Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Podešavanje mreže za početnike pod win 10
STRANA 2 OD 2
operator re 13.04.2016. 09:34 #617233

status: user
broj poruka: 4225
@MACHINE
Bitlocker je neupotrebljiv. Posebno ne za bitne svari.
IBM Blue Max je za standardnu kriptografiju zadnjih 6 godina najupotrebljiviji i zna se ko može da dekriptira sadržaj i za koje potrebe, ali ne bez znanja, onoga ko je postavio kriptografski ključ.
Naravno, o javnom ključevima, nema ni govora.
Bolje, trenutno, nema ili mi nije poznato.
@markopvict
Auuuu, pa nisam znao da si tako vickast.
Umreženi, ne palamudi.
Ni M$ -ovi inženjeri nisu znali da srede konkretan problem(ne ovi naši nesposobnjakovići, nego ljudi iz Londona i Portsmuta), mada su dali sjajne ideje za riješavanje problema, a ne da mi se ti praviš pametan.
Posebno dok ne središ sajt i ispraviš greške koje si napisao.
Ja te sigurno, zbog ovakvog stava, ni jednom neću ispraviti i pomoći, mada si, možda, teoretski potkovaniji, a praktično čisto sumnjam kao i kolege.
Ali kada dođe vrijeme, itekako ću te iznapušavati preko tvog džepa, jer izgleda jedino tako znaš da se normalno ponašaš, kao i svi naši ljudi u zemlji. I to sve po zakonu.
Da si bio normalniji, mogao sam te uključiti u projekat i prije 6 mjeseci, ali te jebe tvoj ego i stav.
Takvi ljudi u ovakvim sranjima u samoj zemlji, nisu potrebni, a posebno da me nerviraju na radnom mjestu.
A Kortanina pretraga je mnogo dobra i zajebana stvar koja besprekorno. Radi na osnovu korisničkih profila, kad imaš predmeta par miliona neobjedinjenih i treba ti par mjeseci dok to ne prebaciš iz 20 formata upisa i 4 baze podataka i objediniš u jednu bazu, pod jednim programom sa više modula. Dok sve što ni jedan program nije sposoban sam da završi za 15 sekundi, Cortanina pretraga za korisničke profile merđovana na 10 minutnoj bazi je neprocjenjiva, jer je besprekorna, stručnjače.
Svaka druga pretraga, koje se je bilo ko sjetio, ne daje zadovoljavajuće rezultate( nemogućnost pretraga različitih baza podataka po više osnova na više stotina računara, koje su ljudi radili u različitim programima posebno za svaku oblast i nemogućnost da se bez pojedinačnog linkovanja U svakom predmetu ili događaju ili pojavi za svaku stavku bilo šta uradi).
Čisto da znaš da sam te na sastanku prije 3 sedmice predložio da se priključiš ekipi, ali me drugi nisu podržali.
A da ne jedeš ono što se ne jede, sigurno bi sada uživao i baškario se na nekoj plaži zahvaljujući svom znanju i ničem drugom.
Ja, kad neko nešto bolje zna od mene to priznam, a ti svakako imaš potencijala za nadogradnju i ništa više, trenutno(ima 5 drugih koji mi pomažu na adekvatan način iz tvoje oblasti).
Revidiraj svoj stav i sve će ti krenuti daleko bolje u životu.
I ono najbitnije, bila bi ti dostupna literatura, koju samo možeš da sanjaš da ćeš vidjeti, a ne da je koristiš ili da budeš ikada upoznat sa njom.
Neobrazovanje nije opravdanje.
A posebno kada se koristi da se čovjek pravi prepametan, a to nije(obrazovanje i pamet su dvije različite stvari moj dječače).
I još jedna stvar.
Koliko god imao ovakvo ili onakvo mišljenje o meni VMARC, ja cijenim ono što zna i više puta me je ispravio i poslušao sam ga, mada nije svaki put htio da kaže onako kako se stvarno nešto dogodilo, a ti si to više puta uradio i vršio prozivanje.
A da znaš i da dalje ostajem pri svojoj tvrdnji od prije deset godina da je Omicron bila najnaprednija ustanova na planeti do druge Hirošime(tako Japanci zovu izlijevanje nuklearnog reaktora u Fukušimi).

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Kajem se, oprosti 13.04.2016. 09:48 #617234

status: user
broj poruka: 4515
nisam znao da sam propustio priliku da se baskarim na plazi :(
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @operator 13.04.2016. 13:21 #617236

status: user
broj poruka: 17084
E jbg, si cuo mozda za elastic search resio bi vam dosta problama sto se search-a tice,
guglaj probaj, ne brini se, stvarno postoji.

U kojoj kompaniji ti radis i gde se pna nalazi?

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.04.2016. 22:10 #617255

status: user
broj poruka: 4225
Sve ono što su stranke obećavale, a na kraju su naši ljudi iz inostranstva dali novac da se to pokrene. Prva zamisao je bila samo za lična dokumenta, a sada se proširilo i na sve ostalo.
Uglavnom, obični građani će lakše sve da završavaju, nego ranije i daleko jeftinije po njihov džep.
A i sve javne službe.
Najviše će se potrošiti vremenea u objedinjavanju baze, koja i sada traje.
Radi se svuda u Srbiji, a ja se, po potrebi, pridružujem timovima u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.
Dio opreme koji je nabavljen je od IBM-a, što nam je velika prednost u odnosu na opremu standardnih proizvođača.
I elastic search nije upotrebljiv. Vjeruj mi, probali smo ranije, priej godinu i više dana.
Cortana, za sada, je di na, riješava sve probleme, koji nas muče. M$ je svjestan toga, tako da to i masno naplaćuje.
MOj je prijedlog da se u projekat uključe i ustanove za obrazovanje, ali, za sada, niko nije raspoložen da se to uradi, jer ima mnogo talova i prebijanja između stranaka za radna mjesta, a, ako Bog da, od 2019 godine, možda se počne raditi na tome.
E kad to počnemo, onda ću to smatrati ličnim uspjehom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.04.2016. 22:17 #617256

status: user
broj poruka: 4743

Tako je, a dotle treba biti spreman http://postimg.org/image/r4ppf6z1n/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs