Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Norton Ghost
STRANA 2 OD 2
imarkovic Re: imarkovic 21.10.2017. 22:09 #640211

status: user
broj poruka: 18941
Dobio sam, odgovorio.


:: Izvini što dosadjujem, da li si dobio moju poruku?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 imarkovic 21.10.2017. 22:16 #640212

status: user
broj poruka: 17
Izvini, ja to ne mogu da vidim, ne znam lozinku. Možeš li poslati na broj iz poruke? Ako je problem, poslaću ti mail.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Norton Ghost 22.10.2017. 11:06 #640220

status: user
broj poruka: 18941
Evo da odgovorim, nisam odmah primetio ovo kopija `system reserved` i posebna kopija .gho za system. To mi je jako cudno, jer sa opcijom disk-to-disk pravi se 1 image koji sadrzi sve potrebne parametre. Dakle, tu su 2 .GHO fajla:

1. system reserved (boot.ini itd.)
2. windows

Probaj sledecu stvar koja mi pada na pamet, pa mozda resi problem.
Neka ostane novi disk i kreni u instalaciju Windows 7 x64, zatim kreiraj particiju iz wizarda. Napravice ti tu `system reserved` od ~200mb i normalnu primarnu particiju. Kada zavrsi, ne nastavljaj dalje, nego zakaci stari disk sa image fajlovima i butuj ghost, zatim uradi restore image-a na PARTICIJU, a ne disk. To radis da ti ne bi obrisao system reserved particiju, pa javi sta se desilo, da li je uspelo.

Drugu ideju nemam, nadam se da ce ovo uspeti, jer sam radio masovno sa Ghost-om i nikad u zivotu nisam video da Ghost napravi 2 .GHO fajla, `system reserved` i `system`, niti postoji opcija da se to restore-uje u Ghost-u.

:: Pozdrav
::
:: Zamoljen sam da pomognem oko restore system image, ali mi ne ide baš od ruke... Ukratko, trebalo bi klonirati image starog diska na novi disk. Postoje dva image fajla, u .gho formatu, jedan je kopija System reserved particije, druga je sistemska. Disk na kojem bi trebalo da se uradi kloniranje je nov. Napravio sam butabilni Norton Ghost USB, ubacio u jedan port, i podigao. U drugom portu se nalazi source, tj. fleš sa ova dva fajla. Koristim Norton Ghost 11.5, meni je standardan, izgleda ovako
::
:: https://static.titlovi.com/uploads/31568/ghost_2002_from_image.gi
::
:: E, sad... Pokušavao sam sve varijante (Disk to Disk, From image, ili Partition to partition, from image, itd.)ali ništa ne uspeva, jer kad program odradi, i kad Win treba da se podigne, dobijam poruku da boot fajlovi nedostaju. Da li neko bio ljubazan da mi pomogne, očigledno je da nešto pogrešno radim? Hvala
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
User001 re 22.10.2017. 18:58 #640229

status: user
broj poruka: 17
Hvala svima na odgovorima, posebno imarkovic, na strpljenju i ljubaznosti.
Možda će nekome dobro doći... Pogledajte odgovor VMARC, u drugom postu, ili poslednji odgovor imarkovic. Znači, ovako je odradjeno:

1) Stari hard disk je trebalo klonirati na novi. `Klon` se sastojao od dva .gho fajla, odnosno dve images (System Reserved, System)
2) Novi hard disk ima 4 particije (System Reserved, System, Data, Data)
3) Napravljen je butabilni Norton Ghost USB
4) Na drugom USB flešu se nalazio klon (System Reserved image + System image) starog hard diska
5) Priključena oba USB fleša na laptop
6) Butuje se sa Ghost USB, pa je u meniju trebalo ići na Partition - From Image. uraditi prvo restore image na kojoj je System Reserved (na postojeću System Reserved particiju novog hard diska), pa onda drugu image, na kojoj je System (na postojeću System particiju novog hard diska).

Tako jednostavno, ali... Neki previd je napravljen, usled neiskustva.

Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs