Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
zamena kondenzatora
STRANA 2 OD 2
trinity izvini, sad ću da pokušam da budem precizan 27.02.2016. 13:29 #614754

status: user
broj poruka: 71

Napajanje ima 2 konektora za matičnu ploču
Jedan taj što ga ti zoveš 20/24 što je širok i što ide uz ove KONDENZATORE i jedan manji koji kačim na drugu stranu ploče , takodje ima štipaljku i četri rupice.

E sad ja sam testirao sa ramom i cpu prikačenim na pločii.
Malo me buni što si napisao da vratim cpu i mem, to mi je bil ona ploči kod ovih predjašnjih testova.

Lemovi su upravo sredjeni, baš je malo ostalo ali imaju konekciju, provereno sa zujalicom na unimeru.

Šta da prikačim na ploču osim napajanja i šta da gledam ?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity Evo probao sa očišćenim lemovima 27.02.2016. 13:43 #614755

status: user
broj poruka: 71
Prikačeno samo napajanje na ploču, i cpu,ram sam izbacio, nemam prikačen ni miš ni tastaturu ni monitor.
Prikačen i on/off konektor sa kučišta , ostale sitne žičice oko njega nisam kačio.
I sad uključim i...

Samo kratko zavrti napajanje i to je to.
Ovaj put ne vrti cpu cooler?

ŠTa dalja da gledam?

Naravno ako mislite da je ploča izdahnula recite, jbg, postojala je volja i moja i Vaša da pomegnete ali ako je ovo kraj puta, jbg. 7 ili 8 godina me je slušala,preživela jedno menjanje kondova, radila i sa naduvenim i jbg, izgleda da je ovde ono pravilo ne popravljaj stvari koje rade :D, mada opet, povukao bi mi možd neku drugu komponentu ako bi kond otišao sam.

Otvoren sam za sugestije, i zahvalan na pomoći, pišite šta dalje.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Baci je u kantu 27.02.2016. 14:11 #614757

status: user
broj poruka: 5696
Ne znam cime se bavis u zivotu, ali se ovo ovako ne radi, ni blizu.

Lemovi su uzasni, priprema, rad, zastita, znanje...sve. To ce samo cudom da se upali. Kondovi nikakvi pride, mogao ti je cela dati Samwha elkonde.

Trece, ovo vase lici kao kada bih ja operisao nekog pacijenta

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trinity prihvatam kritiku, rizik je bio samo moj, možda nisam ni trebao dirati 27.02.2016. 15:12 #614761

status: user
broj poruka: 71
elem,
da bi tema bila korisna za druge,evo pitanja pa ako neko zapadne u situaciju kao što je bila moja, nek mu ova tema bude od koristi.

1.
Da li kod lemljenja dizati ram , cmoy i bateriju na ploči ili nešto od toga može da ostane ?
2. Da li je nužno da se razelektrišem (ja nisam lemio na tepihu, i razelektrisao sam se na radijator)
3. Na kojoj temepraturi držati lemilicu ?

Hvala svima na trudu, jbg ne može uvek biti srećan kraj :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 27.02.2016. 18:04 #614765

status: user
broj poruka: 9460
1. Zavisi sta se radi na ploci, ali pozeljno je sve povaditi sa nje.
2. Da
3. Isto zavisi sta se radi, pa prema tome i podesiti temperaturu. Kod skidanja kondenzatora svakako mora biti nesto veca temperatura i sto kvalitetnija lemilica sa masivnijim vrhom.
Kod lemljenja, koliko je bitan dobar alat, toliko je bitno i iskustvo.



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: prihvatam kritiku, rizik je bio samo moj, možda nisam ni trebao dirati 27.02.2016. 18:05 #614766

status: user
broj poruka: 18940
1. Ne mora, ram skines da ti ne bi smetao. Ako hoces po pravilu, treba skinuti bateriju i posle intervencije uraditi clear CMOS.
2. Treba da se razelektrises uvek pre pipanja bilo kakve elektronike, a pre svega, bitnija stvar je prvo da se uzemljis (posle je kasno , zatim zbog raznih avantura koje mogu da se dese, zastitis oci (primer eksplozija elkonda)
3. Pretpostavljam da imas baznu lemilicu, sve zavisi sta lemis, ne postoji pravilo koliko zagrejati lemilicu, jer su razlicitih tipova, sa razlicitim vrhovima, od 180-350c je neki optimum za mene licno, s tim da skoro nikad ne okrecem preko 300c, postepeno ces iskustvom nauciti kada treba i koliko zagrejati.. Ne previse jer moze ostetiti stampu, i ne premalo jer nece otopiti hladan i zapekao kalaj.. zato je tu tockic da dodas temperaturu i ako imas dobru lemilicu u sekundama se zagreva.


:: elem
:: da bi tema bila korisna za druge,evo pitanja pa ako neko zapadne u situaciju kao što je bila moja, nek mu ova tema bude od koristi
::
:: 1
:: Da li kod lemljenja dizati ram , cmoy i bateriju na ploči ili nešto od toga može da ostane
:: 2. Da li je nužno da se razelektrišem (ja nisam lemio na tepihu, i razelektrisao sam se na radijator
:: 3. Na kojoj temepraturi držati lemilicu
::
:: Hvala svima na trudu, jbg ne može uvek biti srećan kraj :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646108.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs