Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Ako neko moze da mi strucno objasni ovu matematiku...
STRANA 2 OD 2
Adzem ... 29.12.2015. 18:31 #610666

status: user
broj poruka: 3797
ahahhaahahah, 400e prosecna plata? Ko to rekao, ovi napredni grobari i sizofrenicari?

Nema veze sa mozgom moja prica o visini zarade, ma stvarno? Znaci po toj logici 10% ljudi u ovoj drzavi treba da nastavi voziti panamere, rendz rovere, nove bmw petice, da otvaraju svako vece po splavovima i klubovima flase pica od po 400-500e ko dobar dan, jednostavno da trose po soma evra za jedan dan ko od sale. Dok ce drugi krasti dva jajeta iz korneta u nekom marketu da bi preziveli, ili ce jesti po marketima/narodnim kuhinjama. Ako ne zelis da sada idemo u krajnost, onda ovi drugi da nastave da rade za svojih bednih 200-250e.

Gde zivis ti? Jel si primetio mozda koja se kola vozikaju po BG/NS od 8 sati uvece, pa nadalje? Jel si obisao nekada neki klub, restoran, kockarnicu, hotel u BG? Da nisi mozda primetio koliko tih 10% ljudi ima love, koliko su to bolesne cifre u pitanju? Sve to znas ali ti ne smeta, ili mozda i ti zaradjujes 10+ somica?


:: Prosecna plata je 44166 din.A to sto pricas o visini zarada nema veze s`mozgom
::
::
::
:: M Power - 3770k - Beast 16GB - HyperX 120GB - 390X - Nitro 850W - H 100
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 29.12.2015. 19:36 #610671

status: user
broj poruka: 2936
Sto si bre ljubomoran na te ljude sto voze ta besna kola,trose po soma evra.I furas Rolex .....



M Power - 3770k - Beast 16GB - HyperX 120GB - 390X - Nitro 850W - H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 29.12.2015. 21:07 #610677

status: user
broj poruka: 2998
Po mom misljenju malo je bezveze da kazes da su skole prodavanje magle. Dakle, ja sada kao neko fakultetski obrazovan, sikter, jel?

Malo je tema otisla u sirinu, popljuvao si sada sve koji imaju zavrsenu neku skolu, kao da je sramota biti obrazovan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... 29.12.2015. 21:31 #610678

status: user
broj poruka: 2480
Stealtherice 8.0 furam vec 4-5 godina, razbijaju :)

5820k @ 4.3ghz
Alpha NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker
Dell P2414h @ 80hz ba

:: http://www.magnumbootsusa.com/magnumboots2008/us/prod/5038.as
::
:: Zavrsio sam pricu sa cipelama/cizmama za narednih 5 godina, uzeo sam proverenu stvar u ovoj dezert i crnoj varijanti, 120e za oba para
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko Matematika u Srbistanu 29.12.2015. 23:02 #610681

status: user
broj poruka: 242



Htedoh uzmem 2x8 gb rama. Cena takvog kita je 100dinara veca nego da uzmem dva puta po 8giga rama....Gledam i nevera....A sve to razmisljajuci da uzmem jos 2x8 malo kasnije, da ne bude veliki sok za novcanik da uzmem 32 odjednom. Trenutno je cak isplativo da uzimam svaki mesec po 8 da sto manje boli po novcaniku , misle ljudi o kupcima, to li je. Ne znam za drugo objasnjenje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 29.12.2015. 23:36 #610683

status: user
broj poruka: 3797
Pogresno si shvatio druze, moji postovi su malo duzi, pa molim sve da citaju sa koncentracijom. Moji roditelji su obrazovani ljudi, moja bliza i dalja rodbina je fakultetski obrazovana, daleko od toga da sam ja jedan od onih iskompleksiranih djilkosa koji pljuje sve sto nije licno postigao u zivotu. Ja konkretno pricam o novcu i platama, znaci finansije. Pekiju nisam odgovorio jer me covek ocigledno podjebava i podsmeva mi se, ali cu zato tebi odgovoriti i pokusati objasniti na sta konkretno mislim.

Ja sam osoba koja poslednjih dve godine zaradjuje oko hiljadu evra na mesecnom nivou, nekada je to malo vise, nekada je to malo manje. Ja nikako ne mogu da budem ljubomoran na fakultetski obrazovane ljude koji imaju dobre polozaje po nekim firmama i primanja od recimo 800-1000e, pa neka to bude i 1200e. To su otprilike cifre sa kojima i ja baratam mesecno, tako da ja znam kako je imati toliko novca u Srbiji, dakle kada jedan clan porodice toliko zaradjuje. To je fin i lep zivot, sa toliko novca se skoro sve moze priustiti ovde kod nas racionalnim i pametnim trosenjem, ali je opet to daleko od bahatog nacina zivota, a upravo o tome ja pricam ovde. Pricam o ljudima koji zaradjuju petocifrene evrice, u zemlji gde je prosecna plata 200e, a takvih je po BG mnogo. Krecem se dosta po gradu, izlazim, itd. vidim sve sta se desava oko mene. Mnogo njih sa lovom se nakotilo, kao nikada do sada. Ja pojma nemam odakle tim ljudima toliko love, koje su to skole da idem i ja tamo? Cak ni sa zutima nije bilo ovako, ovo je sada najludje vreme ubedljivo. Ja vise te panamere i rendz rovere po gradu ne mogu ni da izbrojim, bas je postalo nepodnosljivo gledati svo to izdrkavanje.


:: Po mom misljenju malo je bezveze da kazes da su skole prodavanje magle. Dakle, ja sada kao neko fakultetski obrazovan, sikter, jel
::
:: Malo je tema otisla u sirinu, popljuvao si sada sve koji imaju zavrsenu neku skolu, kao da je sramota biti obrazovan.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re: ... 30.12.2015. 01:24 #610686

status: user
broj poruka: 2936
Adzeme pa ti si pricao prosle godine da zivis sa devojkom u stanu koji placas i da imas platu oko 60k dinara i da mozes da priustis hardver koji pozelis.Kako sad zadnje 2 godine primas toliku platu?Daj da resimo misteriju.
P.S.Nikad ti se ne bih podsmevao.


M Power - 3770k - Beast 16GB - HyperX 120GB - 390X - Nitro 850W - H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 30.12.2015. 02:41 #610687

status: user
broj poruka: 1463
pa jeste da nije stomatologija neka nuklearna nauka, ali opet je i nauka i zanat. ne moze to svako da radi, oni provedu minimum 5 godina u školi, i svaku godinu plaćaju 4hilajde eura (prijateljica mi studira to pa sam upućen) što je 20k eura samo školovanje, pod uslovom da sve završiš u roku pa dodaj još +2 godine prosečno studiranja to je već 30k eura. U Srbiji. Ludilo mozga a? :D
i onda ti kad odeš kod zubara normalno je da će ti on uzeti 50 evra za popravku zuba.
Te lasere nema još niko u srbiji, i pitanje je kada će ih biti uopšte. Jedini laser koji zubar koristi je ona plava svetlost (uv svetlost) da ti stvrdne belu plombu :D

druga stvar, laser je mnogo skuplji (nova fensi tehnologija koja radi isto sranje kao i bušilica) i treba ga otplatiti kao investiciju u posao.


inače te cipele u planeti što si ti uzeo su bile 11k, sad su 7k, što je manje više ok po meni, popust 35 %

sad svi masovno poručuju sa engleskog sajta sportsdirect jer je prejeftino a kvalitet je na nivou.


Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Zivim u okolini NS-a 30.12.2015. 03:56 #610689

status: user
broj poruka: 1332
I tu su svuda plate 180-250e...U zivotu nisam imao pare da dam za cizme,patike ili sta vec preko 3,4k dinara...Radio sam svasta u zivotu i ako imam samo 22godine i niko mi nije dao vecu platu od 200e...Minimalac u drzavi je 121din na sat!Za Srbiju je prosecna plata 45k dinara,to stoji ali to je BG i sve glavonje koje imaju preko 100k platu pa dizu enormno prosek...Zavrsio sam za autoelektricara,iskreno ne vidim nikakvu buducnost za mene u Srbiji trenutno.ja imam 180e platu a radim u polj. radnji u kojom sam i komercijalista,trgovac,knigovodja,fizikalac,cistacica...)Malo je teska situacija u pordoici sto se ticne finansija tako da mi ne ostane nista od plate.Hteo bih da se osamostalim i sam zivim ali sa 22k din nema sanse :P
Gledao sam da odem preko, ali poceli su svi da seru po nama i ponasaju se kao prema robovima!Ne znam vise sta da radim a da imam bar koji dinar u ovoj drzavi!
Svaka vam cast sto mozete odvojiti 100e za patike ili sta vec.Gledao sam u Slovackoj ne daju vise od 3e po satu,ma mars bre nek se nose i oni i svi za 3e...

U Srbiji ko ima para taj ih sigurno nije zaradio posteno jer je ne mozes napredovati u svetu a da si posten!kazem vam okolina NS-a je 200e prosek plate,ne znam kako je dole u Srbiji.Ne moze Vucic ili neka trta mrta da promeni financijsko stanje.Poduzetnik je takav kakav je.U Srbiji se isplati platiti kaznu ako me razumete.Bolje platiti 100k 200k kaznu nego dici radnicima platu.Jeftinije je platiti kaznu nego radnika!
Ja sam radio na extruderu za 20k dinara.Extruder za granule od cega se prave plasticni delovi za auto industriju.Ljudi u inostranstvu imaju na tom radnom mestu preko 3k e platu.On meni kaze ako hoce hoces ako ne ne moras jer jos 100 ljudi ceka da radi i za tih jebenih 20k dinara.
Zato se i raspadamo,primorani smo da prezivljavamo a ne da zivimo.Nema vise sredine,sad si ili bogat ili nemas za `leba!
Volim Srbiju i ponosan sam na to sto sam srbin.Srbija je super zemlja,jedino je neverovatno losa finansijski.Srbija ima super ljude,prijatna zemlja.bio sam par puta u inostranstvu,nemacka,austrija itd.To nisu ljudi tamo,to su roboti.Imaju samo materijalne stvari i nista vise!
Ovde kod nas brate mili nemas a srecan si covek,zasto?Zato sto smo prijatni ljudi,komunikativni...Ne kazem ima i govana,ali preovladava prijatan duh :)

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 30.12.2015. 09:45 #610691

status: user
broj poruka: 18940
To je bilo prosle godine, i 45k, nije 60, mali je napredan .

@bosh, meni kao da se cini da u NS-u lepse zive nego Beogradjani, kad god odem, takav utisak sticem.
Nemoj da cekas sansu da dodje k tebi, idi preko, to je jedina sansa u ovom trenutku, ako ovde nema sta da te vezuje toliko, nakon nekoliko godina ces moci da biras, da ostanes tamo gde si uspeo nesto ili da se vratis ovde sa iskustvom u inostranstvu. Autoelektricar, to je bre platetina u Nemackoj, Austriji, i posao koji je milina raditi, da sam na tvom mestu, odmah bih se angazovao da idem negde preko, malo je rizik ako nemas nikog, ali bez toga ne moze, ali mozes uspeti ako hoces.
Uglavnom seru po nama(najverovatnije) jer sva go*na koja su tamo od Srba su lopovi, zato nas i ne vole, sto je normalno. Ali, ima mesta naravno, nije svuda tako.

:: Adzeme pa ti si pricao prosle godine da zivis sa devojkom u stanu koji placas i da imas platu oko 60k dinara i da mozes da priustis hardver koji pozelis.Kako sad zadnje 2 godine primas toliku platu?Daj da resimo misteriju
:: P.S.Nikad ti se ne bih podsmevao
::
::
:: M Power - 3770k - Beast 16GB - HyperX 120GB - 390X - Nitro 850W - H 100
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re... 30.12.2015. 14:10 #610699

status: user
broj poruka: 170
Bosh u pravu si. Volim Srbiju i ponosan sam na to što sam Srbin. Ovde je, na žalost, teško do posla. Mislim ima posla ali on ne može da nam priušti osnovno u životu. Da ne bude zabune, kod osnovnog mislim na hranu, higijenu, racionalan net, malo telefoniranja i osrednju konfiguraciju kući. Kada vidim kako ljudi imaju dobre kofiguracije i svaki put nadograđuju zapitam se šta je samnom :( U januaru punim 34 godine, posle 4 godine nepregidnog rada, što na 2 posla od jednom, u 2 firme od kojih mi je u jednoj plata bila 18k na PP poslovima, a u drugoj (inostranoj) 23k+2.5k na ime regresa i toplog obroka (koji je iznosio 73 dinara na dnevnom nivou), ostao sam bez posla. U toj drugoj firmi je `pao` sistem pa su izgubili sve podatke o prekovremenom u poslednjih 6 meseci (fura se fazon EU o preraspodeli na 6 meseci) pa smo izgubili od 15 do 30k dinara jer su nam ofrlje podelili. Ostao sam tu bez posla ne zato što se nisam trudio (radne subote, nedelje, praznici, po 12 sati i mnogo truda da se unapredi sve što može, od ideja do predloga), provodio sam sate i sate učeći da mogu da napredujem i izgleda da su ti moji pokušaji bili moja propast. Servisiram računare već 17 godina, stalno unapređujem znanje, godinama sam i na pcberzi iz tog razloga ali kada je trebalo da me unapred, navodno konkurs za IT tehničara, dva puta su primili klince od 21 i 22 godine. Iako je strana firma ipak ima čuvenih veza. Idu dotle da se na primopredaji smena mora stajati iza žute linije, a do nje se dolazi u koloni, bez da pitaš kolegu dokle je došao i da li ima nekih problema. Jednostavno osećali smo se kao u logoru.
Ali ne gubim nadu da će negde biti bolje. Lopov nisam, niti ću biti. Ne verujem da je svuda u inostranstvu bolje niti da se može baš tako lako proserirati. Moje uverenje je da ako odeš preko moraš postati rob, kaošto je neko pomenuo, ili lopov kao što reče IMarković.
Pokušao sam odem preko više puta, to me je koštalo i novca i živaca i ništa. Od ono malo rodbine koje imam preko svi kukaju kako nemaju i ne mogu da mi pomognu tako da sam i od njih digao ruke.
Zaista ne znam odakle ljudima novaca za iživljavanje po kafićima, hotlima, splavovima.... Koliko god da sam štedeo ili zarašivao uvek je nešto iskrslo da ne mogu da sebi priuštim išta skuplje od 5k dinara 2x godišnje. Imarković je opet u pravu da su plate autoelektričara preko mnogo veće ali da bi se naš čovek tamo zaposlio treba da rodi slona jer nije Nemac ili već neki njihov građanin. I ako dobije njihove papire uvek će biti građanin drugog ili trećeg reda. Zato mišljenja sam da treba ostati ovde i izboriti se za bolje.
Što se tiče obuće i odeće, čitao sam par članaka da nam obuća, iako piše da je za sve vremenske uslove, ipak nije tog kvaliteta pa više, nekako, verujem da je bolje i jeftinije naručiti sa nekog proverenog sajta jer naši pilićari su stvarno preterali.
Pozdrav.
Marko


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 30.12.2015. 14:33 #610701

status: user
broj poruka: 12785
Može dobro i pošteno da se zaradi u Srbiji ali je potrebno dosta sreće. Ja sam skoro 10 godina se cimao da bih bio gde jesam i odavde idem samo na bolje, ali sam se usavršavao stalno u struci tako da mogu svoje cene da odredjujem za freelance, i nisu male: kome se ne svidja ne interesuje me.

Ono što nisam radio kao većina je da nakon fakulteta jurim sa diplomom i nadam se da će mi neko dati posao, jer kod nas to tako ne funkcioniše. Krenuo sam da radim prvo za džabe da bih stekao iskustvo i bum tras, džabe ili ne potpisao se na Battlefield 3, i odatle krenuo da skupljam iskustvo. Jedino sam imao sreće medju 50 ljudi da dobijem posao, i to samo iz razloga jer sam zvao svakih par dana da pitam jesu odabrali nekoga...

Ukratko, neće vam niko dati na tacni posao ako ne pokažete inicijativu da radite.


Pošto ne bih privatne informacije da dajem kolika mi je plata itd daću najbolji primer mog prijatelja.

Čovek je završio ekonomski ali radio je razne poslove u komercijali po raznim firmama kod nas, nije imao neke bog zna kakve plate, 400-500 evra. Jedan dan je firma koja je bila uvoznik za Samsung otvorila konkurs za menadžera prodaje, i imao je sreće: medju raznim matorcima sa iskustvom on je sa 25 godina dobio posao koji je bio plaćen 1000 evra jer je bio mladji i voljan da uči.

Prelaskom kasnije u druge firme nije imao ispod 1000 evra platu, a kasnije gde je sad, ima 1200. Tako da može da se zaradi lepo i pošteno ali zaista treba imati sreće...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray re.... 30.12.2015. 14:39 #610702

status: user
broj poruka: 170
U oravu si Daum :)
Primetio sam i sam da bi većina ljudi htela da im neko nešto da ili im nađe posao. Moraš se dobro potruditi i biti dosadan. Problwm je što i kada te ne odaberu ne daju povratne informacije zašto nisi odabran. To je, po meni, važno kako bi unašredio to što ne valja ili ga ispravio....


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Ljudi 30.12.2015. 15:49 #610707

status: user
broj poruka: 1332
sve stoji sto kazete ali ljudi vise ne cene trud,zalagnje,tvoje vreme,tvoje potrebe.danas sto vise radis vise traze od tebe!trebao sam da radim kao vozac u jednoj firmi(viljuskar,traktor...)Prosao sam testove,poligone bez greske i na kraju prime starijeg radnika koji je juce izasao iz zatvora i za par dana su ga uhvatili kako krade pa su mu dali otkaz...Sta reci?Ja sam mlad i ne bojim se ni jednog posla!Hocu da ucim i sve ali kazem vam ovde se to ne ceni...Ja sam radio u jednoj firmi i na extruderu i bio viljuskarista,i radio da jos jednoj masini koja pravi kalupe,i bio jos potrcko kad treba nesto,moja smena ide kuci a ja ostajem jos 5 6 sati da radim!!Imao sam 20k platu kao i zene koje stoje za stolim i prebiraju materijal koji ide meni i onda ja dalje sa njim radim.Ista plata isto sve!trudio sam se kao nov radnik da napredujem i davali su mi sve vise posla i odgovornosti ali plata nista!
Sto se tice Novog Sada,80% njih je diglo kredit.NS ima ok plate tu su oko 30-40k prosek.
Zavrsio sam za autoelektricara ali u skoli iskreno nista nisam naucio!Ove u olokini svi imaju svoje pa njih uce i ostavljaju im svoj zanat.Ako nemas vezu ili znanje mozes zaboraviti na dobar posao.Ja sam takav da mi jednu stvar ne moras 100x objasnjavati,brzo ucim,ali kao sto rekoh ljudi to ne cene!

Gledao sam da idem u inostranstvo ali nisam nasao posao koji bi mi se isplatio da napustim Srbiju...Za 3e da radim u inostranstvu?Ne treba mi to...Ako vec napustam sve sto znam onda hocu da zarad pare a ne da prezivljavam tamo...

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 30.12.2015. 16:38 #610708

status: user
broj poruka: 1301

Ako može neko da mi objasni šta znači: `ponosam sam što sam Srbin`

Mogu da budem ponosan na sebe ako sam nešto dobro uradio,ako sam pomogao nekom i sl.,a biti ponosan na to što sam rođen ovde i to što su mi roditelji srbi (ili neke druge nacionalnosti) mi je potpuno besmisleno.

Mada,možda ja ne znam nešto što Vi znate (zato sam i zatražio objašnjenje).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re: ... 30.12.2015. 17:27 #610710

status: user
broj poruka: 170
Pa mnogi se stide zato što su rođeni u Srbiji, zato što je Srbija, po njima, zaostala. Ponosim se jer sam rođen ovde. Mislim da je Srbija lepa zemlja i još nije izumro duh prijateljstva. Na to sam ponosan, ponosan sam što sam deo tog naroda :)
Dovoljno?


Dovie`andi se tovya sagain.

::
:: Ako može neko da mi objasni šta znači: `ponosam sam što sam Srbin
::
:: Mogu da budem ponosan na sebe ako sam nešto dobro uradio,ako sam pomogao nekom i sl.,a biti ponosan na to što sam rođen ovde i to što su mi roditelji srbi (ili neke druge nacionalnosti) mi je potpuno besmisleno
::
:: Mada,možda ja ne znam nešto što Vi znate (zato sam i zatražio objašnjenje).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Ja sam ponosan 30.12.2015. 17:29 #610711

status: user
broj poruka: 1332
zato sto su srbi(vecina) dobri i pristojni ljudi!Srbija ima veliku i opsirnu istorjiju.Nismo roboti vec ljudi,nemamo materijalne stvari ali smo srecni ljudi(kad se svako dobro zapita shvatice).Mogu da pecem rakiju gde hocu,mogu da kupim pljeskavicu a da nije od mrtve macke,znam kako mi se komsije zovu,ljudi se jave i kazu dobar dan.jednostavno prjatan narod.Ne kazem ima i govana i teskih lopova ali preovladava dobar narod...
Mi zivimo sa 200e a ljudi u inostranstvu ne znaju da zive sa 2000e...Srbi su snalazljiv i veoma vredan narod!
`Svuda je dobro,ali kuci je najbolje!`

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.0ghz
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pegasus89 Ludilo 12.01.2016. 01:14 #611598

status: user
broj poruka: 38
Drugari,

Lagano, uz kafu, pročitah celu ovu temu. Totalni ste kraljevi! Ali slika sa teglama magle mi još uvek drži kez na licu. Hahahaahah
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh To me je podsetilo 12.01.2016. 12:47 #611636

status: user
broj poruka: 1332
kako Kanada prodaje vazduh Kini...Ne znam jel znate za to?Kompresiju vazduh u one pumpice za astmicare i to im prodaju jer je Kina extremno zagadjena.

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.5ghz,Cm212plus
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646106.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs