Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
WiFi LIMITED
STRANA 2 OD 2
gilopile ... 03.07.2016. 19:01 #620452

status: user
broj poruka: 9460
Nisam probao ruter, ovo je AP i kazem, ne vredi.

D link nisu losi, samo me malo smara onaj njihov interfejs i automatizacija, ali opet ok ko ne zna da podesi. Sve automatski skonta koja je mreza, da li je pppoe i sl i iskonfigurise i vozi :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 03.07.2016. 19:09 #620453

status: user
broj poruka: 9388
Utera nam TP-Link da se pusimo. Sada gledaj sta ces da dajes ljudima kao jeftino resenje a da korektno radi posao. A takva resenja se traze u 90% slucajeva kod krajnjih korisnika.


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.07.2016. 19:15 #620454

status: user
broj poruka: 9460
Pa to ti kazem.

Probao sam izmedju ostalih, TL-WR843ND. Znaci sabija kako radi. 2kom sam povezao oba u repeater. jedan se kaci na wifi wpa2 psk i drugi hvata taj prvi + salje signal po kuci.
Imam 2 kom wa500g i 501g ne dam ih bogu :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 03.07.2016. 19:22 #620455

status: user
broj poruka: 4228
WA5xx mislim da mogu da se bridžuju samo korišćenjem WEP enkripcije, ali ne znam za ripiting da li je WEP obavezan. Ali to radi kako treba.

Pozdrav!

Vlada

:: Pa to ti kazem.
::
:: Probao sam izmedju ostalih, TL-WR843ND. Znaci sabija kako radi. 2kom sam povezao oba u repeater. jedan se kaci na wifi wpa2 psk i drugi hvata taj prvi + salje signal po kuci
::
:: Imam 2 kom wa500g i 501g ne dam ih bogu :
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.07.2016. 19:29 #620456

status: user
broj poruka: 9460
Na 5xx sve radi kako treba i nista tu ne baguje. podesis jednom i cao, ne diras godinama...

Jedan je crko, grom sjebeo RTL8201cp cip. Zamenio sam sa RTL8201BL i evo ga sljaka :) Nisam mogao tek tako da se oprostim od njega, hehehe

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 03.07.2016. 19:34 #620457

status: user
broj poruka: 9388
Jeste, ali WA su Wireless Access Point a WR je Wireless router. E tu poneki WR (dobro, sada vec uglavnom svi) imaju mogucnost WDS, ali kada bi sve to radilo sjajno onda ne bi bilo potrebe za WA :)
843 je skuplji i ozbiljniji uredjaj, kod njega mora sve da radi :)


El Capitan

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: 03.07.2016. 19:40 #620458

status: user
broj poruka: 9460
Da, isli smo na njega bas zbog cene, jer jeftinija resenja nisu radila kako treba i ispostavilo se da nismo pogresili.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.



:: 843 je skuplji i ozbiljniji uredjaj, kod njega mora sve da radi :
::
::
:: El Capita
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: 03.07.2016. 19:46 #620460

status: user
broj poruka: 9388
Ja mislim da je on cak i AP-Router, ako se dobro secam i zato sve radi kako treba. A i kosta kao WR i AP zajedno :)


El Capitan

:: Da, isli smo na njega bas zbog cene, jer jeftinija resenja nisu radila kako treba i ispostavilo se da nismo pogresili
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: :: 843 je skuplji i ozbiljniji uredjaj, kod njega mora sve da radi :
:: ::
:: ::
:: :: El Capita
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @VMARC: mislim da grešiš 03.07.2016. 19:52 #620461

status: user
broj poruka: 4228
samo što se tiče cene, 843N je nešto skuplji od najjeftinijeg WA701, ali si u pravu: objedinjuje sve funkcije AP klijenta i rutera. Naravno, pišem samo u TP Link domenu.

EDIT: naravno, i nije u domenu 3 črvene.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 03.07.2016. 19:55 #620462

status: user
broj poruka: 9460
Da, radi i kao AP i kao ruter.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: @VMARC: mislim da grešiš 03.07.2016. 19:56 #620463

status: user
broj poruka: 9388
Moguce da gresim. Ja sam sa njim radio bas odavno i znam da mu je cena bila oko 40-45€, dok je najjeftiniji WA bio 20-25€... Mislim da ima vise od 5 godina kako sam radio sa njim, dizajn im je jos uvek bio kockasti i nije imao dve antene, vec samo jednu.
Kakogod, to je klasa iznad 740 i slicnih jeftinih proizvoda.


El Capitan

:: samo što se tiče cene, 843N je nešto skuplji od najjeftinijeg WA701, ali si u pravu: objedinjuje sve funkcije AP klijenta i rutera. Naravno, pišem samo u TP Link domenu
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 ...da ne otvaram novu temu.... 18.07.2016. 21:35 #621172

status: user
broj poruka: 402



...kod IKOM-a sam, imam modem Cisko EPC3208G povezan sa računarom preko LAN-a, ploča je ASUS H81M-C, Windows 10 Enterprise 64-bit, antivirus AVIRA (free)....

E sada...internet radi danima sve OK, ali nekad prestane sa radom ne prijavljuje ništa ali ništa ne mogu da otvorim (nijednu stranicu), kada restartujem računar onda pokaže `unidentified network`.... a na modemu svetle lampice sve kako treba (još koristim njihov telefon i on radi normalno sve vreme)...

Jedini način da dobijem NET je resetovanje modema. E sada, da li je do modema ili je ipak nešto do mene...???

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Sta je na ruteru 18.07.2016. 21:57 #621174

status: user
broj poruka: 997
Vidi ipak status rutera 192.168.1.100 ili 192.168.0.1. naravno ako tada uopste mozes uci u modem.

Da li ima sve parametre tj. kanale za upload i down. Mozda ti sijaju sve lampice ali ona da je link aktivan miruje odnosno ne ponasa se kao da ima neta. Na pojedinim modemima u SBB mrezi ima istih problema svakih 5-10 dana zavisi moraju se resetovati iz nekog razloga. Kod kuce nemam problema, dok na poslu jedan ima problem sa vremena na vreme, a drugi koji sluzi za telefoniju samo radi bez problema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs