Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Mislim da sam napravio sranje
STRANA 2 OD 2
Srdjanc ... 26.07.2016. 18:51 #621583

status: user
broj poruka: 3104


A zna li neko gde se nalazi taj BoostLogicPC posto se ne javljaju ni na jedan od telefona?
Ili bolje pitanje, gde jos moze da se nabavi Coollabratory?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Re 26.07.2016. 19:04 #621584

status: user
broj poruka: 272
BoostLogicPC vise ne sljaka, ja sam nabavio Coollabratory Pro na sajtu X-Arena iz Subotice, ali kolko sam informisan, oni su nesto sumnjivi u poslednje vreme.
Mozda da pitas nekog sa KP koji uzimaju robu u Madjarskoj da pokusaju da ti nabave.....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Odma da kazem mrzelo me da citam 27 poruka 26.07.2016. 20:23 #621586

status: user
broj poruka: 2480
Pisem bez da znam jel ti neko vec rekao. Ali delid ima poente samo ako stavis tecni metal (CLP, CLU, phobya LM) ispod IHS-a. U suprotnom si dzaba krecio. Takodje pogledaj neki tutorijal kako se stavlja i koliko jer ima elektricnu provodljivost, pa ako stavis previse i procuri svuda, ubices ga ko zeca.

Greota je sta ti radis sa GIGATECH pastom :D


5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.07.2016. 20:57 #621587

status: user
broj poruka: 3104
Kako te mrzi da citas samo 27 poruka? :D
Pa jos kad neko citira nekog koji je napisao brdo teksta, i jos on dopise isto toliko, pa milina.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Vidi ovde, dal moze da ti nabavi 26.07.2016. 21:26 #621588

status: user
broj poruka: 1083
http://www.kupujemprodajem.com/pasta-za-procesore-Gigatech-15098523-oglas.htm?filter_id=5298057

Naprimer ovo da ti nabavi

http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/coollaboratory-liquid-ultra-tisztitokit/4170


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 26.07.2016. 21:54 #621591

status: user
broj poruka: 3104
Zvacu sutra, kasno je sad.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MadCatz ........... 26.07.2016. 22:42 #621593

status: user
broj poruka: 608
citam ovde neke neznalice pisu svasta o Coolaboratory pastama...
kad sam ja sa njom radio svoj 3770k.. pre 4 godine jos.. iz Nemacke je doneo u to vreme.. savrsena stvar... 30 stepeni manje kad je namayes preko Die.. tj ispod IHS

pazi samo da ti ne kapne na plocu...

srecno i javi sta si uradio..

pozdrav amaterima :)


ASUS P8Z77V-DELUXE
INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H100
4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MHZ
MSI GTX970 GAMING
INTEL SSD 330 60GB
NZXT PHANTOM NEON MODDED
MAD CATZ R.A.T. 7
CORSAIR HX850
ASUS MX279

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ........... 26.07.2016. 23:28 #621598

status: user
broj poruka: 18941
Mislis, kolega Demios je to uradio umesto tebe, jer je tebe `mrzelo`, posto si 100x to radio i imas godine iskustva?


:: citam ovde neke neznalice pisu svasta o Coolaboratory pastama..
:: kad sam ja sa njom radio svoj 3770k.. pre 4 godine jos.. iz Nemacke je doneo u to vreme.. savrsena stvar... 30 stepeni manje kad je namayes preko Die.. tj ispod IHS
::
:: pazi samo da ti ne kapne na plocu...
::
:: srecno i javi sta si uradio.
::
:: pozdrav amaterima :
::
::
:: ASUS P8Z77V-DELUX
:: INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H10
:: 4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MH
:: MSI GTX970 GAMIN
:: INTEL SSD 330 60G
:: NZXT PHANTOM NEON MODDE
:: MAD CATZ R.A.T.
:: CORSAIR HX85
:: ASUS MX27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MadCatz ........ 26.07.2016. 23:34 #621599

status: user
broj poruka: 608
mozes da pitas Milosa - Demiosa sam.. godinu dana posle mene je sam to radio nekim momcima po bg...

u vreme kad sam ja to sebi radio, nije smeo ni da pomisli na to jer se kao i mnogi plasio kako to radi, da li provodi struju da li ce da kapne na plocu itd...

tako da.. laku noc :*


ASUS P8Z77V-DELUXE
INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H100
4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MHZ
MSI GTX970 GAMING
INTEL SSD 330 60GB
NZXT PHANTOM NEON MODDED
MAD CATZ R.A.T. 7
CORSAIR HX850
ASUS MX279

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ........ 26.07.2016. 23:39 #621600

status: user
broj poruka: 18941
Ne brini, sve se vec zna (ocigledno), tako da nema potrebe da trosis tekst ovde i da vredjas ljude, hvalis se necim sto nisi radio i ne znas da uradis, niti ces ikad znati.

A to, sta si radio nekim momcima zadrzi za sebe.


:: mozes da pitas Milosa - Demiosa sam.. godinu dana posle mene je sam to radio nekim momcima po bg...
::
:: u vreme kad sam ja to sebi radio, nije smeo ni da pomisli na to jer se kao i mnogi plasio kako to radi, da li provodi struju da li ce da kapne na plocu itd..
::
:: tako da.. laku noc :
::
::
:: ASUS P8Z77V-DELUX
:: INTEL I7 3770K 4.9ghz & CORSAIR H10
:: 4x4gb KINGSTON PREDATOR 4X4GB 2400 MH
:: MSI GTX970 GAMIN
:: INTEL SSD 330 60G
:: NZXT PHANTOM NEON MODDE
:: MAD CATZ R.A.T.
:: CORSAIR HX85
:: ASUS MX27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ccc 26.07.2016. 23:41 #621601

status: user
broj poruka: 2480
Dr. Pedja, ne lupetaj :)

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 27.07.2016. 11:52 #621619

status: user
broj poruka: 3104
Pitanje pre nego sto pozovem, da li moze da se koristi Gelid Solutions GC-2 Premium ili Extreme? Pitam zato sto su cene slicne, a pasta je i ne provodi struju.

Edit: Nema veze, zvao sam ih i ne narucuju preko granice. Ima li neka druga solucija? Gde je Fanta?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion meep 27.07.2016. 12:16 #621622

status: user
broj poruka: 2480
Tu je Fanta. Ne moze nijedna pasta da:
a) Drzi toliko dugo kao tecni metal.
b) Ni blizu slican prenos toplote.

Stvarno nije raketna nauka namazati tanak sloj tecnog metala po jezgru. Ne brini i poruci doticno :)

Btw. ako bas niko ne uspe da ti nabavi, javi se meni preko maila, ce zbavimo.

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Re 27.07.2016. 12:28 #621624

status: user
broj poruka: 272
Ja stvarno ne razumem u cemu je fora sa tim pastama, postavio sam u nekom postu link ka bench forumu, gde je u sitne detalje objasnjeno kako se radi skalpiranje proca, kako ser nanosi metal, kako se ponovo sve to sklapa itd.....
Ispod IHS-a se nanosi samo Coollaboratory-liquid metal, svaka druga pasta ne vrsi posao.....

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?292249-Ivy-Bridge-Scalping


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re 28.07.2016. 15:49 #621667

status: user
broj poruka: 18941
Ja nigde nisam nasao da se pominje kako se uklanja CLM, a mrzelo me da citam do besvesti..
Video sam da u prvom postu pominje kako je stavljao Phanteks pastu izmedju IHS i jezgra, a posle su razvezali pricu o Colaboratory, elem, ima ovde mali guide za nanosenje https://www.youtube.com/watch?v=qFhbqiFh9Us i za skidanje:

https://www.youtube.com/watch?v=Z4v3k47Pdbw


:: Ja stvarno ne razumem u cemu je fora sa tim pastama, postavio sam u nekom postu link ka bench forumu, gde je u sitne detalje objasnjeno kako se radi skalpiranje proca, kako ser nanosi metal, kako se ponovo sve to sklapa itd....
:: Ispod IHS-a se nanosi samo Coollaboratory-liquid metal, svaka druga pasta ne vrsi posao....
::
:: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?292249-Ivy-Bridge-Scalpin
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 28.07.2016. 15:53 #621668

status: user
broj poruka: 9460
Ja sam to radio bar 5-6 puta na sock. 939, am2...I uvek sam stavljao neku krs pastu i nikad problem.

Malo ste vi to napuhali. Bitno da ima kap-dve paste, koja god, zavrsice posao odlicno. Bitno je da inije ona `vodenasta` od 300 din 50gr.
Ljudima i dan danas, posle par godina te stare konfiguracije rade i ne greje se proc. Pre intervencije se obavezno gasili, jer je isao i preko 100c. Sada oko 50-60 max.

Srdjan 100% nije nesto dobro namontirao cim ide preko 100c. Garant nije lepo IHS legao, jer je nemoguce da bi isao toliko, pa sve i pastu za zube da je stavio :D


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Re 28.07.2016. 18:33 #621673

status: user
broj poruka: 272
Ne mere` obicna pasta ispod IHS-a kod ovih Ivy i Hasvell proceva, samo tecni metal vrsi posao.....
Kada sam radio delid I5 3570K proca, prevrnuo sam internet i youtube i tako stoje stvari sa sklapiranjem, obicna pasta vrlo brzo `pukne` ispod IHS-a i budu i vise temperature,( cak i od pre delida proca )....itd......jos jednom da reknem`, postavio sam link ka temi o skalpiranju proceva, tamo je u sitne detalje sve objasnjeno, ( treba celu temu procitati ), na `naski` jezik, ne treba skoro nista drugo gledati.......

EDIT: Skidanje CLM je malo cipavo, treba dobro zagrejati procesor i kada se otvori IHS, vrlo brzo ocistititi tecni metal, sa nekom plasticnom providnom kesom za frizider i nekom krpicom, ako se ceka minut - dva, metal se stvrdne i ostane na povrsini kao neka `kora` i onda ce tesko biti skinuti ga itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: ... 28.07.2016. 22:44 #621678

status: user
broj poruka: 2480
Ne racunas na proces proizvodnje i kolicinu toplote na povrsini. Razlika je sto su ti 939 procesori mnogo vece povrsine, a trose manje, te je i transfer toplote mnogo olaksan.

5820k @ 4.5ghz
Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 D5 / UT
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1tb WD Black
Seasonic 760w XP2 Platinum
CM Storm Stryker <

:: Ja sam to radio bar 5-6 puta na sock. 939, am2...I uvek sam stavljao neku krs pastu i nikad problem
::
:: Malo ste vi to napuhali. Bitno da ima kap-dve paste, koja god, zavrsice posao odlicno. Bitno je da inije ona `vodenasta` od 300 din 50gr
:: Ljudima i dan danas, posle par godina te stare konfiguracije rade i ne greje se proc. Pre intervencije se obavezno gasili, jer je isao i preko 100c. Sada oko 50-60 max
::
:: Srdjan 100% nije nesto dobro namontirao cim ide preko 100c. Garant nije lepo IHS legao, jer je nemoguce da bi isao toliko, pa sve i pastu za zube da je stavio :
::
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 30.07.2016. 23:23 #621726

status: user
broj poruka: 3104
HAPPY END

Epilog, ni 90 stepeni @4GHz http://imgur.com/mWSgnzJ

Dakle Coollabratory nece stici barem jos nedelju dana. Imam Arctic MX2 i osmirglao sam IHS sa gornje strane dok nije postala glatka bakarna povrsina (bio je neravan da ne poverujes, dve paralelne ivice su bile uzdignute, a sredina udubljena). Sam hladnjak bez obzira na to sto je golim okom vidljivo da je hrapav, nisam hteo da diram. On jeste da ima proseke izmedju cevi, ali je vidljivo brusen vec.

Zamenio sam MX2 i na jezgru (ovaj put crvic stil umesto zrna) i malko vise paste izmedju IHS i kulera.

Kao sto sam pomenuo temperatura pre svega ovoga na 4GHz bila je oko 95stepeni (na najtoplijem jezgru), posle prve promene skocilo je na 105+ (senzor ne meri jace) i morao sam da spustim na 3GHz gde mi temperatura isla na 95stepeni kao i na 4GHz pre rada.

Sad na 3GHz temp mi je 60stepeni max http://imgur.com/LiPNQBK a na 4.0GHz 86stepeni. Zaokruzujem da je dobitak od otvaranja IHS, smirglanja IHS i stavljanja Artic MX2 paste iznosi oko 10stepeni. Nekome bi bilo malo, ali meni je ova cifra OK.

Probao sam da overklokujem sad i sa 4.5GHz dobio sam BSOD na startu, sa 4.4GHz uradio sam Heaven Benchmark ali kad sam posle hteo da uradim stress test, opet sam popio BSOD. Spustio sam na 4.2GHz i prosao stress test i temperatura je ravno 90stepeni. http://imgur.com/Wj4JdMZ

Uporedio sam benchmarke izmedju 4.0GHz i 4.2GHz i smorio sam se tesko. Razlika je uglavnom 1 FPS u Heaven i Valley i jos manje u 3dMarku http://imgur.com/VkLkajZ

Zakljucak

Smanjio sam temperaturu za 10 stepeni.
OC necu da radim zato sto nemam znacajan dobitak performansi (treba jaca graficka).
Ipak preporucujem uklanjanje IHS (stega tehnikom, ne ziletima) i smirglanje IHS.
Minimum Arctic Cooling MX2 za ovaj poduhvat.

Cekam Coollabratory.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 30.07.2016. 23:57 #621727

status: user
broj poruka: 18941
Odlicno, MX2 je odlicna pasta. Sad, taman ces testirati nedelju dana dok ne stigne Colaboratory.


:: HAPPY EN
::
:: Epilog, ni 90 stepeni @4GHz http://imgur.com/mWSgnz
::
:: Dakle Coollabratory nece stici barem jos nedelju dana. Imam Arctic MX2 i osmirglao sam IHS sa gornje strane dok nije postala glatka bakarna povrsina (bio je neravan da ne poverujes, dve paralelne ivice su bile uzdignute, a sredina udubljena). Sam hladnjak bez obzira na to sto je golim okom vidljivo da je hrapav, nisam hteo da diram. On jeste da ima proseke izmedju cevi, ali je vidljivo brusen vec
::
:: Zamenio sam MX2 i na jezgru (ovaj put crvic stil umesto zrna) i malko vise paste izmedju IHS i kulera
::
:: Kao sto sam pomenuo temperatura pre svega ovoga na 4GHz bila je oko 95stepeni (na najtoplijem jezgru), posle prve promene skocilo je na 105+ (senzor ne meri jace) i morao sam da spustim na 3GHz gde mi temperatura isla na 95stepeni kao i na 4GHz pre rada
::
:: Sad na 3GHz temp mi je 60stepeni max http://imgur.com/LiPNQBK a na 4.0GHz 86stepeni. Zaokruzujem da je dobitak od otvaranja IHS, smirglanja IHS i stavljanja Artic MX2 paste iznosi oko 10stepeni. Nekome bi bilo malo, ali meni je ova cifra OK
::
:: Probao sam da overklokujem sad i sa 4.5GHz dobio sam BSOD na startu, sa 4.4GHz uradio sam Heaven Benchmark ali kad sam posle hteo da uradim stress test, opet sam popio BSOD. Spustio sam na 4.2GHz i prosao stress test i temperatura je ravno 90stepeni. http://imgur.com/Wj4JdM
::
:: Uporedio sam benchmarke izmedju 4.0GHz i 4.2GHz i smorio sam se tesko. Razlika je uglavnom 1 FPS u Heaven i Valley i jos manje u 3dMarku http://imgur.com/VkLkaj
::
:: Zakljuca
::
:: Smanjio sam temperaturu za 10 stepeni
:: OC necu da radim zato sto nemam znacajan dobitak performansi (treba jaca graficka)
:: Ipak preporucujem uklanjanje IHS (stega tehnikom, ne ziletima) i smirglanje IHS
:: Minimum Arctic Cooling MX2 za ovaj poduhvat
::
:: Cekam Coollabratory.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 07.08.2016. 15:04 #621965

status: user
broj poruka: 3104
Posle nekoliko dana ukljucenog racunara i normalnog rada pri 4GHz na koliko radi godinama (znaci bez benchmarka i slicnih testova).

http://prntscr.com/c2o78a

Da, preporucujem otvaranje, smirglanje i stavljanje nove paste.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 07.08.2016. 18:48 #621970

status: user
broj poruka: 4227
Mx-2 će držati kako treba.
imarkovic ti je adekvatno rekao. Samo linija i rasporedi se gdje treba. Mnogo bolje od razmazivanja ili princip graška.
Ako ništa drugo, moći ćeš to da predlažeš i radiš drugima `kao` MadCatz .)

Nadam se da će ti adekvatno služiti narednih par godina, jer se mx-2 jako teško stvrdne za razliku od mnogih izvikanijih pasti, plus sa tečnim metalom treba znati raditi i nanositi ga adekvatno, a ti nemaš iskustvo sa tim.
Nije dovoljno samo gledati.
Fanta je tu kao Digital Trigger.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs