Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Koliko mogu da trazim za cpu-plocu-ram?
STRANA 2 OD 2
VMARC Re: ..... 20.03.2017. 21:28 #633455

status: user
broj poruka: 9385
Naravno, i palila ga baba nedeljom da se cuje sa cerkom iz Bec preko skajpa.
Za to je jedino morao da se @4.6GHz.
:P
macOS Sierra
What can your Mac do now? Just ask.


::
:: Komponente su realno kao nove, jer komp nije video dalje od cs-a 1.6, radi jedva sat dva dnevno zadnje 2 godine.

::
:: fx6300 @ 4.6gh
:: GTX960 Gaming G
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv Jeste :) 20.03.2017. 21:41 #633456

status: user
broj poruka: 660
I desna noga joj bila kraca :D
Oc sam ga jer mi je to zanimacija. Inace ide do 4.7ghz lagano, sa 1380 u single thread i oko 7k multi u cpu-z benchu :)
Da ne gresim dusu 90% vremena radi na 4ghz, stock napon, jedino kad imam vremena da odigram neku tragediju od danasnjih igrica metnem ga na heavy oc... A to je tipa 2 igre godisnje.
Da ne tupim, cene minimalne koje sam nasao a da nisu madjari:

http://www.emmi.rs/procesori-(cpu)-cpu-am3+-amd-fx-6300.11.html?productId=29778

http://www.monitor.rs/maticne-ploce/Gigabyte-GA-990FXA-UD3-rev.4.0

Znaci, sta sam ja, majka tereza da dam ovo za po 60e :D
Crveni krst, sta? :D



fx6300 @ 4.6ghz
990fxa-ud3 rev 4.0
Samsung 850 EVO 250GB
2x4Gb @ 1866
GTX960 Gaming G1
Bigfoot killer NIC 2100
Seasonic X-series 650KM3
Logitech G110
Steeseries Heavy
Finalmouse Ergo 2015 SE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Nisam pop, 20.03.2017. 21:53 #633457

status: user
broj poruka: 393
ali profa jesam .)

@nidza javi se da ti prodam ovaj komplet. Ne moze Simon da spava .)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ForMax @nidzakv 20.03.2017. 22:26 #633463

status: user
broj poruka: 192
Nisi ti crveni krst, cene tih novih FX6300 proc. su bolesne i u najmanju ruku smesne za nesto sto je toliko zastarelo.
Zdrav razum govori da je bolje kupiti novi G4560 za 60e sa full garancijom, kao i ljudsku novu DDR4 plocu za oko 100e nego to cudo od FX-a koji em trosi em ne moze da se nosi sa novim G u novijim igrama i app, a sve to potkrepljeno raznim testovima koji su lako dostupni i uverljivi.
Svakako ovo treba da bude i apel onima koji planiraju neku ovakvu kupovinu, ljudi kupite novo, savremeno, malo skuplje, ili za iste pare(ako se ide na jeftiniju plocu), ocigledno pametno ulaganje u buducnost, a ujedno i zbog eventualnog upgrade-a koji je i te kako moguc sa novom platformom.

Toliko.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv .... 21.03.2017. 07:39 #633496

status: user
broj poruka: 660
Ja se u potpunosti slazem sa tobom, ali..

Radim u poznatoj prodavnici racunara, veruj mi, 99% ljudi kupuje sklopljene racunare, jos kad vide reklamu six-core monster.. Show :D
Tako da se ne isplati prodavati ovde ili na benchu npr..


fx6300 @ 4.6ghz
990fxa-ud3 rev 4.0
Samsung 850 EVO 250GB
2x4Gb @ 1866
GTX960 Gaming G1
Bigfoot killer NIC 2100
Seasonic X-series 650KM3
Logitech G110
Steeseries Heavy
Finalmouse Ergo 2015 SE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 21.03.2017. 18:51 #633547

status: user
broj poruka: 2800
Postoje dva razloga ponašanja koLektora.
Prvi je nedostatak argumenta pa se pažnja skrece na nešto što ispravljac misli da ce mu popraviti poziciju u konverzaciji.
Drugi je problem psihicke prirode i to je u najmanju ruku crta karaktera i benigna je ili je patološka opsesija.
Biraj šta želiš ali ljudi s kojim razgovaraš uglavnom nisu na nekim drogama ili oni sa smanjenim ili oštecenim kognitivnim sposobnostima i vecini je jasno pojavljivanje odredjenih ljudi i njihove namere.E sad druga je stvar što vecina jednostavno ne želi da se upišta u sve to jer upuštanje u ovakve stvari dovodi to toga da i taj koji ukaže na sve ovo postane u najmanju ruku klovan kao i ovi koji se svojski trude da uvale sve i svašta na bilo koji nacin i koji i onako vec nemaju osecaj srama za bilo šta.
Mene u svemu ovom jedino brine to što se gubi smisao foruma te forum postaje berza onih koji prodaju što samo po sebi nije problem dok se ne pojave oni kojima je namera obmanuti ljude.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano @nidzakv 21.03.2017. 20:20 #633558

status: user
broj poruka: 587
Pa svakako kao neko ko radi u takvoj radnji si mogao sam da pretpostavis odgovor i pre postavljanja teme koja je ispala uzaludna. Po tebe i tvoj dzep je najbolje da to uvalis nekoj ovci za nerealne pare posto ti je to vec posao zar ne. Mislim da je dalja diskusija nepotrebna...

Intel Pentium G4560+CM Seidon 120V|ASRock H110M|Patriot 4GB DDR4|Samsung 850EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax Thunder 535W|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/kjsh4k

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 21.03.2017. 20:24 #633560

status: user
broj poruka: 3797
Upravo ovo sto kaze decko, u cemu je onda problem? Komplet ne vredi vise od 120/130e i niko upucen u hardver ne bi vise od te sume izdvojio. Dakle, znas sta ti je ciniti...


:: Pa svakako kao neko ko radi u takvoj radnji si mogao sam da pretpostavis odgovor i pre postavljanja teme koja je ispala uzaludna. Po tebe i tvoj dzep je najbolje da to uvalis nekoj ovci za nerealne pare posto ti je to vec posao zar ne. Mislim da je dalja diskusija nepotrebna..
::
:: Intel Pentium G4560+CM Seidon 120V|ASRock H110M|Patriot 4GB DDR4|Samsung 850EVO 250GB|WD Green 1.5TB|Raidmax Thunder 535W|Raidmax Hyperion|Samsung 2233|CM Devastator http://valid.x86.fr/kjsh4
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re: ... 21.03.2017. 22:25 #633567

status: user
broj poruka: 393
Je l` ovo govoris iz dugogodisnjeg iskustva, iz perspektive psihijatra ili onako laicki? Sto se tice pravopisa i gramatike, mislim da je dobro da ljudi ukazuju na greske jer cemo tako i ocuvati nas jezik. Na mnogim forumima imas temu koja je posvecena pravilma ponasanja, bavi se nacinom obracanja, te pravopisom i gramatikom. Jesam lektor, ali za engleski jezik, mada mi srpski nije stran .)Ja se ne ljutim kada pogresim vec uvazim primedbu i potrudim se da ne ponavljam gresku. Tebe to ocigledno povredjuje.
Sto se tice ovih insinuacija u vezi sa prodajom nepostojecih komponenti ,nismo vodili debatu pa da ja nemam argumente. Ne znam zasto si me bez razloga prozivao, sto je na kraju dovelo do toga da me nazivas `patoloskim slucajem` i vredjas, dok se ja salim u vezi sa svim ovim, sto se i vidi iz moje prethodne poruke...Razmisli pre nego sto optuzis nekoga bez razloga. Ne prija mi ovakav nacin komunikacije tako da ako nemas nista normalno da kazes, bolje nemoj. Dugo sam na forumu ali ga ne posecujem i ne postujem cesto jer imam dosta obaveza, pa si me mozda pomesao sa nekim ili mislis da je dupli nalog.
Sto se mene tice, sve je ok... ne ljutim se. Ne poznajemo se, ali bice prilika. Mozda Dexter organizuje jos neku zurku .)
Ne bih da se nastavljamo ovde jer to predstavlja cisto gubljenje vremena, Ako jos uvek mislis da postoji problem, javi se na mail...

@nidza izvini prijatelju za ovaj spam. Ne znam kako bih te posavetovao. Pogledaj oglase pa formiraj neku cenu. Ako ti se zuri, smanjuj...



:: Postoje dva razloga ponašanja koLektora
:: Prvi je nedostatak argumenta pa se pažnja skrece na nešto što ispravljac misli da ce mu popraviti poziciju u konverzaciji
:: Drugi je problem psihicke prirode i to je u najmanju ruku crta karaktera i benigna je ili je patološka opsesija
:: Biraj šta želiš ali ljudi s kojim razgovaraš uglavnom nisu na nekim drogama ili oni sa smanjenim ili oštecenim kognitivnim sposobnostima i vecini je jasno pojavljivanje odredjenih ljudi i njihove namere.E sad druga je stvar što vecina jednostavno ne želi da se upišta u sve to jer upuštanje u ovakve stvari dovodi to toga da i taj koji ukaže na sve ovo postane u najmanju ruku klovan kao i ovi koji se svojski trude da uvale sve i svašta na bilo koji nacin i koji i onako vec nemaju osecaj srama za bilo šta
:: Mene u svemu ovom jedino brine to što se gubi smisao foruma te forum postaje berza onih koji prodaju što samo po sebi nije problem dok se ne pojave oni kojima je namera obmanuti ljude
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 22.03.2017. 08:07 #633573

status: user
broj poruka: 2800
Ako si kolektor idi na forume za kolektore a ovo je ili bi trebao da bude forum za IT.
Mnogo je takvih ko što si ti koji kakav god da je forum imaju neopisivu želju da ispravljaju nešto što nema veze nit sa temom nit sa forumom.I to jeste opsesivni poremecaj ponašanja mada za tebe nisam siguran da si kompulzivan vec samo pokušavaš u nedostatku argumenta da skreneš temu.Zašto se prilepci kao ti javljaju u svakoj temi kad neko traži neko mišljenje o ceni hardvera tj kupovini ili prodaji.
Nemam vreman da se bakcem s tobom i da proverim koje si naloge ranije koristio a dovoljno sam dugo da znam one koji su pravi clanovi a koji su ono što si ti.
A što se tice gramatike i pravopisa srpskog jezika ja to nikad nisam ni znao jer to nije moj maternji jezik vec ono što se u tom tvom jeziku zove prizrensko timocki dijalekt (eto ponešto sam i naucio).Zašto bi me vredjalo nešto što ti jednostavno ne razumeš jer vecina vas kojima je književni srpski jezik maternji jezik ne razumeju da to nije svima vec jezik koji treba da se nauci.Nije tu stvar nerazumevanja onog s kim pricaš vec nerazumevanja zašto neko nezna to što misliš da treba da zna.
Ja sam iz leskovac i pricam kako pricam a ako me ne razumeš iskreno me zabole al me razumeš samo ti fali neka daska u glavu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 22.03.2017. 11:23 #633580

status: user
broj poruka: 563
Ja sam za taj proceosr,8Gb rama na 1600 i slabiju plocu dobio pre mesec dana 160e,znaci ti idi slobodno na 180 i prodace se,malo ces cekati ali ide sigurno...naravno da su cene nerealne ali to su cene i one se tako krecu danas i kupca niko ne tera da kupuje vec sam odlucuje...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re: ... 22.03.2017. 11:23 #633581

status: user
broj poruka: 393
Jedno je pravopis, drugo je dijalekat (ne bi se i u tvom i mom kraju izgovara isto, ali se isto i pise). Ko si ti da odredjujes ko je pravi clan, a ko ne? Vidim da iz tebe izbijaju neki neugusivi kompleksi, a patologija se naslucuje iz tvojih reci. Uzivaj u svojoj teoriji zavere. Ja nemam razloga da se pravdam, i ne znam o kakvim argumentima pricas.
Over and out.


:: Ako si kolektor idi na forume za kolektore a ovo je ili bi trebao da bude forum za IT
:: Mnogo je takvih ko što si ti koji kakav god da je forum imaju neopisivu želju da ispravljaju nešto što nema veze nit sa temom nit sa forumom.I to jeste opsesivni poremecaj ponašanja mada za tebe nisam siguran da si kompulzivan vec samo pokušavaš u nedostatku argumenta da skreneš temu.Zašto se prilepci kao ti javljaju u svakoj temi kad neko traži neko mišljenje o ceni hardvera tj kupovini ili prodaji
:: Nemam vreman da se bakcem s tobom i da proverim koje si naloge ranije koristio a dovoljno sam dugo da znam one koji su pravi clanovi a koji su ono što si ti
:: A što se tice gramatike i pravopisa srpskog jezika ja to nikad nisam ni znao jer to nije moj maternji jezik vec ono što se u tom tvom jeziku zove prizrensko timocki dijalekt (eto ponešto sam i naucio).Zašto bi me vredjalo nešto što ti jednostavno ne razumeš jer vecina vas kojima je književni srpski jezik maternji jezik ne razumeju da to nije svima vec jezik koji treba da se nauci.Nije tu stvar nerazumevanja onog s kim pricaš vec nerazumevanja zašto neko nezna to što misliš da treba da zna
:: Ja sam iz leskovac i pricam kako pricam a ako me ne razumeš iskreno me zabole al me razumeš samo ti fali neka daska u glavu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re: ... 22.03.2017. 17:01 #633601

status: user
broj poruka: 393
Jedno je pravopis, drugo je dijalekat (ne bi se i u tvom i mom kraju izgovara isto, ali se isto i pise). Ko si ti da odredjujes ko je pravi clan, a ko ne? Vidim da iz tebe izbijaju neki neugusivi kompleksi, a patologija se naslucuje iz tvojih reci. Uzivaj u svojoj teoriji zavere. Ja nemam razloga da se pravdam, i ne znam o kakvim argumentima pricas.
Over and out.


:: Ako si kolektor idi na forume za kolektore a ovo je ili bi trebao da bude forum za IT
:: Mnogo je takvih ko što si ti koji kakav god da je forum imaju neopisivu želju da ispravljaju nešto što nema veze nit sa temom nit sa forumom.I to jeste opsesivni poremecaj ponašanja mada za tebe nisam siguran da si kompulzivan vec samo pokušavaš u nedostatku argumenta da skreneš temu.Zašto se prilepci kao ti javljaju u svakoj temi kad neko traži neko mišljenje o ceni hardvera tj kupovini ili prodaji
:: Nemam vreman da se bakcem s tobom i da proverim koje si naloge ranije koristio a dovoljno sam dugo da znam one koji su pravi clanovi a koji su ono što si ti
:: A što se tice gramatike i pravopisa srpskog jezika ja to nikad nisam ni znao jer to nije moj maternji jezik vec ono što se u tom tvom jeziku zove prizrensko timocki dijalekt (eto ponešto sam i naucio).Zašto bi me vredjalo nešto što ti jednostavno ne razumeš jer vecina vas kojima je književni srpski jezik maternji jezik ne razumeju da to nije svima vec jezik koji treba da se nauci.Nije tu stvar nerazumevanja onog s kim pricaš vec nerazumevanja zašto neko nezna to što misliš da treba da zna
:: Ja sam iz leskovac i pricam kako pricam a ako me ne razumeš iskreno me zabole al me razumeš samo ti fali neka daska u glavu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 22.03.2017. 17:33 #633603

status: user
broj poruka: 4225
Neću ništa komentarisati o mišljenju vas dvojce, samo ću reći da se taj komplet mbo,cpu & ram kreću od 130 do 180 eura, kako koga zavrneš. Taj cpu ja plaćam do 35 e,mbo do 40 i ram do 35. Prodajem za 30 do 60e skuplje navedeno. Toliko od mene.
Cijene su ovoliko skočile polovnjaka, jer dosta cigana koji su nabavljali iz Švice,Švabije i Austrije, zaustavljani su na graničnim prelazima i oduzimana im je roba ili su im robu procjenjivali po astrononskim cijenama na graničnom prelazu.
HDD od 2 tb prošle godine bio 15 do 20 e na veliko u perfektnom stanju, a sada traže od 20 do 40 eura.
I32100 bio od 20 do 30 e, sad traže od 3200 din do 45 eura. Zato i više se prodaju nove mašine od 1000+ eura od polovnih. Najčešće prodavani cpu je i6600k, pa g4560. Ram 2x8 gb ripjaws ddr4 i corsair vengence 2x8 gb ddr4. Grafičke r460, r480 8gb, 960, 970 i 1070. Ploče od 90 do 130e. Ssd samsung 250 gb i hard diskovi toshiba 2 tb i wd red 4 tb. Ostalo otpada na gotove konfiguracije od prodaje.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 22.03.2017. 18:04 #633605

status: user
broj poruka: 2800
To što sam na kraju uradio je isto što si ti na pocetku uradio tj skretanje s teme a otišo si s teme jer si provaljen.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Ne, 22.03.2017. 23:10 #633620

status: user
broj poruka: 393
nego si bezobrazan, polupismen i verovatno neobrazovan. Nemam volje da se sa takvom osobom raspravljam ni oko cega. Na tebi je da mislis sta hoces.

@operator hvala na proceni.... Kad bi moglo po toj ceni da se nađe bilo bi super .) u svakom slucaju sam digao ruke za sad. Najgore je to sto ne znam ni sam sta hocu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 23.03.2017. 01:06 #633624

status: user
broj poruka: 2800
Zanimljiva je kolicina nedostatka empatije kod tipova kao što si ti i na šta ste spremni a da ne osecate trunku srama.
Oni koji javno to rade njih i ne diram vec vas koji pokušavate na po vama suptilan nacin da prodajete razne stvari i svakom je jasna vaša prava prava namera tj vecini mada vama nije cilj vecina vec ti poneki naivni tj pecate pa ako se ulovi ulovilo se.
Zanimljiv je i nacin grupnog rada prilikom toga što radite.Skoro sam slušo jednog prevaranta koji je dobio nekolko meseci koji mi prica kako `pecaju` naivne mada mi je zanimljivija bila prica kako je švercovao sa gliserima neku robu al to je vec stavr ukusa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
f0rever Ovaj.. 25.03.2017. 04:39 #633694

status: user
broj poruka: 3821
Moze taj CPU za 60E da se proda, ne vise, vec za 10.000 ili malo vise, moze da se nadje FX8300 na KP.

Ploca ne vise od 70-75E.

RAM, 20E po modulu.

I to je sve nategnuto, ti probaj za 160, ali vec sve preko toga je skoro pa nemoguce(sem ako ti se ne posreci).

~i5 4570
~8GB DDR3
~Neka Asus H97 ploca

~180e

Cisto kao komparacija u odnosu na FX6300 platformu, koja je mnoooogo slabija.

I love how much people just did not give a fuck in the 80s and 90s!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs