Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
9-ta generacija Intela, siročad bez svojih MBD
STRANA 2 OD 2
count Re: ... 22.10.2018. 09:38 #650427

status: user
broj poruka: 1329
Odlična kombinacija, skoro kao moja izuzev memorije.


:: Ja naručio:
:: • Ryzen 2700
:: • Asus Prime X470-Pr
:: • 16GB HyperX Predator 3200mh
:: • CoolerMaster Mastergel Maker 4g
:: • Noctua AM4 nosač za D1
::
:: ...sve ovo me izašlo 650e, oko 70e manje od samo 9900K koliko košta u radnji
::
:: Ćao-zdravo Intel...
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 22.10.2018. 10:04 #650428

status: user
broj poruka: 3797
Eeee, kostao bi 9900k soma jevreja da su neke druge okolnosti...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ...Long live AMD 22.10.2018. 13:37 #650429

status: user
broj poruka: 7700



:: Eeee, kostao bi 9900k soma jevreja da su neke druge okolnosti..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 24.10.2018. 00:31 #650442

status: user
broj poruka: 12785
Danas sam spakovao komp, milina, upalio iz prve a očekivao sam da će nešto da mi pravi probleme.

1080Ti nije hteo da mi radi na staroj mašini iz nekog razloga, na ovoj novoj radi kao sat :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.10.2018. 19:24 #650450

status: user
broj poruka: 18472
@gang1978

Posto planiram da ga uzmem, ne bas sad po ovoj ceni ali kasnije, okacicu testove ovde.
Inace hvala na komplimentu za sve nas koji cemo biti vlasnici ovog CPU-a!

@Daum

Pitaj Milunku kakve bagove je imao sa platformom. Cekaj samo da prodje neko vreme pa ces verovatno i sam primetiti :) Generalno ti zelim da te masina posluzi i da budes zadovoljan. Mozda ces i biti te srece. Ko zna .)


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: ... 25.10.2018. 01:41 #650473

status: user
broj poruka: 1038
:: Posto planiram da ga uzmem, ne bas sad po ovoj ceni ali kasnije, okacicu testove ovde
:: Inace hvala na komplimentu za sve nas koji cemo biti vlasnici ovog CPU-a

Preporuka za kuler: https://i.redd.it/4qrfk5c841u11.jpg

:P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 25.10.2018. 09:10 #650478

status: user
broj poruka: 7761
Eh, hmmm, he, he, he...

Koje crne bagove i kurcshluse...

To je bilo nekad na VIA chipsetovima...

Eno klinac jos uvek rabi Fx8350 i kaze za sada mi ne treba nista bolje...
Nista ne puca, nista na zabada, a sistem nije reinstalirao od kad smo ga sastavili pre PET godina i koji mesec pride...

Prosla su ta vremena kad je sve bilo klimavo...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: @gang197
::
:: Posto planiram da ga uzmem, ne bas sad po ovoj ceni ali kasnije, okacicu testove ovde
:: Inace hvala na komplimentu za sve nas koji cemo biti vlasnici ovog CPU-a
::
:: @Dau
::
:: Pitaj Milunku kakve bagove je imao sa platformom. Cekaj samo da prodje neko vreme pa ces verovatno i sam primetiti :) Generalno ti zelim da te masina posluzi i da budes zadovoljan. Mozda ces i biti te srece. Ko zna .
::
::
:: Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: ... 26.10.2018. 00:51 #650512

status: user
broj poruka: 18472
Ma ne bih da teram mak na konac ali nije bas tako. Obidji malo i benchmark pa procitaj koju temu.
A generalno svi oni koji su uzeli Ryzen cute kao zaliveni, retko ko iznese problem ali ima ih.
Kao sto rekoh, Milunka moze da posvedoci kakve je probleme imao, tj. nedostatke, bagove i sl.
Neko nema, ogradjujem se..

Nemam potrebu da mracim, zaista mi nije namera ali sve te stvari koje su drugi opisivali ja sam isto licno svaki put u dodiru sa AMD-om dozivljavao. Uvek tu ima neka zackoljica. Nekad se ispegla ali do tad moras malo da se pomucis da resis problem.

Sa Intelom toga nema, vozis i ne mislis. Bar ja nikad nisam imao probleme tog tipa a nit neko od svih hardverasa a da koriste Intel.

............................................................................................................................

No, posto je tema o 9900k, samo da kazem da je cena bezobrazna, Intel je kao i nVidia, alavi su uzas!

Takodje zamerka sto se CPU malo vise greje prilikom OC-a. U mom slucaju, 5.0 Ghz a mozda i preko bi bilo ostvarivo a da bude dovoljno smiren tj. ohladjen.


Intel 8700K@5.2 Ghz/Asus Maximus X Hero/G.SKill 3866Mhz 16GB/Asus GTX 1080 Ti OC SLI/Samsung 850 PRO/Enermax Revolution 1050w/Creative Titanium HD/Apple Ipad Air 2

:: Eh, hmmm, he, he, he..
::
:: Koje crne bagove i kurcshluse..
::
:: To je bilo nekad na VIA chipsetovima..
::
:: Eno klinac jos uvek rabi Fx8350 i kaze za sada mi ne treba nista bolje..
:: Nista ne puca, nista na zabada, a sistem nije reinstalirao od kad smo ga sastavili pre PET godina i koji mesec pride..
::
:: Prosla su ta vremena kad je sve bilo klimavo..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
::
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 26.10.2018. 13:15 #650518

status: user
broj poruka: 18941
Imam x370/1700/Crucial 2400Mhz vec 2 meseca, OS je Windows7 professional x64.
Hladjen sa Thermalright True-om, ne klokujem ga, niti me interesuje, niti je cpu klokerski primerak.

Pratim bench i kako vidim, ljudi generalno opisuju probleme u klokovanju Ryzen-a, tj. osetljivost procesora sa naponima. Da li se to definise kao fabricki bag? Mislim da je daleko bitnije koji procesor (intel ili AMD) nudi najvise za date pare `out-of-the-box`.

Primera radi, na vise mesta na netu sam procitao kako Ryzen ima neke probleme u virtuelizaciji, tacnije sa ESXi platformom. Opet, to nema smisla, jer je to serverska platforma pravljena i optimizovana za Xeon procesore.
Koristim VMware workstation, masine su Linux, Windows, nisam detektovao nikakav problem, niti ocekujem da ga bude.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ma ne bih da teram mak na konac ali nije bas tako. Obidji malo i benchmark pa procitaj koju temu
:: A generalno svi oni koji su uzeli Ryzen cute kao zaliveni, retko ko iznese problem ali ima ih
:: Kao sto rekoh, Milunka moze da posvedoci kakve je probleme imao, tj. nedostatke, bagove i sl
:: Neko nema, ogradjujem se.
::
:: Nemam potrebu da mracim, zaista mi nije namera ali sve te stvari koje su drugi opisivali ja sam isto licno svaki put u dodiru sa AMD-om dozivljavao. Uvek tu ima neka zackoljica. Nekad se ispegla ali do tad moras malo da se pomucis da resis problem
::
:: Sa Intelom toga nema, vozis i ne mislis. Bar ja nikad nisam imao probleme tog tipa a nit neko od svih hardverasa a da koriste Intel
::
:: ...........................................................................................................................
::
:: No, posto je tema o 9900k, samo da kazem da je cena bezobrazna, Intel je kao i nVidia, alavi su uzas
::
:: Takodje zamerka sto se CPU malo vise greje prilikom OC-a. U mom slucaju, 5.0 Ghz a mozda i preko bi bilo ostvarivo a da bude dovoljno smiren tj. ohladjen
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Vraćajte se na temu... 26.10.2018. 13:50 #650519

status: user
broj poruka: 6643
Slažem se sa skajem za cenu... nije karakteristika zbog koje će neko poleteti za njim. Niko ne komentariše one prve plaćene testove :-) al` dobro, biće novih, pravih.
U svakom slučaju, popunjava neku prazninu. Poenta je da se plavi probudio i da nešto radi...


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Daum je narucio dobru masinu 26.10.2018. 15:44 #650522

status: user
broj poruka: 7700

sa Asusom nema promasaja,novi cofee je dobar ,ali Intel ebe cena,
Medjutim tek im predstoje teski trenuci iduce godine ,jer AMD izlazi
sa 7 nm Zen 2 ,kompatbilan sa AM4,a oni nisu pomakli od 14 nm.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 26.10.2018. 21:35 #650531

status: user
broj poruka: 563
Imam 970 evo i odlican je,za moj prelazak sa 128gb 840 pro oseti se,temeprature su u idle 37-38 a pri prebacivanju velikih fajlova max 56....za throtling treba da prebaci daleko preko 70 stepeni.....ploca intel z270


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 26.10.2018. 22:10 #650535

status: user
broj poruka: 4866

Procitah da pored Zen-a u 7nm stize i Vega u 7nm tamo do aprila sl. godine.

Intel umesto da zadrzi stare cene, zbog problema, cene 8 generacije im odose u nebesa.

Pre 4 meseca sam gledao i7 8700 non k, oko 260€ je bila cena, sada je oko 360€, stvarno je preterivanje.

br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 Re: Re: ... 27.10.2018. 19:34 #650553

status: user
broj poruka: 914
Isto kao kad uzmes kola pa radis chip tuning, Svaki proizvodjac se ogradjuje od nastalih bagova-kvarova tako da je i ovde suludo pricati o tome kao kvaru tj. nedostatku...

Ima problema sa `` tehnicki ne upucenim` kupcima koji hoce R7 2700x na A320 ploci ili A10-9700 na B450 jer nece da butuje dok i7 8086 radi na H310 (jer su izgleda videli v2 pored 1151 a na AM4 toga nema) ali i tu ce biti problema kad budu hteli da `kloknu`
Da li ce to biti onda da 8086 ne valja, naravno ne...
A kakve li ce tek papazjanie biti dok ljudima objasnis zasto CPU 9th Gen za obicne smrtnike (celeron,pentium,i3 i i5) moze na 1151v2 plocama a i7 i i9 ne moze...

Summa summarum dobro je za obicne smrtnike sto je AMD opet pobegao sa lopate kao kasnih 90-tih kada su imali K6 i presli na Athlone smo sada imaju spreman chipset za razliku...


:: Imam x370/1700/Crucial 2400Mhz vec 2 meseca, OS je Windows7 professional x64
:: Hladjen sa Thermalright True-om, ne klokujem ga, niti me interesuje, niti je cpu klokerski primerak.
::
:: Pratim bench i kako vidim, ljudi generalno opisuju probleme u klokovanju Ryzen-a, tj. osetljivost procesora sa naponima. Da li se to definise kao fabricki bag? Mislim da je daleko bitnije koji procesor (intel ili AMD) nudi najvise za date pare `out-of-the-box`.
::
:: Primera radi, na vise mesta na netu sam procitao kako Ryzen ima neke probleme u virtuelizaciji, tacnije sa ESXi platformom. Opet, to nema smisla, jer je to serverska platforma pravljena i optimizovana za Xeon procesore.
:: Koristim VMware workstation, masine su Linux, Windows, nisam detektovao nikakav problem, niti ocekujem da ga bude.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Ma ne bih da teram mak na konac ali nije bas tako. Obidji malo i benchmark pa procitaj koju temu
:: :: A generalno svi oni koji su uzeli Ryzen cute kao zaliveni, retko ko iznese problem ali ima ih
:: :: Kao sto rekoh, Milunka moze da posvedoci kakve je probleme imao, tj. nedostatke, bagove i sl
:: :: Neko nema, ogradjujem se.
:: ::
:: :: Nemam potrebu da mracim, zaista mi nije namera ali sve te stvari koje su drugi opisivali ja sam isto licno svaki put u dodiru sa AMD-om dozivljavao. Uvek tu ima neka zackoljica. Nekad se ispegla ali do tad moras malo da se pomucis da resis problem
:: ::
:: :: Sa Intelom toga nema, vozis i ne mislis. Bar ja nikad nisam imao probleme tog tipa a nit neko od svih hardverasa a da koriste Intel
:: ::
:: :: ...........................................................................................................................
:: ::
:: :: No, posto je tema o 9900k, samo da kazem da je cena bezobrazna, Intel je kao i nVidia, alavi su uzas
:: ::
:: :: Takodje zamerka sto se CPU malo vise greje prilikom OC-a. U mom slucaju, 5.0 Ghz a mozda i preko bi bilo ostvarivo a da bude dovoljno smiren tj. ohladjen
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Kod AMD a je dobro sto drze dugo isti socket 29.10.2018. 09:54 #650577

status: user
broj poruka: 7700
Evo sada vec III generacija Zen-a isti socket AM4,Phenom II itd..si
mogao i na DDR 2 i DDR3.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 2 OD 2
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs