Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
EPS snadbevanje (RTS pretplata) - da li sam duzan da ovo placam???
STRANA 2 OD 2
misicm @jammin 13.03.2014. 21:35 #545629

status: user
broj poruka: 360
mi smo blago receno propali skroz. i bas zato je narod ogorcen na vlast i na ceo sistem, pa niko ne zeli da postuje zakon i ne ulaze se vise u drzavu, vec svi gledaju samo sebe da obezbede.

kad jednom pocne tako, tesko se zaustavi, a kod nas je pocelo dosta ranije i sad smo tu gde smo. nikad necemo napraviti napredak sa ovakvim razmisljanjem (kako je kolega Shrotee objasnio).

Posto niko ne zeli da se potrudi da promeni nesto oko sebe, jer je lakse pobeci u ameriku ili neku evropsku drzavu i tamo se hvaliti kako si dosao iz jedne prelepe Srbije i kako je ona najbolja.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rynskelath cekaj bre Peki 13.03.2014. 22:42 #545638

status: user
broj poruka: 484
Jesi li ti potpisao ugovor sa telekomom za fiksni? Jesi, ali uvek mozes da otkazes.
Ovo ne mozes ni da otkazes, moras da placas i za one kuce koje su vikendice i gde niko ne zivi. Mozes da otkazes pretplatu ali ces prvo dobiti rogove a oni ce da razmisle da li ce ti u vikendici oprostiti pretplatu...

Jammin, blago i vama i nama, porez na posedovanje televizora i radio aparata... znaci mozemo da uvedemo porez na drveni namestaj (neko je isekao drvo za tvoj namestaj i gradju - ovde racunam i grede za krov, tako da cemo i ovo morati da placamo (evo ideje kako da udjem u politiku da i ja malo dobijam pare a da smisljam gluposti)), onda mozemo da uvedemo porez na tkaninu, svi treba da placamo 4-5 eura na tkaninu (vestacku, prirodnu - ne bitno) zato sto je prirodno uzeto iz prirode a vestacko, a jbg, neko je morao da napravi nesto vestacko...
Mozemo ovako u nedogled, platite porez na vazduh zato sto disete i izbacujete ugljen-dioksid u Srbiji i zagadjujete je... Blago nama i nasim mozgovima (ne kazem da su ostali bolji, znam dosta toga sto i u drugim drzavama ne valja - takav je trend u svetu)

Cpu: Intel E5700 @3.20hz
Ram: 4Gb Kingston DDR3 @1333
GPU: Msi HD 6850 OC 1gb/ddr5
MB: AsRock G41M-VS3 - LGA775
Case: Chieftec
PSU: MSI 500W
CpuCooler: Cooler Master GeminII
Mis: Omega
Tastatura: Logitech K350
ViewSonic 24` @ 19

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus .. 14.03.2014. 07:31 #545655

status: user
broj poruka: 4054

evo kako je TV pretplata usla u na se domove
neki forumasi nisu tada bili rodjeni a neki smo tada bili jako mali

`80 tih godina uveden je porez na TV, svako ko je imao TV morao je da prijavi isti i platio bi porez na to sokocalo.
posto odziv nije bio ocekivan, poslali su na teren horde popisivaca koji su ulazili u stanove / kuce i trazili TV !!

bio sam prisutan u CG-u kod babe i dede kad je izbila panika i odjednom su televizori bili prekriveni cebetom, na sto se iznosila najbolja rakija i prsuta ne bi li se skrenula paznja popisivacima sa kockastog predmeta prekrivenog cebetom :)

ovde u vosi se to radilo malo `logicnije`, isli su i popisivali ko ima ANTENU na krovu !! imas antenu - imas TV

e sad ide shok :) , nama u zgradama nisu mogli da doskoce jer smo imali centralnu antenu (jedna antena za 50 stanova) , pa su se dosetili kao monti pajtonovci , isli su u parovima , jedan je nosio logaritamsku antenu od 2m (obicna antena tzv riblja kost), a drugi je nosio neki `rekorder` i rad je bio sledeci, jedan sa loga antenom nisani u svaki stan po par sekundi a ovaj drugi vrti knobove (dugmice) na toj kutiji i tako su plasili narod da mogu da otkriju KO IMA KOLOR TELEVIZOR, pa su ljudi trcali da prijave svoje televizore jeer ako te ovi sa antenom uhvate jebao si cvorka !!! WTF

e onda su `90tih uveli TV pretplatu jel, sa logikom ko ima STRUJU ima MOGUCNOST da gleda PTC, pa svi treba da placamo MOGUCNOST a ne KORISCENJE , sto nije zabelezeno u svemiru

cak i ljudi koji imaju potrosnju 0KW struje po vikendicama moraju da `placaju`, sto kaze `ovaj sa crvrnim okom na slici` treba da dobijes rogove i izgubis mesec dana obijanja saltera nebi li nekako uspeo da se skines sa 5 x pretplata koje eto moras da platis jer imas 3-4 nekretnine !! zakon je naravno kao i svaki uradjen preko qrca


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Zakon 14.03.2014. 11:08 #545670

status: user
broj poruka: 3346
Clan 151, Stav 1, Tacka 40. pošalje robu i pruži uslugu potrošaču, ako potrošač to nije prethodno tražio.

Samo sto je u starom zakonu stajalo, da ne moze neko da uslovljava robu ili uslugu, drugom robom ili uslugom.
_____________________________
http://oi45.tinypic.com/2dinl8p.jpg

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac RE porez na porez 14.03.2014. 11:44 #545671

status: user
broj poruka: 578



Jeste glupo plaćati i catv i preplatu ali regulativa je takva.Kod prenosa vlasništva kola plaćaš porez na prenos apsolutnih prava svaki put 2.5 %.Zamisli prodaš auto 5 puta u toku trajanja i 5 puta platiš porez.Dobrodošli u zelmlju Srbiju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xbane hmm...... 14.03.2014. 13:14 #545679

status: user
broj poruka: 299

2.000.000 prikljucaka za struju puta 500din........mnoooooogo

Nije problem u samoj pretplati,nego u visini pretplate. Da je pretplata 50din, svi bi placali. To je oko 100.000.000din. Malo li je?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 14.03.2014. 16:00 #545703

status: user
broj poruka: 1670
manje-više svi mi plaćamo RTS, samo neki jednom, a neki dva ili više puta.

Krajem januara je vlada donela uredbu kojom se iz budžeta Srbije sa 7,5 milijardi dinara finansiraju RTS i RTV.

To je kao doneto da bi se ukinula pretplata.

Naravno raspisani su izbori i do izbora nove vlade neće biti moguće da se ukine pretplata, ako je nova vlada kakva god bude bila, pošto su sve isti lopovi uopšte i ukine, a sada RTS uživa u duplom finansiranju od strane građana i preko pretplate i iz budžeta (porez uzet od građana).

Ja pretplatu RTS-u nemam nameru da plaćam, pošto RTS istu uslugu naplaćuje građanima više puta.

Ako već izdvajaju deo novca od poreza koji ja plaćam za RTS, nemam nameru da plaćam i pretplatu za to isto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm ispade 14.03.2014. 16:32 #545707

status: user
broj poruka: 360
da je nas budzet napunio mighty sam. :)
deo jednog gradjanina je veoma mali. koliko stvarno date na porez? nekretnine i malo na robe i usluge. mnogo veci deo ubaci ratel ili grdni krediti koje nasa vlast uzima od celog sveta.
glupo je sto stvarno neko placa, a neko ne. i niko po tom pitanju ne reaguje, ni rts ni vlast.

i onda se jos ljudi hvale kako krse zakone. nije to puno para. s obzirom sta sve kod nas moze lagano da se krade od servisa, u vecoj meri. internet paket npr kosta bar 1500 dinara mesecno, a ima onih koji ga ne placaju, isto je sa vodom i strujom.

Mighty, vise tvojih para iz budzeta odlazi na plate u drzavnim preduzecima nego na rts. Sitna stavka je te pretplata.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 14.03.2014. 17:27 #545719

status: user
broj poruka: 1670
Sitna stavka koju mogu da izaberem da ne platim. To samo jedna od usluga koju mi drževa nameće da plaćam, a da je ne koristim.

Nažalost ili na sreću, pojma nemam, firma u kojoj radim posluje 100% legalno, svi doprinosi, zdravstveno, penziono i sl. uplaćuju redovno.

Kad god vidim platni listić i vidim koliko od moje zarade ode na razne poreze i doprinose i nije mi dobro. Od ugovorene bruto zarade, dobiješ samo 70%, 30% ti uzme država.

Na sve što kupiš od tih preostalih 70% država ti uzme još 20% na PDV. Pa ti vidi kako je to `sitno`.

Usluge ZO ne koristim, idem kod privatnog lekara i zubara, jer kad se razbolim nemam nameru da čekam 7-10 dana dok se ne pojavi slobodan termin kod izabranog lekara ili da čekam satima u čekaonici ako se pojavi slobodno mesto. Pitanje je da li će iko od nas dočekati tu državnu penziju i na šta će PF ličiti za 10-20 godina i da li će ga biti...

Ako su več izdvojili 7,5 milijardi za RTS, zašto i dalje traže pretplatu?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: ispade 14.03.2014. 17:34 #545720

status: user
broj poruka: 4054

deckonja matematika ti nije jaca strana , 50% svega sto zaradis ti uzme drzava , a dobijes q u oko

:: da je nas budzet napunio mighty sam. :
:: deo jednog gradjanina je veoma mali. koliko stvarno date na porez? nekretnine i malo na robe i usluge. mnogo veci deo ubaci ratel ili grdni krediti koje nasa vlast uzima od celog sveta.
:: glupo je sto stvarno neko placa, a neko ne. i niko po tom pitanju ne reaguje, ni rts ni vlast
::
:: i onda se jos ljudi hvale kako krse zakone. nije to puno para. s obzirom sta sve kod nas moze lagano da se krade od servisa, u vecoj meri. internet paket npr kosta bar 1500 dinara mesecno, a ima onih koji ga ne placaju, isto je sa vodom i strujom.
::
:: Mighty, vise tvojih para iz budzeta odlazi na plate u drzavnim preduzecima nego na rts. Sitna stavka je te pretplata
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misicm .. 15.03.2014. 19:27 #545867

status: user
broj poruka: 360
@codeus
nisam ja pokazao ni malo matematike. samo lupetanja :)

@mighty
slazem se sa tvojim razmisljanjem.
ono sto sam oznacio kao malo u mom postu je doprinos jednog radnika. to nema neku vrednost jer se gleda ukupan priliv u buzdet od svih radnika.
a pod `sitno` sam mislio na udeo RTS pretplate u onom delu koji skinu recimo jednom inzenjeru bez obzira da li je plata 1000 ili 1500e, to dodje nekih 4e za RTS. U normalnim uslovima ne bi bilo mnogo. Mnogo veci deo onoga sto se odbije od plate kao porez ide na plate zaposlenih u javnim preduzecima kao i na ko zna kakve akrobacije vlasti, a to je dosta veci problem od pretplate.
odmah se vidi neravnopravnost i neozbiljnost vlasti i RTSa jer je moguce da neko ne plati ni dinar za pretplatu, a neko placa i prakticno baca novac.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 al izabrase broj : stavka broj 13 19.02.2016. 11:17 #614322

status: user
broj poruka: 3277
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/stavka-broj-13-zbog-takse-za-rts-kasni-racun-za-struju/cwzr09y


HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl .... 19.02.2016. 11:24 #614323

status: user
broj poruka: 1492

Hteli mi ili ne moracemo to sranje da platimo! .)

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 re 19.02.2016. 12:12 #614327

status: user
broj poruka: 272
To nam je nasa `napredna` borba dala...
Problem je ako neko ima kucu, vikendicu, gde nema TV i gde ne zivi niko....u Smederevu se sad popis struje vrsi preko slikanja brojila i svaka kuca i objekat mora da se slika ako je zakljucan( ne moze se doci do brojila), i onda se dobija racun za struju i za takvu napustenu kucu.....valjda postoji mogucnost da se odjavi takav objekat i da se ne placa TV preko racuna za struju....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Drasko014 Taksa za RTS =pretplata 19.02.2016. 19:30 #614360

status: user
broj poruka: 446
sto znaci kad se nakupi kamata + glavnica onda dodju cike u popis stvari u kuci. Dok nije bilo definisano kao taksa moglo je da se neplaca ,ali sad mislim da cemo morati. Negde sam slucajno video da se ova taksa jos uvek ne nalazi u zakonu o taksama ,ali ce to verovatno brzo da se promeni samo ako bude trebalo. To ti dodje kao i taksa za poreze ili kako vec.Ipravite me ako gresim.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Re: Taksa za RTS =pretplata 19.02.2016. 19:55 #614361

status: user
broj poruka: 3277
Naravno ako ne platis posalju lopove da ti popisiju imovinu. Kako god ja svakako necu placati ovo govno od pretplate/takse/ I te iste cika bitange nece uci u moju kucu jer ce jednostavno da uzurpiraju moj ziro racun i skidaju bez pitanja a ja/ti i bilo ko zasad necemo nista moci uraditi.

Na ovu pljacku sto ce izvesti gledam kao na stednju koju ce vratiti kad tad I to sa kamatom.

Tako da moje uplatnice epsu glase : uplata za elektricnu energiju bez rtv pretplate !


Savet je da ukoliko imas devize ili stednju povuces iz banke jer i to mogu da ti uzmu.

HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: sto znaci kad se nakupi kamata + glavnica onda dodju cike u popis stvari u kuci. Dok nije bilo definisano kao taksa moglo je da se neplaca ,ali sad mislim da cemo morati. Negde sam slucajno video da se ova taksa jos uvek ne nalazi u zakonu o taksama ,ali ce to verovatno brzo da se promeni samo ako bude trebalo. To ti dodje kao i taksa za poreze ili kako vec.Ipravite me ako gresim
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire RTS prodane duse! 20.02.2016. 16:15 #614394

status: user
broj poruka: 18472
Istu ovu temu sam kacio davno ali je gazda obrisao, ne znam zasto.

No, danas RTS objavljuje vest da je samo par stotina ljudi bilo na protestu.
Skriva se istina, cenzurise se sve. I posle da im platis? Od mene dinar nece dobiti, to sam vec rekao i onda.

Inace sve portale koji su objavljivali objektivno poceli su da obaraju da narod ne sazna istinu da je na skupu bilo oko 15 000 ljudi.


Jel nam takva televizija treba?



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: RTS prodane duse! 21.02.2016. 01:33 #614420

status: user
broj poruka: 1661
Pa to i jeste problem zato nas i jasu.Da se ovo desi u Grckoj sutra dan bi zapalili pola Atine i bilo bi minimum 150000 ljudi.


:: Istu ovu temu sam kacio davno ali je gazda obrisao, ne znam zasto.
::
:: No, danas RTS objavljuje vest da je samo par stotina ljudi bilo na protestu
:: Skriva se istina, cenzurise se sve. I posle da im platis? Od mene dinar nece dobiti, to sam vec rekao i onda.
::
:: Inace sve portale koji su objavljivali objektivno poceli su da obaraju da narod ne sazna istinu da je na skupu bilo oko 15 000 ljudi
::
::
:: Jel nam takva televizija treba?
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 21.02.2016. 23:08 #614444

status: user
broj poruka: 3346
Ako se dobro secam, da li je Madjarska u pitanju, kada su hteli da im rebnu porez na internet, ljudi izasli na ulice i razvalili demonstracijama. Kod nas da najave da ce da nam grunu atomsku bombu, niko se ne bi brecnuo ni dva posto. Mozda neka mala kolicina ljudi, ali sve ostalo je totalno izombisano. I ocigledno su uspeli u tome.
Zato ce da nas drkaju i za RTS, opusteno. Iako je protivustavno i protivzakonito.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 hahaha i mrtvima taksa 22.02.2016. 15:07 #614471

status: user
broj poruka: 3277

http://www.telegraf.rs/vesti/2010912-tv-taksu-moraju-da-placaju-i-mrtvi-racuni-stigli-i-za-hodnike-zgrada-kotlarnice-i-garaze

Interesantno je da se za oslobadjanje od takse obracas rts-u a ako ne placas eps te goni , ehehehe .)



HAHAHA jebo te Max vise.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl .... 22.02.2016. 19:24 #614482

status: user
broj poruka: 1492

U prevodu BEGAJ iz Srbije ko moze,spasavaj zivu glavu! .)

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs