Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Savet za kupovinu grafike
STRANA 2 OD 2
phoboskv Re: .... 29.08.2018. 17:25 #649135

status: user
broj poruka: 939
Tako je. Ima brdo nekih razlika, a u realnom radu je razlika minorna!!!

Razlika je 5-10% maksimum, sto se tice FPS u igrama, a cena “samo” 10.000 din veca, tj. nekih 35-36% veca!

Ma vrlo isplativo i stvarno najbolja kupovina.
Slobodno uzmi 1060 sa 3gb i ustedi 10k din. Razliku u igrama neces skoro osetiti, a u novcaniku hoces sigurno. A i kad igre postanu zahtevnije za koju godinu, najmanji problem ce ti biti VRAM.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Postoji razlika izmedju 1060 3GB i 6GB verzije
:: Osim u kolicini RAM-a, CUDA, SM, TPC i TPU je blago veci u odnosu na 3GB verziju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Simon72 ... 29.08.2018. 18:16 #649136

status: user
broj poruka: 2800
Kad bi sad uzimao grafiku a pošto igram samo wot uzo bi gtx 1060 3gb.
Ovo što gare prica ima logike al u praksi se ne dešava osim za tu jedn u igru.
Svojevremeno je PUBG radio loše sa verzijom od 3gb al su to ispravili.Šta ce doneti sutra ne znam al sad stoje stvari ovako.Da se osiguraš sa više memorije ima smisla al je s druge strane razlika u ceni velika.
Ne misli gare ništa loše.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: ... 29.08.2018. 18:52 #649137

status: user
broj poruka: 4661
e sa tim se slazem, spram ceni nije realno koliko je skuplja i zato i nisam hteo da odvojim zadnji dinar koji imam da uzmem 1060cu od 6gb, ako se normalizuje cena onda...inace ta 1060ca dal 3gb ili 6gb gura igre u 60fps skoro sve fhd high detalji uglavnom, tako za naredne 2 3 godine je odlicna, stim da je ne bi `kocila` memorija zato je po meni bolje ako se vec daje novac za 1060cu onda od 6gb.
A ako je rx580 jetinija od 1060 6gb (kako zapravo i treba da bude) onda naravno da je bolje uzeti rx580, ako je razlika u ceni znacajna.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: Kad bi sad uzimao grafiku a pošto igram samo wot uzo bi gtx 1060 3gb
:: Ovo što gare prica ima logike al u praksi se ne dešava osim za tu jedn u igru
:: Svojevremeno je PUBG radio loše sa verzijom od 3gb al su to ispravili.Šta ce doneti sutra ne znam al sad stoje stvari ovako.Da se osiguraš sa više memorije ima smisla al je s druge strane razlika u ceni velika
:: Ne misli gare ništa loše.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 29.08.2018. 20:26 #649140

status: user
broj poruka: 3346
Ne znam sad koje igre guraju preko 3GB. Ima ih, ali sad koji je broj? I to samo ako se stave detalji na Ultra ili sta je vec zadnja stavka u igrama. RX 580 bi stvarno bio dobar izbor, jer izmedju 1060 6G i RX 580 8G je mala razlika u igrama i opet sve zavisi od optimizacije i favorizacije proizvodjaca igara prema nV ili AMD i vice versa.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LVirt Re: .... 29.08.2018. 21:10 #649142

status: user
broj poruka: 289
Nije toliko bitno, jer to ne radi tako jednostavno kako neki misle. Svaki programer koji zna da optimizuje naci ce nacina da swapuje teksture iz glavne memorije u vram bez vidljivog zastoja. Inace bi karta jednostavno trokirala. Ja pomerim resolution scale na skoro 4GB (dakle vise nego sto karta ima), i nista ne koci, radi. Ako ne zna, onda dzabe i 8GB.

I sad, ako smo toliki sitnicari, onda i ta mala razlika izmedju ove dve koje si pomenuo je bitna, a i 580 vise trosi. Nema kraja tome. Jedino sto je bitno je da ne podlegnes uceni da placas par GB 30-35% vise, sto u ovom trenutku pokusava samo, bas me cudi, MS sa njihovom Forzom. Odvratno. Ostali nemaju racuna da to rade i nece imati. Ne treba biti ovca.


:: Ne znam sad koje igre guraju preko 3GB. Ima ih, ali sad koji je broj? I to samo ako se stave detalji na Ultra ili sta je vec zadnja stavka u igrama. RX 580 bi stvarno bio dobar izbor, jer izmedju 1060 6G i RX 580 8G je mala razlika u igrama i opet sve zavisi od optimizacije i favorizacije proizvodjaca igara prema nV ili AMD i vice versa
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: .... 29.08.2018. 22:22 #649146

status: user
broj poruka: 18940
Ne znam sto ste se toliko zalepili za memoriju, treba podsetiti s vremena na vreme, idealan izbor kao i uvek je sredina, po meni ne treba vise od 4Gb, ajde da ne bude 3, neka bude maksimalno 6, ali stvarno nema potrebe, a to `nekoliko godina` je za gejmere obicno 2god. plafon, dakle posle nepunih 2god. dobija zelju za novom grafickom (sio mi ga Djura), nije puko previse para, moze da je proda i zameni za novu i cak ni tada nece imati potrebu za 6Gb... Ako se uopste bude gledalo na to koliko graficka ima memorije. 8Gb? Vazi...
Trenutno i ja se mislim sta bih uzeo kada bih uzimao, ali izgleda da cu cekati kada padnu cene i graficka ne bude kostala kao pola moje konfiguracije.


:: Nije toliko bitno, jer to ne radi tako jednostavno kako neki misle. Svaki programer koji zna da optimizuje naci ce nacina da swapuje teksture iz glavne memorije u vram bez vidljivog zastoja. Inace bi karta jednostavno trokirala. Ja pomerim resolution scale na skoro 4GB (dakle vise nego sto karta ima), i nista ne koci, radi. Ako ne zna, onda dzabe i 8GB
::
:: I sad, ako smo toliki sitnicari, onda i ta mala razlika izmedju ove dve koje si pomenuo je bitna, a i 580 vise trosi. Nema kraja tome. Jedino sto je bitno je da ne podlegnes uceni da placas par GB 30-35% vise, sto u ovom trenutku pokusava samo, bas me cudi, MS sa njihovom Forzom. Odvratno. Ostali nemaju racuna da to rade i nece imati. Ne treba biti ovca
::
::
:: :: Ne znam sad koje igre guraju preko 3GB. Ima ih, ali sad koji je broj? I to samo ako se stave detalji na Ultra ili sta je vec zadnja stavka u igrama. RX 580 bi stvarno bio dobar izbor, jer izmedju 1060 6G i RX 580 8G je mala razlika u igrama i opet sve zavisi od optimizacije i favorizacije proizvodjaca igara prema nV ili AMD i vice versa
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re: Re: .... 30.08.2018. 00:55 #649150

status: user
broj poruka: 4661
na primer ja za sebe ne uzimam `kad dobijem zelju` samo kad postane vec stvarno potrebno kao u mom slucaju gde vec sve igre zahtevaju preko 2gb, pa se ne isplati uzimati 1gb vise nego najbolje 4gb(prema trenutnoj situaciji), trenutna `sredina` bi bila 1060 6gb koja BI TREBALO da je neka mid klasa, a 1070 bi trebala da bude mid-high klasa, ali su sve i dalje skupe mnogo.

@Nexus postavio sam linkove ka par igara iz testa koje zauzimaju vise od 3gb, i da naravno da se misli na ULTRA FHD detalji kad se testiraju, pa onda ako karta ne moze da izvuce onda se smanje detalji, ja tako radim sa mojom karticom, na primer znam da ne mogu da izvucem u novim igrama high FHD detalje pa smanjim na medium-high da imam `igriv FPS` za mene koliko mi treba.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: Ne znam sto ste se toliko zalepili za memoriju, treba podsetiti s vremena na vreme, idealan izbor kao i uvek je sredina, po meni ne treba vise od 4Gb, ajde da ne bude 3, neka bude maksimalno 6, ali stvarno nema potrebe, a to `nekoliko godina` je za gejmere obicno 2god. plafon, dakle posle nepunih 2god. dobija zelju za novom grafickom (sio mi ga Djura), nije puko previse para, moze da je proda i zameni za novu i cak ni tada nece imati potrebu za 6Gb... Ako se uopste bude gledalo na to koliko graficka ima memorije. 8Gb? Vazi...
:: Trenutno i ja se mislim sta bih uzeo kada bih uzimao, ali izgleda da cu cekati kada padnu cene i graficka ne bude kostala kao pola moje konfiguracije
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY GTX 1060 31.08.2018. 15:01 #649194

status: user
broj poruka: 911
Ova karta ce pre da bude limitirana nedostatkom sirove snage nego kolicinom rama.
3gb verzija sasvim dovoljna. Te igre koje i mogu da se odvrnu da zauzimaju 5gb vrama vec pocinju da trokiraju i gpu ne moze da isprati i da stabilan fps.
Korisnije je High na 60 fps nego ultra na 40. Mada je i to subjektivno
Razlika od 10 000 din je takodje ogromna i ne isplati se. Bolje je skrpiti se za 1070 nego 1060 6gb, iako je doplata poprilicna, sam gpu je jaci i moci ce da isprati kolicinu vrama

Slazem se sa Garetom ali samo u slucaju da je razlika u ceni 3-4k din. Ovo sada je smesno
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646111.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs