Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
TOVLJENI PILICI
STRANA 2 OD 3  
nenika2009 Re: Mene brine.. 19.01.2016. 20:14 #612176

status: user
broj poruka: 1083
Pre nekolilko godina Nikola Aleksic je rekao da Bambi koristi GMO soju.Rusi, isto pre nekoliko god. su bili u Srbiji i trazili soju bez GMO.Nasli su u jedno malo mesto u centralnoj Srbiji, Ni na jedno drugo mesto nisu nasli bez GMO.Gde god da su gledali, nasli su samo GMO soju.
A ono za devojke i zene, pa ni muskarci nisu isti, sad kad ih gledam kako trce,ono kao devojcice trce.

:: A zasto plazma
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Mene brine.. 19.01.2016. 20:35 #612181

status: user
broj poruka: 18472
Znam to za soju. Kod nas je Monsanto prihvacen i ako je po zakonu zabranjeno GMO. Nego kakve to veze sa plazmom ima? Zaista se nikad nisam interesovao od cega je pravljena. ???


:: Pre nekolilko godina Nikola Aleksic je rekao da Bambi koristi GMO soju.Rusi, isto pre nekoliko god. su bili u Srbiji i trazili soju bez GMO.Nasli su u jedno malo mesto u centralnoj Srbiji, Ni na jedno drugo mesto nisu nasli bez GMO.Gde god da su gledali, nasli su samo GMO soju
:: A ono za devojke i zene, pa ni muskarci nisu isti, sad kad ih gledam kako trce,ono kao devojcice trce
::
:: :: A zasto plazma
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 19.01.2016. 20:48 #612182

status: user
broj poruka: 3974
Jebote, juce sam smazao celo pakovanje plazme sa mlekom, What the FUCK! Soja u keksu? Tamo pise da ima samo vitamine, hahahaha..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: ... 19.01.2016. 21:07 #612183

status: user
broj poruka: 1083
Pise da ima sojino brasno i sojin lecitin.


:: Jebote, juce sam smazao celo pakovanje plazme sa mlekom, What the FUCK! Soja u keksu? Tamo pise da ima samo vitamine, hahahaha..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.01.2016. 21:15 #612184

status: user
broj poruka: 3797
E moj upuvanko, pise i na tarabi...

To je ono sto sam vam rekao(neXus takodje) teoretski nema sta da se jede. Meso je otrovno u bukvalnom smislu te reci, ovo drugo je GMO. Tvrdim da je 70% GMO kod nas u krompiru, soji, pirincu, i jos nekim zitaricama...

Drugo, na cemu prziti nesto? Ulje je kancer, mast takodje jer su zivotinje bolesne, a maslinovo ulje kupovno nema veze sa vezom...


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: ... 19.01.2016. 21:21 #612185

status: user
broj poruka: 1083
Koliko sam ja informisan JOGURT ne mogu za zagade sa bilo cime,jer onda to vise nije jogurt.Ja od mleka samo jogurte tucem a mleko iz prodavnice nece ni macka da pije, pa nisam ja lud da ga pijem

:: E moj upuvanko, pise i na tarabi..
::
:: To je ono sto sam vam rekao(neXus takodje) teoretski nema sta da se jede. Meso je otrovno u bukvalnom smislu te reci, ovo drugo je GMO. Tvrdim da je 70% GMO kod nas u krompiru, soji, pirincu, i jos nekim zitaricama..
::
:: Drugo, na cemu prziti nesto? Ulje je kancer, mast takodje jer su zivotinje bolesne, a maslinovo ulje kupovno nema veze sa vezom..
::
::
:: http://valid.x86.fr/cx7bt
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.01.2016. 21:27 #612186

status: user
broj poruka: 3797
Mene ne zanimaju raznorazne price, mene zanimaju samo rezultati posle 2000-te godine. A rezultati govore da je 3 ili 4 puta cak vise povecana smrtnost od raznoraznih malignih rakcina i tumora. Pa pogledajte koliko dece do 15 godina ima rakove i tumore, ej dete, pa nije to dete uspelo da se toliko nazdere crvenog mesa, da popusi toliko kutija cigara i sta ti ja znam. Znaci da je to u startu vec bolestan plod bio... Da li se sve to postiglo bombardovanjem, ja licno ne verujem da je samo to u pitanju, jeste sigurno i to uzrok ali da bude bas u ovolikoj meri...


Od 2000-te godine ova drzava je izgubila svaki moguci identitet i snagu, truju nas i sprdaju se sa nama na sve moguce nacine. Pitanje je dal su CIA agenti bili i taj Milosevic i onaj Stanisic, sve ce to istorija pokazati. Mada sumnjam, kao sto vidite nasi gospodari su toliko mocni da se i istorija menja i spinuje kako tim mocnicima odgovara. Evo decu na Kosovu uce(pise u udzbenicima) da taj prostor nikada nije ni pripadao Srbiji...



http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 19.01.2016. 22:40 #612190

status: user
broj poruka: 18472
Ne treba ocajavati a i hrana nije svugde ista. Poenta je u sledecem a to je da se ishrana zasniva na proteinima i da se uzimaju namirnice i biljke koje su antioksidanti. Uz sve to fizicka aktivnost je neophodna, neki sport. Moze covek da bude zdrav i pored raznih uticaja, lose hrane, toksina i sl. Morate biti disciplinovani i odgovorni prema sebi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 19.01.2016. 22:53 #612192

status: user
broj poruka: 18941
Na maslacu. Ali ne onaj iz maxija, to nije maslac. Daje hrani poseban smek i nije stetan.
Svinjska mast je dobra, ali ne ide bas za sve. Postoji nerafinisano suncokretovo ulje koje mirise na suncokret.
Maslinovo ulje koje sam kupovao u Grckoj u Lidlu je bilo skroz ok, ali kod nas ne znam, pogledacu u Metrou sta ima, nisam se setio zadnji put, stalno zaboravim. Treba pogledati u Superveru, ipak je on grcki, trebalo bi tamo da ima kvalitetno maslinovo ulje.

::
::
:: Drugo, na cemu prziti nesto? Ulje je kancer, mast takodje jer su zivotinje bolesne, a maslinovo ulje kupovno nema veze sa vezom..
::
::
:: http://valid.x86.fr/cx7bt
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.01.2016. 23:03 #612193

status: user
broj poruka: 3797
Hvala Igore.

@Sky
Ma sve si ti u pravu, koliko god da nas vuku levo, mi moramo da guramo desno, pa da idemo nekom sredinom otprilike. Ali cela situacija bas ubija volju za sve, ili je to samo kod mene. Mozda je samo meni crno ispred ociju, ali sebe da lazem ne mogu...


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.01.2016. 23:15 #612195

status: user
broj poruka: 3797
Evo jos jedan primer da navedem, ceo zivot jedem mleko i ovsene(stavim malo secera ili meda). To mi je dorucak poslednjih 10 godina bukvalno, obozavam to i nikada nisam imao probleme. Moj stomak je mesalica i ja sam svinja koja vari sve, cak i kada jedem nesto sto ne ide i ne mesa se. Te ovsene sam kupovao uvek u zdravoj hrani, odakle oni to nabavljaju pojma nemam. Hocu da vam kazem da sam po prvi put kupio pakovanje pre metar dana u maksiju, u providnom celofanu i da sam osetio takve bolove u zelucu posle klope da to nije normalno. Sutradan uradim sve isto kao sto radim godinama i opet osetim bolove, ali ovog puta slabije. Sta se tu desava pojma nemam, ceo zivot to jedem i sve je bilo u redu, a sada mi ovaj iz maksija ovas nije odgovarao nesto...


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 19.01.2016. 23:19 #612196

status: user
broj poruka: 1577
Da razjasnim nekoliko stvari jer vidim da odavde niko nije imao dodira sa uzgojem pilića.

Ovo na snimku je voda, nema tu nikakvih nitrata i gluposti jer bi to bilo skupo za onoga ko prodaje to na kraju. Malo ga naduvaju vodom da dobije na masi i izgledu, kad ubaciš u tiganj voda ispari. Meso se konzervira na drugačiji način a ne ovako. Ovo je samo trik da se za male pare veštački napumpa proizvod.

Ako neko hoće dobro i zdravo meso ima mali milion načina da se to nađe. Na periferiji ima toliko naselja i u svakom se nađem barem jedno domaćinstvo koje gaji piliće. Kupiš deset komada, zakolješ i u zamrzivač, svežije i bolje od toga ne može.

Takođe, koncentrat nije otrov, nemojte da vam pričaju bajke, koncentrat je mešavina samlevenih žitarica, minerala i amino kiselina koje su neophodne za rast. Nema tu nikakvih opasnih hemikalija. Mnogo više opasnijih hemikalija ima u flaširanoj vodi, cigaretama, instant kafi i kokicama za mikrotalasnu nego u hrani za piliće.

1 kukuruz 52,18
2 sojina sacma 18,00
3 sojin griz 10,00
4 mast 4,00
5 psenica 10,00
6 kvasac 1,00
7 stocna kreda 0,85
8 dikalcijum fosfat 2,20
9 lizin 0,20
10 metionin 0,25
11 so 0,32
12 premiks 1,00

Sve ovo navedeno je nešto što je prirodno ili se već nalazi u našem organizmu. Nema tu nikakvih otrova, kancerogenih supstanci i baba roga.

To što pilići nagruvaju za vrlo kratko vreme veliku kilažu je rezultat toga što se pilići gaje u skučenom prostoru, dobro se hrane a nigde ne troše tu energiju. Neko mene da zatvori i da me samo hrani najboljom hranom bi od mene za mesec dana napravio mešinu od 150 kilograma. Da ti isti pilići šetaju okolo oni bi sporije i dobijali na težini.

Takođe je jako bitno koje pile je u pitanju. Kao i kod sorti povrća, tako i određene sorte pilića imaju različite ukuse mesa. Recimo piletina u Japanu i piletina ovde sigurno ne može biti istog ukusa jer je tu u pitanju mnogo različitih faktora. Ako pile po ceo dan leži u zatvorenom prostoru u svojem izmetu i samo `ždere`, da li će to pile imati isti ukus kao i ono koje ima prostor za kretanje?

Zato pravac u neko od okolnih sela, kupiš domaće i ne misliš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.01.2016. 23:23 #612198

status: user
broj poruka: 3797
@ilicstefan
To sto si napisao da se nalazi u koncentratu je nesto sto stoji na papiru, da nisi mozda ti licno to nosio na VMA da ga tamo pregledaju? Cak i da pregledaju dal mislis da bi rekli da se nalazi jos nesto tu, da li uopste mi imamo tehnologiju da prepoznamo neke druge komplikovanije supstance. Ima tu mnogo faktora i zagonetki, takodje po zakonu pise da ne smemo da uvozimo GMO hranu, a ima je kolko hoces po marketima.To pise druze, da ne ponavljam i na tarabi pise...

Jos nesto, evo sam si lepo napisao kukuruz, sojina sacma, griz i ostalo... Ko kaze da to nije GMO? Eto ti u startu problem. Ako nasa drzava uvozi pasulj, krompir i kukuruz pored onolike Vojvodine(jer je nekome tako u interesu), onda ja odgovorno tvrdim da je sve to nista drugo nego GMO i sluzi za trovanje nacije.


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 19.01.2016. 23:34 #612199

status: user
broj poruka: 9460
Upuvanko dobro zbori, sve je to bre zatrovano. Pocevsi od samih zatrovanih njiva gde uzgajaju to zrnevlje, pa do hrane, premiksa, miksa, koncentrata...preko zivotinja pa do nas. Vecina seljaka, manjih uzgajivaca potpuno isto uzgaja te kokoske, nema tu neke razlike, jer se njemu ne isplati da svu tu hranu za njih organski uzgaja - nekad bilo.
Kokoski nije dovoljno da kljucne malo trave, po koju glistu i sl. mora joj se baciti nesto konkretno, a to sve zivi otrov kad kupis.

Druga je prica ljudi koji uzgajaju za sebe iz svojih basta koje nisu tretirali nikakvim otrovima, pa imaju te zivine malo za sebe i rodbinu i nesto sitno prodaju...

Sve u svemu, do zdrave hrane je danas tesko doci, jedino zasukati rukave i sam nesto posaditi, uzgojiti koju koku, svinju...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 19.01.2016. 23:41 #612200

status: user
broj poruka: 3797
Ma idi bre, ovo je postalo nepodnosljivo. Nekada mi je krompir stajao u podrumu nedeljama i nedeljama, sada krene da truli posle nedelju dana. I to pocne da truli iz srzi, iz samog centra...


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: ... 19.01.2016. 23:54 #612201

status: user
broj poruka: 1577
Ne, to ne stoji samo na papiru, ne budi toliko paranoičan, već se tako pravi, a kako to znam? Pa lepo zato što je nekada moja baba pravila koncentrat, ne samo ona nego mnogi. To je bilo nekada kada su ljudi imali svoje žitarice, kupi se mešavina i dodaš u žitarice i eto ti koncentrata. I sada se koncentrat može kupiti u poljoprivrednoj apoteci. Nažalost mnogo je skup pa zato nema mnogo ljudi koji gaje piliće.

Sa čime hrane velike firme, to već ne znam, tu mogu da trpaju sve i svašta, ali za koncentrat znam da nije opasan. Takođe, takve stvari se ne `nose` na VMA već se pregledaju u Veterinarskom zavodu jer koliko znamo VMA je ustanova koja se bavi ljudskom, a ne životinjskom medicinom.

Takođe, opet ti govorim, nemoj da si toliko paranoičan. To što se kod nas gaji su obični hibridi koji se uvoze iz Holandije, Francuske i Belgije. Znam to jer sam imao dodira sa tim stvarima. Ima i naše domaće ali ljudi ne kupuju samo zato što je domaće, jer im je uvek to strano bolje ali nekada nije tako.

Takođe znam da kod nas nema GMO jer se proizvodi samo u Americi, druge firme ga jednostavno ne proizvode jer nemaju patent, samo Monsanto može da proizvodi GMO inače bi zalepili svakome tužbe preko nosa ako bi neko nešto pokušao. Monsanto nije korporacije koja hoće sve da pobije već koja hoće da stekne monopol i da nas opelješi. Zašto bi Monsanto gurao preko okeana svoje proizvode kada mnogo bolje može da se nabavi u Holandiji? Pokušali su da se probiju na tržište Evrope ali je to zabranjeno zato što je hrana dovoljno neispitana.

Ne krije se đavo iza svakog ćoška, bez obzira što Kurir, Informer i ostale novine za WC tvrde drugačije.

@nexus
To šta se radi po pijacama mogu da potvrdim, naime šargarepu so svojevremeno, a i danas to rade, prali tako što bi u spravi za pranje (bure u koje se sipa voda pa se okreće i pere šargarepa) uz vodu dodali deterdžent za sudove. Šargarepa bi se sijala posle pranja.

Međutim ovo rade samo aljkavi proizvođači. U svakom selu imaš nekoliko tih aljkavih koje nije briga nizašta. Isprska njivu protiv plamenjače i onda flašicu od preparata zavrljači nasred puta ili pocepani najlon za plastenik baci nasred puta. Takvih nema mnogo ali ih ima. Naravno nisu svi isti, ima i onih koji nisu trovači već odgovorno rade.

Aždeme, malo sam ti skratio citat da ne bude natrpano, nemoj da si toliko paranoičan. Nije sve tako crno kako ti pričaš, da jeste da li bi bio živ do sada?

Izvinjavam se na ovolikom zidu teksta ali jednostavno sam morao jer sam video dosta zabluda i dosta nagađanja.

Živim na selu i iskusio sam iz prve ruke kako se to sve gaji i neguje. Bez uvrede, ali vi `gradska dečice` nemate dve blage veze što se tiče poljoprivrede i stočarstva (čast izuzecima) tako da molim vas, nemojte da nagađate.

:: @ilicstefa
:: To sto si napisao da se nalazi u koncentratu je nesto sto stoji na papiru, da nisi mozda ti licno to nosio na VMA...ko u interesu), onda ja odgovorno tvrdim da je sve to nista drugo nego GMO i sluzi za trovanje nacije
::
::
:: http://valid.x86.fr/cx7bt
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 20.01.2016. 00:05 #612202

status: user
broj poruka: 3797
@ilicstefan
Bas suprotno, ja ti se zahvaljujem jer uvek volim da cujem opsirno obrazlozenje, ali nisi uspeo nista da me ubedis u suprotno. Zasto nisi? Pa pogledaj sta si napisao, moja baba je pravila pre ko zna koliko godina koncentrat i znam od cega se pravi, a sada se on kupuje u poljoprivrednoj apoteci. Ej, Apoteka!! Hahaahhaha, sta dodati dalje na sve ovo... :D

Gresis prijatelju moj, ja jesam gradsko dete, ali posedujem kuce u dva razlicita sela. Detinjstvo sam proveo na Kosmaju i u Krsni(kevina strana) znam poodosta o tim zezalicama jer me je zanimalo i volim to. Nisam bas toliko zatucan za te stvari i razmazen, kao vecina u gradu. Izvinjavam se izuzecima.


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan Re: ... 20.01.2016. 00:11 #612203

status: user
broj poruka: 1577
Dobro, ok imaš svoje mišljenje, ne mogu te naterati da razmišljaš drugačije, mada i dalje mislim da trebaš malo da preispitaš sve te teorije zavere. Nije sve tako crno.

A ovo za gradsku decu nije bilo ciljano samo za tebe nego za većinu ljudi koja nešto pričaju a nemaju pojma o čemu pričaju.

Možda nisam lepo sročio, i danas ljudi prave koncentrat, nekada su isključivo pravili sami jer se nije proizvodio, posle su došle apoteke sa već napravljenim hranama, naravno ima i danas ko ga pravi jer mu je jeftinije. Mada ako smatraš da to nije tako, ok, tvoje mišljenje.

Drago mi je barem da su ljudi izneli svoje mišljenje a ne da su se posvađali.

:: @ilicstefan
:: Bas suprotno, ja ti se zahvaljujem jer uvek volim da cujem opsirno obrazlozenje, ali nisi uspeo nista da me ubedis u suprotno. Zasto nisi? Pa pogledaj sta si napisao, moja baba je pravila pre ko zna koliko godina koncentrat i znam od cega se pravi, a sada se on kupuje u poljoprivrednoj apoteci. Ej, Apoteka!! Hahaahhaha, sta dodati dalje na sve ovo... :
::
:: Gresis prijatelju moj, ja jesam gradsko dete, ali posedujem kuce u dva razlicita sela. Detinjstvo sam proveo na Kosmaju i u Krsni, znam poodosta o tim zezalicama jer me je zanimalo i volim to. Nisam bas toliko zatucan za te stvari i razmazen, kao vecina u gradu. Izvinjavam se izuzecima
::
::
:: http://valid.x86.fr/cx7bt
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 20.01.2016. 00:16 #612204

status: user
broj poruka: 3797
Ma kakva crna svadja, ovo se zove zdrava diskusija i polemika. Ja sam uvek raspolozen za kvalitetan i objektivan razgovor. Ako se secas pre kada smo se dogovarali da se upoznamo mi ovde sa berze, mnogi su tvrdili da bi to bio opsti cirkus sa nekim nezeljenim ispadima, ali ja bas mislim suprotno. Nikada ne mogu da postujem coveka preko tastature, kao sto mogu uzivo kada razgovaramo. To vazi za mene i za sve druge, zato i dolazi do raznoraznih gluposti kada je sve ovako imaginarno i virtuelno. Na nama je da se trudimo to da popravimo i da balansiramo.


http://valid.x86.fr/cx7btw

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 20.01.2016. 05:04 #612212

status: user
broj poruka: 4227
Monsanto je došao u Srbiju 1993 godine na taj način da je sjeme i đubrivo davao za pola cijene. I tu je kraj priče o zdravoj hrani.
Drugo premix 2 i 3 su najotrovniji koncentratit okd nas.
Dalje.
Na zdrav način da napraviš koncentrat od svojih proizvoda u 90% sučajeva je nemoguće.
Koriste se hibridi, pa prema tome najvažniji sastojak je neadekvatan.
Dalje nema.
ZAdnjih godinu dana proizdodim i pakujem određene proizvode koji nisu zastupljeni u Evropi, pa sam poprilično za godinu dana došao do adekvatnih činjenica.
Grašak kod nas može se koristiti za stočnu, ne i za ljudsku ishranu, jer je pun bakterija, citostratina, lizola(to je dezinfekciono sredstvo za plastičnu ambalažu - bar sam ja tako učio prije 25 godna), a nalazi se u grašku kao osnovnom graditivnom elementu za preparate koje treba da proizvedem, onda je to vrhunski kriminal prema ljudskom rodu, pa ga treba uvesti iz Kanade ili iz Turske da bi proizvod prolazio spektralne analize u Ns i Bg.
I da ne kenjam previše, uglavnom, kada bi mnogi znali kako neispravno meso i povrće kod nas(bakteriološki i virusno) prođe obradu u Vinči, nikada ne bi jeli 99% namirnica kod nas.
Tehnički taj proizvod je ispravan, ali da li je zdrav za ljudsku upotrebu, to je druga priča.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 ..... 20.01.2016. 06:31 #612213

status: user
broj poruka: 1083
Ja hranu delim ovako :
1 dal je ziva ili mrtva hrana
2 dal je alkalna ili bazna
3 dal je to Bog zabranio da se jede.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bosh Ja radim u poljoprivrednoj apoteci 20.01.2016. 08:49 #612217

status: user
broj poruka: 1332
I nasa firma pola ima svoje useve a pola kupuje...Hrana uopste nije skupa a super je!
Recimo 20kg za pilice II je 770din dok je neki drugi proizvidjac 1000+.Mogu reci da pilici uopste ne smrde na koncentrat.Velika je rzlika izmedju pileta u marketima i ovo sto se gaji kod nas u `selu`.Tov svinja takodje,Ja sam klao prosle god 2 komada tu oko 300kg zajedno su bila,hvala bogu imam svega,slanine,kulena,kobasice...Meso je odlicno.Ja iskerno najvise volim piletinu,svinjetinu bas ne gotivim jedino suvo :)Jeo sam ja svasta od tih preradjevina i ovo sto se kod nas pravi i gaji u selu je razlika nebo i zemlja!
Nije sve tako crno kao sto se prica,svi ti mega giga marketi su takvi kakvi su jer muljaju svasta(nazalost to je jedini recept danas za `uspeh`u svetu).Sve manje prodavnice,mesare itd. imaju dosta kvalitenije stvari da bi privukle musterije i opstale!
Ne stavlja se u koncentrat svasta,pa da je sad otrov ili sta vec,tj bar nasa firma ne stavlja i da stavlja to je neki minimum jer jeftina cena to govori.

Recimo pa**entov super za svinje kosta preko 1000din...Sta tu ima toliko da kosta?Znaci stavljaju i melju svasta i zato dizu cenu.

Geb*i I za pilice skoro 1300din.KAKO? Sta ima unutra?Melju sta stignu pa i dizu cenu da im se isplati!Onda pilici pred klanje crkavaju jer im ode srce od jake hrane.Ajde kad ugine malo pile alii veliko pile od 3 4kg ti je veliki trosak...
Ima svasta u svetu tj kod nas,ali ima dobrih i ispravnih stvari.

Samo da se izjedam malo :P Nema sugavi internet u Srbiji koji ima bar 6 7 mbps upload brzinu...NEVEROVATNO!!!!!Sta mislite da li je 2 mbps(to je max za mog provajdera-sattra**) za striimovanje World of Tanks?
Sorry za off :P

saphire 7850 dual-x 1gb
msi z77a-gd65
2x4 exceleram white 1600mhz
i5 2500k 4.5ghz,Cm212plus
Hitachi 500gb
SSD SP 120gb
superflower 700w modular


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 20.01.2016. 09:42 #612219

status: user
broj poruka: 18941
Zaboravio sam da napisem da se to nerafinisano suncokretovo ulje moze naci u prodavnicama zdrave hrane. Ima i palmino ulje, ali citao sam negde da nije bas toliko dobro, bolje je recimo kokosovo sa kojim ne mozes da sve spremas, ali je i skupo. Jedna teglica od 300g je oko 600din.
Kvalitetan maslac ima u Jablanici na Smed. putu (mml), odnosno Bulevar Kralja Aleksandra br. 636/a (odmah posle NIS pumpe na uglu).

Zasto si promenio i kupio musli u prodavnici? To je puno secera i ko zna cega. Ja sam nasao dobru prodavnicu zdrave hrane, biras sve po meri, ima u visnjickoj banji recimo vrlo dobra prodavnica i ne stipaju za oci, 4 vrste zitarica, suvo grozdje, brusnica i tako to i sve pomesas sa mlekom ili jogurtom, eventualno ubacis neku vocku i do jaja. Nema secera i ukusno je jer mu lep smek daju brusnica i suvo grozdje. Secer samo pokvari, med je mnogo bolji za slatkost. Ali, ne valja ni to bas svako jutro za dorucak, ponekad promenis (jaja i slanina). Najkvalitetnija slanina i povoljna koju sam nasao je na zelenoj pijaci kod piramide, zajedno sa pecenicom, prsutom, sta ti dusa zeli. Ima i domacih mlecnih proizvoda, jaja, sve kvalitetno i vrhunski, vidi se odmah po ukusu i mirisu. Ceo frizider mirise na slaninu, milina samo da je mirises.

Zatim, treba biti malo kreativan, praviti kompromise, a ne samo mesiste jesti. Pasta sa prokeljem, karfiolom, ljutim zacinima, malo pavlake i parmezana, dorucak vrh. :)

Stvarno Filipe, nemoj da si toliko paranoican, nismo mi bas toliko odmakli u GMO tehnologijama da nam sve bude GMO. Mada i meni smeta sto je kod nas to jos uvek zabranjeno a potajno se prodaju proizvodi.

:: Evo jos jedan primer da navedem, ceo zivot jedem mleko i ovsene(stavim malo secera ili meda). To mi je dorucak poslednjih 10 godina bukvalno, obozavam to i nikada nisam imao probleme. Moj stomak je mesalica i ja sam svinja koja vari sve, cak i kada jedem nesto sto ne ide i ne mesa se. Te ovsene sam kupovao uvek u zdravoj hrani, odakle oni to nabavljaju pojma nemam. Hocu da vam kazem da sam po prvi put kupio pakovanje pre metar dana u maksiju, u providnom celofanu i da sam osetio takve bolove u zelucu posle klope da to nije normalno. Sutradan uradim sve isto kao sto radim godinama i opet osetim bolove, ali ovog puta slabije. Sta se tu desava pojma nemam, ceo zivot to jedem i sve je bilo u redu, a sada mi ovaj iz maksija ovas nije odgovarao nesto..
::
::
:: http://valid.x86.fr/cx7bt
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 @Adzem 20.01.2016. 10:31 #612220

status: user
broj poruka: 3346
Istina za kancer. Bas sam napisao iMarkovicu u emailu.

Zadnjih 70 i kusur godina, postojanje kancera je povecano, samo zbog kancerogenih materija koji se koriste u industriji hrane i kozmetike. Takodje u to upadaju i hemikalije koje koristimo za pranje i ciscenje. Da, ukljucujuci i za pranje ruku.

Posto je koza jedan od najboljih apsorbera, malo po malo pa se javljaju maligna oboljenja.

Znaci, unos preko koze i preko usta i pluca. Tako i one price o stetnosti duvana su idiotizam. Duvan nije stetan, hemikalije kojima ga prskaju jesu.

I najveci primeri malignih oboljenja su dojka, pluca, pankreas, jetra, a i mozak, pa i dalje.
Samo zato sto nase telo ne prepoznaje te hemikalije i ne zna kako da ih izbaci u kratkom roku, pa se skladisti. Skladisti se dodatno, jer mi konstantno unosimo ista ta sranja u organizam.

Cak je bila jedna dobra reklama, koju je sacinila prodavnica, tj. lanac, koji prodaje `organske` proizvode (tradicionalna proizvodnja). U nju je ukljucena jedna porodica radi eksperimenta. Pre istog su dati uzorci na analizu i nasli su brdo hemikalija, koje se koriste kao pesticid. Posle mesec dana, svi su bili skoro kompletno ocisceni.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: ... 20.01.2016. 10:40 #612221

status: user
broj poruka: 3346
Nema Monsanto jedini GMO patent. Ima ih BASF, DuPont, Bayer crop (Bayer)...itd. Monsanto ima samo patent na gen pesticida (gljivica), koji je usadjen u biljke/seme i isti koristi za tretiranje tih biljaka. Zato su te biljke i otporne. Jer nece svoj na svojega. Svaki proizvodjac ima svoj patent i to nije nista novo. Najveci problem su hemikalije koji se koriste u tretiranju sirovina i proizvoda. Sto upije sirovina kroz telo, sto kroz zemlju, sto jos dodatno zbudze kroz industriju u proizvod. Uzas.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: Ne, to ne stoji samo na papiru, ne budi toliko paranoičan, već se tako pravi, a kako to znam? Pa lepo zato što je nekada moja baba pravila koncentrat, ne samo ona nego mnogi. To je bilo nekada kada su ljudi imali svoje žitarice, kupi se mešavina i dodaš u žitarice i eto ti koncentrata. I sada se koncentrat može kupiti u poljoprivrednoj apoteci. Nažalost mnogo je skup pa zato nema mnogo ljudi koji gaje piliće
::
:: Sa čime hrane velike firme, to već ne znam, tu mogu da trpaju sve i svašta, ali za koncentrat znam da nije opasan. Takođe, takve stvari se ne `nose` na VMA već se pregledaju u Veterinarskom zavodu jer koliko znamo VMA je ustanova koja se bavi ljudskom, a ne životinjskom medicinom
::
:: Takođe, opet ti govorim, nemoj da si toliko paranoičan. To što se kod nas gaji su obični hibridi koji se uvoze iz Holandije, Francuske i Belgije. Znam to jer sam imao dodira sa tim stvarima. Ima i naše domaće ali ljudi ne kupuju samo zato što je domaće, jer im je uvek to strano bolje ali nekada nije tako
::
:: Takođe znam da kod nas nema GMO jer se proizvodi samo u Americi, druge firme ga jednostavno ne proizvode jer nemaju patent, samo Monsanto može da proizvodi GMO inače bi zalepili svakome tužbe preko nosa ako bi neko nešto pokušao. Monsanto nije korporacije koja hoće sve da pobije već koja hoće da stekne monopol i da nas opelješi. Zašto bi Monsanto gurao preko okeana svoje proizvode kada mnogo bolje može da se nabavi u Holandiji? Pokušali su da se probiju na tržište Evrope ali je to zabranjeno zato što je hrana dovoljno neispitana
::
:: Ne krije se đavo iza svakog ćoška, bez obzira što Kurir, Informer i ostale novine za WC tvrde drugačije
::
:: @nexu
:: To šta se radi po pijacama mogu da potvrdim, naime šargarepu so svojevremeno, a i danas to rade, prali tako što bi u spravi za pranje (bure u koje se sipa voda pa se okreće i pere šargarepa) uz vodu dodali deterdžent za sudove. Šargarepa bi se sijala posle pranja
::
:: Međutim ovo rade samo aljkavi proizvođači. U svakom selu imaš nekoliko tih aljkavih koje nije briga nizašta. Isprska njivu protiv plamenjače i onda flašicu od preparata zavrljači nasred puta ili pocepani najlon za plastenik baci nasred puta. Takvih nema mnogo ali ih ima. Naravno nisu svi isti, ima i onih koji nisu trovači već odgovorno rade
::
:: Aždeme, malo sam ti skratio citat da ne bude natrpano, nemoj da si toliko paranoičan. Nije sve tako crno kako ti pričaš, da jeste da li bi bio živ do sada
::
:: Izvinjavam se na ovolikom zidu teksta ali jednostavno sam morao jer sam video dosta zabluda i dosta nagađanja
::
:: Živim na selu i iskusio sam iz prve ruke kako se to sve gaji i neguje. Bez uvrede, ali vi `gradska dečice` nemate dve blage veze što se tiče poljoprivrede i stočarstva (čast izuzecima) tako da molim vas, nemojte da nagađate
::
:: :: @ilicstefa
:: :: To sto si napisao da se nalazi u koncentratu je nesto sto stoji na papiru, da nisi mozda ti licno to nosio na VMA...ko u interesu), onda ja odgovorno tvrdim da je sve to nista drugo nego GMO i sluzi za trovanje nacije
:: ::
:: ::
:: :: http://valid.x86.fr/cx7bt
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs