih `cenjenih` politicara. tuzno... u francuskoj je porez 70% tajkunima ,milionerima i ostaloj prebogatoj bagri a ne uciteljima,profesorima,sudijama,doktorima... al u srbiji se za novac sve moze. treba narod da se pobuni i da svi proteraju ovu garnituru koja se mora ovde 15 godina iz svih stranaka i onih na vlasti i onih koji nisu. zar je njih 1% moze da kroji sudbine nas 99%...

@SkyFire
pa sta mislis ko je tu neotesanu,nekulturnu rulju doveo ? politicari koji su celu rodbinu preselili i sve ih uvalili na neko radno mesto a to sto stotine kvalifikovanijih ljudi bleji na birou to nista... sva je ta stoka isprepletana i povezana zato se i vrte isti ljudi na politickoj sceni 15-20 godina svako je nekome neku uslugu ucionio. kako mozes da ocekujes normalan narod kada su nam vodje neobrazovana stoka koja samo zderem ,pije i krade...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 01.01.2014. 23:25 #534993

status: user
broj poruka: 563
Sada je pocelo razvrstavanje na Beogradjane i seljake,zato smo tu gde smo,nikad nismo jedinstveni i zbog toga smo djubre od naroda...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv Dada 01.01.2014. 23:42 #534997

status: user
broj poruka: 660
^
Ja bas zbog toga zivim za dan da se projekat beograd skine sa sise ove sjebane Srbije. Prave od beograda urbano selo, a 70% Srbije jedva sastavlja kraj sa krajem.



fx6300 | 990fxa-ud3 rev4.0 | 4Gb @ 1866 | gtx 460 Hawk | Seasonic X-series 650KM3
dead silent pc


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ja vidim i drugu stranu .. 01.01.2014. 23:54 #534998

status: user
broj poruka: 18472
Pored vlastodrzaca i mi smo ti kojim vecim delom doprinosimo samoj propasti..
Srpski narod je uvek ali uvek nezadovoljan ! Nas da stave u bilo koje doba , u bilo koje vreme nikad nam nece biti potaman.

A svakodnevno slusam ljude kako nece da rade jer je to ispod njihovog nivoa!
Radije ce da sede kuci i zive od roditelja ili ko zna od cega drugog-odnosi se na mladje i na starije !
Jeste da je malo teze naci posao ali Srpski narod je generalno lenj i bezobrazan i stojim iza toga !!!

Samo kukamo a nista ne preduzimamo ! Fakat !!!
Kolektivna svest ? A sta je to ???!!!

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs