Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
DENON AVR-X 540BT
STRANA 2 OD 3  
tortojed To je bila jedna-jedina serija... 12.07.2018. 05:41 #647687

status: user
broj poruka: 10988
uradjena za rezidenciju predsednika Dji Pinga...KEFaloHaiFai...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.07.2018. 05:49 #647688

status: user
broj poruka: 9460


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nesto mi govori da je kolega 12.07.2018. 05:54 #647689

status: user
broj poruka: 10988
LVirt=onaj sto je za avatara imao Vladu Putina, a zatim promenio 5-6 account-a...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: Nesto mi govori da je kolega 12.07.2018. 07:19 #647690

status: user
broj poruka: 289
Ne. Ne znam zasto mislis da sam on. Inace, to su ovi: https://goo.gl/5RJTyf
Mislim, ta cena je sigurno za par malih a ne komplet, ja sam samo dva frontalna platio 75. Ne bih da otvaram, nema potrebe. Ne znam ni dal moze.


:: LVirt=onaj sto je za avatara imao Vladu Putina, a zatim promenio 5-6 account-a..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Nesto mi govori da je kolega 12.07.2018. 07:27 #647691

status: user
broj poruka: 18940
Ok, pogledaj sad ove zvucnike: http://us.kef.com/reference-5
A evo i cene:
https://www.amazon.com/KEF-REF5SW-REFERENCE-Floorstanding-Loudspeaker/dp/B015R06SJE



Misija(nemoguca): pronaci slicnost.

:: Ne. Ne znam zasto mislis da sam on. Inace, to su ovi: https://goo.gl/5RJTy
:: Mislim, ta cena je sigurno za par malih a ne komplet, ja sam samo dva frontalna platio 75. Ne bih da otvaram, nema potrebe. Ne znam ni dal moze
::
::
:: :: LVirt=onaj sto je za avatara imao Vladu Putina, a zatim promenio 5-6 account-a..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 12.07.2018. 07:56 #647692

status: user
broj poruka: 289
Eh, sad, nasao si primer za sobu brunejskog sultana :p Ima i jeftinih Kefova... Pa uporedite sami ako ne verujete, sta da vi kazem. A i ovo ne verujem da bi bila tako drasticna razlika u zvuku. Mogu ja da prodajem kilo paradajza za milion $. Samo je pitanje ko ce da kupi. A limun je limun (skoro).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.07.2018. 07:57 #647693

status: user
broj poruka: 9460
IM, pa i nisu nesto skupe, 18000 din.

Ma vise je to neki fenseraj.
Kupis matore kef c40i za sobu nista bolje ti ne treba. Mogu se naci u odlicnom stanju. Cak i c30 zavrsavaju posao.
Naravno, nije za dum-dum muziku Za to uzmes razglas i odcepis. :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 12.07.2018. 08:08 #647694

status: user
broj poruka: 289
Da, 19000 din, samo americkih. Al vidim da je besplatna prostarina :p Tako da uz jedno 50% carinskih dazbina mozes za nekih trideset hiljada dolara da imas lepe zvucnike. Ili kupis Jungle za 150e i imas isto. Ko sta voli, sitnica.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Izvini onda... 12.07.2018. 08:44 #647695

status: user
broj poruka: 10988
``Ne. Ne znam zasto mislis da sam on``.
Medjutim, sto se chink zvucnika tice, nema to veze sa KEF-om, ni u kojoj klasi. Bilo koji KEF (minijaturni dvosistemci i sl.) prelazi preko ovog kikireza k`o Spitfiajer preko Stuke.
Naravno, prikljucis ih, reprodukuju zvuk, music non-stop, ti zadovoljan, zasto da ne? Ja ponekad (narocito u kasnim nocnim /ranim jutarnjim satima) uzivam cak i uz ovo gowno od slusalica - Gembird - koji je jos prikljucen direktno na integrusu (dok ispod imam 5.1 Sony risiver, 2x Mission+2x Magnat sa sve aktivnim Acura sub-om) za PC a na suprotnoj strani sobe, za HajFajisanje Yamaha sa JBL-ovima i Sony G1 (zamalo pa gay 1, he, he).
Dakle, rade tebi posao kikirezi, nije da ne rade, ali nije to to, nego nesto malo drugacije...

Predlog: isutiraj prednji par kikireza i ubaci ovu jeftinocu od Tannoy-a, i sa prizemlja otisao si na treci sprat desetospratne zgrade
https://is.gd/SaP1yf

Ili ove JBL-ke:
https://is.gd/YNAWHp

Naravno, provera ispravnosti i kozmetickog stanja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 12.07.2018. 10:00 #647696

status: user
broj poruka: 289
Razumem tvoj skepticizam u potpunosti, i sam sam bio u tom fazonu, te te necu ubedjivati. Tek, prica je da su se ovi dokopali istih kvalitetnih delova nekom kompenzacijom, samo ne deru na njima kao veliki nego pokusavaju da naprave ime. A i novo je novo. Mislim, cucu ja i neke te preko oglasa, ima vremena. No ja ipak pokrenuh pricu o pojacalu/risiveru. Koja je to Yamaha sto imas za hajfaisanje?

Pitanje: da li najbolji zvucnici na svetu imaju smisla sa losim pojacalom? Ja mislim ne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 12.07.2018. 10:42 #647697

status: user
broj poruka: 18940
Uze li pojacalo?
Nema smisla, isto kao ni najbolje pojacalo na svetu na losim zvucnicima. Takodje, nema smisla ni najskuplje pojacalo sa najskupljim zvucnicima, cesto ljudi koji su puni para se tako zalete, pa nisu zadovoljni i nadju se u cudu.


:: Razumem tvoj skepticizam u potpunosti, i sam sam bio u tom fazonu, te te necu ubedjivati. Tek, prica je da su se ovi dokopali istih kvalitetnih delova nekom kompenzacijom, samo ne deru na njima kao veliki nego pokusavaju da naprave ime. A i novo je novo. Mislim, cucu ja i neke te preko oglasa, ima vremena. No ja ipak pokrenuh pricu o pojacalu/risiveru. Koja je to Yamaha sto imas za hajfaisanje
::
:: Pitanje: da li najbolji zvucnici na svetu imaju smisla sa losim pojacalom? Ja mislim ne.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 12.07.2018. 15:09 #647704

status: user
broj poruka: 3346
KEF su kupili Kinezi (Gold Peak) ako znate one GP baterije. Ali, srecom rade se i dalje u UK i ostao je kvalitet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Yamaha A-S300 (stereo amp sa diskretnim izlazom za aktivni sub). 13.07.2018. 00:48 #647720

status: user
broj poruka: 10988
Tu vozim Torensa 160, kaset dek i DVD/CD plejer. Ukljucene su i A i B zvucnicka sekcija. U rezervi mi je jedan stariji Denon-ov 5.1 (povremeno otkacinjem/zakacinjem, da me pusta zelja mine).
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-

``Pitanje: da li najbolji zvucnici na svetu imaju smisla sa losim pojacalom? Ja mislim ne.``

``Nema smisla, isto kao ni najbolje pojacalo na svetu na losim zvucnicima`` (@imarkovic)

Tako je, ali ovi modeli (za ``front pair``) koje sam linkovao, daleko su od najboljih na svetu. A nije ni tvoj Denon najgori medju pojacavacima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Yamaha A-S300 (stereo amp sa diskretnim izlazom za aktivni sub). 13.07.2018. 07:55 #647722

status: user
broj poruka: 18940
Lepa Yamahica.
Od ovih sto si linkovao, a i bilo koji neki drugi slicni, ili u tom cenovnom rangu, nebitno da li je JBL ili Tannoy (mada i nije nebitno, ali u tom cenovnom rangu svejedno), uvek cu se radije opredeliti za bookshelf, nego floorstander, zato sto ce uvek bolje zvucati, floorstand mora da bude mnogo dobro uradjen da bi bio kako treba, a to kosta, sigurno i sam znas.
`Fala bogu, bookshelf-ova koliko hoces po oglasima.

Edit: mada, ovi Tannoy imaju samo jedan drajver, mozda zvuce dobro.


::
:: -.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.
::
:: ``Pitanje: da li najbolji zvucnici na svetu imaju smisla sa losim pojacalom? Ja mislim ne.`
::
:: ``Nema smisla, isto kao ni najbolje pojacalo na svetu na losim zvucnicima`` (@imarkovic
::
:: Tako je, ali ovi modeli (za ``front pair``) koje sam linkovao, daleko su od najboljih na svetu. A nije ni tvoj Denon najgori medju pojacavacima
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 13.07.2018. 17:59 #647735

status: user
broj poruka: 289
Nisam jos uzeo, razmisljam. Moze i predlog za neke dobre sluske, kad smo vec tu. Al nesto stvarno dobro, a ne da zvuci ko ove od 20 evra. Da bude bas onako lep i bogat zvuk.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 13.07.2018. 18:26 #647738

status: user
broj poruka: 3346

Koliko love za sluske?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: .... 13.07.2018. 19:12 #647739

status: user
broj poruka: 289
Ne bih zalio ni do 100e, ako je stvarno dobro. Mislim da moze i za manje da se nadje, ali eto to je neka granica.

Btw, cuo sam se sa ovima iz Playera, kaze covek da ovaj Denon risiver ne moze da se meri sa pojacalom sto se muzike tice. Kaze cujes razliku u prva tri takta. Predlozio mi ovo https://www.player.rs/integrisana-pojacala/denon-pma-720ae-black/pro/7657, ali mi skupo to jbg.

edit: Sta kazete za ove http://www.itsvet.com/proizvod/koss-porta-pro-1/comp_comp_headphones/206/144

::
:: Koliko love za sluske
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: .... 13.07.2018. 23:20 #647742

status: user
broj poruka: 18940
U pravu je taj covek iz Playera, ali kao sto su ti pisali, zavrsice ti posao receiver, na tebi je sta zelis da postignes i da li ti se cini da bi mozda bolje zvucnike, tu onda igra integralac.

KOSS je legendarna firma za sluske, meni se svidja njihov retro dizajn, a verujem da je i zvuk odlican, takodje pogledaj Marshall, ali nesto mi se cini da nisu kvalitetne koliko bi trebalo da budu, radije bih KOSS, nisu mnogo ni skupe, ne znam samo kako doci do njih.

:: Ne bih zalio ni do 100e, ako je stvarno dobro. Mislim da moze i za manje da se nadje, ali eto to je neka granica
::
:: Btw, cuo sam se sa ovima iz Playera, kaze covek da ovaj Denon risiver ne moze da se meri sa pojacalom sto se muzike tice. Kaze cujes razliku u prva tri takta. Predlozio mi ovo https://www.player.rs/integrisana-pojacala/denon-pma-720ae-black/pro/7657, ali mi skupo to jbg
::
:: edit: Sta kazete za ove http://www.itsvet.com/proizvod/koss-porta-pro-1/comp_comp_headphones/206/14
::
:: ::
:: :: Koliko love za sluske
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 13.07.2018. 23:49 #647743

status: user
broj poruka: 3346
Taj iz Playera jos zivi u svetu gde je mit da su samo pojacala bolja od risivera. Postoje pojacala losijeg kvaliteta, kao i boljeg. Tako je i za risivere. Risiver nije nista do pojacala, sa integrisanim predpojacalom i radiom. AVR je u stvari skracenica za Audio-Video Receiver. Postojali su i stereo risiveri. Ne znam da li ih ima jos u proizvodnji.
Cak i da uzmemo pojacalo iz 70 godina, to je isto risiver. Mora nesto da primi....ahhhhaahhhaaahhh.
Zato imas risivere ili pak pojacala od 300 evra pa do par hiljada evra.
Ne zbog broja ulaza i izlaza i nekih DTS/DDL/Atmos i slicnih dekodera, nego zbog kvaliteta pojacavackih kola, kondenzatora i ostalih stavki u samom uredjaju. Gledaj na to kao maticnu plocu od 100 evra i 400 evra. Imas isti broj PCIe slotova, isto broj slotova za ram, bukvalno ploce manje vise vizuelno izgledaju. Samo sto su na jednoj stavljane kvalitetnije komponente, na drugoj onako.

Sto se tice slusalica neki Sennheiser ili cak mozda AKG. Koss nisam dugo koristio, ne znam kakvi su, kakav je soundstage i koliko su izbalansirani drajveri. I naravno da nemaju one fore Xbass, deep bass i slicno.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: .... 14.07.2018. 00:11 #647745

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam zasto toliko velicas receiver, kad je cinjenica da bolji i kompletniji zvuk daje integralno pojacalo.
Neces naravno porediti receiver iz top klase sa nekim tamo djubretom od pojacala, nego adekvatna klasa pojacala i adekvatna klasa receivera, uvek je bolji izbor integralac. Slazem se da postoje vrhunski receiveri, ali ne moze nikad da se uradi toliko dobar receiver, da bude bolji od integralnog pojacala u rangu, jednostavnost pobedjuje. Uzmi primer, da li je bolje sve natrpano u jedan uredjaj, ili odvojeno po komponentama, sta ce biti zvucno bolje? Isto kao kad bi poredio miniliniju sa pojacalom.


:: Taj iz Playera jos zivi u svetu gde je mit da su samo pojacala bolja od risivera. Postoje pojacala losijeg kvaliteta, kao i boljeg. Tako je i za risivere. Risiver nije nista do pojacala, sa integrisanim predpojacalom i radiom. AVR je u stvari skracenica za Audio-Video Receiver. Postojali su i stereo risiveri. Ne znam da li ih ima jos u proizvodnji
:: Cak i da uzmemo pojacalo iz 70 godina, to je isto risiver. Mora nesto da primi....ahhhhaahhhaaahhh
:: Zato imas risivere ili pak pojacala od 300 evra pa do par hiljada evra
:: Ne zbog broja ulaza i izlaza i nekih DTS/DDL/Atmos i slicnih dekodera, nego zbog kvaliteta pojacavackih kola, kondenzatora i ostalih stavki u samom uredjaju. Gledaj na to kao maticnu plocu od 100 evra i 400 evra. Imas isti broj PCIe slotova, isto broj slotova za ram, bukvalno ploce manje vise vizuelno izgledaju. Samo sto su na jednoj stavljane kvalitetnije komponente, na drugoj onako
::
:: Sto se tice slusalica neki Sennheiser ili cak mozda AKG. Koss nisam dugo koristio, ne znam kakvi su, kakav je soundstage i koliko su izbalansirani drajveri. I naravno da nemaju one fore Xbass, deep bass i slicno
::
::
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 14.07.2018. 00:20 #647746

status: user
broj poruka: 289
@ imarkovic
Kako mislis kako do njih? Zar nije to ovo?

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Slusalice/AKCIJA-Koss-Porta-Pro-50250657-oglas.htm?filter_id=155891436

@Nexus
Pa ne znam, on kaze da je cuo oba (sto nije ni cudo jer radi tamo) i kaze da ne moze da se poredi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: .... 14.07.2018. 02:38 #647749

status: user
broj poruka: 3346

Imas pregrst risivera sa IC kolima. Inace, sve to napreduje i postoji pregrst IC kola, naravno od losih ga boljim. Cak stoji slika unutrasnjosti ovog risivera i lepo stoje tranzistori kod prednjeg panela. Jedina mana sto je standardni trafo i bas ne mogu da vidim koji su kondenzatori. https://tinyurl.com/y9pojabh

U svakom slucaju da doda jos koji evro (negde oko 20-30 evrica) ima Onkyo.

Elem, nekada su sama pojacala kosta boga oca, cak u klasi losijih.
Sada je sve to promenjeno i mnogo stvari se menja. U svakom slucaju, ono sto sam napomenuo, svu muziku koju ce slusati je digitalna. Nema vise kaseta, ploca i slicnog. Sve ce mu biti MP3 ili FLAC. 16bit/44KHz A mora da ga nakaci za izvor i to ce mu biti komp ili sta vec. U svakom slucaju AD/DA u tom uredjaju (ako kaci analognim putem) ce morati da izvrsi konverziju. A i objasnio sam kako vec funkcionise digitalni zvuk u odnosu na analogni. Plus, ako je jos kartica integrusa, dobice samo malo na boljem zvuku, bez bolje audio karte nista.

Problem cak nastaje kod ljudi koji su, verujem da taj iz Playera, slusajuci uredjaj od 4000 evra, sa zvucnicima po komadu od 1000 evra i onda kazu, eh ovaj sada od 250 evra zvuci kao kanta. Pa naravno da ce da zvuci.




:: Ne znam zasto toliko velicas receiver, kad je cinjenica da bolji i kompletniji zvuk daje integralno pojacalo
:: Neces naravno porediti receiver iz top klase sa nekim tamo djubretom od pojacala, nego adekvatna klasa pojacala i adekvatna klasa receivera, uvek je bolji izbor integralac. Slazem se da postoje vrhunski receiveri, ali ne moze nikad da se uradi toliko dobar receiver, da bude bolji od integralnog pojacala u rangu, jednostavnost pobedjuje. Uzmi primer, da li je bolje sve natrpano u jedan uredjaj, ili odvojeno po komponentama, sta ce biti zvucno bolje? Isto kao kad bi poredio miniliniju sa pojacalom
::
::
:: :: Taj iz Playera jos zivi u svetu gde je mit da su samo pojacala bolja od risivera. Postoje pojacala losijeg kvaliteta, kao i boljeg. Tako je i za risivere. Risiver nije nista do pojacala, sa integrisanim predpojacalom i radiom. AVR je u stvari skracenica za Audio-Video Receiver. Postojali su i stereo risiveri. Ne znam da li ih ima jos u proizvodnji
:: :: Cak i da uzmemo pojacalo iz 70 godina, to je isto risiver. Mora nesto da primi....ahhhhaahhhaaahhh
:: :: Zato imas risivere ili pak pojacala od 300 evra pa do par hiljada evra
:: :: Ne zbog broja ulaza i izlaza i nekih DTS/DDL/Atmos i slicnih dekodera, nego zbog kvaliteta pojacavackih kola, kondenzatora i ostalih stavki u samom uredjaju. Gledaj na to kao maticnu plocu od 100 evra i 400 evra. Imas isti broj PCIe slotova, isto broj slotova za ram, bukvalno ploce manje vise vizuelno izgledaju. Samo sto su na jednoj stavljane kvalitetnije komponente, na drugoj onako
:: ::
:: :: Sto se tice slusalica neki Sennheiser ili cak mozda AKG. Koss nisam dugo koristio, ne znam kakvi su, kakav je soundstage i koliko su izbalansirani drajveri. I naravno da nemaju one fore Xbass, deep bass i slicno
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt re 14.07.2018. 04:30 #647750

status: user
broj poruka: 289
Nije 4000 evra kako si ti napisao nego 270, dakle samo dvadeset vise od risivera. Znam zasto se ustezem, imao sam Pionir 5.1 risiver iste cene i nije to to. Nije lose, ali nije to. Imao sam bolji zvuk sa pojacala od trideset evra, sa oglasa.

Oni nabudze moderne konektore i ostale dzidza bidze i to naplate, a ustede na zvuku.
Ako i ima neki risiver koji zvuci kao integralno, verovatno je nekih 600-700e, sto mi ne pada napamet.

Nema veze to sto je sve digitalno, sta god da dovedem na integralac zvucace bolje. Probano.
Imam i dobru zvucnu, nije integrusa. Snacicu se za pojacalo.

Dajte da vidimo za ove sluske sa linka, jel to taj model Kossa?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 14.07.2018. 11:42 #647754

status: user
broj poruka: 18940
Skroz si promasio poentu, ja sam pokusao da ti objasnim nesto drugo, ali nema veze.
Ovo sto pricas za digitalni format, to si mogao isto da kazes i pre 20,30 godina, jer i dalje se proizvode gramofoni, jos uvek su veoma skupi i cenjeni u hi fi svetu. Mislim da se i dekovi jos uvek proizvode.
Ali, cak i da se ne proizvode, i dalje je bolje analogno pojacalo i uvek ce i biti, nikad digitalno ne moze da takvu toplinu zvuka, kakva je trazena, dovoljno je samo da napomenem koliko se cene cevna pojacala. Naravno, postoje i hibridna pojacala, ali daleko od toga da ce analogno da prestane sa proizvodnjom, to nema sanse.

DAC je digitalni, ali opet ima nesto i analogno u njemu, pricam o kvalitetnom dacu. Cak i da je full digitalan, opet je tu u sistem analogna komponenta, kapiras.

A covek iz plejera koji je rekao da je bolje integralno pojacalo od risivera je totalno u pravu, to je po meni sasvim logicno, to ces i sam videti kada budes probao.

::
:: Imas pregrst risivera sa IC kolima. Inace, sve to napreduje i postoji pregrst IC kola, naravno od losih ga boljim. Cak stoji slika unutrasnjosti ovog risivera i lepo stoje tranzistori kod prednjeg panela. Jedina mana sto je standardni trafo i bas ne mogu da vidim koji su kondenzatori. https://tinyurl.com/y9pojab
::
:: U svakom slucaju da doda jos koji evro (negde oko 20-30 evrica) ima Onkyo
::
:: Elem, nekada su sama pojacala kosta boga oca, cak u klasi losijih
:: Sada je sve to promenjeno i mnogo stvari se menja. U svakom slucaju, ono sto sam napomenuo, svu muziku koju ce slusati je digitalna. Nema vise kaseta, ploca i slicnog. Sve ce mu biti MP3 ili FLAC. 16bit/44KHz A mora da ga nakaci za izvor i to ce mu biti komp ili sta vec. U svakom slucaju AD/DA u tom uredjaju (ako kaci analognim putem) ce morati da izvrsi konverziju. A i objasnio sam kako vec funkcionise digitalni zvuk u odnosu na analogni. Plus, ako je jos kartica integrusa, dobice samo malo na boljem zvuku, bez bolje audio karte nista
::
:: Problem cak nastaje kod ljudi koji su, verujem da taj iz Playera, slusajuci uredjaj od 4000 evra, sa zvucnicima po komadu od 1000 evra i onda kazu, eh ovaj sada od 250 evra zvuci kao kanta. Pa naravno da ce da zvuci
::
::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 15.07.2018. 21:26 #647833

status: user
broj poruka: 3346
Da slusao sam 2ch pojacala. Imao kuci davno kada sam bio klinac, koji su kostali u to vreme boga oca (Sony dok je bio odlican), slusao sam i kod drugih, ali sam i slusao i odlicne risivere. Cak je ortak davno nabavio Yamaha 5.1 risiver, za neku sitnu lovu (mislim da je bilo 200-300 evrica), ali ga je prodao zbog nekih licnih stvari. Taj Yamaha je isto imao odlican zvuk, sto se tice topline, bez ikakvog prenaglasavanja, kompresije i sl.

Sto se tice njega ima dve opcije:
Duplo visa lova i neka uzme Marantz ili Onkyo. Ima taj topliji zvuk od drugih i odlican DAC. NAD ne verujem da moze ovde naci, a i dosta kosta. U svakom slucaju, ako ima samo dva zvucnika i ne planira surround, onda moze amp.

Samo da ti napomenem nesto. Razlika u ceni izmedju kvalitetnog risivera i entry amp-a je u ovome:

Tuner
Preamp (ako neki stavljaju)
Licence za Dolby (DDL, DTS, Neo:X, Atmos....itd.) i druge licence, sto dosta podize cenu.

Bez toga, pure 5.1/7.1 receiver od 1000 i kusur evra bi kostao dosta manje.

Da ne tulim dalje. Da, postoje odlicni ampovi i odlicni risiveri, kao i losi.

Samo sto ovaj Denon je vec intergalac delom, to postoji na slici koju sam prilozio u linku. Isti bi se mozda postavkama sredio disable-ovanje da bi dosao do dobrog zvuka. Jer ako postoji mogucnost iskljucivanja `poboljsanja zvuka` DSP gluposti i sl., i tako se moze doci i do dobrog zvuka, mozda i EQ.

Primera radi, a tice se zvucne kartice.

SB X-Fi, SB Z serija i slicni, imaju poboljsavace zvuka radi 16bit/44.1KHz i samih MP3 fajlova. Kao sto su Crystalizer, BASS (sa crossover freq) i Dialog Plus. To poboljsava lose audio zapise, a ujedno ubija odlicne zapise.

Elem, ako hoces dobre slusalice, finog zvuka, probaj AKG K92 (svako ima svoje misljenje za sluske, toliko i dupeta :) ):

Neki review:

https://tinyurl.com/y9ldvcr2
https://tinyurl.com/y9e9owrx

Nekima se svidjaju, nekima ne. Meni za tu lovu su sasvim dobre, prijatne i zvuk je dobar. Soundstage je isto dobar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs