Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Antivirusni softver
Koji je generalno najbolji free AV
STRANA 2 OD 2
obradmi Imarkovic ne znam da li si koristis operu 05.02.2018. 19:39 #643409

status: user
broj poruka: 7695
ali imas block ads ugradjen ,sa listama koje se apdejtuju
NoCoin (Cryptocurrency Mining Protection),malware block VPN free itd za prosecnog korisnika je to
sasvim dovoljno uz MS antivirus ,te sajtove koje ti i ja ,a i drugi posecuju ,verovatno nece
biti predmet istrazivanja prosecnog korisnika.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Imarkovic ne znam da li si koristis operu 05.02.2018. 19:44 #643410

status: user
broj poruka: 18940
Ma kakvi, nema šanse da instaliram gomilu tih stvari, a MS je uvek bio supalj na sve strane.

Operu ne koristim, zadnja verziju koju sam koristio bila je užasna, ali ako kažeš da je dobra, instaliraću ponovo. Trenutno Firefox Quantum mi je dobar, jedino mi nedostaju add-onovi koji više ne postoje za ovu verziju.

:: ali imas block ads ugradjen ,sa listama koje se apdejtuju
:: NoCoin (Cryptocurrency Mining Protection),malware block VPN free itd za prosecnog korisnika je to
:: sasvim dovoljno uz MS antivirus ,te sajtove koje ti i ja ,a i drugi posecuju ,verovatno nece
:: biti predmet istrazivanja prosecnog korisnika
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Imarkovic ne znam da li si koristis operu 05.02.2018. 19:47 #643411

status: user
broj poruka: 7695
Probaj videces i sam ,jedino mi je Opera ubijala `Telenor` reklamu na pcberza :)


:: Ma kakvi, nema šanse da instaliram gomilu tih stvari, a MS je uvek bio supalj na sve strane.
::
:: Operu ne koristim, zadnja verziju koju sam koristio bila je užasna, ali ako kažeš da je dobra, instaliraću ponovo. Trenutno Firefox Quantum mi je dobar, jedino mi nedostaju add-onovi koji više ne postoje za ovu verziju
::
:: :: ali imas block ads ugradjen ,sa listama koje se apdejtuju
:: :: NoCoin (Cryptocurrency Mining Protection),malware block VPN free itd za prosecnog korisnika je to
:: :: sasvim dovoljno uz MS antivirus ,te sajtove koje ti i ja ,a i drugi posecuju ,verovatno nece
:: :: biti predmet istrazivanja prosecnog korisnika
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stefano Re 05.02.2018. 19:59 #643412

status: user
broj poruka: 587
Windows Defender na W10.

https://valid.x86.fr/w16pcd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 05.02.2018. 20:28 #643416

status: user
broj poruka: 18940
Ljudi, ja sam zapanjen.

Ako ovoliko sr@nja moze da prodje pored KIS-a, onda ne znam koja zastita pomaze protiv ovog:
https://pasteboard.co/H6h5Fn0.png


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: >> 05.02.2018. 21:30 #643417

status: user
broj poruka: 2909

:: Ljudi, ja sam zapanjen
::
:: Ako ovoliko sr@nja moze da prodje pored KIS-a, onda ne znam koja zastita pomaze protiv ovog
:: https://pasteboard.co/H6h5Fn0.pn
::

Pažljivo sa njime... Taj spajhanter mi je prošle godine sje*ao fotošop, akrobat pro (verzije koje se pečuju da bi se izlečile, bez menjanja host fajla), Vektorvrks i ko zna šta još.
Isto imao KIS, radio normalo, nešto sam se istripovao kad je bila frka oko one verzije uTorenta koji rudari, a KIS mi ništa nije prijavljivao.
Instalirao spajhanter, prijavio mi je svašta nešto, pustio ga ja da reši. Posle restarta Adob akrobat pro nije licenciran, fotošop takođe, a Vektrovrks se ne pokreće jer mu je ovaj izbrisao ili blokirao krek... Srećom pa sam imao imidž fajl sa bekapom instaliranih programa na hardu, učitao i uspeo da izbegnem reinstalaciju OSa.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: >> 05.02.2018. 23:06 #643422

status: user
broj poruka: 18940
U pravu si, ovaj spy mi je nasao brdo stvari, nisam mogao nista da uklonim jer nije free.
Elem, malwarebytes je izolovao sve vezano za `mail.ru`, au koje je ovo sranje, nije mu mogao nista ni ESET rescue.
Jedva se izkobeljah iz ovog, a ne bih ni znao da imam ovu pijavicu da nisam slucajno pogledao procese u task manager-u, pustio je korenje na sve strane.
Eto, i posle ne treba nikakva zastita, a niko ne vodi vise racuna od mene. Desi se.

PS evo slika Opere za Obrada:
http://pasteall.org/pic/show.php?id=125680

Samo sto sam je instalirao, verzija 51 valjda, posle 10ak minuta rada cpu=100% i 250mb rama sa 2 taba, mislim stvarno neprihvatljivo. Opera je po svemu sudeci bas los browser, nekad je bila vrh.

::
:: :: Ljudi, ja sam zapanjen
:: ::
:: :: Ako ovoliko sr@nja moze da prodje pored KIS-a, onda ne znam koja zastita pomaze protiv ovog
:: :: https://pasteboard.co/H6h5Fn0.pn
:: ::
::
:: Pažljivo sa njime... Taj spajhanter mi je prošle godine sje*ao fotošop, akrobat pro (verzije koje se pečuju da bi se izlečile, bez menjanja host fajla), Vektorvrks i ko zna šta još.
:: Isto imao KIS, radio normalo, nešto sam se istripovao kad je bila frka oko one verzije uTorenta koji rudari, a KIS mi ništa nije prijavljivao.
:: Instalirao spajhanter, prijavio mi je svašta nešto, pustio ga ja da reši. Posle restarta Adob akrobat pro nije licenciran, fotošop takođe, a Vektrovrks se ne pokreće jer mu je ovaj izbrisao ili blokirao krek... Srećom pa sam imao imidž fajl sa bekapom instaliranih programa na hardu, učitao i uspeo da izbegnem reinstalaciju OSa
::
::
:: DaSickSystem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ne znam sta je to kod mene na AMD masini 05.02.2018. 23:22 #643424

status: user
broj poruka: 7695
radi normala .Verzija 50 .Vidi nesto u podesavanjima.

https://ibb.co/foyB5c

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re: >> 05.02.2018. 23:59 #643425

status: user
broj poruka: 4228
@imarkovic: koja ti je to Opera 51? Ne valja ti tu nešto:

Kod mene:
Opera 50.0.2762.67
Bez ijednog učitanog taba: 180 MB
1 tab (PC Berza): 235 MB
2 taba (YouTube): 330 MB

Zauzeće cpu: zanemarljivo.

Koristim KIS već godinama, kod mušterija sa više računara je instaliran KSOS. Međutim, ne mogu da se zakunem u KIS kao jedinu pravu zaštitu. Ažuriran softver, što sistemski, što aplikativni + solidan av program je dobar osnov za av zaštitu.

@ostali: ko se lično nije susretao sa ransomware, odnosno, imao prilike da vidi kako izgleda računar nakon `posete` može da priča kako nije potrebna nikakva zaštita. Ali tu se slažem sa Daumom: nemoj to i drugima da preporučuješ.

`Bekap, bekap, samo bekap, bekap nama treba, jer iz trave nonšalantno ljuti virus vreba!`

Pozdrav!

Vlada

:: Samo sto sam je instalirao, verzija 51 valjda, posle 10ak minuta rada cpu=100% i 250mb rama sa 2 taba, mislim stvarno neprihvatljivo.

Pozdrav!

Vlada

:: Samo sto sam je instalirao, verzija 51 valjda, posle 10ak minuta rada cpu=100% i 250mb rama sa 2 taba, mislim stvarno neprihvatljivo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ovo je na Intel masini C2D i R7 240 koristim za LCD tv 06.02.2018. 00:09 #643426

status: user
broj poruka: 7695
HD rezolucija na Youtube
https://postimg.org/image/d2c7ue1kr/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 06.02.2018. 02:00 #643429

status: user
broj poruka: 2800
Prvo shvatite da se roba prodaje tako što vam novo instalirani antivirus ili antimalver ... pronadje hrpu stvari.Pitanuje je koliko je zaista štetno.
Drugo možete da imate šta god želite od zaštite i kompujter ce u svakom trenutku da ima neke maliciozne programe.Od toga nema zaštite.
Poenta malicioznih priograma a koji su opasni je da se ne primete.Ako ih primetite i nešto vam pravi problem to je u 99% slucajeva samo dosadna stvar.
Veruj mi kad se skinu te stvari a kompjuter pocne da radi kako treba.Uh. Olakšanje. :) Pride se više ne tangiraš oko raznih sumnji da imaš nešto jer te obavesti da imaš nešto.Ko što reko znaj da sigurno imaš nešto al me bas briga jer mi sve radi kako treba.naravno ovo je za kucne korisnike i one koje nemaju osetljive podatke a to je 99.9 posto ljudi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.02.2018. 09:15 #643431

status: user
broj poruka: 18940
@Vladarko, sigurno sam pogrešio, bio sam previše isfrustriran. Opet sam je download-ovao, ajde moguće je da je krivac ovaj mail.ru.

Ipak ću morati da ostavim Malwarebytes premium dodatno da štiti, stalno sam ga izbegavao zbog teškog izlečenja, sad sam konačno naišao na pravi lekić. Ne vredi, ne može samo KIS da se izbori.

@Simon, pokušavam da te shvatim, ti misliš da anti-virusi i ostale zaštite su zapravo FAKE zaštite? Jesi li pročitao mojih zadnjih par postova? Imam KIS koji je ugledna zaštita, a u pozadini fura mail.ru ruski neki updater instaliran, uvlači se u sve internet pretraživače, uvlači se u skriveni zaključani sistemski folder C:ProgramData, uvlači svoje korenje po registry-u, ni jedan AV ga ne vidi, niti mnogi anti-malware programi, takođe se vidi u task manager-u, na internetu sam za 5min pročitao brdo različitih stvari koje radi. Da sam ga ostavio još neko vreme na kompu, napravio bi mi haos od sistema. Jedini program koji ga je obrisao je malwarebytes, tako isto ni on nije dovoljan za nešto što ne vidi, a što vidi Antivirus.

Čak ni odlični AdwCleaner nije mogao da ga ukloni, samo je izbacio neku grešku i zakucao se (3 puta isto) .

Ti sad ne bi smeo ništa ni da instaliraš, jer ko zna šta sve imaš, a takođe kao nosilac možeš i drugima da preneseš, a da to i ne znaš. Pa kad posle godinu-dve vidiš da na svakoj particiji, svakom flash-u imaš po nešto, rodićeš mečku dok se toga svega otarasiš.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud imarkovicu 06.02.2018. 09:34 #643432

status: user
broj poruka: 3737
sad si me bacio u paranoju...moraću da prečešljam zbog tebe računar :).
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: imarkovicu 06.02.2018. 09:39 #643433

status: user
broj poruka: 18940
Verujem da je kod tebe sve u redu, ali nikad dosta predostrožnosti, nema potrebe za paranojom.

:: sad si me bacio u paranoju...moraću da prečešljam zbog tebe računar :)
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 06.02.2018. 13:46 #643436

status: user
broj poruka: 2800
Mikrosoft ce takve programe tretirati kao štetne u budocnosti jer mnogi to i jesu.
Programi koji kao popravljaju sve i svašta i prilikom skeniranja ti izbace da imaš mali milion problema a samo trebaš da predješ na pro verziju pa ce da ti sve to popravi ili da imaš mali milion štetocina i da ce to da ti popravi.
Kad završiš skeniranje s tim i ocistiš sve instaliraj neki drugi koji ce da ti pokaže da imaš ponovo neke i tako do kraja sveta.
A kad zaista zapatiš nešto ne pomaže ti ništa.Imaš da izgubiš živce vreme i ko zna šta sve a najlakse ti je da preinstaliraš sistem.
Pre windows 10 imao sam windows 8.1 i tu isto nisam imao nikakv antivirus dugo vremena a radio sam ga zato što više nisam imao podršku za amd drajvere.Inace imam lokalnu mrežu.
Dal imam nešto.Sigurno ko i svi ostali koji imaju neki av al mi ništa ne pravi probleme.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 06.02.2018. 14:55 #643438

status: user
broj poruka: 18940
Pa...Ne. Definitivno se ne slazem sa tobom. Mora da imas proslost sa takvim programima, ali pravio si pogresne korake.

Za tebe je Linux :)
Salim se, radi onako kako mislis da treba, pa iskustvo ce pokazati da li je to bilo ok, ili nije.

:: Mikrosoft ce takve programe tretirati kao štetne u budocnosti jer mnogi to i jesu
:: Programi koji kao popravljaju sve i svašta i prilikom skeniranja ti izbace da imaš mali milion problema a samo trebaš da predješ na pro verziju pa ce da ti sve to popravi ili da imaš mali milion štetocina i da ce to da ti popravi
:: Kad završiš skeniranje s tim i ocistiš sve instaliraj neki drugi koji ce da ti pokaže da imaš ponovo neke i tako do kraja sveta
:: A kad zaista zapatiš nešto ne pomaže ti ništa.Imaš da izgubiš živce vreme i ko zna šta sve a najlakse ti je da preinstaliraš sistem
:: Pre windows 10 imao sam windows 8.1 i tu isto nisam imao nikakv antivirus dugo vremena a radio sam ga zato što više nisam imao podršku za amd drajvere.Inace imam lokalnu mrežu
:: Dal imam nešto.Sigurno ko i svi ostali koji imaju neki av al mi ništa ne pravi probleme
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 06.02.2018. 15:54 #643440

status: user
broj poruka: 2800
Upravo i govorim iz iskustva.
Antivirusi i amtimlaveri prave vece probleme nego što rešavaju.Bez njih mi je život postao lakši :) Šalu na stranu al to je bilo nešto na šta smo navikli i što je imalo svrhe recimo u xp.
Pokušaj videceš da ti ne trebaju.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.02.2018. 16:05 #643441

status: user
broj poruka: 9460
Ma moze da se zivi i be AV-a. Meni je 80% iskljucen i znam gde klikcem i sta skidam i nema problema, cak ni ADW vise ne zakacim. Namirisem virus na kilometar :D

Ukljucim ga samo kad sam janpi, kada iznerviran kopam po netu za neki drajver koji je jako tesko iskopati i onda u naletu besa klikces i downloadujes sve zivo i kada skopcavam USB fles i ostale prenosive medije.
Mada, otkad koristim 360 TS, ostavim ga ukljucenog, jer ga komp, iako krs, ne oseti maltene. A itekako blokira kada bocnes neki zarazen fles i sl.

+ preventiva brale, par HDD imam indenticnih, i ako ckne ili se zarazi, tu je drugi, format i opet se dovede u prijasnje stanje sa Ghost-om...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 07.02.2018. 01:18 #643471

status: user
broj poruka: 2800
Ja koristim apdejtovan windows i ne zakacim ništa.
Ne zakcinjete više te stvari jer su brouzeri implementirali svoje zaštite a ne zbog antivirusa.
Ništa vas ne košta da probate.
Nemam razloga da vas lažem.
Nek se jave svi koji ne koriste nikakv antivirus a njih je sve vise.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 07.02.2018. 01:42 #643473

status: user
broj poruka: 4228
Slažem se!

Pre neki dan uzmem da sređujem računar koji je upao u petlju sa apgrejdom na Windows 10 v1709 zbog bed sektora. Ispeglam bed sektor, napravim imidž, instaliram Windows 10, ali verziju 1703 - nisam imao 64-bitnu 1709 pri ruci. Uradim custom instalaciju, bez formatiranja. Windows 10 sačuva sve stare stvari u folderu Windows.old - (Users, Program Files, Program Files x86...) - prava stvar, samo da iskopiram. Ali ne iskopiram. Uradim instalaciju ostalih programa, pokrenem apdejt - on odradi apdejt i mislim se: kopiraću korisničke podatke na licu mesta, kad odnesem računar.

Donesoh računar i da pogledam Windows.old - nema ništa. Ima foldera koji su prazni. Šta se desilo: kada se v1703 apgrejdovao na v1709 obrisao je `stari` Windows.old i napravio `novi`!!!

Nisam se nervirao ni minut, jer sam znao da imam bekap iz kojeg sam sve izvukao. Malo je trajalo, izgubio sam izvesno vreme, ali meni je još jedan dokaz da je svaki dinar ili sat uložen u bekap kumulativno vrati prvom prilikom.

Pozdrav!

Vlada

:: + preventiva brale, par HDD imam indenticnih, i ako ckne ili se zarazi, tu je drugi, format i opet se dovede u prijasnje stanje sa Ghost-om..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Koji je trenutno najbolji od ovih free antivirusa 14.10.2018. 19:23 #650263

status: user
broj poruka: 908


Koristim godinama eset smart jednom mesecno skinem kljuc i to lepo radi ali u zadnje vreme ne mogu da nadjem kljuceve kao ranije free na netu pa bih ubacio neki od ovih besplatnih

neka preporuka da nije avast ne volim da ga vidim ocima...






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.10.2018. 20:41 #650266

status: user
broj poruka: 9460
https://www.360totalsecurity.com/en/

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: ... 14.10.2018. 22:30 #650269

status: user
broj poruka: 4228
Uglavnom svima instaliram baš ovaj koji gilopile preporučuje, ali je postao naporan u poslednje vreme s porukama: e, zaštitio bih te od ovoga/onoga, ovoliko gigabajta si skinuo, a mogao bih te bolje zaštititi i sličnm.

Na virtuelnoj mašini več više od 6 meseci imam instaliran Kaspersky Free. Ne znam koliko štiti, ali nemam zamerki za smaranje ili zauzeće procesora, gutanje memorije (1 GB).

https://www.kaspersky.com/free-antivirus

Pozdrav!

Vlada

:: https://www.360totalsecurity.com/en
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 14.10.2018. 22:41 #650271

status: user
broj poruka: 9460
Da, poceo da izbacuje vesti :) Ne moze u free varijanti da se iskljuci ta opcija, ali ne smara cesto, bukvalno jednom dnevno, sto je ok za sada.
Sto se samog AV-a tice, sasvim je ok, ne smara racunar uopste. Samo je dobro kada se instalira, odraditi jedan full scan racunara i to je to. Posle ne treba vise nista da se podesava, sve sto udje u racunar kroz bilo koji interfejs ce preskenirati...
Uglavnom i ja ga instaliram na svakoj pridosloj masini na servs i ja ga licno koristim vec duze vreme, maltene od kako se pojavio i nisam za sada imao problema sa bilo kakvim virusima i sl.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646116.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs