Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi Redmi Note 4 dual 64GB Lte
STRANA 2 OD 2
djokosrb To su ti global table MIUI romovi, jedini pravi i cisti global romovi se nalaze tu 14.02.2017. 21:21 #631600

status: user
broj poruka: 6875
To sto nasi prodavci pisu po KP ili u nekim radnjama, kako stize sa globalnim romom na kojem radi OTA update je jedno velko sviranje kurcu...
updater aplikacija na tim romovima nikad nece naci update i problemi su takvi kakvi su, naveo sam ih gore.

Imas od custom romova Cyogen mod, kazu da je ok, sta znam, meni je nekako odbojan, iako ljudi prijavljuju da je kvalitet slika i snimaka dosta bolji na tom romu.

@nisque
Oni isto prodaju sa kuvanim romom. Ne kazem ja da je to neupotrebljivo ali sigurno ti je iskoriscenje baterije dosta losije nego sto bi trebalo, a ostalo ce verovatno doci vremenom.
Aj ako ti nije tesko udji u settings i about phone i vidi sta pise za verziju OS-a.
Ako si uzeo do kupca Vera na KP, onda ne moras ni da gledas, znam da je kuvani rom, uzeo drugar :)

Ono sto je najveci tu problem kod tih kuvanih romova je sto kao po pravilu, pucaju google servisi, konkretno ljudi najvise bug-ova prijavljuju kod GMAIL aplikacije...

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque jeste 14.02.2017. 21:33 #631601

status: user
broj poruka: 1060
ja sam od Vere kupio. priznajem, nisam do sada imao upadte nikakad... devojka je kupila isto od... Smiljane ja mislim, mi max u pitanju, do sada imala 3 updatea. ona nije sigurna kad puni bateriju, ali na par dana, a ja moj jednom u dva dana, dal to tako treba, ne znam :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sto se tice Mi Max-a, sasvim moguce da je dobila Global Stable 14.02.2017. 21:39 #631602

status: user
broj poruka: 6875
V8.1.6.0.MBCMIDI MIUI, ili je dobila jednu-dve verzije iza pa joj radi update.
Njih dosta prodavaca u Kini prodaju sa oficijelnim Global Stable romom.
Ti sigurno nisi na tom RN4, niti ces, kuvani je rom :)

Inace onaj Mi Mix je po meni najlepsi i najelegantniji telefon na trzistu...Samo 600 evrica je ipak 600 evrica :)

edit: Ko hoce da narucuje preko neta i nije mu problem da instalira krsten rom, apsolutno preporuka i za LeEco telefone.

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.02.2017. 22:13 #631604

status: user
broj poruka: 1060
onaj mi mix je pomerio dupeta svima, al toliko i košta :D
evo šta mi piše za miui version: global 8.0 Stable 8.0.5.0.0, android 6.0 MRA58K
prevedi :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Kuvani(vendor)rom 14.02.2017. 22:20 #631605

status: user
broj poruka: 6875
Kao sto rekoh.
E sad ono sto je super tu, mozes da stavis global stable sa eu.xiaomi.
Ta verzija tu dobra, jer lepo skines sa eu.xiaomi oficijalni global stable, prebacis na telefon telefon, udjes u updater i odes u gornjem desnom uglu tri tackice i install ili update from phone memory ili kako vec i izaberes rom. Posle 15 minuta gotovo, prolazi 99%, bez nikakvog flesa, bootloader, unlockera. Tu si imao srece.

Sve ovo radis na sopstvenu odgovornost :) Ja jos nisam naisao na nekog ko je ovim nacinom brikovao fon ako je 8.0.5.0.0.

Ako hoces 100% sigurica onda lepo pogledaj EDL metod na youtube, naravno bez bootloadera/unlockera. Uz ogradu da moras sve lepo da odradis i pripremis, videces vec na klipovima.
Mogu odgorno da kazem da ces videti bolju autonomiju i neuporedivo boljimultitasking sa zvanicnim global stable romom. Radice ti OTA update, nece biti potencijalnih bugova sa google aplikacijama i slicno..

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque hvala ti 14.02.2017. 22:40 #631608

status: user
broj poruka: 1060
mislio sam da je ovo moje to što ti pričaš :D
ali bacam se na skidanje, pa na update, znam za proceduru, a ni fleš mi nije stran :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.02.2017. 22:47 #631610

status: user
broj poruka: 1060
de majke ti, uperi me koji sad od ovoga meni treba za note 4, kad mi ovako sve šareno, ne mogu se skoncentrišem šta mi treba :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb @nisque 14.02.2017. 22:50 #631611

status: user
broj poruka: 6875
Evo:
http://en.miui.com/download-309.html
Isprati samo proceduru, da ne brikas fon.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.02.2017. 22:53 #631612

status: user
broj poruka: 1060
502 :)

nešto nisi lepo :D

edit:

ja kad kliknem na note 4, vidim po verziji miui da je 8.0.4.0.0, dal to da skidam, to verzija prethodna? a kao na onim šarenim reklamama ima android 7.0 za ovo moje...

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ajde otkucaj tacnu verziju softvera 14.02.2017. 23:09 #631616

status: user
broj poruka: 6875
Znaci i cifre, tacke i slova posle toga.

edit:
Ne moras, proverio od ortaka, sacuvao screenove, samo cepaj taj link sto sam ti dao, ne obracaj paznju na brojeve, dakle MIui 8.0.4.0 global stable je pravi, petica ne postoji :)
Odnosno postoji kuvani...Poludecu od ovih njihovih oznaka, svaki telefon razlicita verzija roma(RN3, RN4, R4Prime, Mi5), haos....

Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque e pa to 14.02.2017. 23:20 #631618

status: user
broj poruka: 1060
mada je malo konfuzno, ako sa naslovne strane izaberem note 4, imam ovaj global, a ako izaberem proizvođača prvo, pa telefon, onda mi da neku uber matoru verziju... ono kao, šta radite bre? :D

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Samo ti taj linkic 14.02.2017. 23:20 #631619

status: user
broj poruka: 6875
I zaboravi ono sto sam ti rekao preko updatera i tackica sa memorije...To radi kao sat za Redmi 4 Prime, nego lepo proceduru za flash i cao.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 14.02.2017. 23:31 #631620

status: user
broj poruka: 1060
ali tebi linkić ne radi :D
svakako sam skinuo onu verziju koja ima, sad na telefon pa na tri tačkice... ili fleš varijanta tipa Odin il šta se već traži, zbunio si me sad

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Fles varijanta 15.02.2017. 00:05 #631625

status: user
broj poruka: 6875
Obavezno za RN4. Ja sam nesto promasio, odnosno promasio sam jer me je 1000 ljudi pitalo i sam ne znam sta vise gledam :)
Link meni otvara i na kompu, jednom, drugom, telefonu. Nista trazi samo eu xiaomi na google i eto.


Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646134.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs