Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
Koji joypad koristite? Iskustva, prednosti/mane ...
STRANA 2 OD 2
-ShonE- Re: ... 13.02.2015. 16:47 #583089

status: user
broj poruka: 3529
Upravo tako, kada sam procitao sta si onda u onoj temi napisao, to mi je presudilo i resio sam da ga probam, i iskreno uopste nisam zazalio, DS4windows je nesto najbolje sto sam do sada iskusio od software-a za podesavanja i setovanja joypad-a, malo je reci da sam odusevljen zaista. Hvala za info.
Sad sve nesto kao ocekujem da uspeju da mu aktiviraju i sreaming zvuka putem bluetooth-a sa PC-a, pa da bude sve pokriveno sto joypad pruza.

Inace ja hocu da uzmem navlake za pecurkice, ima kod nasih na KP za 200-300din sto je smesna cifra, i ovako su mu pecurkice poprilicno male, tako da kapiram taman sa navlakama ce da dobiju zeljenu povrsinu..)
Inace silikonska obloga je zaista super, ali mi je nekako zao da ga komplet oblozim, cemu to, neka ga, nek se guli, koristi, izdrzace koju godinu, pa cemo ga menjamo.

P.S.: BTW dobar ti ovaj lap sa slike.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: @-ShonE
::
:: Drago mi je da si poslusao moj savet i uzeo DS4. Kontam da si samo potvrdio sve sto sam ti napisao pre par nedelja u onoj temi
::
:: Cinjenica je da nema boljeg joypada trenutno na svetu. Ove sto samaraju za DS4 jednostavno ignorisi, gledaj kroz te postove kao kroz staklo, nema tu na cemu pogled da se zadrzi..
::
:: Pozdrav i neka te lepo sluzi
::
:: P.S. Inace ja sam preko aliexpresa za 3$ narucio silikonsku oblogu i navlake za `pecurkice`
:: Evo fotka da vidis kako naleze: http://i.imgur.com/HcNo8on.jpg http://i.imgur.com/wjCE7fp.jp
::
::
::
::
:: Skyfire: ...frekfencija..
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 13.02.2015. 17:03 #583090

status: user
broj poruka: 2855
Pa dobijes sve i oblogu i pecurkice. A pecurkice posebno mislim da su 1$. Meni zao da davati nasim preprodavcima 2-3 puta vise novca, kad postoji aliexpress.




Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 13.02.2015. 17:30 #583094

status: user
broj poruka: 18941
Rumblepad2 - najudobniji joypad za mene, prijatni tasteri, ali generalno nije najbolji, bio je kada mu je cena bila 3x manja, tj. sadasnjeg naslednika. Mana je sto mu gumice odu relativno brzo i nema ih.

Dualshock za ps- odlican, tasteri su mekani i vrlo precizni, odnosno gumice koje su vrhunskog kvaliteta, elektronika, kabl.. Nije udoban kao rumblepad i strelice nisu za svakog.

Xbox wireless controler pc - zvanicno najbolji joypad koji sam imao, izrada, ergonomija, tasteri, nacin povezivanja baterija, sve je odlicno, s tim da ja nisam video kvalitetniju izradu plastike. Cena mu je oko 6.5 soma.

Razer isto ima dobar joypad, nego je previse skup zbog sminke, xlr konektora itd.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.02.2015. 19:04 #583115

status: user
broj poruka: 18472
@Shone

Mislim da smo obojica ozbiljni ljudi i da polemika isto tako zasluzuje odredjen nivo.
Ja nisam poredjenje ni pravio na osnovu nekog kineza vec direktno sa gampad koji ja imam

http://support.logitech.com/product/rumblepad-2

i Sony sa kojim sam se igrao.
Vidis recimo ta tekstura koja je tebi prijatna meni je iritantna i bas me asocira na nesto sto je tek onako otaljano ali opet kazem, ukusi su razliciti, sve je stvar individualnog karaktera. Meni taj gamepad deluje jeftino i jednostavno mi ne uliva poverenje nikako, razloge sam naveo koji su.

Ne kazem, mozda kada bih ga duze koristio mozda bi mi legao i nekako bih se prilagodio. Sta znam.

Meni je Logitech masivan, lepo lezi u ruci, upravo zbog te tezine mi je rukovanje sa njim fantasticno. Tasteri su idealne tvrdoce itd. Sve u svemu svodi se na subjektivni osecaj sta kome odgovara ali za ukupan kvalitet izrade to jednostavno ne mogu da se slozim.


Mozda je Sony bolji po funckijama i mogucnostima i sa tim mogu da se slozim ali sto se tice izrade mi je meh.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 13.02.2015. 20:14 #583136

status: user
broj poruka: 939
DualShock 2 vec preko 10 godina, cini mi se, i radi kao prvog dana. Ne menjam ga dok ne rikne!





Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 13.02.2015. 21:39 #583153

status: user
broj poruka: 3529
Eh da, ja zaboravih, ne koristim ga vec neko vreme pa mi tako nije ni pao na pamet, pored F710 i DS4 posedujem takodje i jednu egzotiku od kontrolera, a imarkovic me podseti na njega kad je napisao Razer, dakle imam i Razer Hydra.
Ovo cudo je zaista impresivno, osecaj u fps igrama je neopisiv zaista, to jedino da se proba i dozivi, a mogu samo da zamislim kako li je tek sa oculus-om. Sto se tice ergonomije, o tome ne treba puno trositi reci, posto je kontroler sastavljen od dve palice, po jedna u svakoj saci, ostavlja vam mogucnost da se zavalite i namestite ruke u polozaju koji vam odgovara bilo blizu jedna drugoj ili dalje. Ima motion senzor koji detektuje polozaj svake palice u vazduhu, a mogucnosti i nacini igranja igara su zaista raznoliki, pa tako emulacija desne pecurke moze da bude recimo preko pokreta ruke kroz vazduh na levo ili desno, gore, dole, ili jednostavno samom pecurkom, posto je obe palice imaju, dok recimo reload mozete da radite tiltovanjem palice na gore, ili jednostavno uvrtanjem, ma sta god da vam padne na pamet mozete da nasetujete. Tasteri su vrlo kvalitetni sa izuzetno kratkim hodom, a zavrsna obrada je odlicna. Ja sam na njemu odigrao par igara i moram priznati da sam bio vrlo iznenadjen i pod utiskom kao nesto zaista inovativno. Potrebno je malo prilagodjavanje ali ide veoma brzo, samo kada se skontaju komande. Baza preseta za gomilu igara je impresivna na oficijelnom forumu, pa ako vas mrzi da sami vrsite podesavanja po zelji, mozete jednostavno da skinete presete od drugih igraca po zelji, i generalno podrska je super, redovno izbacuju update-e, gotovo kao driveri za NV karte.
Ovo definitivno nije stvarcica za svakoga, ali ko zeli nesto novo i ima mogucnost da proba, trebao bi svakako.
Po meni mana je sto palice nemaju vibraciju, jer smatram da bi sa njom ugodjaj bio jos veci.

https://www.youtube.com/watch?v=v-XySKbauHU&list=PLmkCQ9ECyjGBBJhytI1lESeC0jdS8z-ai

https://www.youtube.com/watch?v=ijxnu0FtiN0

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re 13.02.2015. 23:56 #583177

status: user
broj poruka: 18941
Ovo je stvarno egzotika, extra! Fino radi ovo sa pucacinama. Cim si zaboravio da pomenes, znaci da ga slabo koristis.. verovatno je smaracina postavljati ga svaki cas za neku igru .
Ja sam mislio na Razer Sabertooth, vidim da mu je malo i pala cena (sa 100eu), ali i dalje je skup.


:: Eh da, ja zaboravih, ne koristim ga vec neko vreme pa mi tako nije ni pao na pamet, pored F710 i DS4 posedujem takodje i jednu egzotiku od kontrolera, a imarkovic me podseti na njega kad je napisao Razer, dakle imam i Razer Hydra
:: Ovo cudo je zaista impresivno, osecaj u fps igrama je neopisiv zaista, to jedino da se proba i dozivi, a mogu samo da zamislim kako li je tek sa oculus-om. Sto se tice ergonomije, o tome ne treba puno trositi reci, posto je kontroler sastavljen od dve palice, po jedna u svakoj saci, ostavlja vam mogucnost da se zavalite i namestite ruke u polozaju koji vam odgovara bilo blizu jedna drugoj ili dalje. Ima motion senzor koji detektuje polozaj svake palice u vazduhu, a mogucnosti i nacini igranja igara su zaista raznoliki, pa tako emulacija desne pecurke moze da bude recimo preko pokreta ruke kroz vazduh na levo ili desno, gore, dole, ili jednostavno samom pecurkom, posto je obe palice imaju, dok recimo reload mozete da radite tiltovanjem palice na gore, ili jednostavno uvrtanjem, ma sta god da vam padne na pamet mozete da nasetujete. Tasteri su vrlo kvalitetni sa izuzetno kratkim hodom, a zavrsna obrada je odlicna. Ja sam na njemu odigrao par igara i moram priznati da sam bio vrlo iznenadjen i pod utiskom kao nesto zaista inovativno. Potrebno je malo prilagodjavanje ali ide veoma brzo, samo kada se skontaju komande. Baza preseta za gomilu igara je impresivna na oficijelnom forumu, pa ako vas mrzi da sami vrsite podesavanja po zelji, mozete jednostavno da skinete presete od drugih igraca po zelji, i generalno podrska je super, redovno izbacuju update-e, gotovo kao driveri za NV karte
:: Ovo definitivno nije stvarcica za svakoga, ali ko zeli nesto novo i ima mogucnost da proba, trebao bi svakako
:: Po meni mana je sto palice nemaju vibraciju, jer smatram da bi sa njom ugodjaj bio jos veci
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=v-XySKbauHU&list=PLmkCQ9ECyjGBBJhytI1lESeC0jdS8z-a
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=ijxnu0FtiN
::
:: AMD FX-8350 + Noctua NH-D1
:: MSI 990FXA-GD8
:: Kingston 16GB 1600MHz Hyper Gre
:: MSI GTX780 Lightnin
:: Dell U2412M + LG D2343 3
:: SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB
:: Thermaltake Urban S71 + CM V85
:: Creative X-Fi Titanium
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic ... 14.02.2015. 08:59 #583195

status: user
broj poruka: 2855
Razer Sabertooth je isti 360, ne znam sto bi se uopste zamarao s njim. Isto kao sto su pre nekoliko godina(kontam da ima vise od 10) razne top marke poput Zowie, SteelSeries, Razer, brendirali Microsoftovog misa Intelli Mouse Optical 1.1a uz minimalne prepravke.


Skyfire: ...frekfencija...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- @imarkovic 14.02.2015. 09:08 #583196

status: user
broj poruka: 3529
Upravo tako, jeste egzotika i super je za pucacine, kao sto vec rekoh vrlo inovativan nacin igranja, i da, uzasno slabo ga koristim, prakticno vec mesecima mi stoji zapakovan. Smaranje je zbog onih kablova, moras da drzis onu budzu sa kuglom ispred sebe, a iz koje idu kablovi do svake palice po na osob, pa plus kabal na usb, meh. Eto, i to je jedna mana, umesto da su sve to lepo bezicno napravili, ali jbg-a i ovako je bio skup a kamoli da su jos ubacili da je bezicni, pa i vibraciju, ko zna kolika bi cena bila.

Taj Razer Sabertooth izgleda bas mocno, ali i cena je mocna, jer kao sto rece dautovic to je prakticno pandam 360-ci, samo nasminkan, a i verujem da su materijali perverzni, kao i trigeri.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs