Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Konfigurisanje kablovskog modema
STRANA 2 OD 2
VMARC Re: U slucaju 08.10.2015. 17:31 #604505

status: user
broj poruka: 9388
Ti si `ladno čitao...?


El Capitan

::
::
::
:: Da se neko ne sprda sa nama, i da je to ustvari neko od sizofrenicara aj ovak
::
:: Uzmi taj stari modem sa kojim eksperimentises i izlomi ga sebi o glavu.
::
:: A pojuri na oglasima neki ruter i zamoli nekog da ti sa hiltijem napravi dovoljno prostora za lan kabl i spasi sebe muka za plafon 20 eura.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX Izvestaj..., nova pitanja i opet malo davljenja :) 22.02.2016. 23:52 #614494

status: user
broj poruka: 36
E ovako: niko se ne sprda nego stvarno nisam toliko strucan i upucen da mogu da shvatim zasto ne moze istovremeno da rade i USB i Ethernet na dva kompa posto to non-stop ponavljaju gospoda strucnjaci odn. proizvodjaci, moracu odgovor (kad mi dodje) da potrazim na nekom njihovom forumu ako postoji. Znaci probao sam ali nije islo, uglavnom prvo se prikljuci iili USB ili Ethernet ali istovremeno na oba da ima vezu sa spoljnjim svetom, e sad da li se to zove WAN, Internet traffic ili kako se vec zove ne znam. A ruter sam imao ali sam dugo vremena mislio da je neispravan posto nisam mogao da mu pristupim preko uobicajene adrese za njega, posto je izgleda bila promenjena. Posle sam pronasao da ima i neka komanda za to, ali tek posto sam na ovom Belikinu pronasao taster za reset koji je skriven na jednoj maloj rupici sa strane kucista i oko cega sam citao pitanja i odgovore na netu dok konacno nisam procitao i fabricko uputstvo, jeste da mi je malo vid oslabio ali to nema veze s tim. Eto toliko novosti, Jotelu se jos nisam javljao sa pitanjem da mi konfigurisu i ovaj drugi modem (pa da ga imam makar za rezervu ali imam u planu i to jos uvek mada mi i ovde u mom gradu Jotel kaze da ne moze). Tako da ne brinete vise, jos uvek ste u pravu vi koji kazete da ne moze - mislim na LAN i USB zajedno a ovo za Jotel je za sada manje bitno, posto sam sada poceo da punim kucu ruterima, ovaj Belkin ide u druge ruke a dolaze gospoda Asus i D-Link, e sad evo opet jednog ozbiljnog pitanja za sve vas strucnjake i sveznalce: najvise sam mislio da je ovaj ruter neispravan zbog toga sto ste odmah po ukljucenju i na prazno palila lampica za prikljucen 1. port, kada se naj njega prikljuci kabl lampica se ugasi, ali nema takodje ni konekcije na tom portu. Da li je ovo hardverska ili softverska greska odn. kvar i da li se mozda moze otkloniti update-om firmvera rutera li njegovim reflashovanjem posto je zadnja ponudjena verzija ona sto je ustvari i ugradjena u njemu? Takodje bih, mada su verovatno iste prethodno hteo da obavim prethodno backup postojeceg firmvera cisto radi kasnije provere identicnosti, ali i ne daj Boze za svaki slucaj neka ga, ali ne znam kojim programom to da uradim, posto Belkin takav program nema. Nasao sam neki ruc, ali treba prvo da se procita dosta opsirno i vrlo predostrozno pisano uputstvo (nemojte ovo, pazite na ono) a meni treba da samo iz rutera izvucem firmvare i napravim njegov backup, jel koristio i radio neko nesto tako i kako?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
jovancic U stara vremena .. 23.02.2016. 21:38 #614544

status: user
broj poruka: 226
... se moglo priključiti dva računara na jedan modem - UTP i USB. Međutim, provajder (Vektor) je to relativno brzo izbacio i za više računara podelio rutere.

Poz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
janbpX Bar smo to razjasnili... 24.02.2016. 15:31 #614584

status: user
broj poruka: 36
E pa onda znaci da ipak moze i da je ono sto pise u uputstvu tacno, kod mene je Jotel u pitanju kao provajder


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs