Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Win 10
STRANA 2 OD 2
Rancesco85 Re: Re: re 28.01.2018. 11:19 #643118

status: user
broj poruka: 724
Ma citao sam da je bagovit ali ovoliko nisam verovao, kako radi trebace vremena da bekapujem sve podatke, probacu ovako pa da vidim sta ce da se desi, moram blokirati win update definitivno


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Prijatelju dragi meni ovo mirise da ces morati da reinstaliras sistem. Makar bi ja to radio. Meni brljavi na slicnoj konfi na laptopu (udarim desni klik da sortiram ikonice danas nakon instalacije uTorrenta i opali mi crn ekran i resetuje desktop). Mnogo je bagovita ta 1709 verzija a nadao sam se da ce mnogo toga ispeglati u njoj ali kao svaka jajarska firma nisu na zalost. Bekapuj podatke i svuci ISO sa neta i npr. Rufus-om napravi butabilni flash. Nema ti druge. Kad se jednom uhvatis u kolo sa krpljenjem polupanog sistema nikad na dobro ne izadje
:: Ne znam da li uopste da cekas da neko prvo uoci tvoj post (trebalo je po meni da otvoris novu temu) pa da cekas odgovor ili odmah da priones na posao. Smece je smece i tu nema sta a ako bude i dalje zajebavao nakon fresh install-a ne znam sta da ti kazem osim da ti laptop nije ispravan. Najpre skini NAJSVEZIJE DRAJVERE za laptop i obavezno APDEJT BIOS-a
::
::
:: :: Da ne otvaram novu temu ali treba mi hitno pomoc, mislim da je pocelo sve sa novim apdejtom win 10 1709 verzijom, ne znam dal je do njega ili laptop
:: :: Win zakuje uglavnom na welcome skrinu,pa posle izbaci crni ekran nista dalje, i kada prodje sve uzasno lose radi. Chrome stalno ide na not responding, torrent stalno izbacuje cyclic redundancy check, pratio sam korake na netu kako da resim nista nije pomoglo. Kada pokrenem igre (Splinter cell Chaos theory, aoe 3, nfs carbon, moat wanted) ceo ekran je u nekim horizontalnim treperecim linijama
:: :: menjao sam nekako i drajvere za graficku ali sve ist
:: ::
:: :: konfiguracija: Lenovo g50-80, Intel I3 procesor, ggb rama, intel 4400, 1 tb hd
:: ::
:: :: Dal je moguce da je ovo do wina jer pre update nisam primetio ove probleme ili laptop moze u kantu
:: ::
:: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krieger Re: Re: Re: re 28.01.2018. 11:37 #643119

status: user
broj poruka: 312
Ja sam ga pljuvao na sva zvona ali znas sta me savrseno nenormalno cudi - na konfiguraciji koja je podosta matora gde je na 2.5`` SSD-u (Samsung 850 EVO 250GB) radi perfektno osim onih muka koje sam imao sa yuscii fontovima ali s obzirom da vec imam i XP i 7 na HDD-ovima nemam brige oko toga. No, sta hocu reci, eto kao predvidjen je za Kaby Lake pa za Coffee Lake pa za Ryzen pa za ne znam ni ja, sve sto bude izlazilo ubuduce i jede go`na na hardveru koji je prakticno projektovan za njega.
Ne znam koji tacno CPU ima tvoja masina, ali ako je Skylake - turaj 7micu zajebi ovo planinarenje sa 10tkom, ako je pak Kaby Lake - osudjen si na muke. Evo ja imam recimo najbanalniju glupost od problema a to je da posle Cumulative update-a od novembra nije hteo da radi senzor za 3D Guard HDD-a. Inace taj senzor odnosno akcelerometar tesko proradi i kad laptop krene zaista da pada i ne uspe da parkira glavu HDD-a kako se ne bi ostetio ali eto - jedna cista banalnost mi je oduzela par sati isprobavanja raznih drugih novijih verzija tog programa jer sam budaletina koja pridaje vaznost necemu sto 99% korisnika ne instalira odnosno 100% korisnika ne treba ni da ima instalirano jer nema svrhe - kad krene da pada dolazi do loma i jedino sta mozes sa takvom masinom je da je das u delove.
Imaj na umu da nabavis neki eksterni HDD zlu ne trebalo bas za ovakve situacije od recimo 1 TB prostora i ono sto ti je najvaznije cuvaj na njemu. Ja bar tako radim. Moze apsolutno sada ovog momenta da mi pukne ta 10-tka na laptopu necu osetiti problem. Mada ja imam specifican laptop koji ima i M.2 SSD na kome je sistem i klasican HDD za storage gde trpam sve. U krajnjoj liniji otvorio bih ga i spakovao taj HDD u rack koji nije ni 1500 din a ovo sto je na SSD-u mi je apsolutno nevazno.


:: Ma citao sam da je bagovit ali ovoliko nisam verovao, kako radi trebace vremena da bekapujem sve podatke, probacu ovako pa da vidim sta ce da se desi, moram blokirati win update definitivn
::
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Re: Re: re 28.01.2018. 17:56 #643126

status: user
broj poruka: 724
Evo koji je cpu
https://ark.intel.com/products/75105/Intel-Core-i3-4005U-Processor-3M-Cache-1_70-GHz
Ma nekako je radio skroz dobro do updatea, sreca pa imam externi hdd i uspeo sam nekako da copiram sve sto je vazno, trebalo je imati srpljenja al uspeh na kraju. Sada formatiram sve pa da vidim kako ce da radi i dal je do win.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Ma citao sam da je bagovit ali ovoliko nisam verovao, kako radi trebace vremena da bekapujem sve podatke, probacu ovako pa da vidim sta ce da se desi, moram blokirati win update definitivn
::
::
:: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
::
:: :: Prijatelju dragi meni ovo mirise da ces morati da reinstaliras sistem. Makar bi ja to radio. Meni brljavi na slicnoj konfi na laptopu (udarim desni klik da sortiram ikonice danas nakon instalacije uTorrenta i opali mi crn ekran i resetuje desktop). Mnogo je bagovita ta 1709 verzija a nadao sam se da ce mnogo toga ispeglati u njoj ali kao svaka jajarska firma nisu na zalost. Bekapuj podatke i svuci ISO sa neta i npr. Rufus-om napravi butabilni flash. Nema ti druge. Kad se jednom uhvatis u kolo sa krpljenjem polupanog sistema nikad na dobro ne izadje
:: :: Ne znam da li uopste da cekas da neko prvo uoci tvoj post (trebalo je po meni da otvoris novu temu) pa da cekas odgovor ili odmah da priones na posao. Smece je smece i tu nema sta a ako bude i dalje zajebavao nakon fresh install-a ne znam sta da ti kazem osim da ti laptop nije ispravan. Najpre skini NAJSVEZIJE DRAJVERE za laptop i obavezno APDEJT BIOS-a
:: ::
:: ::
:: :: :: Da ne otvaram novu temu ali treba mi hitno pomoc, mislim da je pocelo sve sa novim apdejtom win 10 1709 verzijom, ne znam dal je do njega ili laptop
:: :: :: Win zakuje uglavnom na welcome skrinu,pa posle izbaci crni ekran nista dalje, i kada prodje sve uzasno lose radi. Chrome stalno ide na not responding, torrent stalno izbacuje cyclic redundancy check, pratio sam korake na netu kako da resim nista nije pomoglo. Kada pokrenem igre (Splinter cell Chaos theory, aoe 3, nfs carbon, moat wanted) ceo ekran je u nekim horizontalnim treperecim linijama
:: :: :: menjao sam nekako i drajvere za graficku ali sve ist
:: :: ::
:: :: :: konfiguracija: Lenovo g50-80, Intel I3 procesor, ggb rama, intel 4400, 1 tb hd
:: :: ::
:: :: :: Dal je moguce da je ovo do wina jer pre update nisam primetio ove probleme ili laptop moze u kantu
:: :: ::
:: :: :: LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 28.01.2018. 18:27 #643127

status: user
broj poruka: 587
Obavezno stavi win 10,ali samo komplet sveža instalacija da bude (sve karabudževine u vidu upgrejda više nemoj da radiš) i obavezno SVI drajveri.
Ako od sad želiš najnoviju verziju win-a,sačekaš malo od kad izađe da proveriš da nije previše bagovita verzija,ako nisi ništa posebno čuo smo fresh install...
Imaš dovoljno veliki HDD,pa lepo staviš dokumenta na drugu particiju,napraviš na toj drugoj particiji folder Documents,pa tamo prevežeš i Pictures,Downloads,Music i ostale foldere koji inače stoje na C particiji i onda instalacija traje sat vremena (sa sve osnovnim programima,jer nema čačkanja oko podataka)...

AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MHz
Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500GB
Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyager
LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 build 1709


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: ... 28.01.2018. 18:57 #643128

status: user
broj poruka: 724
Ne znam ni kako je prosli put updateovan na novu verziji bas je zbog bagovitosti nisam ni hteo, ali kao sto pomenuh nisam verovao da moze ona da sje*e sistem i komp ceo. Vratio na prethodnu upravo, inace i radim tako posebno particije pravim i stavljam na drugu documents download i slicno.
update sam blokirao odmah da se ne ponovi opet. Nadam se iskreno da je bilo samo do wina
LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Obavezno stavi win 10,ali samo komplet sveža instalacija da bude (sve karabudževine u vidu upgrejda više nemoj da radiš) i obavezno SVI drajveri
:: Ako od sad želiš najnoviju verziju win-a,sačekaš malo od kad izađe da proveriš da nije previše bagovita verzija,ako nisi ništa posebno čuo smo fresh install..
:: Imaš dovoljno veliki HDD,pa lepo staviš dokumenta na drugu particiju,napraviš na toj drugoj particiji folder Documents,pa tamo prevežeš i Pictures,Downloads,Music i ostale foldere koji inače stoje na C particiji i onda instalacija traje sat vremena (sa sve osnovnim programima,jer nema čačkanja oko podataka)..
::
:: AMD Phenom II 960T@3.8GHz/Titan NK35TZ/8GB DDR2 @ 800MH
:: Asus M2N68 Plus/Hitachi 250GB/Samsung 320GB/WD Blue 500G
:: Powercolor HD5750/LC Power LC600H-12/MS Industrial Voyage
:: LG W2240+Skyworth 32E3000/Windows 10 Pro x64 build 1709
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @Rancesco85 28.01.2018. 19:16 #643129

status: user
broj poruka: 4228
Nisi valjda ponovo instalirao (fresh install) Windows 10?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: @Rancesco85 28.01.2018. 19:23 #643130

status: user
broj poruka: 724
Pa moralo je nesto, jer nije mogao da funkcionise apsolutno nikako... za sada je okej sa fresh install

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Nisi valjda ponovo instalirao (fresh install) Windows 10?
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @Rancesco85 28.01.2018. 19:31 #643131

status: user
broj poruka: 4228
Nemoj pogrešno da me shvatiš - dva dana nisam pogledao forum, pa mi je promakao ovaj tvoj post.

Windows 10 (pored toga što je ponekad bagovit) ima mogućnost da se vratiš na prethodnu verziju. Mislim da je ograničen vremenski period za njeno korišćenje, a kao takva može se i potpuno ukinuti.

Sada sigurno nemaš, ali kada uđeš na Podešavanja, Ažuriranje imao bi sa leve strane Oporavak. Tu se, npr. nakon instalacije v1709 nalazi mogućnost da se vratiš na prethodnu verziju - reviziju.

Ova mogućnost se može onemogućiti kada u Podešavanja, System, Skladište obrišeš iz Privremenih Datoteka obrišeš iz liste prethodnu verziju operativnog sistema.

EDIT: možda si se namučio, ali si sigurniji da je sa računarom sve u redu.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: @Rancesco85 28.01.2018. 21:09 #643136

status: user
broj poruka: 724
Nisam stvarno znao da ovo moze, sada bas nadjoh taj deo na win, bar ako se zeznem nekim slucajem opet da znam da moze da se resi. Rok je 30 dana kako ja videh, posle toga ne moze da se vrati

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Nemoj pogrešno da me shvatiš - dva dana nisam pogledao forum, pa mi je promakao ovaj tvoj post
::
:: Windows 10 (pored toga što je ponekad bagovit) ima mogućnost da se vratiš na prethodnu verziju. Mislim da je ograničen vremenski period za njeno korišćenje, a kao takva može se i potpuno ukinuti
::
:: Sada sigurno nemaš, ali kada uđeš na Podešavanja, Ažuriranje imao bi sa leve strane Oporavak. Tu se, npr. nakon instalacije v1709 nalazi mogućnost da se vratiš na prethodnu verziju - reviziju
::
:: Ova mogućnost se može onemogućiti kada u Podešavanja, System, Skladište obrišeš iz Privremenih Datoteka obrišeš iz liste prethodnu verziju operativnog sistema
::
:: EDIT: možda si se namučio, ali si sigurniji da je sa računarom sve u redu
::
:: Pozdrav
::
:: Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs