Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Asus Xonar Essence STX II
STRANA 2 OD 4  
Nato011 ... 02.01.2017. 01:03 #628805

status: user
broj poruka: 351
Nije overkill ali kada bi imao Pioneer SP-PK52FS ili Pioneer SP-PK22BS Andrew Jones sisteme i Pioneer VSX-1130-K 7.2 reciver 160W per channel sa Bluetootom i Wi-Fi ostalim glupostima. Te dve stvari zajedno kostaju 1200$ 5.1 + reciever i najbolje sto se moze naci od muzike za 1500-2000$.

Kada pogledate to i glupi TITAN X Pascal koji kosta toliko i koji za 3 godine ce biti 200$ cena i kocice u igricama onda shvatite koje smo mi budale nekada. I ovo sto ce trajati najmanje 15-20 godina.

E za takve sisteme vredi dati 2 glave za zvucnu, a ne SBZxR a zvucnici plasticni.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.01.2017. 01:20 #628808

status: user
broj poruka: 18941
Kakav sugavi Pioneer kog sklapaju Kinezi, evo ti sistem ispod 1k eura, a sigurno bolji:
http://www.whathifi.com/wharfedale/diamond-220-hcp/review

:: Nije overkill ali kada bi imao Pioneer SP-PK52FS ili Pioneer SP-PK22BS Andrew Jones sisteme i Pioneer VSX-1130-K 7.2 reciver 160W per channel sa Bluetootom i Wi-Fi ostalim glupostima. Te dve stvari zajedno kostaju 1200$ 5.1 + reciever i najbolje sto se moze naci od muzike za 1500-2000$.
::
:: Kada pogledate to i glupi TITAN X Pascal koji kosta toliko i koji za 3 godine ce biti 200$ cena i kocice u igricama onda shvatite koje smo mi budale nekada. I ovo sto ce trajati najmanje 15-20 godina.
::
:: E za takve sisteme vredi dati 2 glave za zvucnu, a ne SBZxR a zvucnici plasticni
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1T
:: SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: .. 02.01.2017. 01:24 #628809

status: user
broj poruka: 18472
Lepo receno stim sto zaista ima da se uzme profi ili polu profi karta samo sto je stereo jer joj je osnovna namena za produkciju ali veruj mi da reprodukcija zvuka mora da bude cak i bolja, uostalom ja sam to licno proveravao i testirao a imam izuzetno osetljiva cula po pitanju kvaliteta zvuka i frekvencija.

Problem je uopste sto se ljudi vezuju za surround sisteme koji na te vestacki jeftine raspodele dobiju takav efekat. Pravi audio sistemi, ozbiljni sistemi su stereo ili zasebno podeljene komponente a ne all in one da tako kazem ako me razumes.Zato i jesu komponente za racunare a ne pravi audio sistem.

Da on ima stereo zvucnike, ili liniju pa da iz kompa vuce samo informaciju koju bi preko zvucne preneo na liniju to bi bilo idealno. Za to su sva ta PCI-E resenja decija. Zato sam rekao da za 150 evra a za 200 pogotovu ima karticu koja je u totalno drugoj klasi, ozbiljna stvar.

Zasto mu niko nije predlozio HD Titanium od Creative? Ona i dalje ima najbolji chip, bolji zvuk daje od svake interne Creative kartice koje su posle izbacili. I to sam proverio. Asus takodje nije bolji.



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: Ja to moram da pomenem uvek, jer je bar sto se mene tice neizostavno pomenuti kao opciju, ali to je cisto radi diskusije, hobija i sagledanja u malo sirem luku, apsolutno ne zelim da te nagovaram za nesto sto je overkill za ono sto tebi treba i za nesto sto te ne zanima, ali ako pricamo samo o 5.1 sistemu, kao sto je Z5500, ne treba puno da te opterecuje, jer karta koja kosta 200eu nije bas adekvatna, to je maltene kao polovan Z5500 sistem. Ja sam svojevremeno STX platio 15.000din, i to je puno za taj sistem, ali eto, hteo sam da je imam, ali ja sam je maksimalno iskoristio, koristio sam je za sluske, pa za monitore, i sada mi mozda i nije neophodna za ovaj sistem, jer samo njega pokrece, ali opet ne prodaje mi se jer sam extra zadovoljan njom i nekako nikad nisam slusao na integrisanoj zvucnoj karti, uvek sam imao neku varijantu
::
:: Ova karta je sasvim dobra za upotrebu slusanje muzike, a svaka koja je polu profi, profi je za produkciju, tako da ne bih bas bolju karticu nazvao profi, nego jednostavno hardverski bolju, sa boljim mogucnostima, sa napajanjem itd.. Ja ne znam za bolju kartu u tom cenovnom rangu, a da je rame uz rame. Sledeca stvar je DAC, koji je nekoliko puta skuplji, Essence one, Cambridge audio i sl., ali to se kupuje samo ako ti je neophodno, obicno vlasnici hi-fi sistema koji zele da pustaju muziku s kompa, jer Receiver/pojacalo nema izlaz, ili nije dovoljno za rezultat
::
::
:: ::
:: :: Dobro ljudi stalno spominjete neke profesionalne ili polu profesionalne varijante za koje su i asus i creative nista... Pa ima li ikakva 5.1 SPDIF polu profi karta do 200e ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: .. 02.01.2017. 02:29 #628813

status: user
broj poruka: 18941
Nisam se setio te kartice, a bila mi je pred nosem, a mogao si ti da je preporucis, obzirom da je imas
Ne znam iskreno kako zvuci ta kartica, samo sam citao o njoj, ali pre bih rekao da je individualno da li je bolja ona ili ova, zavisi od persone do persone, to su nijanse u pitanju, bez obzira na chip. HD ima mozda bolji chip, a ASUS bolje kondenzatore, sve ima uticaja, ne samo chip.

Pravi 5.1 zahteva receiver, a meni se ta varijanta ne svidja jbg, ja kao i vecina za muziku sam iskljucivo za stereo.


:: Lepo receno stim sto zaista ima da se uzme profi ili polu profi karta samo sto je stereo jer joj je osnovna namena za produkciju ali veruj mi da reprodukcija zvuka mora da bude cak i bolja, uostalom ja sam to licno proveravao i testirao a imam izuzetno osetljiva cula po pitanju kvaliteta zvuka i frekvencija
::
:: Problem je uopste sto se ljudi vezuju za surround sisteme koji na te vestacki jeftine raspodele dobiju takav efekat. Pravi audio sistemi, ozbiljni sistemi su stereo ili zasebno podeljene komponente a ne all in one da tako kazem ako me razumes.Zato i jesu komponente za racunare a ne pravi audio sistem
::
:: Da on ima stereo zvucnike, ili liniju pa da iz kompa vuce samo informaciju koju bi preko zvucne preneo na liniju to bi bilo idealno. Za to su sva ta PCI-E resenja decija. Zato sam rekao da za 150 evra a za 200 pogotovu ima karticu koja je u totalno drugoj klasi, ozbiljna stvar
::
:: Zasto mu niko nije predlozio HD Titanium od Creative? Ona i dalje ima najbolji chip, bolji zvuk daje od svake interne Creative kartice koje su posle izbacili. I to sam proverio. Asus takodje nije bolji
::
::
::
:: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
:: :: Ja to moram da pomenem uvek, jer je bar sto se mene tice neizostavno pomenuti kao opciju, ali to je cisto radi diskusije, hobija i sagledanja u malo sirem luku, apsolutno ne zelim da te nagovaram za nesto sto je overkill za ono sto tebi treba i za nesto sto te ne zanima, ali ako pricamo samo o 5.1 sistemu, kao sto je Z5500, ne treba puno da te opte
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.01.2017. 02:49 #628814

status: user
broj poruka: 4506

Zar titanium HD nije vec biblijski matora zvucna koju je nasledila Z serija od Creative ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.01.2017. 03:02 #628815

status: user
broj poruka: 18941
Isto kao sto je STX biblijski matora, koju je nasledila STXII.


::
:: Zar titanium HD nije vec biblijski matora zvucna koju je nasledila Z serija od Creative ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 02.01.2017. 03:28 #628816

status: user
broj poruka: 18472
@imarkovic

Tako je, individualno je kako se kome sta dopada. Meni Asus daje nekako metalnu ostrinu da se tako izrazim, previse digitalan zvuk dok sa Creative vise prirodniji, pitkiji za uho. Ali dobro, ne cujemo svi isto a ni kartice ne rade isto na svim audio sistemima.

@ognjeni

I dalje najbolja Creative kartica samo sto je tesko sada naci.

P.S. Ja sam moju prodao, ne smem da stavim u potpis sta sada imam :)



Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.01.2017. 11:19 #628821

status: user
broj poruka: 18941
Sada, ako ne napises sta imas, ispasces znas vec sta


:: @imarkovi
::
:: Tako je, individualno je kako se kome sta dopada. Meni Asus daje nekako metalnu ostrinu da se tako izrazim, previse digitalan zvuk dok sa Creative vise prirodniji, pitkiji za uho. Ali dobro, ne cujemo svi isto a ni kartice ne rade isto na svim audio sistemima
::
:: @ognjen
::
:: I dalje najbolja Creative kartica samo sto je tesko sada naci
::
:: P.S. Ja sam moju prodao, ne smem da stavim u potpis sta sada imam :
::
::
::
:: Intel 3930k@4.7 Ghz/Asus Rampage Extreme IV/Mushkin Redline 16GB/Asus GTX 1080 OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Sky 02.01.2017. 11:49 #628823

status: user
broj poruka: 2480
Vadi ga.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.01.2017. 14:44 #628829

status: user
broj poruka: 4506
Vadi budalu ....na astal

p.s. ima na oglasima ZxR za 150e, ona je valjda u rangu STX II ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.01.2017. 15:22 #628832

status: user
broj poruka: 18941
Burr-Brown PCM1794 chipovi, moze vrlo lako da ispadne i bolja, tako da ja bih ti rekao da je `zemas. 250$ kosta nova.


:: Vadi budalu ....na astal
::
:: p.s. ima na oglasima ZxR za 150e, ona je valjda u rangu STX II ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.01.2017. 15:33 #628833

status: user
broj poruka: 4506
znaci da zajebem kakav ce biti sound na x99 i uzimam ovaj Zxr ? Full pakovanje je koliko vidim , sve sa daughter karticom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.01.2017. 15:44 #628835

status: user
broj poruka: 18941
Da se ja pitam, ja bih je uzeo odmah, a verujem da si i ti nestrpljiv, iako je razumnije da prvo vidis zvuk na x99, mada po svemu sudeci ubedices sebe da je krs


:: znaci da zajebem kakav ce biti sound na x99 i uzimam ovaj Zxr ? Full pakovanje je koliko vidim , sve sa daughter karticom
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.01.2017. 15:47 #628836

status: user
broj poruka: 4506
gotovo, uzeto XD .Ne bih da mi proleti ovako dobar deal, nekad cu zameniti i ove Z-5500 mada ih obozavam.Godinama sam ih jurio da ih nadjem.

A mogu prodati uvek ovu daughter karticu jel da, ona moze samostalno da radi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 02.01.2017. 16:45 #628839

status: user
broj poruka: 18941
Cestitam na kupovini :)
Pa sledeci korak je stereo sistem u vidu hifi-a :).
Ne znam, to cu ostaviti tebi da se poigras.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: ... 02.01.2017. 17:06 #628844

status: user
broj poruka: 3347
Tu si u pravu.

ASUSovi drajveri su vrlo krsh, a i cudan je njihov control panel. Za Soar, da ne racunam sto se iz systraya dizao i po 10 sekundi + i sto prvi i zadnji HZ nisu uopste menjali zvuk (pojacanje/snizavanje basa i visokih) i naravno Virtual surround, desavalo se da kada prebacujem sa sluski na zvucnike i obratno, da prebaci izlaz na SPDIF. Samo zato sto su FR FL vezali za SPDIF, umesto da su vezali za SR SL, kako bi trebalo. Pa onda slusam nesto na zvucnicima, pa ajde da prebacim na sluske, on prebaci na SPDIF. Desavalo se, ali neretko. Cak i ikonice SDPIF/Speakers/Headphones izmeni im redosled pri svakoj instalaciji/reinstalaciji.

U komunikaciji sa ASUS, bukvalno nista nisu uradili, a prebacivanje su vezali za tajming Windowsa u istom. Onda sam ih upitao, a zasto druge kartice to ne rade, pa cak i kada se koristi front panel jack sense (isti pristup) kod integrisanih ili sada kod ZX-a preko switch. Tu je prestala svaka komunikacija. Cisto malo da ih aknem. Umalo da zaboravim, zvuk je stvarno bio mutan, kao da slusam MP3 od 128. Cak i nije postojala mogucnost da to EQ ispegla i ono sto se javljalo je kompresija zvuka. Kao kada se uradi losa muzicka produkcija, pa kada se ukljuci bas gitara u melodiju, bas bubanj postane tisi, tuplji.

A taj Soar bi trebao, kao sto sam napisao, da bude nsto na pola puta izmedju D/DX i STX kartice, po kvalitetu.

Srecom, sada sam zadovoljan ZXom, jer ima isti kvalitet, ako ne i malo bolji od X-Fi xtremegamer Fatality Pro kartice. Inace, ne bih menjao tu karticu, jer majmuni iz Creative nisu hteli da srede problem koji izaziva kada imas SSD. Pa digne drajvere, ali kao da nema kartice. Prepoznaje je vrlo cudno. I to posle restartovanja ili gasenja/paljenja kompa. Posle se akas sa jedno 50 reinstalacija dok se je ne prepozna. Onda dzaba kada moras da gasis komp radi ciscenja. Uvalih burazeru, kao sto sam uvalio svoj stari komp.



_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/SoundBlaster ZX/CM 690 II Advanced/SS 850KM3/LG 32LD750/X360 WiFi gamepad/Zalman MFC1 Plus/Noctua NH-U12S/2Fan

:: Sve to stoji u teoriji, ali u praksi jednostavno ima razlike u zvuku, imas citavu diskusiju na svakoj pokrenutoj temi i zilion razlicitih misljenja, ovu i onu stranu, sto se tice hi-fi i sto se tice ovakvog sistema, pitanje je samo da li ti je uopste vazno ili ne
::
:: @Nexu
:: Onda ovi opampovi koje sam ja kupio su krs, isto kao i fabricki, ali kostao je jedan 300din, tako da..
:: Znam da ima valjda 3kom., od ta 3 jedan je za headphones, drugi za digital, treci za RCA, tako da mozda budem kupio samo jedan kvalitetan da mi posluzi za digitalni izlaz i to je to.. Ako se ne varam, zaboravio sam shemu
:: Nije glupost za nekog ko ima sluske.
::
:: A sto se tice nekih nijansi, svakako jeste subjektivno, medjutim zna da bude i objektivna razlika.. Izmedju Creative i ASUS, mislim da ipak ASUS ima siri asortiman, tj. mogucnosti, te bih se radije opredelio za njega, kada je u pitanju samo ovaj rang, a dalje za nesto ozbiljnije ni jedan ni drugi nisu za razmatranje, ko zeli pravi kvalitet. Jedino sto su kod ASUSa jos uvek drajveri prljavi, ne mogu to nikako da ispeglaju, i to dosta utice na zvuk.. Kod Creative cini mi se da stede na izradi, i tu je mrtva trka.
::
:: @spacewl
:: Kad cujem `blindtest`, digne mi se kosa na glavi, odmah pomislim na razne tekstove koje sam citao, gde su kolju 2 strane u nedogled bez nekih zdravih argumenata i to na kraju ne dovede nigde.. Ali, ne rade to ljudi bez veze, to ne mora nuzno da sad unapredi zvuk, jer kao sto nexus pise, neko voli meksi, neko tvrdji zvuk, neko prljaviji itd., u zavisnosti od toga sta slusa itd., u tom smislu se zvuk `unapredjuje`, ili prilagodjava slusaocu
::
::
:: :: jel moze ovde neko da me ispravi..
:: ::
:: :: z5500 imaju digitalni risiver i dac, preko kojeg ide analogna konverzija i odatle ka svim zvucnicima
:: ::
:: :: ukoliko spdif sa ploce podrzava 5.1 izlaz, ne vidim ikakvu poentu kupovine bilo kakve zvucne kartice. jedina poenta zvucne kartice je digital to analog konverzija, sto ce reci, da direktno spojis ili pojacalo ili aktivne zvucnike na istu
:: ::
:: :: koriscenjem digitalnog izlaza, preskacete DAC u kartici i konverziju radite na drugom uredjaju, te je postojanje takve zvucne kartice u sistemu izlisno..
:: ::
:: :: z5500 nije neko ultra hi-fi resenje, ali radi posao za novac koji je ulozen. Da bi se videla neka razlika, potrebno je, pretpostavljam, da umesto sa digitalnog risivera prevezes zvucnike direktno na neki 5.1 risiver/pojacalo, da bi dobio i konkretno drugacije rezultate, nego menjanjem samo fizickog digitalnog izlaza gde isti signal opet zavrsi u tom logitech risiveru..
:: ::
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 Re: Re: ... 02.01.2017. 18:40 #628852

status: user
broj poruka: 351
Mozda kinezi sklapaju nesto ali ta sistem je radjen za Americko trziste i samo je tamo dostupan i optimizovao ih je neki Amerikanac Chieef Speaker Engineer Pioneer USA.
Samo tamo ima da se kupe. Ja sam gledao da li ima ovde odmah da iskesiram 5 glava. ali djavola nema nigde.

Ja Kinezima ne predvidjam bas svetlu buducnosti za 5-10 godina, zadnjih 1-2 godine a pogotovu zadnjih godinu dana sam poceo da primecujem u raznim stvarima su proizvodjaci poceli da isticu stvari koje su pravljene u Americi ili Japanu. Od fotoaparata do nozeve za prezivljavanje, elektronskih cigareta, itd, jednostavno pocelo da je biti stvar prestiza kupovati od firmi stacioniranih u Americi ili Evropi ili Japanu u odnosu na Tajvan a posebno na Kinu. Recimo Canon je poceo da obelezava gde se koji deo pravi da li je Japan ili Taiwan, bolje stvari i skuplje u Japanu a neke na Tajvanu.
Onda recimo mali brendovi sa zapada za elektricne cigare poceli su da prave limitirane serije rucno pravljenje sve Made in USA, Made in Germany kostaju po 100-150-200$ imaju seriske brojeve i svako dobije svoj broj i narod je poceo da kupuje i sve vise da izbegava Kineze. Ako ne budu mogli uskoro da osim djubreta ponude i kvalitet jer uvek ima neko ko ce imati pare samo za djubre, ali ako ne budu imali dugotrajne konkurentne proizvode sve teze ce im biti u buducnosti. Svi ti zapadni proizvodi su praceni veoma cesto dozivotnom garancijom, obezbedjenim besplatnim servisom itd nesto sto Kinezi su zeleli da izbegnu po svaku cenu. Americke male firme koje prave najbolje i najtacnije i najkvalitetnije elektricne cigare sa najmanje prijavljenih kvarova su uglavnom sve rasprodate unapred i kostaju da te zaboli glava, ali ljudi su poceli da cene nesto sto nije pravljeno u seriskoj proizvodnji nego 100 ili 200 komada samo.
Onda gledao sam neke takticke bateriske lampe i Americka firma istice to da je pravljeno u USA sem nekih delova koji ne mogu da se nadju tamo jer je premestena proizvodnja. I da bi bili najbolji u tome moraju da uvezu recimo LED diode, dok se nozevi i tako to sve pravi u USA pa onda navodi koji sve materijali, koje testove ispunjavaju i to.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: Kakav sugavi Pioneer kog sklapaju Kinezi, evo ti sistem ispod 1k eura, a sigurno bolji:
:: http://www.whathifi.com/wharfedale/diamond-220-hcp/revie
::
:: :: Nije overkill ali kada bi imao Pioneer SP-PK52FS ili Pioneer SP-PK22BS Andrew Jones sisteme i Pioneer VSX-1130-K 7.2 reciver 160W per channel sa Bluetootom i Wi-Fi ostalim glupostima. Te dve stvari zajedno kostaju 1200$ 5.1 + reciever i najbolje sto se moze naci od muzike za 1500-2000$.
:: ::
:: :: Kada pogledate to i glupi TITAN X Pascal koji kosta toliko i koji za 3 godine ce biti 200$ cena i kocice u igricama onda shvatite koje smo mi budale nekada. I ovo sto ce trajati najmanje 15-20 godina.
:: ::
:: :: E za takve sisteme vredi dati 2 glave za zvucnu, a ne SBZxR a zvucnici plasticni
:: ::
:: :: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: :: i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1T
:: :: SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G7
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: ... 02.01.2017. 19:37 #628855

status: user
broj poruka: 18941
Znas samo da ih je optimizovao neki Amerikanac, a sta je radjeno tacno na njima? Dao bi, ne 850eu, nego 1200$, jer znas da je `optimizovano`, dalje te ne zanima? Naivno, taj sistem je prodavanje magle koju bi ti da kupis, pravljen za americko trziste, pa si mislio odmah da ga porucis, pa poruci, kostace te 300% skuplje dok ti stigne na adresu, samo zato sto je iz USA.
Nije sve americko kvalitetno, imaju recimo vrhunska pojacala (jedno od najboljih je McIntosh cevno, zatim KRELL itd.), sto se tice zvucnika, JBL je amin. Smesno je to sto si napisao da je ovo nesto najbolje sto se moze naci..

Sve su to komercijalni sistemi koji se stancuju po fabrikama za siroke narodne mase, za koje ljudi otkidaju.


:: Mozda kinezi sklapaju nesto ali ta sistem je radjen za Americko trziste i samo je tamo dostupan i optimizovao ih je neki Amerikanac Chieef Speaker Engineer Pioneer USA
:: Samo tamo ima da se kupe. Ja sam gledao da li ima ovde odmah da iskesiram 5 glava. ali djavola nema nigde
::
:: Ja Kinezima ne predvidjam bas svetlu buducnosti za 5-10 godina, zadnjih 1-2 godine a pogotovu zadnjih godinu dana sam poceo da primecujem u raznim stvarima su proizvodjaci poceli da isticu stvari koje su pravljene u Americi ili Japanu. Od fotoaparata do nozeve za prezivljavanje, elektronskih cigareta, itd, jednostavno pocelo da je biti stvar prestiza kupovati od firmi stacioniranih u Americi ili Evropi ili Japanu u odnosu na Tajvan a posebno na Kinu. Recimo Canon je poceo da obelezava gde se koji deo pravi da li je Japan ili Taiwan, bolje stvari i skuplje u Japanu a neke na Tajvanu
:: Onda recimo mali brendovi sa zapada za elektricne cigare poceli su da prave limitirane serije rucno pravljenje sve Made in USA, Made in Germany kostaju po 100-150-200$ imaju seriske brojeve i svako dobije svoj broj i narod je poceo da kupuje i sve vise da izbegava Kineze. Ako ne budu mogli uskoro da osim djubreta ponude i kvalitet jer uvek ima neko ko ce imati pare samo za djubre, ali ako ne budu imali dugotrajne konkurentne proizvode sve teze ce im biti u buducnosti. Svi ti zapadni proizvodi su praceni veoma cesto dozivotnom garancijom, obezbedjenim besplatnim servisom itd nesto sto Kinezi su zeleli da izbegnu po svaku cenu. Americke male firme koje prave najbolje i najtacnije i najkvalitetnije elektricne cigare sa najmanje prijavljenih kvarova su uglavnom sve rasprodate unapred i kostaju da te zaboli glava, ali ljudi su poceli da cene nesto sto nije pravljeno u seriskoj proizvodnji nego 100 ili 200 komada samo
:: Onda gledao sam neke takticke bateriske lampe i Americka firma istice to da je pravljeno u USA sem nekih delova koji ne mogu da se nadju tamo jer je premestena proizvodnja. I da bi bili najbolji u tome moraju da uvezu recimo LED diode, dok se nozevi i tako to sve pravi u USA pa onda navodi koji sve materijali, koje testove ispunjavaju i to
::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery Z-5500 02.01.2017. 19:44 #628856

status: user
broj poruka: 997
Z-5500 je overkill za tu karticu :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 02.01.2017. 19:47 #628857

status: user
broj poruka: 351
Ali ti si dao zvucnike od skoro 900 funti. A ja sam dao i zvucnike i reciver za 1000$. I to reciver kosta vise nego zvucnici. Znas kada bih dao 1000 samo za zvucnike, pa zvucnici od soma moraju na reciver...
Vidi Dali Zensor za 900 funti nagradjeni 700-1500 funti klasa.
Ubijaju kakvi su...


http://www.whathifi.com/dali/zensor-1-51/review


https://www.youtube.com/watch?v=kjHmtrRnq5I


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery ..... 02.01.2017. 19:48 #628858

status: user
broj poruka: 997
Ja sam slusao ovo i isto je amin jbg koliko para toliko i muzike...

https://totemacoustic.com/en/forest


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Nato011 ... 02.01.2017. 19:55 #628859

status: user
broj poruka: 351
Pioneer oni su oko 500$. A Pioneer nije najvna firma. Samo zavisi sta pravi, technics i pioneer su najbolji sto se tice dj opreme a to znaci da znaju da naprave neunistive stvari.
Jer mora da bude takvo inace ce da se raspadne posle mesec dana. Ne mogu da povezem da takva firma napravi djubre. Mozda nije bas No 1, ali su odlicni ne sumnjam.
Iskreno nikada ne bi dao vise od 2000 eura za muziku koliko god da imam para. I to bas da imam dosta para. Ali svi bolji sistemi 5.1 se opako priblizavaju cifri od 1000 a reciver mora i dobar ne moze da se nadje ispod 350 ma i to je malo.
E vec kada imas 1000 eura u dzepu za 5.1 onda morze da biras.
Ovako za 1000 i reciver 150E+ per channel in dpbri 5.1 mora da se neki ustupci
naprave.


Evo su tacno 1000 funti...
Postoji bela, crna i drvo boja i skroz crna...Nova serija.

https://s28.postimg.org/50uajittp/dali_zensor_3_kit_large.jpg

https://s23.postimg.org/6fsddci4b/dali_zensor_1_kit_colours_21.jpg


https://www.youtube.com/watch?v=Bj8NwmtbWUI

Jebote erotika.
Sta bi ste vi pre kupili NVIDIA TITAN ili ove zvucnike...
Ja nema kes ni za jedno ni za drugo ali pitam ovako...


Pa jebiga, ne treba zaboraviti da se doda uvek da je Srbija birala Zapad tamo 1989-1990 mnogi bi ih mogli kupiti, a da ne govorim da smo zapadno drustvo i na `gubava gubernija` Lepo se i zove Ruska Gubernija, bila je puna gube, stroke i bede i tako je i dobila ime, guba-gubernija... Hahahaha...
Od Putinovih plata sve biraju koje ce da kupe.
Ako valja se potsetiti kada gledate sve sto vam se svidil

Pazite kako se cuju... bruka... samo da je dobra zvucna i reciever...

https://www.youtube.com/watch?v=hgfGETlrarU

https://www.youtube.com/watch?v=NuIiIPVjqpo

Ima da se kupe u Beogradu, ali odvojeno i verovatno mogu da ti donesu sve,
Oko 1000 eura kostaju... Dva zvucnika Dali Zensor 3 dva kostaju 320 euro, Vocal kosta 200 eura, Dali Zensor 1 dva su 200 eura Subwoofer kosta 400 euro.
Znaci 320+200+200+400 euro je cena u Bgd. 1020 eura.
Da li bi vam popust za 1000 eura verovatno ili mozda cak i 900 euro.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1TB
SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G70

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 02.01.2017. 20:54 #628860

status: user
broj poruka: 18941
Ako su 500$, onda ok, i ne vrede vise, nisam skontao da je sve zajedno 1k. Dali je vec druga prica, to ti je firma, kad vec hoces nesto da valja, to ti je bolji izbor, ima u BG-u kod Sava centra, receiver svakako mora da bude dobar uvek. Naravno, svako ima svoje zelje i zahteve, niko te ne tera da dajes 2k za sistem.

A to sto Technics i Pioneer prave DJ opremu uopste nije merodavno, to je totalno druga prica i filozofija. Drugar DJ mi je pozajmio za neko vreme Pioneer sluske da ih probam, dobio ih je iz Spanije, vrede 400eu, odradjene su u fulu od aluminijuma, sklapaju se u finu koznu torbicu, ali je zvuk bulja, slab i nikakav. Moj AKG tadasnji koji je bio oko 14k u Mitrosu je 10x bolji, prosto nisam mogao da verujem, kad pogledas Pioneer, to izgleda kao avion naspram mojih austrijskih plastikanera.. Pioneer je nekad bio vrlo kvalitetna marka u audio industriji.

Technics je firma koja je takodje bila sinonim za kvalitet, imali su najkvalitetnije gramofone, neki se i danas proizvode i vaze za izuzetno kvalitetne, ali opet DJ je drugo nesto, i to je napravljeno kvalitetno, samo sto ti mesas babe i zabe.

@Wlada, zaboravio sam da dodam da za muziku je cisto bacanje para za surround za te zvucnike, samo stereo, tako je najprirodnije, usput i jeftinije, i bez receivera koji ne moze da bude ni slicno kao integralno pojacalo.
Surround za filmove i ostale zajebancije, tu ne treba bacati neke velike pare, Z5500 je puna kapa.

@Antimatery, gde si slusao Toteme? Ako je kod nas, nisam znao da ima distributera za njih. Drajveri podsecaju na Dynaudio.


:: Ali ti si dao zvucnike od skoro 900 funti. A ja sam dao i zvucnike i reciver za 1000$. I to reciver kosta vise nego zvucnici. Znas kada bih dao 1000 samo za zvucnike, pa zvucnici od soma moraju na reciver..
:: Vidi Dali Zensor za 900 funti nagradjeni 700-1500 funti klasa
:: Ubijaju kakvi su..
::
::
:: http://www.whathifi.com/dali/zensor-1-51/revie
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=kjHmtrRnq5
::
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: i7-5820K-RampageVExtreme-DominatorPlatinum 2666-Samsung 850 EVO 1T
:: SoundBlaster Z-EVGA 1200 P2-Obsidian 650D-Deck87 Francium Pro-G7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Antimatery @imarkovic 02.01.2017. 21:13 #628862

status: user
broj poruka: 997

Slusao sam na jednom okupljanju sa drugog foruma, audiofili i ostali elektronicari, ima ga covek kod mene donet iz Svajcarske. Brate veruj mi nista slicno nisam cuo ono je stravicno, ali je jako skupo onda su bile 12000 funti....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: @imarkovic 02.01.2017. 21:19 #628863

status: user
broj poruka: 18941
Daj neki kratak opis kakav zvuk imaju, koju muziku si slusao, sa kojim pojacalom..? Wow, skuplji od Dynaudio:)


::
:: Slusao sam na jednom okupljanju sa drugog foruma, audiofili i ostali elektronicari, ima ga covek kod mene donet iz Svajcarske. Brate veruj mi nista slicno nisam cuo ono je stravicno, ali je jako skupo onda su bile 12000 funti...
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 4  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs