Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
EVGA Nvidia GTX 1080 & 1070 karte rikavela zbog pregrevanja VRM-a
STRANA 2 OD 2
Bobi4ever Re: E jbg 02.11.2016. 13:29 #625996

status: user
broj poruka: 4866

Upravo je to bila moja poenta.

:: Nema potrebe za jos struje, slot je dovoljan ako je falicna grafika da se ovaj bas problem desi
::
:: Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: SSD: Patriot 240gb +HDD 500g
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Re: Re: Odgledah video 02.11.2016. 16:43 #626001

status: user
broj poruka: 2480
Ne znam jel si ispratio pricu. U ovom trenutku kada se ovo desilo karta vec NIJE radila.
Komp nije butovao kada je grafa unutra. Sto ce reci da je verovatno PWM cip koji kontrolise mosfete vec otisao u vecna lovista. U toku debuga je ovo otislo u plamen, otud `namestanje` sa ocigledno neukljucenim kablovima.

I da, ako je karta ukljucena u samo 75w, dovoljno je da spali jednu fazu, pogotovo High-side mosfet koji je uglavnom dosta slabiji nego lowside. S tim da je on ne radi 100% vremena nego ga `otvara i zatvara` pwm chip koji zapravo crkava zbog grejanja pa ubija VRM.

5820k @ 4.5ghz
Custom loop 360 rad + 3x NB Eloop | D5 pump
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1TB WD Black | 2TB WD SE | 2TB WD RE
Seasonic 760w XP2 Platin

:: Haha. Brate ti ga odvali sada i ostade ziv
:: Napon koji ona dobija preko slota je minimalan, nedovoljan da se graficka karta uopste pokrene u load-u. Naponsku sekciju mora da optereti ekstremni load, sto ce znaciti cak i metod koriscenja teskog overclock-a da bi ona imala toliko opterecenje prilikom cega bi se znatno zagrevala.
::
:: Ovaj klip je generalno pokusaj, rekao bih podmukao pokusaj da se fake stopi sa vec primecenim problemima.
::
::
::
:: ::
:: :: Nema to veze, karta svakako dobija struju preko slota
:: ::
:: :: :: i ono što mi upada u oči je da grafička uopšte nije bila povezana na napajanje
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A9
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Odgledah video 03.11.2016. 04:16 #626022

status: user
broj poruka: 18472
To pije vodu samo ako je karta debelo defektna. Iskreno ne verujem da je bas toliki propust nastao kod eVGA. Tu se rade detaljni testovi i atesti. Tek tako da puste u proizvodnju nedovrsen proizvod koji je sklon malte ne eksploziji mi je malo verovatno. Ne kazem da propusta nema, to je ustanovljeno ali da se karta tek tako zapali i da bude bas toliko defektne i to ne obican model vec njihov bolji, FTW, bas onaj oko kog sam se dvoumio haha :) Asus mama .)



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus Strix GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: Ne znam jel si ispratio pricu. U ovom trenutku kada se ovo desilo karta vec NIJE radila
:: Komp nije butovao kada je grafa unutra. Sto ce reci da je verovatno PWM cip koji kontrolise mosfete vec otisao u vecna lovista. U toku debuga je ovo otislo u plamen, otud `namestanje` sa ocigledno neukljucenim kablovima
::
:: I da, ako je karta ukljucena u samo 75w, dovoljno je da spali jednu fazu, pogotovo High-side mosfet koji je uglavnom dosta slabiji nego lowside. S tim da je on ne radi 100% vremena nego ga `otvara i zatvara` pwm chip koji zapravo crkava zbog grejanja pa ubija VRM.
::
:: 5820k @ 4.5gh
:: Custom loop 360 rad + 3x NB Eloop | D5 pum
:: Asus x99-S | EK Asus X99 Monobloc
:: Asus R9 280X Dc2T
:: 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL1
:: Samsung 840 EVO 256g
:: 1TB WD Black | 2TB WD SE | 2TB WD R
:: Seasonic 760w XP2 Plati
::
:: :: Haha. Brate ti ga odvali sada i ostade ziv
:: :: Napon koji ona dobija preko slota je minimalan, nedovoljan da se graficka karta uopste pokrene u load-u. Naponsku sekciju mora da optereti ekstremni load, sto ce znaciti cak i metod koriscenja teskog overclock-a da bi ona imala toliko opterecenje prilikom cega bi se znatno zagrevala.
:: ::
:: :: Ovaj klip je generalno pokusaj, rekao bih podmukao pokusaj da se fake stopi sa vec primecenim problemima.
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Nema to veze, karta svakako dobija struju preko slota
:: :: ::
:: :: :: :: i ono što mi upada u oči je da grafička uopšte nije bila povezana na napajanje
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A9
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion naravski 03.11.2016. 11:21 #626028

status: user
broj poruka: 2480
Pa nije defektna, vec backplate ugusi protok vazduha preko pwm chipa i jednostavno ide preko 120C. Radili su termalna testiranja. A taj cip bi trebalo max do 125C. I kad on dumre, faze se zapale ili samo uginu bez Note 7 efekta.

Ocigledno bas nisu najbolje osmislili dizajn. Ali kad pogledas da je cini mi se ACX 2.0 hladnjak masio pola chipa, pa su naknadnu reviziju na 2.1 redizajnirali, onda mi ovo deluje kao smesan propust :)

Asus mama +1 :D

5820k @ 4.5ghz
Custom loop 360 rad + 3x NB Eloop | D5 pump
Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock
Asus R9 280X Dc2T
4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15
Samsung 840 EVO 256gb
1TB WD Black | 2TB WD SE | 2TB WD RE
Seasonic 760w XP2 Platin

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 Ja ovo nisam propratio sve... 11.11.2016. 14:05 #626288

status: user
broj poruka: 351
Sta se ovo desavalo, nisam video.
Resio sam da uzmem graficku kartu ali necu da placam 800e 10% jace performance od karte koja je pre 2.5 godine izasla tj TITAN Maxwell. Uzecu GTX1080Ti ili GTX1080 ako padne na 500e tada koliko i vredi ta karta.
Ja sam na pocetku jos resio da uzmem Pascal ali neki koji nema smaranja sa temperaturom. Hybrid i na 60C i to je to, nema vise ovaj kuler radi na ovoliko, ovaj na onoliko, ovaj profil ovakav, onaj onakav. Sve izlazi iz kucista, izbacujem ventilatore ostale i to je to.
Nego riknuo mi HDD 1TB i ja budala hteo da kupim 2TB WD Black...
I u zadnjem trenutku se setim Sta radis to magarce... Kakav WD Black 2TB ili 4TB... jesi lud... I uzeo ja lepo 1TB SSD. Posto mi ni onaj nije bio pun. I ovo moze da ide u Mini PC, HTPC, Playstation, kada bi pozeleo da predjem na laptop opet mi on ostaje...
I zvao sam da narucim M.2, nadao se u isto vreme ce i SSD ali je izasao 960 PRO 512GB i cekam da se pojavi da ga uzmem. I ja sam evoluirao na SSD i M.2 No more tvrdi diskovi.
A za GPU Hybrida. Cudi me da ASUS nije izbacio Poseidon.
Mozda ceka GTX1080Ti.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 6

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ..... 11.11.2016. 14:38 #626291

status: user
broj poruka: 3346
Wlado, ajd shetaj malo, opet si dosao ovde da smaras. Po hiljaditi put ti pricamo, da ovde uopste nisi zasluzio da budes.
_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Evo ga Wlada Klintonovac, u depresiji zbog pobede Trampa 11.11.2016. 18:11 #626299

status: user
broj poruka: 6087
umesto do Laze, svratio do Berze, pa po običaju `sam prdi, sam kolo vodi`!
Jedino pozitivno u postu je što priznaje da je budala i magarac. Ko priznaje, pola mu se prašta.
A sad pali i ti i tvoj eVetiGAna sa Berze!


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg 11.11.2016. 18:43 #626301

status: user
broj poruka: 17084
The rider of apocalypse is back...
Ko ga je od vas ovde samonovao, sigurno se nije sponovao sam od sebe?

Cpu: FX 8320 + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:10 Gb Kingston
SSD: Patriot 240gb +HDD 500gb
MBO:Asus M5A97
Case:Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: .... 11.11.2016. 19:19 #626303

status: user
broj poruka: 1272
Samo za našeg druga Wladu, specijalna karta limited edition, sa zlatnim backplate-om i fabrički nasvirana 10% više od EVGA Classified Kingpin verzije.

PUTIN Sukhoi T-50 GTX1080 PAK FA edition.

edit: Uskoro i 1080Ti verzija, sa oznakom `Super Stealth`.

codeus: brateuuuu ovde ko prezivi prva 3 posta, ostaje dozivotno

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 PAK-FA 11.11.2016. 20:31 #626307

status: user
broj poruka: 351

To onaj Pak-Fa sto kazu da je bolji nego F22 sto su napravili medisko ludilo.
Da li znate o cemu se tu radi uopste. Rusija nije imala para za ceo program pa je ulozila Indija ogromni novac. 250 aviona za Ruse i 150 za Indiju. Ali Indija uopste nije zadovoljna performansama i onim sto je obecano i trazi da se mnoge stvari isprave i navela nekoliko tacaka gde je avion nije ono sto se pokazuje. Prema tome imate 40 godina skoro Stealth programa u Americi i letelice kakve nema niko drugi. Samo Amerika ima 5 generacija aviona koji su svi ucestvovali u borbama i realnim situacijama. Od toga neki modeli jos iz sedamdesetih pocetkom su po 100 drugih aviona oborili a da nemaju gubitke. I to uglavnom protiv Ruskih aviona u posedu Vijetnama, Koreje, Iraka, Americki piloti su najbolji a posle njih Britanski koji su nekada do bili najbolji do sedamdesetih dok Amerikanci nisu poceli da koriste vise kompijutere simulacije i da provode najvise sati u vazduhu. Ja nisam video da neki Ruski avion kada se prikazivao da je pilot mlad, uglavnom ljudi i nekada od 45-50 godina. Jer samo tada imaju slicno sati kao Americki piloti veoma rano. Dok Ruski avioni su samo mediska prica i nista nije provereno u realnoj situaciji. Sem naravno Vijetnamci koji su vozili brze migove pa su i dalje bili obarani od strane Amerikanaca i slicno. Taj F15 ne znam koliko ima oborenih aviona stari model a da nema izgubljenu bitku u vazduhu... Dok F22 Raptor trening je sa 5 takvih aviona. Sto znaci kada bi se nasla 6 komada u vazduhu haos bi napravili u tom regionu i naneli ogromne gubitke. Dalje oruzije nego vecina drugih zemalja, brzi, bolji rad, gadja te sa vece daljine a i ne vidis ga, vidis kada je naciljao vec 2-3 mete i ispalio da ih srusi. Pak-Fa ne bi postojao da Indija nije dodala svoj novac. To je mesto gde je Amerika najaca u odnosu na Rusiju avioni... 15.000 naspram manje od 5000 aviona. Verovano bi USA porazila i ceo svet da ih napadnu avionima ili bi bila veoma blizu tome. Najcesce i na NATO vezbama su svi protiv Amerikanaca.
Pa kada se izgradi anti-raketni stit... E to je nesto najdelotvornije sto postoji do sada za balisticke projektile. Cela frka je oko toga sto to treba da bude duz ruske granice, a zasto je Rusija uvek ulagala u podmornice, zato sto tu najblize pridje obali i nema vremena za reakciju. Balisticki projektili pre nego sto dostigne visinu su veoma ranjivi.
Problem je bio sto za vreme hladnog rata NATO je mogao da reaguje tek nad zapadnom Evropom tada su oni vec visoko i ulaze u zavrsnu fazu pred odvajanje bojevih glava. A sada je to mnogo blize, sto bi nateralo Ruse na momentalno premestanje velikog broja raketa da bi im povecali sansu. Jer sta radi stit. Satelit snima celu terirotiriju, naizmenicno, kada jedan ne obuhvata vec je drugi tu i on uoci raketu par sekundi po poletanju, salje direktnu komandu raketama duz granice, ne zove nista da se pita za odobrenje, nego on kada uoci da je to projektil daje komandu kordinate i desetine manjih raketa sa malim dometom koje su jako brze idu da ga presretnu pre nego sto dostigne visinu. I ne moraju da ga pogode, mogu da eksplodiraju kilometar od njega, ostete ga, skrenu sa putanje izgubi se kontrola nad projektilom itd. Zato Rusija toliko sizi. A Amerika ako lansira sa daljine od 1000km oni mogu samo kisobran da otvore kao Pera Kojot. Iznad Rusije vise i nema raketa to su sada samo glave bojeve koje se neverovatnom brzinom obrusavaju kao glava od metka. Oni reaguju, postoje neke sanse da i njih obore ali su to zanemarljive prema reakciji kada je raketa cela jos uvek.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Wlado kako komentarises ovaj EVGA fijasko 11.11.2016. 20:59 #626309

status: user
broj poruka: 7695
O cemu se tu radi koliko se meni cini i Ameri size od SS Satane.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: PAK-FA 11.11.2016. 21:07 #626310

status: user
broj poruka: 1272
Vlado, kako se osećaš kad se probudiš iz 1989. godine? :)


Intel I7 5820k, MSI X99 GODLIKE GAMING , Patriot Viper 32GB 2666Mhz DDR4, Powercolor Myst 380X 4GB, Samsung EVO 850 500GB, Cooler Master Cosmos II, EVGA T2 1600w

::
:: To onaj Pak-Fa sto kazu da je bolji nego F22 sto su napravili medisko ludilo
:: Da li znate o cemu se tu radi uopste. Rusija nije imala para za ceo program pa je ulozila Indija ogromni novac. 250 aviona za Ruse i 150 za Indiju. Ali Indija uopste nije zadovoljna performansama i onim sto je obecano i trazi da se mnoge stvari isprave i navela nekoliko tacaka gde je avion nije ono sto se pokazuje. Prema tome imate 40 godina skoro Stealth programa u Americi i letelice kakve nema niko drugi. Samo Amerika ima 5 generacija aviona koji su svi ucestvovali u borbama i realnim situacijama. Od toga neki modeli jos iz sedamdesetih pocetkom su po 100 drugih aviona oborili a da nemaju gubitke. I to uglavnom protiv Ruskih aviona u posedu Vijetnama, Koreje, Iraka, Americki piloti su najbolji a posle njih Britanski koji su nekada do bili najbolji do sedamdesetih dok Amerikanci nisu poceli da koriste vise kompijutere simulacije i da provode najvise sati u vazduhu. Ja nisam video da neki Ruski avion kada se prikazivao da je pilot mlad, uglavnom ljudi i nekada od 45-50 godina. Jer samo tada imaju slicno sati kao Americki piloti veoma rano. Dok Ruski avioni su samo mediska prica i nista nije provereno u realnoj situaciji. Sem naravno Vijetnamci koji su vozili brze migove pa su i dalje bili obarani od strane Amerikanaca i slicno. Taj F15 ne znam koliko ima oborenih aviona stari model a da nema izgubljenu bitku u vazduhu... Dok F22 Raptor trening je sa 5 takvih aviona. Sto znaci kada bi se nasla 6 komada u vazduhu haos bi napravili u tom regionu i naneli ogromne gubitke. Dalje oruzije nego vecina drugih zemalja, brzi, bolji rad, gadja te sa vece daljine a i ne vidis ga, vidis kada je naciljao vec 2-3 mete i ispalio da ih srusi. Pak-Fa ne bi postojao da Indija nije dodala svoj novac. To je mesto gde je Amerika najaca u odnosu na Rusiju avioni... 15.000 naspram manje od 5000 aviona. Verovano bi USA porazila i ceo svet da ih napadnu avionima ili bi bila veoma blizu tome. Najcesce i na NATO vezbama su svi protiv Amerikanaca
:: Pa kada se izgradi anti-raketni stit... E to je nesto najdelotvornije sto postoji do sada za balisticke projektile. Cela frka je oko toga sto to treba da bude duz ruske granice, a zasto je Rusija uvek ulagala u podmornice, zato sto tu najblize pridje obali i nema vremena za reakciju. Balisticki projektili pre nego sto dostigne visinu su veoma ranjivi.
:: Problem je bio sto za vreme hladnog rata NATO je mogao da reaguje tek nad zapadnom Evropom tada su oni vec visoko i ulaze u zavrsnu fazu pred odvajanje bojevih glava. A sada je to mnogo blize, sto bi nateralo Ruse na momentalno premestanje velikog broja raketa da bi im povecali sansu. Jer sta radi stit. Satelit snima celu terirotiriju, naizmenicno, kada jedan ne obuhvata vec je drugi tu i on uoci raketu par sekundi po poletanju, salje direktnu komandu raketama duz granice, ne zove nista da se pita za odobrenje, nego on kada uoci da je to projektil daje komandu kordinate i desetine manjih raketa sa malim dometom koje su jako brze idu da ga presretnu pre nego sto dostigne visinu. I ne moraju da ga pogode, mogu da eksplodiraju kilometar od njega, ostete ga, skrenu sa putanje izgubi se kontrola nad projektilom itd. Zato Rusija toliko sizi. A Amerika ako lansira sa daljine od 1000km oni mogu samo kisobran da otvore kao Pera Kojot. Iznad Rusije vise i nema raketa to su sada samo glave bojeve koje se neverovatnom brzinom obrusavaju kao glava od metka. Oni reaguju, postoje neke sanse da i njih obore ali su to zanemarljive prema reakciji kada je raketa cela jos uvek
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1T
:: SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 .... 16.12.2016. 18:53 #628075

status: user
broj poruka: 351
BOZE DRAGI STA SU OVI URADILI SA GRAFICKIM, SVAKI DAN 2-3 LJUDI SE JAVLJA DA LI EKSPLOZIJA ILI SAMO SE UPALI GRAFICKA. DOBAR DEO NJIH NEMA VREMENA DA ZALI KARTU JER KAZU DOBRO JE DA SMO BILI KUCI DA NISMO OSTAVILI UPALJEN KOMP.

JA OVE GODINE KUPUJEM FOUNDERS EDITION.

Ne ovo su im uvalili krs delove. Sva sreca da EVGA pravi graficke karte u malim batchevima po mozda 1000 karti. Ovo je najgori fijasko sa grafickim kartama koji sam ja primetio u toku svog PC zivota. Najcudnija stvar je sto ljudi pokusavaju da googlaju i toliko netacnih i razlicitih informacija ima da niko ne moze da skapira sta je krivac, hardware ili temperatura. Ako mene neko pita falicni delovi. Nisu oni napravili prvu graficku kartu juce. Prave ih godinama i bude u redu, sada je dosao takav batch i to je to.



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646107.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs