Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD Ryzen 7 1800 x sluzbeni review Guru 3D
STRANA 2 OD 3  
Simon72 ... 05.03.2017. 01:02 #632651

status: user
broj poruka: 2800
Ako za graficke karte do 20.000 dinara procesor od 8000 din daje iste performanse kao onaj od 100.000 dinara zašto da neko ko ima dual core procesor tipa athlon II 240 ne uzme upravo taj pentium.
Ja jedino cekam da vidim šta ce amd da izbaci u toj klasi s obzirom da ce r3 biti minimum 15.000 din.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: Jedno vreme nije te bilo (nisi se javljao), a sada, evo 05.03.2017. 12:23 #632664

status: user
broj poruka: 6643


Budale računaju na sreću.

:: u samo jednoj temi dva puta pominjes nekakvo i necije lupetanje. Da te nije neko izlupetao, skoro, pa ti je lupetanje postalo opsesija? Hajde, zovi, pa da te branimo..
::
::
:: Pa jeste.... napravio si paralelu da je optimizovano za ht ujedno i za smt, što bi nam kao korisnicima bilo najbolje. Cvrc, nije. Ako ih je (developere) bolela patka i do dan danas nisu doterali stvar, sad kad se pojavio i smt, tvrdim da će biti još gore. Jednostavno će sklepati neki patch, i za plave i za zelene, koji neće biti dobar ni jednima. Tj. Igre će ostati uglavnom glupe za pun kapacitet ht/smt. Zlogučim, bolje da ispadne da sam lupio, ali je do sada tako...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: Jedno vreme nije te bilo (nisi se javljao), a sada, evo 05.03.2017. 14:51 #632674

status: user
broj poruka: 666
Banalizuješ stvari, zato i nije čudo što se kod tebe sve svodi na teorije zavere ili `lenjost` developera.
Previše međusobno povezanih faktora je ovde u igri, da bi dinamika razvoja išla brzinom i na način kako to mali Perica zamišlja.

::
::
:: Budale računaju na sreću.
::
:: :: u samo jednoj temi dva puta pominjes nekakvo i necije lupetanje. Da te nije neko izlupetao, skoro, pa ti je lupetanje postalo opsesija? Hajde, zovi, pa da te branimo..
:: ::
:: ::
:: :: Pa jeste.... napravio si paralelu da je optimizovano za ht ujedno i za smt, što bi nam kao korisnicima bilo najbolje. Cvrc, nije. Ako ih je (developere) bolela patka i do dan danas nisu doterali stvar, sad kad se pojavio i smt, tvrdim da će biti još gore. Jednostavno će sklepati neki patch, i za plave i za zelene, koji neće biti dobar ni jednima. Tj. Igre će ostati uglavnom glupe za pun kapacitet ht/smt. Zlogučim, bolje da ispadne da sam lupio, ali je do sada tako...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nemoj da mi se obraćaš 07.03.2017. 14:35 #632783

status: user
broj poruka: 6643
... sa duplih naloga, tj. ne obraćaj mi se uopšte, kao ni ja tebi. Imaju intel teme, i nastavi da se tamo ispoljavaš... sa svih naloga.
Uostalom, čim ideš u teretanu, ne možemo da se raspravljamo na istom nivou, ja, naime, skačem sa motkom.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Nemoj da mi se obraćaš 07.03.2017. 16:05 #632794

status: user
broj poruka: 666
Lepo ti ja rekoh da ne piješ brlju, pa nećeš videti duplo.
Prvi si se ti meni obratio. Ako nisi u stanju da istrpiš odgovor, slobodan si da odskočiš sa sve motkom... mada bih ja pre rekao da si ti od onih što vole da naskaču na motku. :)

:: ... sa duplih naloga, tj. ne obraćaj mi se uopšte, kao ni ja tebi. Imaju intel teme, i nastavi da se tamo ispoljavaš... sa svih naloga
:: Uostalom, čim ideš u teretanu, ne možemo da se raspravljamo na istom nivou, ja, naime, skačem sa motkom
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 @Pisko 07.03.2017. 21:57 #632808

status: user
broj poruka: 6088
I ko je više (pre)skočio - ti ili motka?
Nije `skok s(a) motkom`, već `skok motkom`!


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Fury 12GB 1866/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC 8GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Kakav je ovaj CPU za CAD... 07.03.2017. 22:02 #632811

status: user
broj poruka: 7761
Mene interesuje kakav je ovaj CPU za CAD programe poput Civil 3D ili Revit-a...

Recimo Revit model bar 1GB velicine...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako ti treba dosta threadova za aplikaciju Ryzen je tu u rangu sa I7 6900 k 07.03.2017. 23:00 #632818

status: user
broj poruka: 7695
Ako ti aplikacija ne zavisi od threadova tu mozes i neki 4 jezgarni CPU.


CPU rendering testovi

http://www.anandtech.com/show/11170/the-amd-zen-and-ryzen-7-review-a-deep-dive-on-1800x-1700x-and-1700/18





:: Mene interesuje kakav je ovaj CPU za CAD programe poput Civil 3D ili Revit-a..
::
:: Recimo Revit model bar 1GB velicine..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Majstore, ipak se ti drzi teretane 08.03.2017. 00:25 #632834

status: user
broj poruka: 10988
kvalifikativni instrumental=s motkom

https://goo.gl/2dpHRT

DONJECK - Francuz Reno Lavileni postavio je novi svetski rekord u skoku s motkom u dvorani preskočivši 6,16 metara na mitingu u Donjecku

https://goo.gl/oMlLca

..mada, u srpskoj varijanti NASEG jezika, tolerise se i izostanak onoga ``s`` ili ``sa`` (za razliku od katolicke varijante gde ``mora`` ``s``):

``u skoku sa motkom``
https://goo.gl/D1U3Xm


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion I ja cu isto! 08.03.2017. 02:51 #632837

status: user
broj poruka: 2480
Ja svaki dan idem u teretanu da budem veliki... BODI BIBER!

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | ASUS RX 480 Strix 8GB | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: Majstore, ipak se ti drzi teretane 08.03.2017. 08:57 #632838

status: user
broj poruka: 6088
Torto, ajd i ti s Piskom u osnovnu školu da malo ponovite padeže. Preporučujem vam da posebnu pažnju obratite na šesti padež - instrumental, kako više ne biste skakali s(a) motkom.

P.S.
Sa sobom povedite i Dekija Pantelića, a i onog magarca s Eurosporta što komentariše atletiku (Kovinjalo ili kako se već preziva).


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Fury 12GB 1866/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC 8GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Aktuelna gramatika i pravopisanije srpsko vele ovako: 08.03.2017. 20:16 #632862

status: user
broj poruka: 10988
``INSTRUMENTAL

Šesti padež dobija se na pitanja: S KIM? ČIM?

Instrumental može biti s predlozima i bez njih:

d) instrumental za način
– S radošću iščekujem da se spusti veče.``
(kraj citata)

Izvedeno iz prethodnog: s(a) motkom izvodim skok.

Jesi li ukapirao? Treniranje s tegovima: treniras li ti ``tegovima`` ili ``s(a) tegovima``? Ronis li ``bocom`` ili ``s(a) bocom``?
Po meni, sumnje tu nema: skakac se ODRAZAVA pomocu motke, jedno vreme (tokom izvodjenja skoka) provodi S(A) njome i potom se odvaja OD nje. Pre nego sto se odvoji, on je S(A) njom, s(a) motkom, dakle, skok se izvodi S(A) motkom (u rukama).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Lavileni, ne vileni 08.03.2017. 22:02 #632865

status: user
broj poruka: 6088
I ne mešaj se u sportove koje niti si trenirao, niti si kompetentan da bi o njima bilo šta pričao.
A tek što nemaš pojma o padežima, kao da te je Srećko Šojić učio u školi.

Zato ću da ti objasnim:
Instrumental označava sredstvo ili društvo. Predlog SA ili kraće S (bez apostofa) se koristi kada instrumental označava društvo, a nikako kada označava sredstvo. A pošto je motka rekvizit (sredstvo) pomoću kojeg se izvodi skok, jedna od 4 skakačke discipline u atletici se zove SKOK MOTKOM.

Toliko od sudije sa Balkanijade i Evropskog, tj. mene! Neću više da spemujem temu, zbog nepismenih i tvrdoglavih pojedinaca!


i5 2500K/Enermax T40-TB/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Fury 12GB 1866/Samsung 850 EVO 250GB/Sapphire RX 480 Nitro+ OC 8GB/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/NZXT H440 V2/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech A90


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed OK Druze Sudijo (gos`n sudac): tebi tegovi prave drustvo, 08.03.2017. 22:15 #632867

status: user
broj poruka: 10988
boce napunjene kiseonikom pricaju ti viceve (na 100 metara ispod povrsine vode)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t ... 09.03.2017. 00:01 #632870

status: user
broj poruka: 430
Ala je vama dobrooooooo...

AMD phenom II x4 955BE @ 3.7GHz / Raijintek EreBoss / GA-MA770-UD3 rev 2.0 / 3x2GB Kingston V ddr2 800MHz / PowerColor AMD r9 280x TurboDuo - PowerColor ATI 4870 1GB BKP / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Logitech

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko S motku 09.03.2017. 06:30 #632877

status: user
broj poruka: 6643
Naime, s motku.
Uglavnom, mnogo više nego na teretnom nivou.
Ljudi, da nema intel hejtera i spamera, teme sa amd-om ne bi imale ovoliko postova! Jeste li primetili da su dobili zadatak da u svakoj temi sa amd, postave ZADNJI post.... i da, čim prozovete duple naloge, onda se pojavi `ceo` hor :-) ?

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi AMD Zen 2 Pinnacle Ridge pocetkom sledece godine 09.03.2017. 07:40 #632880

status: user
broj poruka: 7695
Naime planira se povecanje IPC-a od 5-15 % u odnosu na I generaciju .Zen2 ce biti kompatibilan sa AM4 socketom.
Predsednik AMD-a Lisa Su potvrdila je ovu vest i da veliki tim radi na ovome.AMD kaze da inace planira da se dugo zadrzi sa AM4 soketom t.j bice kompatibilan ,pa cak i na Zen3 generaciji .

U pogledu APU-a Raven Ridge (sve neki grebeni)I generacija Zen AMD planira APU
sa 4 c/8t i VEGA GPU jedinicu.

http://wccftech.com/amd-pinnacle-ridge-cpu-zen-2-core/
@Pisko pojedini dozivljavaju previse emotivno svaki napredak AMD-a ,mada stvarno ne vidim razlog
za to.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 09.03.2017. 07:58 #632881

status: user
broj poruka: 4225
Ono što se vidi jeste da mnogo ovdje djece navija za AMD ili INTEL, a da nikakve materijalne koristi od toga. Blago njima.
Činjenica je da Amd Rysen je opako dobar komad hardvera i da svi koji su na 4k rezoluciji apsolutno zabole qurac što Rysen radi lošije na 1080p rezoluciji od Intel 5690x.
I drago mi je da je konačno AMD uspostavio balans. Mene samo brine što se Samsung, koji je 5 puta povećao proizvodnju čipova, iste te memorijske čipove naplaćuje 3 puta više za mainstream, nego što je to bilo prošle godine. Otpad je sad ispod 6% i Samsung se igra sa tržištem. Sad će opet biti tužba za monopol svjetskog tržišta. Samsung je 2016 uspio ovladati 1 nm procesom sa yieldom manjim od 3% nakon 7 godina od početka razvoja ovog proizvodnog procesa. I dalje Samsung kontroliše tržište i AMD i Intel su daleko od Samsunga i M$-a, koji kontrolišu sve.
Sad što smo mi siromašna zemlja gdje oko 20 likova ovdje na berzi imaju keša za AMD ili Intel perjanice, nikoga ne dodiruje ni 2%.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re 09.03.2017. 08:34 #632883

status: user
broj poruka: 7695
Samsung je opak i mislim da ova kampanja protiv njih nije slucajna .te ves masine ,te prisluskivanje preko LCD tv-a ,itd ...


:: Ono što se vidi jeste da mnogo ovdje djece navija za AMD ili INTEL, a da nikakve materijalne koristi od toga. Blago njima
:: Činjenica je da Amd Rysen je opako dobar komad hardvera i da svi koji su na 4k rezoluciji apsolutno zabole qurac što Rysen radi lošije na 1080p rezoluciji od Intel 5690x
:: I drago mi je da je konačno AMD uspostavio balans. Mene samo brine što se Samsung, koji je 5 puta povećao proizvodnju čipova, iste te memorijske čipove naplaćuje 3 puta više za mainstream, nego što je to bilo prošle godine. Otpad je sad ispod 6% i Samsung se igra sa tržištem. Sad će opet biti tužba za monopol svjetskog tržišta. Samsung je 2016 uspio ovladati 1 nm procesom sa yieldom manjim od 3% nakon 7 godina od početka razvoja ovog proizvodnog procesa. I dalje Samsung kontroliše tržište i AMD i Intel su daleko od Samsunga i M$-a, koji kontrolišu sve
:: Sad što smo mi siromašna zemlja gdje oko 20 likova ovdje na berzi imaju keša za AMD ili Intel perjanice, nikoga ne dodiruje ni 2%
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Bolje votka nego motka 09.03.2017. 16:34 #632906

status: user
broj poruka: 666
Obrade, mani se ovog lelemuda Piska i njegovih teorija zavere na nivou Trećeg oka, nego otvaraj temu za Naples.

S obzirom da na vrlo lukrativnom serverskom tržištu Intel ima gotovo apsolutni monopol, a AMD definitivno poseduje više nego konkurentan proizvod, možda bi upravo Naples mogao da nanese najjači udar Intelu tamo gde najviše boli, i usput postane presudan faktor za finansijsku konsolidaciju AMD-a.

Mislim, mogao bih i ja da otvorim temu, al` gre`ota da ti kradem poene u AMD Advocates programu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Bolje votka nego motka 09.03.2017. 17:06 #632909

status: user
broj poruka: 7695
Otvori temu za Naples toliko je nadmocan u odnosu na Xeon da je Xeon krahirao u simulaciji predvidjanja zemljotresa,ali najozbiljnije.


The third demo used a four billion sample grid with 10 Iterations workload in seismic analysis, and Intel’s system didn’t even want to load the demo due to insufficient memory.

http://fudzilla.com/news/processors/43068-how-dual-socket-naples-compares-to-intel-s-e5-2699a-v4



:: Obrade, mani se ovog lelemuda Piska i njegovih teorija zavere na nivou Trećeg oka, nego otvaraj temu za Naples.
::
:: S obzirom da na vrlo lukrativnom serverskom tržištu Intel ima gotovo apsolutni monopol, a AMD definitivno poseduje više nego konkurentan proizvod, možda bi upravo Naples mogao da nanese najjači udar Intelu tamo gde najviše boli, i usput postane presudan faktor za finansijsku konsolidaciju AMD-a.
::
:: Mislim, mogao bih i ja da otvorim temu, al` gre`ota da ti kradem poene u AMD Advocates programu.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Kakav je ovaj CPU za CAD... 12.03.2017. 00:06 #633028

status: user
broj poruka: 2909

:: Mene interesuje kakav je ovaj CPU za CAD programe poput Civil 3D ili Revit-a..
::
:: Recimo Revit model bar 1GB velicine..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

Abnere, baci pogled.
http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-1800x-cpu,4951-9.html?_ga=1.44137636.1693380290.1488100163


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Navijanje 12.03.2017. 08:09 #633038

status: user
broj poruka: 6643
Ja se ne bavim navijanjem, nego, odvijanjem, zagorčavanjem života trovačima teme i hejterima. Nije to ni blizu navijanju i simpatisanju nečega pa da mi smeta, radi se o hejterstvu i funboizmu jer se truje nešto čak i kad valja, pa i kad je očigledno bolje (kamoli kad nije), a u psihologiji se to zove mobing. Šema je totalno poznata, pakovanje je novo a k je isti. Glavni iskompleksirani pokretač mobinga, označi žrtvu (čoveka ili proizvod, firmu, pokret, partiju, manjinu, politiku, zemlju, svašta nešta iako psihologija razmatra samo pojedinca), a onda orkestar `pomagača` aktivnih i pasivnih, koji se zovu moberi u psihologiji, napada, omalovažava, optužuje, nasrće pa do fizičkog obračunavanja, ono što se označi kao žrtva. Pa onda sledeća žrtva i tako. Cilj je, (kao što je jedno vreme postignuto na ovom forumu) da se zastraše i obeshrabre ostale potencijalne žrtve-protivnici i da se `vlada` ili nameće ispiranjem mozga, svoje mišljenje i stajalište. Ta mala gupa ... koja je i na ovom i na još jednom čmar forumu gde to malo teže ide, to je uradila i ovde i svojim spam-hejtovanjem na forumu koji skoro da i nema pravila - osim da se ne vređaju DOMAĆE `firme` koje plaćaju bilo šta na ovom sajtu, dovela do toga da se oni koji ne razumeju elektronski mobing, pitaju šta je to sa forumom, gde su neki članovi koji su pomagali drugima (a to je bila svrha foruma) i šta se to dogodilo.... čak je i mala grupa, IM i VOIP povezanih p... zaključila da im to ne odgovara, da jesu hteli informacionu diktaturu, ali da ostanu SVI članovi jer ovako, nemaju koga da jašu.... Eto, zbog takvih intelektualnih (prepoznaćete ih po tome što se sami hvale, što po obrazovanju, što po posetama teretanama, što po ispijanju i izjedanju hemikalija boostera) invalida kojima trebaju mobster štake da bi održavali psiho stabilnost i kompenzovali rupe, ponižavanja ili maltretiranja koja trpe u svakodnevnom životu, ja lajem na njih... Za razliku od nekih koje su prevrnuli, ja, kad je to trebalo, nisam prihvatio poziv u čopor, tj. malu grupu p povezanih IM i VOIP-om, koja zaskače na slabo moderiranim forumima, štanca naloge i agituje za nove mober članove koje se može ikako nahuškati na žrtvu mobinga. Da se razumemo, stvaranje jedne male grupe p, posle makar spontano, rezultuje sličnim odgovorom, ili pametniji popuste budalama, uglavnom, forum se ZASERE, pa onda od njega svi beže.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud @pisko 12.03.2017. 10:00 #633040

status: user
broj poruka: 3737
Zanimljivo jr to sa grupama. I sa tim koliko ljudi imaju potrebu da prave laznu sliku o sebi. Eno, bas gledam vukajliju...uklonili postere, uklonili reakcije, ugasili forum. Ispostavilo se da.se jedna.grupa korisnika organizovala, pravila duple naloge, favorizovala odredjene korisnike u takmicenjima za nagrade da bi uzeli pare, a druge maltretirali online. Nažalost takvi ljudi obitavaju i ovde.

Svratim na forum bacim pogled ako ima neka zanimljiva tema eventualno priupitam za nešto. U rasprave se ne upustam jer se sa normalnim ljudima ne raspravljam.

Mrzi me dalje da pisem ob stvarima koje bi trebale da se podrazumevaju :)


support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 12.03.2017. 13:36 #633052

status: user
broj poruka: 2800
Smisao foruma je odavno nestao i umesto saveta ljudi dobijaju prodaju al ko što bi neki rekli to je smisao potrošackog društva.
Umesto saveta šta uzeti dobijaju se saveti trgovaca ili onih kojih su u lancu prodaje i koji imaju korist od toga a dominantni su postali šaneri tj šverceri i preprodavci ukradene ili polovne robe.
Kad te prodavac savetuje to nije savet i svaka pomoc od `trgovca` nikad nije besplatna a savet je da ti je uvek potrebno ono što bi njemu bilo isplatljivije a ne tebi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs